Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#51 2013-12-23 23:35:10

Czareczek
adept

Re: Literatura fantasy

Ja uwielbiam barwny język i niesamowitą wyobraźnię Tolkiena. Właśnie odświeżam sobie pamięć i czytam znowu po latach Hobbita, bo zamierzam pójść na film i chcę widzieć wszystkie różnice ;-)
A potem pewnie trylogię Władcy Pierścieni znowu przeczytam. Tego nowego Sapkowskiego chciałbym dostać pod choinkę :-P

#52 2013-12-25 13:49:26

maoro
adept

A fabuła jest ulokowana pomiędzy, którymi poprzednimi książkami o Wiedźminie?
Warto sobie przypomnieć fabułę książki przed kinem. Tym bardziej, że Jackson sporo zmian przewidział w filmie

#53 2013-12-30 20:45:20

Jarek87
Użytkownik

polliter napisał(a):

"Hobbit" to w ogóle jak ulotka. http://macg.net/emoticons/laughing2

To był taki aperitif przed daniem głównym. img/smilies/big_smile

Fakt Tolkien mógłby dopisać troszkę więcej tego "Hobbita" bo czyta się przyjemnie ale szybko ;]

#54 2014-01-03 19:12:11

maoro
adept

Ewidentnie mogłoba by być ta książka dłuższa. I to o 2 - 3 tomy. W ogóle szkoda, że jednak nie powstała taka saga o Śródziemiu jak np właśnie Pieśń Lodu i Ognia. W ogóle oglądałem już film i to, że są trzy części to nie jest wcale zły pomysł. Bardzo dużo akcji, można pocieszyć oczy Śródziemiem. Fajnie fajnie;]

#55 2014-01-03 19:22:22

polliter
moderatus polliterus

Jackson chciałby jeszcze nakręcić "Silmarillion", ale Warner nie ma praw do tej książki. Mówił w wywiadzie, że to najpiękniejsza książka do sfilmowania i zgadzam się z nim.

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#56 2014-01-03 20:22:58

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Historia Turina Turambara (!), braci Hurina i Huora, Berena i Luthien , Feanora i opuszczenia Valinoru, pojedynku Fingolfina z Morgothem, losów Finroda Felegunda i ukrytego królestwa, Turgona i upadku Gondolinu, Tuora i wyprawy na zachód, Elu Thingola Szarego Płaszcza i utraty silmarilla  ... . Rany, to by dopiero było, chyba bym się "posikał" z radości img/smilies/wink
Może adaptacja na wzór "Pieśni Lodu i Ognia" ale szlag by mnie trafił, gdyby dopuścili się zmian.
Silmarillion uznaję za jedno z arcydzieł literatury fantasy, szkoda, że wydanej dopiero po śmierci autora.
Miałem również to niebywałe szczęście, żeby zapoznać się z twórczością Tolkiena w kolejności chronologicznej, właśnie poczynając od "Silmarillionu".

Fanpage zwolenników ekranizacji img/smilies/tongue
http://www.thesilmarillionmovie.com/

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#57 2014-01-04 00:18:01

polliter
moderatus polliterus

Ciekawa strona...
To rzeczywiście byłoby coś, ale żadna wytwórnia filmowa nie ma praw do ekranizacji. A Jackson wspominał, że może wróci do niskobudżetowych horrorów, od których zaczynał.

http://www.wprost.pl/ar/430481/Peter-Ja … ismy/?pg=0

Cholera, w sieci nie ma całego wywiadu z Jacksonem (trzeba zapłacić), ale czytałem go w drukowanym "Wprost" i tak mówił. img/smilies/big_smile

#58 2014-01-04 15:16:50

Abesnai

Zdaje się, że koniec (pamiętam jakieś stare wypowiedzi) również miał nastąpić na ekranizacji Władcy Pierścieni img/smilies/wink Ale czego pieniądze nie są w stanie zrobić, więc nic (mam nadzieję) nie jest przesądzone img/smilies/smile
Jednym z moich ukochanych cyklów jest "Ziemiomorze" Ursuli Le Guin. Serial, który podobno zmasakrował fabułę. Nie oglądałem ale wystarczająco dużo poczytałem, żeby się do niego w pełni zniechęcić. Anime - "Opowieści z Ziemiomorza" godne polecenia i bardzo fajnie zrealizowane, jednak to nie to samo co pełna ekranizacja z żywymi aktorami. Bardzo bym więc pragnął obejrzeć dzieje Geda na dużym ekranie img/smilies/smile

