Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2011-12-22 18:21:24

Filip
przyboczny

Dlaczego żydzi nie uwierzyli w Jezusa

Tak przed świetami Bożego Narodzenia polecam wysłuchanie części wykładu odpowiadającego na pytanie dlaczego starsi bracia w wierze nie uwierzyli w Jezusa Chrystusa. Proponuję zacząc od części 4/7 obejrzec tak mniej wiecej od momentu 5:30 min

Ostatnio edytowany przez filip (2011-12-22 18:32:27)

Znikam na długo, ale się pojawiam.

#2 2011-12-23 03:09:46

Ja?!
kreatorus moderatorus

Re: Dlaczego żydzi nie uwierzyli w Jezusa

nasuwa się jedno, Bóg nie spełnił oczekiwań żydów więc go odrzucili, myśleli że będzie mocny, władczy, nie przypuszczali że jego moc będzie ukryta. Wielki test oblali przez pyche.
dzięki

fuck it.

#3 2011-12-23 12:36:34

polliter
moderatus polliterus

Wiesz, równie dobrze Żydzi mogą mieć rację i Jezus nie był żadnym Mesjaszem, tylko świrem, który łaził i nauczał, wtedy było takich na pęczki. To, że największa religia na świecie (dogania ich islam) tak uważa, to wcale nie znaczy, że musi mieć rację img/smilies/big_smile

Ja tego nie wiem, przyjmuję różne możliwości. Nie zdziwię się, jak za tysiąc lat okaże się to jedną wielką blagą i nie zdziwię się, jak chrześcijanie będą mieli rację. Dopuszczam obie możliwości...

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#4 2011-12-23 15:10:30

asmaani
przyboczny

Zydzi odrzucili koncepcje ze Jezus jest Bogiem poniewaz to sie nie miesci w glowie zeby Bog mogl zostac czlowiekiem i tak sie ponizyc, zeby dac sie zamordowac w tak upokarzajacy sposob.
to sie zupelnie nie godzi z koncepcja Boga w judaizmie zreszta w islamie rowniez.

natomiast 'Zydzi nie uwierzyli w Jezusa' a kto przepraszam byl pierwszymi chrzescijanami jak nie Zydzi wlasnie.
caly wywod owszem poprawny z punktu widzenia katolika -w sumie nie jest to dziwne ze tak to sobie tlumacza- ale nie z punktu widzenia Zyda.

muzulmanie uywazaja Jezusa za jednego z Wyslannikow Boga, jednego z nielicznych, ktorym Bog dal Ksiege. wiec ma pozycje wyjatkowa. ale za Boga go nie uwazamy- z podobnych powodow co Zydzi.

"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

#5 2011-12-30 18:23:14

angel
adept

Tak, inaczej być nie mogło, to Żydzi byli pierwszymi chrześcijanami.
Politer świrów było i jest wielu, ale Jezusa do nich nie zaliczaj.

#6 2011-12-30 21:34:31

polliter
moderatus polliterus

angel napisał(a):

A dlaczego?
Czym On się róznił od Jana Chrzciciela i innych proroków? Łaził wariat, zebrał kumpli i gadał o miłości. Świr i tyle... :black2:

To, że jego filozofia zrobiła furorę na świecie, to żaden argument dla mnie. Potrafię wymyślić ciekawszą filozofię i też uzbieram kretynów, którzy w nią uwierzą, a za tysiac lat powstanie religia "polliteralizm" i pół świata będzie w nią wierzyło http://macg.net/emoticons/laughing2

#7 2011-12-30 22:43:06

angel
adept

polliter napisał(a):

angel napisał(a):

A dlaczego?
Czym On się róznił od Jana Chrzciciela i innych proroków? Łaził wariat, zebrał kumpli i gadał o miłości. Świr i tyle... :black2:

To, że jego filozofia zrobiła furorę na świecie, to żaden argument dla mnie. Potrafię wymyślić ciekawszą filozofię i też uzbieram kretynów, którzy w nią uwierzą, a za tysiac lat powstanie religia "polliteralizm" i pół świata będzie w nią wierzyło http://macg.net/emoticons/laughing2

Jak opadną Twoje % i emocje, to odpowiem na pytanie i post.

