Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#51 2012-03-04 13:14:35

Mahi
przyboczny

Re: strach się bać

Andy72 napisał(a):

Andra napisał(a):

Andy, Skarbie, jakiez zle duchy...? Jesli nie stworzysz ich sobie, z wlasnych lekow, mysli, wyobrazen, nie zaistnieja

To na jakiej zasadzie działa np. wahadełko czy tarot?

Wahadło odpowiada na pytanie (TAK lub NIE oraz pośrednio BYĆ MOŻE TAK lub BYĆ MOŻE NIE), a tarot szerzej.

#52 2012-03-04 13:19:02

Artur
Administrator

Może na początek poczytacie nieco o relacjach religii i dywinacji:

http://www.labes.edu.pl/content/pliki/p … eligia.pdf

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#53 2012-03-04 13:22:42

Andy72
przyboczny

Ale pytanie jest nie co robi tylko w jaki sposób działa? Jako młody chłopiec popsułem jakieś zabawki zaglądając do środka żeby zobaczyć jak to działa, np. widząć kółka zębate. Zaglądając do  zegarka elektronicznego czy kalkulatora nie wiele można zobaczyć. A przecież jest tam układ scalony który działa.
Wahadełko i tarot, jeżeli działają, a niektórzy twierdzą że odpowiadają na statystycznie więcej przypadków niż gdyby to było losowe, to pytanie w jaki sposób? Tarot to zwykłe karty tektury, wahadełko też nie skomplikowane. a jednak odbierają fale z przyszłości czy przestrzeni. A w jaki sposób? Czy nie otwieramy się na rzeczywistość duchową?

#54 2012-03-04 13:26:49

Artur
Administrator

Angelika napisał(a):

Teraz zapytam Cię lub Artura z ciekawości, bo słyszałam, że tarot może zadrwić z osoby, która pyta lub stawia karty. Jeśli tak bywa, to skojarzenieze złym duchem byłoby troszkę pokrewne.

To dość pokrętna, popkulturowo zabobonna forma traktowania kart, która okazuje się prawdziwą wyłącznie przy założeniu, że za kartami wykorzystywanymi do przepowiadania przyszłości (wyłącznie w modelu proroczym, natchnionym) kryje się biblijny ojciec kłamstwa (czyli jakaś rzeczywistość duchowa).

A jako, że autorzy poszczególnych ksiąg Biblii w zakresie starotestamentowym utożsamili grzech bałwochwalstwa (służenia innym, obcym bogom) z wróżbiarstwem, guślarstwem, wywoływaniem duchów i przepowiadaniem przyszłości; a autorzy nowotestamentowi poszli jeszcze dalej utożsamiając je z grzechami zabójstwa, kradzieży, rozpusty więc ... przy takich założeniach wielu uwarunkowanych ludzi wierzy w takie rzeczy, przez co nabierają one realnych kształtów img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Artur (2012-03-04 13:29:36)

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#55 2012-03-04 13:28:08

Artur
Administrator

Andy72 napisał(a):

Ale pytanie jest nie co robi tylko w jaki sposób działa? Jako młody chłopiec popsułem jakieś zabawki zaglądając do środka żeby zobaczyć jak to działa, np. widząć kółka zębate. Zaglądając do  zegarka elektronicznego czy kalkulatora nie wiele można zobaczyć. A przecież jest tam układ scalony który działa.
Wahadełko i tarot, jeżeli działają, a niektórzy twierdzą że odpowiadają na statystycznie więcej przypadków niż gdyby to było losowe, to pytanie w jaki sposób? Tarot to zwykłe karty tektury, wahadełko też nie skomplikowane. a jednak odbierają fale z przyszłości czy przestrzeni. A w jaki sposób? Czy nie otwieramy się na rzeczywistość duchową?

Karty uważam za narzędzie. To jak działa zależy w takim przypadku od tego jak go używasz.

Pozdrawiam
Artur ♆

#56 2012-03-04 13:30:42

Andy72
przyboczny

Artur napisał(a):

Karty uważam za narzędzie. To jak działa zależy w takim przypadku od tego jak go używasz.

A w jaki sposób to narzędzie działa jeśli działa?

