Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2011-12-28 17:49:06

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Re: Mity na temat żydów - skąd się wzięły

Nebogipfel napisał(a):

Nie piszę się na destrukcję. img/smilies/wink

Rozumiem Nebo. Sęk w tym, że "pisząc się" bądź "nie pisząc" podlegamy danym czynnikom zew. na które w większym stopniu wpływu nie mamy. Wyobraź sobie, że rodzisz się w Niemczech w rodzinie całkowicie uległej i hołdującej ideologii nazistowskiej. Zostajesz w tym duchu wychowany, przesiąknięty systemem i zindoktrynowany.

Przy okazji. Sporo "mitów" pozostało właśnie jako spadek owej "ideologii".

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2011-12-28 17:49:49)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#27 2011-12-28 19:03:29

Nebogipfel
mentor

Pewnie to była mocniejsza indoktrynacja niż katolicka, z której się uwolniłem. Co do Niemców sami teraz mają problemy z tożsamością narodową - dzięki murowi berlińskiemu. Mur upadł a podziały jeszcze istnieją.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-12-28 19:05:20)

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#28 2011-12-28 23:40:09

Ja?!
Moderator

asmaani napisał(a):

chce mi sie wymiotowac kiedy czytam ze Bog mial cos wspolnego z Holocaustem....

A jednak miał, mógł temu zapobiec, pozwolił na zniszczenie świątyni, pozwolił na rozbiór Izraela, pozwolił na wiele przykrych spraw, łącznie z holokaustem, mógł odmienić serce Hitlera, mógł sprawić że nie doszedłby do władzy.
Pozwolił czyli miał w tym plan - chyba że był na innej planecie.

#29 2011-12-28 23:53:25

cayman
zaaklimatyzowany

panie ja daj na PW namiary na tego dealera co ci sprzedaje ten szajs po którym masz takie odloty jak ten post powyzej...zapamiętaj sobie raz na jutro ... to co się dzieje w polsce nie jest sprawką polaków bo ci na swoje sprawy wewnętrzne nie mają wpływu oddali w obce ręce suwerenność za kilka srebników,przypominam ci że polska złotówa jest drukowana w londynie przez żydków,,,a zapomniałem to sie teraz tak jakoś nazywa narodowy bank polski i stołki prezesa są ustawiane prze pejsatych kolesiów,co do judaizmu nie mam nic ale syjonistów nie trawię ..nara

#30 2011-12-29 00:05:21

Nebogipfel
mentor

Już podawałem filmik, który wyjaśnia gdzie i jak są produkowane pieniądze. W większosćiw bankach i nie tylko NBP. Tak, wiem. Dla ciebie wszystko jest w rękach Żydów. Jak zacznę zarabiać miliony też zostanę posądzony o Żydostwo albo jakbym pobawił się w politykę. Czyli Arnold Shwarzeneger też pewnie nie jest Austriakiem a Żydem. Cudze ręce na pewno, bo ja nie przyczyniłem się do wcielenia tych (no comment) co są do rządu. Więc ten rząd na pewno nie jest mój. Już wolę rząd Holenderski. Co prawda nie Polacy, ale jeśli nawet żydzi to i tak lepiej rządzą niż u nas moim zdaniem. Minimalna płaca 2200 zł..a u nas? Prawie 1000 zł na coś a la ZUS, ale ponoć bez czynszu a jedynie na media, w tym wypadku myślę, że za 800 zł można się i najeść(nie ma tam akcyzy, więc powinno być taniej) i jeszcze starczyć na jakieś drobne przyjemności np. nową komórkę. img/smilies/big_smile

A tak swoją drogą skąd bierzesz te mity na temat Żydów?
:zozol4:

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-12-29 00:05:57)

#31 2011-12-29 00:06:59

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Ja?! napisał(a):

asmaani napisał(a):

chce mi sie wymiotowac kiedy czytam ze Bog mial cos wspolnego z Holocaustem....

