Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2011-12-22 03:54:33

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Mity na temat żydów - skąd się wzięły

http://www.fanslask.fuckpc.com/wp-content/uploads/2011/12/patrzonko.jpg
Temat żydów i strachu przed nimi trwa od czasu polowania na kółko łowieckie Jezusa.
A to wykupują państwa co jest częściowo prawdą, a to manipulują rzeczywistością za pomocą olbrzymich pieniędzy co częściowo też jest prawdą.
A to że upuszczają krew dzieciom nie swoim by dodawać do jakiegoś placka i się w niej przemywać by nie chorować - tego nie wiem choć moi dziadkowie byli tego pewni i bali się wchodzić do domów żydowskich jako dzieci.
Jeszcze kilka spraw by się znalazło.
Czynią sobie ziemie poddaną za pomocą pieniądza, to mają zapisane w biblii jako pierwszy nakaz choć wtedy jeszcze pieniędzy nie było.
Duży pieniądz daje duże możliwości a żydzi lubią duży pieniądz. Niewłaściwie użyty może zrodzić nie jedną rewolucje, może zrodzić nie jeden przewrót władzy w państwie i może wypromować na wysoką władze kogo się chce.
Nie dziwie się że ludzie tak mocno mają zakorzenione w podświadomości że Żyd to samo zło no i że zabili Jezusa a to samo w sobie już jest nie wybaczalne.
Hitler w nich widział spore zagrożenie, może był ręką karzącą Boga - nie wiem.
Podobno żydowskie pieniądze doprowadziły do upadku dynastii Romanowów. tego też nie jestem pewien.
Hitler ich wycisnął jak cytryne z wielkich ilości złota i kamieni szlachetnych i pieniędzy.
Ludzie ryzykowali życiem by ich ukryć w wojnie za olbrzymie sumy pieniędzy ale niektórzy robili to gratis.
http://laweczkadrussa.nowyekran.pl/post … a-bernanke
Czemu żydzi to jeden z najbardziej znienawidzonych narodów ?
Sporo ich kosztuje zmiana ich wizerunku w mediach.
Mimo tego nadal są głosy nawet tu na forum że żydzi wykupują polske.
Mam sklep pod blokiem, kobieta sprzedaje nieświeży towar nawet spleśniały, a ludzie jak idą do sklepu to mówią że idą do żyda.
Czyli w mentalności polskiej w pewnej części żyd to wampir i lichwiarz który ma jedno motto życiowe "tanio kupić drogo sprzedać" bez patrzenia na krzywde innych.
Cholernie skomplikowana sprawa z ich historią, napewno nie są święci ale czy są tak źli jak się ich przedstawia potocznie ?
Za dużo jest głosów negatywnych by się temu nie przyjrzeć z bliska.

Offline

 

#2 2011-12-22 04:41:24

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=70357
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2011/0 … or-polski/
Pierwszy link to książka upiory świrolandu
drugi to spory cytat z tej książki a w nim spojrzenie araba na rzeczywistość polski i między innymi to że polska 1/5 budżetu państwa oddaje poprzez księży do watykanu.
I sporo o żydach i o tym że upatrzyli sobie polske jako ziemie obiecaną do czasu aż to ukrócił Hitler.
Bardzo inspirujący text o historii polski i jej religijności.
jedno się nasuwa że polska jest stadem naiwnych baranów po przeczytaniu tego powyżej a to tylko fragment całości.
pocieszenie jest takie że niczym się nie różnimy od innych stad baranów bo podobnie jest w każdym państwie.