#8 2011-12-30 23:18:28

polliter
moderatus polliterus

Angel, a teraz nie potrafisz?
Insynuujesz mi jakieś procenty, na których się nie znam (promile się inaczej zapisuje), a emocje zawsze mi towarzyszą.
Znaczy się, jak mi przejdzie, to mi wytlumaczysz? Wybacz, ale trochę durna argumentacja img/smilies/big_smile

To niesamowite, ale gdy pisałem tego posta byłem trzeźwy, jak świnia. Dopiero teraz się upiję, żeby zrozumieć Twoje argumenty :black2:

#9 2012-01-01 20:47:59

angel
adept

polliter napisał(a):

angel napisał(a):

A dlaczego?

Ciekawa ta Twoja filozofia o filozofii, poczekam jak ją zbudujesz i staniesz się guru, wtedy wybacz, ale Twoje szeregi mogą zasilić "wierni"  tylko z kłopotami psychicznymi. img/smilies/big_smile

Pytanie "A dlaczego?" możnaby potraktować w aspekcie teistycznym i ateistycznym ale z punktu teistycznego nie zrozumiesz, a z ateistycznego nie dopuścisz do swej świadomości taką wiedzę, więc o czym tu gadać. img/smilies/wink
Pytasz o różnicę, dziwne, że pytasz kobietę, przecież mężczyzna wie lepiej czym różni się jeden od drugiego. img/smilies/wink
Tu możesz sobie sam odpowiedzieć jakie są różnice między Janem, a Jezusem.

#10 2012-01-01 21:22:54

Nebogipfel
mentor

Literami w imieniu po "J", oraz taka, że to Jan ochrzcił Jezusa, nie na odwrót.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#11 2012-01-01 21:24:02

angel
adept

polliter napisał(a):

Angel, a teraz nie potrafisz?
Insynuujesz mi jakieś procenty, na których się nie znam (promile się inaczej zapisuje), a emocje zawsze mi towarzyszą.
Znaczy się, jak mi przejdzie, to mi wytlumaczysz? Wybacz, ale trochę durna argumentacja img/smilies/big_smile

To niesamowite, ale gdy pisałem tego posta byłem trzeźwy, jak świnia. Dopiero teraz się upiję, żeby zrozumieć Twoje argumenty :black2:

Mogę zawsze i potrafię.

Dobrze, że posiadasz emocje, bo bez nich, to człowiek trup/nieboszczyk, ale emocje Twoje w poście:

Ale Wy porąbani jesteście...

chyba osiągnęły wysoki szczebel, więc nie chciałam je dokręcać byś nie czmychnął wyżej, do nieba, a wtedy nie wróciłbyś na łono forum. Twoja wypowiedź tak wyrażona (w poście) rani moje uczucia, bo wiesz, że "Wolność słowa kończy się, gdy ubliżamy innym" a więc moja wolność wypowiedzi jest skończona, bo Ty zagranąłeś całą.

Ta wypowiedź mnie uraziła, ale uznałam, że facet tak ma po większej ilości spożytego piwa, dlatego pisałam o %, ale widzę, jak inteligentnie zauważyłeś, że w organizmie są promile i teraz nie wiem czy inteligencję łapiesz po spożytych % czy przed, by mi powiedzieć, że arugumentację mam durnowatą.

Nie chciałbym, żebyś pił z powodu moich wypowiedzi, więc ograniczyłam je do minimum.

A imieninowo, życzę wszelkiej pomyślności.

#12 2012-01-01 21:27:12

Nebogipfel
mentor

Czyli nie wolno Ciebie kochać?

#13 2012-01-01 21:35:03

angel
adept

Nebogipfel napisał(a):

Czyli nie wolno Ciebie kochać?