A jednak miał, mógł temu zapobiec, pozwolił na zniszczenie świątyni, pozwolił na rozbiór Izraela, pozwolił na wiele przykrych spraw, łącznie z holokaustem, mógł odmienić serce Hitlera, mógł sprawić że nie doszedłby do władzy.
Pozwolił czyli miał w tym plan - chyba że był na innej planecie.

Ja?!, czytając Twoje posty przypomniałem sobie link do filmu o którym Tobie wspominałem.
http://www.youtube.com/watch?v=f7XCnJBTfZM niestety po angielsku.
Wiesz dlaczego tak Ciebie o to "molestuję" ? Uderzyły mnie Twoje posty, bo piszesz dokładnie językiem postaci z tego filmu. To co powyżej rzuciłeś jest jakby żywcem wyjęte (spokojnie, nie posądzam Ciebie o żaden plagiat img/smilies/wink ). Tylko, że to wypowiadali więźniowie obozu zagłady ! To nie jest historyjka wyssana z palca.
Jednak ostrzegam. To bardzo ciężki w odbiorze film. Pełen goryczy, zwątpienia, rozpaczy. Prób zrozumienia i ostatecznie wiary. Tak przewrotnie silnej, niewyobrażalnej, bo wśród zarzutów i braku nadziei.
To jest niesamowity dokument. Potworny i niesamowity. Coś z niego jednak zrozumiałem. Coś bardzo mi bliskiego. Zresztą, co to ma za znaczenie ...
Asma, jak masz chwilę i chcesz wiedzieć o czym piszę to zachęcam.
Polecam go zresztą Wszystkim.

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2011-12-29 00:16:34)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#32 2011-12-29 00:19:32

cayman
zaaklimatyzowany

panie nebo =coś tam...ty i miliony,,,nie no mam wyobrażnię ale tego sobie nie umiem wyobrażić..sorry..ty zawsze bedziesz tylko gojem...a może powinienem napisać aż gojem...dla zrozumiena tematu zainteresuj się co mieściło się na 22,23 i 24 piętrze WTC..zrozumiesz kto i dlaczego nie dopuścił dt pewnych sytuacji a na ten czas żegnam spokojnej nocy

#33 2011-12-29 00:51:11

Nebogipfel
mentor

Możesz w skrócie - Nebo, skoro - gipfel kojarzy się tobie zbyt żydowsko. Jako tylko goj myśle, że i tak sporo mogę a jeszcze więcej móc będę. Poszukam informacji na temat pięter, lecz nie zapominajmy, że to były wieże związane z finansami, więc domyślam się, że sugerujesz, iż tam pracowali sami Żydzi. A ja naiwnie myślałem, że chodzi o politykę USA - wszędzie wysyłają wojska, gdzie wywąchają interes. Oprócz ofiar w ludziach co do samego budynku to wyobraź sobie, że zostanie odbudowany. Polecam: http://www.rp.pl/artykul/2,715505.html Zatem to co się mieściło będzie znowu. Nadal nie wiem czemu uważasz, że każdy finasier to Żyd. Dodam, że paru polskich aktorów specjalnie zmieniło nazwiska by brzmiały obcojęzycznie i menadżerowie nie mieli problemów z wymówieniem ich. No, ale na pewno to są Żydzi bo mają tam inne nazwiska. img/smilies/big_smile Moje nazwisko po angielsku to Southson.

spokojnej nocy

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2011-12-29 00:51:25)

#34 2011-12-29 02:12:14

Ja?!
Moderator

Abesnai - nie znam angielskiego na tyle by film zrozumieć.
Wiem że Ci którzy przeżyli obóz zwłaszcza żydzi mają żal do Boga, nie rozumią czemu ich to spotkało.
Bóg Izraela to nadal ten sam Bóg z starego testamentu który doświadcza twardą ręką te narody które nie idą drogą sprawiedliwości. Żydzi odwrócili się od nowego przymierza które im wysłał w postaci Jezusa więc On się odwrócił od Żydów, stracili państwo, świątynie, życie, wszystko. Teraz mają swoje państwo i jest to kolejna szansa dla nich jako narodu. Nie było przymierza więc nie było ochrony, obecnie tylko 205 tys żydów wierzy w Jezusa jako mesjasza, tylu jest zarejestrowanych.
Oni myślą że Bóg im błogosławi, Bóg nie jest doskonały, bywa pamiętliwy i długo chowa urazy. upartych doświadcza przez cierpienie, śmierć jest szybka i niczego nie uczy. Jezus długo cierpiał i cierpienie żydów jest długie.
Taka karma.