Offline

 

#3 2011-12-23 08:27:58

Conan Barbarzynca
Administrator
Skąd: Mazowsze
Zarejestrowany: 2011-05-19
Posty: 4340
Serwis

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Nie wiem jak to w innych krajach, ale w Polsce było tak ze handlem zajmowali się prawie wyłącznie Zydzi, byli oni jakby odrębnym stanem-szlachta-zydzi-chłopi. Byli klasą średnią, a chłopstwo stanowiło uciskaną większość, dlatego ja się nie dziwię ludziom przedwojennym, któzy ledwo co uzyskali wolność, a juz się chciało ich znowu stłamsić. Ja osobiście mam powyrzej uszu gadek o tym, ze Zydzi wykupują Polskę, ale zadną grupą pokrzywdzoną to oni nie są, a mimo to jadą na tym micie. I o to chyba w tym chodzi.

Offline

 

#4 2011-12-23 12:43:59

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

http://fakty.interia.pl/swiat/news/zaat … ,,16156494
w tym akurat jest sporo prawdy.

Benjamin Franklin o żydach...

Istnieje powazne zagrozenie dla USA. Tym zagrozeniem jest Zyd, gdyz w kazdym kraju, gdzie Zydzi sie osiedlili, doprowadzili do obnizenia poziomu moralnosci i handlowej uczciwosci.

Istnieje powazne zagrozenie dla USA. Tym zagrozeniem jest Zyd, gdyz w kazdym kraju, gdzie Zydzi sie osiedlili, doprowadzili do obnizenia poziomu moralnosci i handlowej uczciwosci. Trzymaja sie na uboczu, nieprzystosowani. Próbuja zniszczyc inne narody od strony finansowej, jak to bylo w przypadku Hiszpanii i Portugalii.

Przez ponad 1700 lat uskarzali sie na swój nieszczesny los, mianowicie na to, ze zostali wygnani ze swej ziemi, ale, prosze panów, gdyby cywilizowany swiat oddal im dzisiaj z powrotem Palestyne, to natychmiast znalezliby powód, zeby tam nie powrócic. Dlaczego? Poniewaz sa wampirami, zyja z innych wampirów. Nie potrafia sami siebie utrzymac: musza zyc z chrzescijan lub z innych ludzi, którzy nie przynaleza do ich rasy.

Jezeli nie zostana wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych na mocy konstytucji na okres co najmniej stu lat, to jeszcze naplyna do naszego kraju w takiej liczbie, ze zaczna tu rzadzie i zniszcza nas przez zmiane formy naszego rzadu za która my Amerykanie przelewalismy krew i poswiecalismy nasze zycie, dobytek i wolnosc osobista. Jezeli Zydzi nie zostana wykluczeni z USA, to w ciagu dwustu lat nasze dzieci beda pracowac w polu, aby ich wyzywic, podczas gdy oni beda z zadowoleniem zacierac rece w swoich bankach.

Ostrzegam was ponowie, jesli nie wykluczycie [stad] Zydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci waszych dzieci beda was przeklinac w swoich pacierzach.

Idealy Zydów nie sa idealami Amerykanów, i chociaz zyja oni wsród nas od pokolen, ten lampart nie jest w stanie zmienic swojej skóry. Oni zagrazaja naszym instytucjom, zatem powinni zostac wykluczeni stad przez konstytucje.

Benjamin Franklin, Stany Zjednoczone Ameryki, 1789 r.

Tyle dokument, którego oryginal znajduje sie w Benjamin Franklin Institute w Filadelfii.

... wielce wstydliwie przechowywany jest dokument, którego tresc dla diaspory zydowskiej byla istnym trzesieniem ziemi, zwlaszcza tak obiecujacej jak ta amerykanska. Wstrzasy wtórne sa bez watpienia zakodowane w swiadomosci - takiej czy innej czesci spolecznosci Stanów Zjednoczonych. Ów dokument to proroctwo (takim mianem go wtedy okreslono) Beniamina Franklina, meza stanu, jednego z twórców niepodleglosci USA, Owo proroctwo jest zgola piorunujace i nie jest w stanie zneutralizowac jego zlowieszczej tresci okolicznosc, ze Franklin byl wynalazca piorunochronu...