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#59 2014-01-07 14:46:35

Czareczek
adept

Oglądałem ostatnio nowego Hobbita w 3D i muszę powiedzieć że Jackson znowu zrobił dobrą robotę, film epicki, sceny niesamowite, no i przede wszystkim szacun za Smauga - najlepiej zrobiony smok w historii kina i kropka ;-)

#60 2014-01-07 15:20:57

polliter
moderatus polliterus

To co prawda temat o literaturze, ale muszę przyznać Ci rację. Oglądałem wczoraj "Pustkowie Smauga" (chociaż miałem nie oglądać, bo pierwsza część mnie zniechęciła) i byłem miło zaskoczony.

#61 2014-04-23 14:33:14

Abesnai

Niedawno "odkryłem" cykl opowiadań Martina osadzony w uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia" i zgromadzony w powieści "Rycerz Siedmiu Królestw" img/smilies/smile

#62 2014-12-12 16:28:36

ancyk
Użytkownik

Czareczek napisał(a):

Oglądałem ostatnio nowego Hobbita w 3D i muszę powiedzieć że Jackson znowu zrobił dobrą robotę, film epicki, sceny niesamowite, no i przede wszystkim szacun za Smauga - najlepiej zrobiony smok w historii kina i kropka ;-)

zaraz będzie 3 część http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k005 szkoda tylko, ze ostania http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/d030

#63 2014-12-12 20:33:13

Ateista
adept

ancyk napisał(a):

Czareczek napisał(a):

zaraz będzie 3 część http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k005 szkoda tylko, ze ostania http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/d030

Nie do końca - cwaniak podzielił tą część na dwa kawałki ;P
Dzisiejsza fantasy odchodzi całkowicie od Tolkiena, bo ileż można wałkować jeden temat - dobrzy ludzie, elfy, ewentualnie krasnoludy, a źli orkowie i im podobni ;P
Ja czytam tylko taką literaturę - jest dla mnie oderwaniem od szarej rzeczywistości. Nikt nie napisał nic o nowych gatunkach fantasy takich jak Urban fantasy, Paranormal czy inne pokrewne, a dziejące się w czasach "obecnych", tylko jakby we śnie, w którym wszystko jest możliwe ;P
Jedne z lepszych serii tego typu to
Hamilton Laurell - cykl Anita Blake
Andrews Ilona (właściwie Ilona i Andrew Gordon) - cykl Kate Daniels
Harrison Kim - cykl Zapadlisko
Książki pełne humoru i nieodzownej magii.

Hulaj dusza, piekła nie ma, jest za to piekiełko ;D

#64 2014-12-12 21:36:38

k4cz0r200
przyboczny

Nie wiem czy wpasowuje się to w schemat książek, o których pisałeś, ale mnie najbardziej jarają te z alternatywą rzeczywistością. Tzn. wszystko jest takie samo poza jednym szczegółem, czy tam nieco zmienioną historią. Z tych najbardziej przypadły mi do gustu:
"Piknik na skraju drogi", braci Strugacckich - lektura po prostu miażdży
i dający do myślenia "Lód", Dukaja.

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

#65 2014-12-12 23:50:27

Ateista
adept

Tych nie czytałem, ale jak pisałem lubię trochę bardziej nierzeczywiste jak na przykład Kłamca Jakuba Ćwieka.