I to jeszcze nie koniec, jest w programie dla żydów "ochyda spustoszenia"
jak na razie nie ma szans na zdjęcie tego losu bo wciąć pycha u żydów przekracza 80%, pokory od polaków się nie nauczyli więc nauczy ich cierpienie.

Ostatnio edytowany przez Ja?! (2011-12-29 02:21:56)

#35 2011-12-29 07:39:20

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Ja?! napisał(a):

Abesnai - nie znam angielskiego na tyle by film zrozumieć.
Wiem że Ci którzy przeżyli obóz zwłaszcza żydzi mają żal do Boga, nie rozumią czemu ich to spotkało.
Bóg Izraela to nadal ten sam Bóg z starego testamentu który doświadcza twardą ręką te narody które nie idą drogą sprawiedliwości. Żydzi odwrócili się od nowego przymierza które im wysłał w postaci Jezusa więc On się odwrócił od Żydów, stracili państwo, świątynie, życie, wszystko. Teraz mają swoje państwo i jest to kolejna szansa dla nich jako narodu. Nie było przymierza więc nie było ochrony, obecnie tylko 205 tys żydów wierzy w Jezusa jako mesjasza, tylu jest zarejestrowanych.
Oni myślą że Bóg im błogosławi, Bóg nie jest doskonały, bywa pamiętliwy i długo chowa urazy. upartych doświadcza przez cierpienie, śmierć jest szybka i niczego nie uczy. Jezus długo cierpiał i cierpienie żydów jest długie.
Taka karma.

I to jeszcze nie koniec, jest w programie dla żydów "ochyda spustoszenia"
jak na razie nie ma szans na zdjęcie tego losu bo wciąć pycha u żydów przekracza 80%, pokory od polaków się nie nauczyli więc nauczy ich cierpienie.

"Ja?" czy Ty naprawdę wierzysz w to ze Izraelici byli kiedy kolwiek "narodem wybranym"? O jakim Ty szczegulnym cierpieniu piszesz? Niema na świecie narodu który by w swej histori nie cierpiał, oni tu zadnym wyjątkiem nie są, masz w podpisie tekst o ślepocie, a sam masz zawęrzone spojrzenie. To ze Zydzi uwarzają się za wielce wyjątkowych, i ze niby ich cierpienie jest bardziej wzniosłe i warzne, to jest wyłącznie ich problem, no i tych ludzi któzy dają się złapać na Judeocentryczny punkt widzenia. Przyznam ze mierzi mnie trochę podejście, ze niby cały świat kręci się wokół Zydów i ich Boga, nic na to nie poradze, ale mogę zwracać na to uwagę, moim zdaniem Zydzi jako tacy nie są zadnym problemem, są jacy są, jak to ludzie, problem jest raczej w tym ze znaczna część ludzi w naszym rejonie cywilizacyjnym, się od nich uzalerzniła pod względem duchowym i mętalnym. Oczywiście kazdy ma wolny wybór i ja to w pełni szanuje i akceptuje, ale niech potem nie będzie zdziwienia ze coś tu niegra, ich świat jest ich światem, kto do niego wchodzi moze stać się częścią ich gry.