Ale odniesmy sie z cala powaga do jego oswiadczenia, które wspólczesnie zyjacym Amerykanom moze sie jawic jako czysta abstrakcja. Gdyby podobny w tresci aneks dolaczono do Konstytucji 3Maja (uchwalonej w 2 lata po wygloszeniu proroctwa Franklina) larum braci w Mojzeszu siegneloby kosmosu... A to wlasnie dzieki Konstytucji 3Maja Zydzi utrwalili swa pozycje spoleczna w kraju, który przyjal ich po wczesniejszych wygnaniach z calej niemal Europy. Tu mogli zachowac religie, obyczaj, krzewic wlasna kulture. A dla takich przywilejów proroctwo Beniamina Franklina byloby zla wrózba.
-----------------------------------
Grzesiek
A ja uważam, że wrzucanie wszystkich Źydów do jednego worka jest dowodem ignorancji i prostactwa wszelakich nazistów i neonazistów.

A prawda jest taka, że za wyżej opisanymi problemami stoi jedynie pewne ugrupowanie żydowskie o nazwie Syjoniści. Oni z jednej strony straszą zwykłych Żydów antysemityzmem, który z drugiej strony sami podsycają po to, aby zwykli Żydzi nie mieli szans porozumieć się z innymi narodowościami i żyli w ciągłym poczuciu zagrożenia (wtedy łatwiej pozyskać od nich środki na swoją działalność).

W efekcie i zwykli Żydzi i nie-Żydzi padają ofiarami tej prymitywnej intrygi, a jak zwykle ten trzeci korzysta.

Natomiast dodawanie do tego wszystkiego "sosu" religijnego (Chrześcijanie kontra reszta Świata) jest dodatkowo bardzo szkodliwe i zapewne nie doprowadzi do rozwiązania tego konfliktu.

Słowem, więcej myślenia ii rozwagi, mniej nienawiści, która tylko i wyłącznie oślepia.

Zresztą... wystarczy po prostu rzetelnie uczyć się i pracować, nie być podatnym na chłam propagowany przez media i koncerny, popierać uczciwych i równie rzetelnych ludzi w swoim otoczeniu, aby okazało się, że żadni mityczni Żydzi nie są w stanie nikomu zaszkodzić. Bo prawda jest taka, że w życiu każdy z nas (niezależnie od rasy czy narodowości) - dostaje tylko i wyłącznie to, na co zapracował i tylko to, na co zasłużył. Leń woli siedzieć na tyłku i narzekać, że mu przeszkadzają Żydzi, cykliści, komuniści, faszyści, Marsjanie.. bo musi znaleźć milion powodów, żeby usprawiedliwić to, że nie chciało mu się uczyć w szkole, a teraz pracować - bo jacyś "oni" mu szkodzą.

Ja po prostu pracuję, zarabiam tyle, ile wypracuję (działam "na swoim") i jestem zadowolony. I o dziwo, żadni Żydzi mi w tym nie przeszkadzają.

Słowem.. weźmy się wreszcie do pracy - Rodacy, zamiast ciągle rozpaczać, że my jacy-tacy, ale wszyscy dookoła nam szkodzą.

ze strony http://www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=207

Ostatnio edytowany przez Ja?! (2011-12-23 12:46:16)

Offline

 

#5 2011-12-23 15:17:01

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

z ta krwia to kompletna bzdura w judaizmie krew jest nieczysta i Zydzi unikaja kontaktu z krwia.
co to np znaczy ze mieso jest koszerne- to oznacza miedzy innymi to, ze zostalo calkowicie pozbawione krwi.
wiec jesli komus sie wydaje ze Zydzi specjalnie dodaja krew do macy to jest ignorantem, z calym szacunkiem do przodkow ja?

czemu Zydzi zajeli ta szczegolna pozycje? bo byli mniejszoscia, bo sie odrozniali od reszty, zauwazmy ze kiedy sie zaczely pogromy w Europie sredniowiecznej, panowal uniwersalizm, wszyscy byli katolikami- oprocz Zydow.
czemu handel? bo nie wolno im bylo kupowac ziemi. wiec czym mieli sie zajac? nie mieli innego wyjscia. rycerzami tez nie mogli byc, ani ksiezmi, z oczywistych powodow.