#66 2014-12-15 12:30:03

ancyk
Użytkownik

Ateista napisał(a):

ancyk napisał(a):

Czareczek napisał(a):

Nie do końca - cwaniak podzielił tą część na dwa kawałki ;P
Dzisiejsza fantasy odchodzi całkowicie od Tolkiena, bo ileż można wałkować jeden temat - dobrzy ludzie, elfy, ewentualnie krasnoludy, a źli orkowie i im podobni ;P
Ja czytam tylko taką literaturę - jest dla mnie oderwaniem od szarej rzeczywistości. Nikt nie napisał nic o nowych gatunkach fantasy takich jak Urban fantasy, Paranormal czy inne pokrewne, a dziejące się w czasach "obecnych", tylko jakby we śnie, w którym wszystko jest możliwe ;P
Jedne z lepszych serii tego typu to
Hamilton Laurell - cykl Anita Blake
Andrews Ilona (właściwie Ilona i Andrew Gordon) - cykl Kate Daniels
Harrison Kim - cykl Zapadlisko
Książki pełne humoru i nieodzownej magii.

no co Ty mówisz? III czesc bedzie w 2 czesciach? chyba nie... zdaje mi się, ze Bitwa Pięciu Armii jest ostania.

A do książek chętnie zajrzę img/smilies/smile

#67 2014-12-15 16:04:30

Ateista
adept

ancyk napisał(a):

no co Ty mówisz? III czesc bedzie w 2 czesciach? chyba nie... zdaje mi się, ze Bitwa Pięciu Armii jest ostania.

A do książek chętnie zajrzę img/smilies/smile

Faktycznie mój błąd, a podział na dwie części dotyczy trzeciej cześci Igrzysk Śmierci  http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/g035

#68 2014-12-15 16:42:05

ancyk
Użytkownik

luuuz, Kosogłos swoją droga też mi się podobał - to i Hobbit to zreszta to zagraniczne premiery, na które najbardziej czekalam img/smilies/wink

#69 2014-12-15 20:09:25

Ateista
adept

Kobieta i lubi fantastykę. Już Cię lubię ;D

#70 2014-12-18 16:37:51

ancyk
Użytkownik

hehehe no przeciez fantastyka jest git, a Hobbit coraz bliżej img/smilies/big_smile

#71 2014-12-18 19:10:58

Ateista
adept

Niedawno znajoma poleciła mi film Interstellar. Prawdopodobnie wybiorę się na niego w najbliższym czasie. Wątek o literaturze, ale nic nie poradzę, że oprócz literatury lubię też filmy ;P

#72 2014-12-18 22:57:25

polliter
moderatus polliterus

Ateista napisał(a):

Niedawno znajoma poleciła mi film Interstellar. Prawdopodobnie wybiorę się na niego w najbliższym czasie. Wątek o literaturze, ale nic nie poradzę, że oprócz literatury lubię też filmy ;P

O filmach też masz osobny dział i sporo tam wątków o ekranizacjach i kinie fantasy, zapraszam. img/smilies/smile

#73 2014-12-19 22:44:13

Lafina
adept

Uwielbiam fantasy moją pierwszą fantastyczną sagą, którą przeczytałam, była "Saga o Ludziach Lodu", należąca do urban fantasy. Przeczytałam "Władcę Pierścieni" i "Hobbita". Obecnie z zamiłowaniem czytam książki autorstwa Trudi Canavagh.

#74 2014-12-20 00:25:24

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Lafina napisał(a):

Uwielbiam fantasy moją pierwszą fantastyczną sagą, którą przeczytałam, była "Saga o Ludziach Lodu", należąca do urban fantasy. Przeczytałam "Władcę Pierścieni" i "Hobbita". Obecnie z zamiłowaniem czytam książki autorstwa Trudi Canavagh.

hehe to były pierwsze książki które czytałem bo zobaczyłem u mamuśki, jak jeszcze szkrabem byłem img/smilies/big_smile
Już teraz to nie pamiętam szczegółowo, ale chodziło o przeklęty Norweski ród, załorzył go Singal zły(ale nie jestem pewien) i było tam dużo erotyzmu.

#75 2014-12-20 13:42:47

Lafina
adept

Conan Barbarzynca napisał(a):

Już teraz to nie pamiętam szczegółowo, ale chodziło o przeklęty Norweski ród, załorzył go Singal zły(ale nie jestem pewien) i było tam dużo erotyzmu.

Tak dokładnie, chodziło o Tengela złego, to też były moje pierwsze kroki w fantasy img/smilies/tongue

Stopka forum