Miłości nikomu się nie zabrania.
Tu masz całość http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=4223&p=25

#14 2012-01-01 21:55:50

Filip
przyboczny

polliter napisał(a):

Po pierwsze musieliby pojawić prorocy, którzy przez kilka wieków będą przepowiadali Twoje przyjście. Z dośc dokładnym okresleniem Twojej roli i tragicznej smierci.
Po drugie teraz musiałbyś znać na wyrywki co oni mówili, żeby czas do czasu ich dokładnie zacytować, nawet będąc obolałym i bliskim śmierci. A wiedząc, że słuchają Cie uczeni w pismie, którzy dobrze te proroctwa znają.
Po trzecie iśc na brutalną śmierć aby to wszystko co powiedziałeś miało ręce i nogi.
Po czwarte po śmierci powrócic i nakazać co niektórym, żeby nie baczać na swoje życie kontynuowali Twoją filozofię. Ciekawe czy oddadzą zycie tak chętnie jak to robili apostołowie Jezusa.

Znikam na długo, ale się pojawiam.

#15 2012-01-01 22:06:10

Conan Barbarzynca
Administrator

filip napisał(a):

Po pierwsze musieliby pojawić prorocy, którzy przez kilka wieków będą przepowiadali Twoje przyjście. Z dośc dokładnym okresleniem Twojej roli i tragicznej smierci.
Po drugie teraz musiałbyś znać na wyrywki co oni mówili, żeby czas do czasu ich dokładnie zacytować, nawet będąc obolałym i bliskim śmierci. A wiedząc, że słuchają Cie uczeni w pismie, którzy dobrze te proroctwa znają.
Po trzecie iśc na brutalną śmierć aby to wszystko co powiedziałeś miało ręce i nogi.
Po czwarte po śmierci powrócic i nakazać co niektórym, żeby nie baczać na swoje życie kontynuowali Twoją filozofię. Ciekawe czy oddadzą zycie tak chętnie jak to robili apostołowie Jezusa.

Mahometa nikt nie przepowiadał, nie umarł tez brutalną śmiercią, a sporo namieszał.

#16 2012-01-01 22:08:56

polliter
moderatus polliterus

Tych proroków da się załatwić, przy odpowiedniej interpretacji udowodnię, że Nostradamus przepowiedział moje przyjście img/smilies/big_smile
Poza tym sam sobie napiszę Pismo Święte, żeby nie było niedomówień co do moich nauk. Nie muszę iść na śmierć, żeby to miało "rece i nogi", ale jestem gotów się poświęcić (a co mi tam, jak szaleć, to szaleć).
Filipie, już Ty się nie martw, tak przekabacę swoich wyznawców, że pójdą za mną w ogień :black2:

#17 2012-01-01 22:09:17

Nebogipfel
mentor

Pierwsze nie jest konieczne, gdyż nikt nie przywidywał ponownego przyjścia Zeusa. img/smilies/big_smile
Drugie też odpada, gdyż pewnie Jezus nic z tych rzeczy nie mówił i wszystko zostało zmyślone lub zapożyczone z innych religii. Trzecie też, Zeus nie musiał umierać brutalnie. Czwarte tak samo, Zeus nie musiał wracać. Nie ma pewności, że apostołowie istnieli a w ogóle Biblia w wielu aspektach została zmyślona lub zapożyczona - co do treści. Na dodatek napisana ze 100 lat po jego śmierci, idealny czas na stworzenie legendy.

polliter napisał(a):

Filipie, już Ty się nie martw, tak przekabacę swoich wyznawców, że pójdą za mną w ogień :black2:

Zwłaszcza przekabacisz winkiem i jakimiś laskami.
:black2:

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2012-01-01 22:11:11)

#18 2012-01-01 22:50:20

polliter
moderatus polliterus

Może wody w wino nie przemienię, ale mogę zasponsorować http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

Te laski... hmm. Nebo, jak Ci załatwię, to zostaniesz moim wyznawcą? http://macg.net/emoticons/laughing2

#19 2012-01-01 22:51:50

Nebogipfel
mentor

Jasne. :zozol4:
W ogóle będziemy sobie dawali datki - co łaska i finansowali te i inne atrakcje. I to bez podatku!
:black2:

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2012-01-01 22:53:13)

#20 2012-01-01 23:14:15

polliter
moderatus polliterus

O, to mi się podoba. http://yoursmiles.org/tsmile/rulez/t2027
Będzie z czego płacić za wino dla naszych wyznawców :black2:

Widzisz Filipie, już mam wyznawcę swojej filozofii i nie potrzebowałem na to 33 lat.

Stopka forum