a tam gdzie Zydow nie bylo pojawialy sie inne mniejszosci, ktore mozna bylo izolowac, przesladowac i sie ich 'bac'.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#6 2011-12-23 18:26:10

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

nawet logiczne ale przedstawione z jednej strony horyzontu, z innej byłoby troche inaczej mniej pięknie i gładko

Offline

 

#7 2011-12-24 04:10:11

Conan Barbarzynca
Administrator
Skąd: Mazowsze
Zarejestrowany: 2011-05-19
Posty: 4340
Serwis

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

asmaani napisał(a):

czemu Zydzi zajeli ta szczegolna pozycje? bo byli mniejszoscia, bo sie odrozniali od reszty, zauwazmy ze kiedy sie zaczely pogromy w Europie sredniowiecznej, panowal uniwersalizm, wszyscy byli katolikami- oprocz Zydow.
czemu handel? bo nie wolno im bylo kupowac ziemi. wiec czym mieli sie zajac? nie mieli innego wyjscia. rycerzami tez nie mogli byc, ani ksiezmi, z oczywistych powodow.

a tam gdzie Zydow nie bylo pojawialy sie inne mniejszosci, ktore mozna bylo izolowac, przesladowac i sie ich 'bac'.

Twój opis jest zbyt uproszczony i przychylny moim zdaniem, Zydzi są narodem starszym od narodów Europejskich, i potrafili pisać i czytać, kiedy nasze rodzime dzikusy dopiero zaczynały się cywilizować;) Średniowieczne miasta Polskie, były bardzo małe, a Polacy stanowili ich niewielki procent, większością byli tam Niemcy, któzy w Polsce jako takiej tez byli miejszością(Polacy to byli prawie wyłącznie rycerze i chłopi). Dopuki panowała rodzima dynastia, której pozycja była bardzo silna, to wszystkim było jako tako, ale kiedy ta wymarła to nowi królowie mósieli się podlizywać szlachcie, i tak w ciągu paru wieków, doprowadzono do totalnego zgłupienia narodu Polskiego, to chłopom nic nie było wolno, poza uprawianiem ziemi swoich panów. Tym czasem Zydzi wtopili się w ten system, i choć byli mniejszością, to ich pozycja była nieporównywalnie lepsza, od większości rodowitych, czy tez poprostu chrześcijańskich mieszkańców. Byli klasą uprzywilejowaną, a w Polsce nie zanotowano wielkich pogromów:) To nie jest co prawda ich wina ze szlachta się nimi wolała wysługiwać, niz pozwolić aby swoi się krztałcili, ale faktem jest ze oni przywykli, do uprzywilejowania w pewnych sektorach, i o to w tym poszło. Ludzie przed wojną się umawiali ze np nie będą kupować w Zydowskich sklepach(zeby wspierać swoich), a Zydzi uznawali to za dyskryminację, bo było to wystąpienie przeciwko ich tradycyjnemu monopolowi.

Offline

 

#8 2011-12-24 12:04:15

voltaren
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-26
Posty: 3209

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Skąd niechęć do Żydów"
- Są mniejszością
- o innej religii
- o innych zwyczajach
- często stanowili w miastach margines społeczny i biedote, albo zajmowali się lichwa, takich nikt nie lubi, tak jak dzisiaj same złe rzeczy się pisze o bankierach, albo o cyganach

Offline

 

#9 2011-12-24 14:56:04

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

bo sami nie korzystali z usług polaków ale obrażali się gdy polacy nie chcieli korzystać z usług żydów.
I co takiemu zrobić by zmądrzał i przestał się wywyższać ponad inne narody ?