Ostatnio edytowany przez Conan Barbarzynca (2011-12-29 07:58:01)

#36 2011-12-29 09:47:00

cayman
zaaklimatyzowany

Nebogipfel napisał(a):

Możesz w skrócie - Nebo, skoro - gipfel kojarzy się tobie zbyt żydowsko. Jako tylko goj myśle, że i tak sporo mogę a jeszcze więcej móc będę. Poszukam informacji na temat pięter, lecz nie zapominajmy, że to były wieże związane z finansami, więc domyślam się, że sugerujesz, iż tam pracowali sami Żydzi. A ja naiwnie myślałem, że chodzi o politykę USA - wszędzie wysyłają wojska, gdzie wywąchają interes. Oprócz ofiar w ludziach co do samego budynku to wyobraź sobie, że zostanie odbudowany. Polecam: http://www.rp.pl/artykul/2,715505.html Zatem to co się mieściło będzie znowu. Nadal nie wiem czemu uważasz, że każdy finasier to Żyd. Dodam, że paru polskich aktorów specjalnie zmieniło nazwiska by brzmiały obcojęzycznie i menadżerowie nie mieli problemów z wymówieniem ich. No, ale na pewno to są Żydzi bo mają tam inne nazwiska. img/smilies/big_smile Moje nazwisko po angielsku to Southson.

spokojnej nocy

twoja wiedza jest zerowa...podczes wybuchu żaden żyd nie zginął,nie poszli do pracy-to nie jest dla ciebie dziwne...panie nebo a raczej chłopie -obudz się.

#37 2011-12-29 13:22:53

Artur
Administrator

Jeśli ponad 400 ofiar w Twoim równaniu cayman to żaden Żyd, to ja mogę ze spokojem twierdzić, że żaden z Ciebie baran.

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#38 2011-12-29 13:30:34

voltaren
przyboczny

To o tych Żydach i WTC że niby iuch tam nie było to kolejny mit internetowy, ktoś coś takiego zapodał i niektórzy wzieli to zaprawdę i podawali dalej mimo że nie ma to nic wspólnego z rzecvzywoistością. Bo jak to możliwe że tylko Żydzi wiedzieli o zamachu, mają wspólny telepatyczny umysł ?
Faktem jest że wielu Żydów wyłudza pieniądze na Holocauście, ale gdzie są pieniądze tam znajdą się też cwaniacy co będą chcieli zarobić, czy to Żydzi czy Niemcy albo Polacy, na odzyskiwaniu Żydowskiego mienia robią niezłe machloje np. podrabiają testamenty itp. Ale nie tylko Żydzi wiedzą jak zarobić na tragedii.
Inną sprawą za którą nie lubią Żydów ludzie jest Syjonizm i powstanie państwa Izrael. Ale to tak jak by winić Polaków zato że zagarbnęliśmy po wojnie Śląsk img/smilies/wink Albo mieć pretensje do Litwinów że mają Wilno, to mocarstwa zadecydowały o powstaniu Izraela i to oni odpowiadają za ten bałagan, zresztą jakby nie było Izraela, to i tak antysemici wysyłali by Żydów do Palestyny, tak mają własny kraj i muszą się z tym uporać jakoś.

#39 2011-12-29 13:33:19

caly
przyboczny

Artur, Caymanowi chodzi o

22 września 2001 r. "New York Times", powołując się na konsula generalnego Izraela Alona Pinkasa, stwierdził, że pierwotna lista zaginionych okazała się przesadzona. Potwierdzono tylko trzy wypadki śmierci Izraelczyków - jednego w WTC i dwóch w samolotach.

źródło naszawitryna.pl - strona gdzie raczej nie ma widocznej miłości do Żydów, tylko, że w przypadku prawdziwości takiego newsa troszke inaczej 11 wrzesnia 2001 wygląda img/smilies/wink

#40 2011-12-29 13:40:28

voltaren
przyboczny

A według mnie to może być prawda. Izraelczyk a Żyd to trochę rożne sprawy. Że tam mógło być 2 Izraelczyków to prawdopodobne, bo zobacz jaki Izrael to mało państwo i nie musiało tam być nie wiadomo ilu Izrtaelczyków, Izrael ma mniej obywateli niż Polska, a Żydów było pewnie sporo, bo w USA jest dużo Żydów. A więc wiadomość może jest i prawdziwa, ale nie ma żadnej wartości.

#41 2011-12-29 13:52:42

caly
przyboczny

Oczywiście, że tak może być. Ja za bardzo nie chcę wchodzić w ten temat, za mało sie tym interesowałem, a jednocześnie za długo żyję z sieci by podpierać sie cytatami z niej img/smilies/wink

#42 2011-12-29 13:56:15

Artur
Administrator

Nowy Jork w 2002 roku miał 12% reprezentację Żydów w grupie mieszkańców. W WTC stanowili 14% ofiar. Faktem jest, iż bezpośrednio po zamachach poszukiwano blisko 4000 osób spośród tej grupy etnicznej i lista ta była przesadzona.

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#43 2011-12-29 15:14:46

cayman
zaaklimatyzowany

Artur napisał(a):

Jeśli ponad 400 ofiar w Twoim równaniu cayman to żaden Żyd, to ja mogę ze spokojem twierdzić, że żaden z Ciebie baran.

panie arturze powtarzam żaden żyd nie poszedł do pracy...zrobili sobie wolne NN ty nie masz wiedzy w tym temacie a mnie nazywasz baranem...sam jesteś cienki jak zupka w barze mlecznym,jako modek mający honor powinieneś się zapaść pod ziemię...amen

#44 2011-12-29 15:31:34

Artur
Administrator

Ciągle zapominam, że fani teorii spiskowych żyją w rzeczywistości urojonej i w pełni określa ich poniższy cytat:

Szaleńca rozpoznaje się natychmiast. To głupiec, który nie ma pojęcia o sztuczkach. Głupiec próbuje dowieść swojej tezy, ma logikę wykoślawioną, ale ma. Natomiast szaleniec nie ma żadnej logiki, zdąża od jednego krótkiego spięcia do drugiego. Dla szaleńca wszystko stanowi dowód wszystkiego. Szaleniec ma idee fixe i cokolwiek wpadnie mu w ręce, służy potwierdzeniu tej idei.

Pozdrawiam
Artur ♆

#45 2011-12-29 16:02:41

voltaren
przyboczny

Mógłbyś pisać tak by nie obrażać innych ludzi?

#46 2011-12-29 17:20:35

cayman
zaaklimatyzowany

dokopałem się żródła twej wiedzy panie arturze..link jaki zapodam mówi sam za siebie..z mojej strony bez komentarza..  http://poznan.jewish.org.pl/index.php/K … esnia.html

#47 2011-12-29 18:51:21

Artur
Administrator

voltaren napisał(a):

Mógłbyś pisać tak by nie obrażać innych ludzi?

Możesz jasno zdeklarować czym 'obraziłem' mojego rozmówcę?

Pozdrawiam
Artur ♆

#48 2011-12-29 18:51:48

Artur
Administrator

cayman napisał(a):

dokopałem się żródła twej wiedzy panie arturze..link jaki zapodam mówi sam za siebie..z mojej strony bez komentarza..  http://poznan.jewish.org.pl/index.php/K … esnia.html

Wydaje Ci się - kop dalej img/smilies/smile

Pozdrawiam
Artur ♆

#49 2011-12-29 21:47:08

Ja?!
Moderator

cayman - podałeś link do strony a na samym dole jest lista zabitych żydów w WTC, chyba czytałeś tylko pierwszy akapit

#50 2011-12-29 22:47:15

cayman
zaaklimatyzowany

odpiszę grupowo bo po jedynczo nie ma sensu-przebywałem ponad pół roku na forum amerykańskim gdzie to świadkowie i pracownicy WTC się wypowiadali a ci co pisali prawdę byli banowani,wiec moja wiedza jest z pierwszej ręki a to że byłem w usa i mam znajomochych mogę udowodnić więc nich mi nikt a w szczególności goje nie piszą żem baran,bo baranami jesteście wy ci którzy wierzą tym którym wierzyć nie powinno...to na tyle bo mi się pimpong huśta na samą myśl co mógłbym w tym wątku napisać i jakie byłyby komentarze...wstyd mi być polakiem na polskojęzycznych forach bo tam polak atakuje polaka nie widząc zagrożenia zza swoich pleców..spokojnej nocy łobuziaki..

Stopka forum