#57 2012-03-04 13:35:50

Artur
Administrator

Andhy -- patrz:

http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=191126#p191126

Poza tym masz:

http://tarot.diariusz.net/wiki/dodatki/jak_dziala_tarot
(potraktuj to jak wprowadzenie)

- oraz wątki dyskusyjne:

http://tarocista.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=132
http://www.goldenline.pl/forum/2814476/jak-dziala-tarot

- jeśli szukasz podejścia alternatywnego, w ujęciu chrześcijańskim (ale nie w 100%) zajrzyj jeszcze tutaj:

http://antytarot.blogspot.com/2012/01/z … eksja.html

Pozdrawiam
Artur ♆

#58 2012-03-04 13:40:35

Mahi
przyboczny

Artur napisał(a):

Angelika napisał(a):

Teraz zapytam Cię lub Artura z ciekawości, bo słyszałam, że tarot może zadrwić z osoby, która pyta lub stawia karty. Jeśli tak bywa, to skojarzenieze złym duchem byłoby troszkę pokrewne.

To dość pokrętna, popkulturowo zabobonna forma traktowania kart, która okazuje się prawdziwą wyłącznie przy założeniu, że za kartami wykorzystywanymi do przepowiadania przyszłości (wyłącznie w modelu proroczym, natchnionym) kryje się biblijny ojciec kłamstwa (czyli jakaś rzeczywistość duchowa).

A jako, że autorzy poszczególnych ksiąg Biblii w zakresie starotestamentowym utożsamili grzech bałwochwalstwa (służenia innym, obcym bogom) z wróżbiarstwem, guślarstwem, wywoływaniem duchów i przepowiadaniem przyszłości; a autorzy nowotestamentowi poszli jeszcze dalej utożsamiając je z grzechami zabójstwa, kradzieży, rozpusty więc ... przy takich założeniach wielu uwarunkowanych ludzi wierzy w takie rzeczy, przez co nabierają one realnych kształtów img/smilies/smile

Artur, ja tego na trzeźwo nie rozbiorę, a ponieważ jestem beztrunkowa, to w nieświadomości tej będę żyć do końca swoich dni.
A normalnie, to ja się na tym nie znam i wogóle nie rozumiem dlaczego łączysz to z bałwochwalstwem.

#59 2012-03-04 13:49:04

Artur
Administrator

Angelika napisał(a):

Artur, ja tego na trzeźwo nie rozbiorę, a ponieważ jestem beztrunkowa, to w nieświadomości tej będę żyć do końca swoich dni.
A normalnie, to ja się na tym nie znam i wogóle nie rozumiem dlaczego łączysz to z bałwochwalstwem.

Nie ja Angelika. Nie ja. Autorzy biblii. Dopuszczają do użytku wierzących w Boga (pierwotnie jeden lud) sny, urim i tummim, prorokowanie; jednocześnie praktyki mantyczne innych ludów są uznawane za bałwochwalstwo. Nowy Testament utrwalił tę granicę. Historia chrześcijaństwa ugruntowała ją przez stulecia.

Pozdrawiam
Artur ♆

#60 2012-03-04 13:53:39

Andy72
przyboczny

Magia - wiara w siły którymi kierujemy
Wiara - wiara w Silę która nami kieruje

#61 2012-03-04 14:02:03

Artur
Administrator

Andy72 napisał(a):

Magia - wiara w siły którymi kierujemy
Wiara - wiara w Silę która nami kieruje

Wierzyć zaś - to znaczy być pewnym, że się otrzyma to, czego się oczekuje; to znaczy być przekonanym o rzeczywistym istnieniu tego, czego się nie widzi.

(tyle Biblia za listem do Hebrajczyków 11:1)

Ps. Różnicowanie, które wprowadzasz wydaje się w takim rozumieniu zarówno sztuczne jak i mocno uproszczone. Zwłaszcza w kontekście np. modlitwy wstawienniczej.