Offline

 

#10 2011-12-25 09:29:58

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

ja? no wez przestan.
znam naprawde wielu Zydow i tylko kilku z nich uwazalo sie za cos lepszego tylko dlatego ze sa Zydami. duzo wieksza czesc ze znanych mi Zydow wolalaby nie byc narodem 'wybranym' i np stracic 80 czy 90% swojej rodziny w holocauscie.
tudziec doswiadczyc polskiej tolerancji na sobie.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#11 2011-12-25 12:22:18

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

i tych kilku psuje opinie pozostałym

Offline

 

#12 2011-12-25 13:42:35

Nebogipfel
mentor
Skąd: Warszawa, PL
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 11555

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Gdyż?

Mój znajomy Żyd nie daje mi odczuć, że uważa się za lepszego a zachwalanie żydowskich twórców jeszcze nie jest wywyższaniem. Zwłaszcza, że mnie również chwali z tego co dał mi znać do zrozumienia to jest wręcz zaskoczony, że potrafiłem tak namalować. Więc myślę, że to wyłącznie od nas samych zależy jak będziemy postrzegani. Gdyby jeszcze było łatwiej o pracę i panowała większa kultura np. na ulicy to może miałby jeszcze lepszą opinię o Polakach. A tak to znów się musi wykłócać z kimś z Allegro a to kierownik Domu Kultury zachowuje się poniżej krytyki i trzeba pisać skargę oraz zbierać podpisy uczestników w lekcji plastyki.. Zamiast malować obrazy musi się użerać z jakimiś idiotami(delikatnie pisząc). Oceniać innych Ja?! będziemy mogli po ocenie samych siebie. Gdyby nie ludzie podobni do tych z tego forum oraz gdyby nie użytkownicy jego(tego forum) to na prawdę można by pomyśleć raczej źle o Polakach.


Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Offline

 

#13 2011-12-26 20:40:06

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

ja? jak to psuja opinie innym?
przeciez kazdy czlowiek odpowiada wylacznie za to co sam zrobil/powiedzial.
wiec jesli spotykasz kogos kto zle postepuje to od razu zle myslisz o innych?


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#14 2011-12-27 00:51:30

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

jak wlejesz łyżke dziegciu do beczki miodu to dobrze myślisz o tym miodzie ?
Jak stu polaków ukradnie tysiące niemieckich samochodów to jakie będą mieć zdanie o polakach czyż nie nazwią złodziejami ? Jedź do polski samochód Twój już tam jest.
Sam doświadczyłem tego nie raz że polak to oszust, złodziej i kłamca.
25% polaków to złodzieje i oszuści, żydów ok 5%
30% polaków to kłamcy, żydów ok 5%
3% polaków cechuje chciwość, żydów ok 25%
35% polaków to alkoholicy, żydów ok 3%
Tak wygląda to co myśle i czuje o tych narodach

Ostatnio edytowany przez Ja?! (2011-12-27 01:04:41)

Offline

 

#15 2011-12-27 01:04:01

Nebogipfel
mentor
Skąd: Warszawa, PL
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 11555

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Powtórzę się choć nie lubię. Kropla nie jest morzem a morze kroplą. Im większy stosunek wody do cukru tym mniej słodyczy odczujesz. Inaczej ujmując. W wiadrze z wodą łyżka cukru wyda się mniej słodka niż w filiżance wody. A sama łyżka cukru zawsze będzie równie słodka. Oznacza to, że działania jednostki mają mniejszy wpływ na większą zbiorowość. Wyjątkiem jest tu demokracja i monarchia. To są wyjątki od reguły. Zarówno premier jak i król jako jednostki mogą wpłynąć na życie rzeszy ludzi. Niemniej wpływ jeszcze nie oznacza tożsamości. Nękani podwładni nigdy nie będą utożsamiać się z osobą tyrana. Woda sama z siebie nie jest słodka jak cukier. I dodanie do niej cukru spowoduje jedynie odczuwanie tego cukru co się wniej znajduje a nie samej wody.


Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Offline

 

#16 2011-12-27 05:05:28

Conan Barbarzynca
Administrator
Skąd: Mazowsze
Zarejestrowany: 2011-05-19
Posty: 4340
Serwis

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Ja?! napisał(a):

jak wlejesz łyżke dziegciu do beczki miodu to dobrze myślisz o tym miodzie ?
Jak stu polaków ukradnie tysiące niemieckich samochodów to jakie będą mieć zdanie o polakach czyż nie nazwią złodziejami ? Jedź do polski samochód Twój już tam jest.
Sam doświadczyłem tego nie raz że polak to oszust, złodziej i kłamca.
25% polaków to złodzieje i oszuści, żydów ok 5%
30% polaków to kłamcy, żydów ok 5%
3% polaków cechuje chciwość, żydów ok 25%
35% polaków to alkoholicy, żydów ok 3%
Tak wygląda to co myśle i czuje o tych narodach

Czy naprawdę tak czujesz i myślisz, czy ześ to zprawdzał na diagramie? Na Zydach to ja się nie znam bo zadnego nie znam:D Ale na Polakach trochę się znam, i niektóre z tych liczb(nie wszystkie) są wzięte z kosmosu;) To fakt ze w Polsce jest stosunkowo sporo alkocholików, ale 35% oznaczało by ze co 3-eci Polak jest alkocholikiem:D Ja osobiście tak tego nie odczówam, ze niby co 3-eci człowiek spotkany na ulicy to alkocholik, to oczywiste przegięcie.

Offline

 

#17 2011-12-27 09:25:45

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

a co mnie to obchodzi ze w Polsce jest duze spozycie alkoholu skoro ja od wielu lat nie mialam ani kropli w ustach?

co ty tu piszesz to sa stereotypy a wydaje mi sie ze ludzie na poziomie nie traktuja stereotypow powaznie, czyli jak prawdy objawione.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#18 2011-12-27 11:02:17

Ja?!
Moderator
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8321

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Conan - jeśli człowiek codziennie musi wypić choć jedno piwo to już jest alkoholizm bo jego organizm potrzebuje stałej dawki alkoholu. Jest to dobry początek do popłynięcia na oceany wódki bols. Wielu nie ma się za alkoholików i wielu społeczeństwo nie ma za alkoholików ale ja ich widze jako alkoholików mimo że pracują i dbają o swoje rodziny.

Offline

 

#19 2011-12-27 17:33:24

Conan Barbarzynca
Administrator
Skąd: Mazowsze
Zarejestrowany: 2011-05-19
Posty: 4340
Serwis

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Ja?! napisał(a):

Conan - jeśli człowiek codziennie musi wypić choć jedno piwo to już jest alkoholizm bo jego organizm potrzebuje stałej dawki alkoholu. Jest to dobry początek do popłynięcia na oceany wódki bols. Wielu nie ma się za alkoholików i wielu społeczeństwo nie ma za alkoholików ale ja ich widze jako alkoholików mimo że pracują i dbają o swoje rodziny.

Rozumiem o co Ci chodzi, ale moze to poprostu kwestia przewrazliwienia.

Offline

 

#20 2011-12-27 23:09:55

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Stereotypy - są tak uroczo nonsensowne.


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#21 2011-12-28 01:53:33

Abesnai
Canis dirus / Administrator
Skąd: Stąd
Zarejestrowany: 2010-05-07
Posty: 7300

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Zadałbym pytanie - komu właściwie zależy, żeby nienawidzić i piętnować osoby pochodzenia żydowskiego ?
Jednak w każdym społeczeństwie/społeczności zawsze znajdzie się osoba/grupa osób psująca wizerunek i rzutująca swoimi czynami na pozostałą większość. Pomimo tego, że człowiek powinien być "rozliczany" jako jednostka, osobowo. Dotyczy to dosłownie wszystkich i to chyba zbyt oczywiste, żeby tego nie zauważyć. Od nas więc zależy, czy będziemy generalizować w naszych opiniach i sądach. Osoba inteligentna imo raczej nie będzie przychylna uogólnianiu jak i skłonna ku ocenie danych faktów, wydarzeń, bez ich logicznej analizy.
 