Pozdrawiam
Artur ♆

#62 2012-03-04 14:10:40

Andra
Gość

Angela, w tym temacie to Artur jest ekspertem, i pytania prosze do Niego:D.
Andy, widzisz- robisz dokladnie to o czym mowilam Arturowi: jak to dziala...siegnij po te lopate gdy bedzie Ci potrzebna, gdy bedziesz wiedzial w jakim celu chcesz jej uzyc. Wiele z pytan ,,jak to dziala" odpadnie. Jesli chodzi o wahadelko tu klania sie czysta fizyka i nawet nie smiem w to sie zaglebiac. A tarotowe przewidywanie przyszlosci...
Korzystajac z podswiadomosci do polaczenia z nadswiadomoscia, ktora nazwalabym wieczna swiadomoscia energetyczna, wychodzimy poza czas, przynalezny materiig. W przestrzeni swiadomosci przeszlosc i przyszlosc zawieraja sie w terazniejszosci, wiec prognozowanie przyszlosci to zadne czary ani magia. Zgoda, przyszlosc nie jest zdeterminowana, dlatego sa to zawsze prognozy dotyczace okreslonej sytuacji.
A z tym pokpiwaniem... zadajac durne pytania otrzymujemy rownie durne odpowiedzi, od samych siebie. Tarot i wszystko inne ma dokladnie taka moc jaka mu nadamy, nie wiecej ale i nie mniej.
Wiesz, dla mnie dzwonkiem ostrzegawczym byl pewien seans wiele lat temu. Jak mi sie pieknie miotalo talerzykiem....bez pomocy duchow, dobrych czy zlych. Od tamtej chwili zaczela sie moja najwieksza przygoda- poszukiwanie i odkrywanie zrodla wszystkiego w sobie. Tarot, runy, wahadelka to narzedzia pomagajace dotarcie do tego zrodla, tylko i wylacznie. Ale to my jestesmy zrodlem.

#63 2012-03-04 14:28:38

Crows
mentor

Andra napisał(a):

Tarot, runy, wahadelka to narzedzia pomagajace dotarcie do tego zrodla, tylko i wylacznie. Ale to my jestesmy zrodlem.

te zabawki nie sa potrzebne , czy nie wystarczy czyste serce by źródło wody żywej dawało obraz ?

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#64 2012-03-04 14:40:08

Andra
Gość

Crows, to nie sa zabawki, moze raczej wytrychy, ktorych uzywamy nieswiadomi posiadania klucza?

#65 2012-03-04 14:46:44

Crows
mentor

wytrychów używaja złodzieje ? warto wkradać sie do samego siebie?

:
:

#66 2012-03-04 14:52:15

Andra
Gość

Nie, nie warto. Ale nie wszyscy o tym wiedza

#67 2012-03-04 14:54:32

Crows
mentor

to juz teraz wiesz img/smilies/wink

:
:

#68 2012-03-04 14:58:42

Andra
Gość

:xco?

#69 2012-03-04 15:04:12

Crows
mentor

żeby sie nie wkradać

:
:

#70 2012-03-04 15:12:15

Andra
Gość

A wkradam sie???

#71 2012-03-04 15:13:30

Crows
mentor

kazda kobieta wkrada się w serce

:
:

#72 2012-03-07 09:42:48

Mahi
przyboczny

Andra napisał(a):

Angela, w tym temacie to Artur jest ekspertem, i pytania prosze do Niego:D.

Ale ja nie potrafię zadawać eksperckich pytań.
Lubię wiadomości skondensowane, przedstawione własnym prostym językiem, odsyłanie do fachowców jest zbyt trudne i czasochłonne by wgryźć się w temat.

#73 2012-03-12 13:25:32

gorczyca
zaaklimatyzowany

Boję się i to bardzo,dlatego w życiu nie dałabym postawić sobie kart. Też wychodzę z założenia ,że w dzisiejszych czasach aż strach sie bać,co może byc dalej.

#74 2012-03-15 09:48:32

teddybear
forumowy pluszak :)

Gorczyco, dalej = bliżej z tą różnicą że bliżej jest deptane teraz a dalej zadeptane będzie w następnej kolejności.
ślepemu ni karty ni okulary nie pomogą img/smilies/smile
strach sie bać...

#75 2012-03-16 02:52:11

Nutka
przyboczny

teddybear napisał(a):

jak takie straszne karty odkrywać?
a nóż się sprawdzi? i co wtedy? z niewinnej zabawy grzech śmiertelny wylezie.
jak tu spowiednikowi powiedzieć? czas do polskokatolickiego się zapisać. tam ogólna img/smilies/smile

Ja tam se nie wroze bo to glupota jest i czlowiek se dobierze do glowy i sie martwi jak nie wesolo jest! :zozol2:

Ostatnio edytowany przez Nutka (2012-03-16 02:52:42)

...............

Stopka forum