Nienawiść często natomiast była, jest i niestety przypuszczam że będzie ukierunkowana na mniejszości narodowe, seksualne bądź religijne.
Z bardzo prostej przyczyny ... Jako gatunek niszczymy to co nie idzie w parze z naszą własną obecną egzystencją, dopatrując się przy tym "zła winnemu całemu światu". Przecież tak jest ... "łatwiej", tym bardziej, gdy jesteśmy w danej większości. Łatwiej coś zniszczyć niż zrozumieć. I nie ważne czy to będą całe narody, nie ważne czy nasze postępowanie jest zgodne z jakimikolwiek normami moralnymi bądź etycznymi. Liczy się wtedy tylko to, że jesteśmy w stanie to uczynić słabszym bądź mniej licznym. Ot, tak po prostu. Władza nad cudzym losem i życiem.
Ten pęd ku destrukcji leży głęboko zakorzeniony w naszej ludzkiej naturze a już na czym go zogniskujemy - zależy od nas samych.


PS

Ja?! napisał(a):

...
Hitler w nich widział spore zagrożenie, może był ręką karzącą Boga - nie wiem.
...

Jak będziesz miał kiedyś okazję to obejrzyj "Bóg przed sądem" (God on Trial). Pada w nim m.in. analogiczne stwierdzenie, wypowiedziane przez żydowskiego więźnia obozu zagłady.

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2011-12-28 02:26:22)


Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Offline

 

#22 2011-12-28 07:36:01

Nebogipfel
mentor
Skąd: Warszawa, PL
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 11555

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Wybacz wilku, lecz dla mnie to "Ten pęd ku destrukcji leży głęboko zakorzeniony w naszej ludzkiej naturze" generalizacja. img/smilies/wink Poza tym rozwój raczej wielu zawdzięcza odcięciu się od natury poprzez tworzenie własnego świata a nie płynięciu z prądem...


Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Offline

 

#23 2011-12-28 08:32:30

asmaani
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-05-09
Posty: 1940

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

chce mi sie wymiotowac kiedy czytam ze Bog mial cos wspolnego z Holocaustem.
siedze dosc gleboko w tym temacie i bylam uczestnikiem kilku spotkan miedzyreligijnych na terenach roznych obozow koncentracyjnych- bardzo pouczajace doswiadczenie.

a kilka dni temu tv FOX NEWS pokazala znowu jakies obrazki z Polski- antysemickie grafitti. i komu to potrzebne pytam sie? i to grafitti i taki reportaz o Polsce? czy tak chcemy zeby byl widziany nasz kraj?
i pomyslmy o Zydach ktorzy przezyli albo ktorych rodzice/dziadkowie to przezyli, co czuja kiedy widza takie obrazki. i czytaja takie durnowate wywody.


"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Offline

 

#24 2011-12-28 11:44:00

Abesnai
Canis dirus / Administrator
Skąd: Stąd
Zarejestrowany: 2010-05-07
Posty: 7300

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Nebogipfel napisał(a):

Wybacz wilku, lecz dla mnie to "Ten pęd ku destrukcji leży głęboko zakorzeniony w naszej ludzkiej naturze" generalizacja. img/smilies/wink Poza tym rozwój raczej wielu zawdzięcza odcięciu się od natury poprzez tworzenie własnego świata a nie płynięciu z prądem...

To nie "generalizacja" tylko nasze uwarunkowanie gatunkowe. No chyba, że ktoś się "nie pisze" na bycie człowiekiem img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2011-12-28 12:09:07)


Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Offline

 

#25 2011-12-28 15:24:52

Nebogipfel
mentor
Skąd: Warszawa, PL
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 11555

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Nie piszę się na destrukcję. img/smilies/wink


Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo