Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2012-01-18 23:54:10

Artur
Administrator

Kto może a kto nie powinien zajmować się kartami?

Z mojej perspektywy sprawa wygląda tak, że kartami mogą zajmować się wyłącznie ludzie dojrzali (emocjonalnie i psychicznie). Rozciągam to także na grupę korzystających z porad i opinii tarocist/ów/-ek.

Niemniej ciekaw jestem Waszych opinii i uwag w tym temacie.

Ostatnio edytowany przez Artur (2012-01-18 23:56:44)

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#2 2012-01-19 00:06:05

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Re: Kto może a kto nie powinien zajmować się kartami?

Chyba również wierzący w "magię kart" Tarota img/smilies/wink Bo jaki byłby np. sens nauki posługiwania się kartami bez samej wiary ?
Chyba, że stricte ze strony poznawczej, dla własnego doświadczenia img/smilies/smile

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#3 2012-01-19 00:07:46

Artur
Administrator

To ostatnie jest niczego sobie konceptem img/smilies/smile

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#4 2012-01-19 00:13:07

Abesnai
Canis dirus / Administrator

No tak w sumie ... umiem grać w brydża to czemu by nie postawić Tarota ? img/smilies/big_smile
No ale bez żartów img/smilies/smile Czyli będąc sceptykiem nie byłoby dla mnie przeciw wskazań, łańcuszek pętlą na szyi też by mi się nie odcisnął.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#5 2012-01-19 02:46:06

Ja?!
Moderator

ja kupiłem karty nic o nich nie wiedząc, zastosowałem się do instrukcji stosowania i wystarczyło poznać kilka układów. Same obrazki na kartach układają historie która się zdarzyła lub zdarzy, wystarczy to umieć odczytać a każdy umie jeśli słucha własnej intuicji. Zamknięci na nią nic nie odczytają.

#6 2012-01-19 07:15:30

Andra
Gość

A do mnie tarot przyszedl sam...nieoczekiwanie przyniosla mi go znajoma, tez chyba nie bardzo wiedzac czemu, poczula nagle ze,,chce mi go dac". Bez zadnej  instrukcji, bez wyjasnien. Pamietam ze bralam go do reki z ciekawoscia, i ogromna radoscia, tak jakbym napotkala kogos najblizszego a zapomnianego. Nie wiedzialam jak go rozkladac, nigdy nie interesowaly mnie karciane wrozby, wiec pozwolilam dzialac intuicji...sam mi sie ulozyl, i tak sie zaczelo...kompletnie nie wiedzialam co oznaczaja poszczegolne karty, netu wtedy nie bylo, pozniej zaczely sie programy na itv, odnalazlam tam ten swoj rozklad, potwierdzenie tego co mowila mi intuicja. Rozgadalam sie, ale zmierzam do tego ze oczywiscie mozna kupic tarota wraz z instrukcja obslugi, ale to droga donikad, jesli nie umiemy sluchac siebie. Ja ma racje, kazdy ma intuicje, tyle ze nie kazdy z niej korzysta.
Vikusiu. Ciebie niesie w strone Tarota, prawda? Przyciagacie sie, pewnie niedlugo trafi do Ciebie..

#7 2012-01-19 10:26:50

Artur
Administrator

Abesnai napisał(a):

No tak w sumie ... umiem grać w brydża to czemu by nie postawić Tarota ? img/smilies/big_smile
No ale bez żartów img/smilies/smile Czyli będąc sceptykiem nie byłoby dla mnie przeciw wskazań, łańcuszek pętlą na szyi też by mi się nie odcisnął.

Dokładnie. Tarot (jakkolwiek potocznie stwierdza się inaczej) może być używany na wiele sposobów, w tym także jako narzędzie, klucz do poznania samego siebie; do nauki myślenia obrazami a nie definicjami etc. Więc możesz być sceptykiem bo tylko wąska, i stosunkowo nieliczna grupa ludzi używa kart jako narzędzia 'wiary' (znowu w uproszczeniu) img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#8 2012-01-19 10:27:03

blueman
Użytkownik

Hmm nigdy nie próbowałem samemu stawiać tarota, ale może warto spróbować

#9 2012-01-19 18:15:06

Artur
Administrator

A może nie warto? img/smilies/smile Istnieje tyle możliwości pracy z tymi kartami, iż nie warto ograniczać się do tej najwulgarniejszej img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#10 2012-01-19 18:50:49

Nebogipfel
mentor

Nie wierzę w Tarot i nie wiem co to ma wspólnego z dojrzałością.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#11 2012-01-19 18:54:16

Artur
Administrator

Ja nie wierzę w socjalizm (zwłaszcza: realny), ale zgadzam się z Piłsudskim, że kto za młodu nie był socjalistą ten na starość będzie skurwysynem img/smilies/wink

Ps. Ja także nie wiem jakie cechy wspólne mają Twoja niewiara i dojrzałość img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#12 2012-01-19 19:09:02

Nebogipfel
mentor

Nie odkręcaj kota ogonem.

Artur napisał(a):

Z mojej perspektywy sprawa wygląda tak, że kartami mogą zajmować się wyłącznie ludzie dojrzali (emocjonalnie i psychicznie).

Czyli każdy kto się nie zajmuje jest niedojrzały? A jeśli dla mnie to bajki?

#13 2012-01-19 19:12:28

Artur
Administrator

Nebogipfel napisał(a):

Nie odkręcaj kota ogonem.

Artur napisał(a):

Z mojej perspektywy sprawa wygląda tak, że kartami mogą zajmować się wyłącznie ludzie dojrzali (emocjonalnie i psychicznie).

Czyli każdy kto się nie zajmuje jest niedojrzały? A jeśli dla mnie to bajki?

Nie zrozumiałeś - także żartu - więc wyjaśnię:

Człowiek, który sięga po karty powinien być dojrzały, w przeciwnym wypadku jest jak dziecko, które zaczęło chodzić i dorwało się do noża w kuchni wykorzystując nieuwagę rodziców. Może się zniechęcić po minucie, ale równie dobrze może się zabić.

Czy teraz rozumiesz to co napisałem?

Pozdrawiam
Artur ♆

#14 2012-01-19 20:48:50

Ja?!
Moderator

Nebo - bajki są bezpieczne tylko jeśli je oglądasz ale nie bardzo jeśli się tym bawisz bo w rzeczywistości nie ma bajek. A jeśli przenosisz świat bajek na przedmioty czyli do rzeczywistości to sam sobie odpowiedz czy jesteś dojrzały.

#15 2012-01-19 21:16:15

Nebogipfel
mentor

Czyli celebryci lub ludzie bogaci nie są dojrzali bo żyją jak w bajce. Artur, karty jeszcze nikogo nie zabiły, chyba, ze na filmie.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2012-01-19 21:17:05)

#16 2012-01-19 23:33:38

Artur
Administrator

Nebogipfel napisał(a):

Artur, karty jeszcze nikogo nie zabiły, chyba, ze na filmie.

Wiesz, czy zgadujesz?

Pozdrawiam
Artur ♆

#17 2012-01-19 23:36:24

Nebogipfel
mentor

A Ty? Ponieważ w magię nie wierzę ani inne zabobony mam na myśli karty-ostrza, którymi jakiś tam bohater/antybohater rzucał w przeciwników. Chyba two-face z Batmana. To wydaje mi się bardziej prawdopodobne.
img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2012-01-19 23:37:21)

#18 2012-01-19 23:45:11

Artur
Administrator

Nebogipfel napisał(a):

A Ty? Ponieważ w magię nie wierzę ani inne zabobony mam na myśli karty-ostrza, którymi jakiś tam bohater/antybohater rzucał w przeciwników. Chyba two-face z Batmana. To wydaje mi się bardziej prawdopodobne.
img/smilies/wink

Ty nie wierzysz w zabobony. To zdanie może oddawać Twoje faktyczne podejście na dzień dzisiejszy. Zauważ jednak, że świat to nie tylko Ty. To także tłum wierzących we wszystko. I tak - znałem ludzi, którzy nie żyją. Czy z powodu kart? Nie wiem na pewno. Wiem, że bardzo im w podróży w zaświat pomogły.

Pozdrawiam
Artur ♆

#19 2012-01-19 23:52:46

Nebogipfel
mentor

Znaczy wielu ludzi jest naiwnych. Dzięki książkom biograficznym też poznałem wiele zmarłych osób a niektóre osoby poznałem zanim zmarły, więc w sumie też paru umrzyków znam i to bez wybierania się w zaświaty(śmierć kliniczna?). Swoją drogą tarot to kapitalny biznes jak ktoś chce na "wierzących" zarobić.

Ostatnio edytowany przez Nebogipfel (2012-01-19 23:53:16)

#20 2012-01-19 23:53:02

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Ja tez nie wierze w zabobony, ale wiem ze ludzka wyobrażnia to potęga;)

#21 2012-01-19 23:53:41

Nebogipfel
mentor

Też to wiem i bardzo ją sobie cenię. img/smilies/big_smile

#22 2012-01-20 00:12:05

Artur
Administrator

Nebogipfel napisał(a):

Znaczy wielu ludzi jest naiwnych. [...] Swoją drogą tarot to kapitalny biznes jak ktoś chce na "wierzących" zarobić.

Nie zawsze, nie w każdym przypadku, jest to naiwność. Czasami to tylko potrzeba usłyszenia kilku słów 'prawdy' od osoby całkowicie niezwiązanej z naszym życiem. Niektóre osoby wybiorą duchownego, inni psychoanalityka, jeszcze inni 'tarocistę'.

Każdy z trzech wymienionych zawodów można wykonywać albo 'z powołania' albo dla kasy. Nie muszę chyba dodawać, że najlepiej widoczna jest ta druga grupa zawodowców.

Pozdrawiam
Artur ♆

#23 2012-01-20 00:15:55

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Nebogipfel napisał(a):

Też to wiem i bardzo ją sobie cenię. img/smilies/big_smile

Zapewne są ludzie dla których Tarot jest sztuką a nie zabobonem, nie jest winą artysty ze sporo ludzi ma w d...  prawdziwą sztuke i wolą UMPA UMPA, czyli w tym przypadku przepowiadanie przyszłości:) Są pisarze któzy piszą ksiązki na zamówienia np romanse dla kobiet(hurtowo), ale to nie znaczy ze niema dobrej literatury, czy ze czytanie jest głupie, albo seriale typu "Klan", oprucz tego są tez dobre filmy.

#24 2012-01-20 00:41:16

PiotrRosa
Ursus maritimus

Artur napisał(a):

... Czasami to tylko potrzeba usłyszenia kilku słów 'prawdy' od osoby całkowicie niezwiązanej z naszym życiem. Niektóre osoby wybiorą duchownego, inni psychoanalityka, jeszcze inni 'tarocistę'...

Aj, aj, zaczyna być niebezpiecznie. Wrzucenie "wiem, czego ci trzeba", "wskażę ci drogę" czy inne "ja wiem" od razu ustawiają mnie rogami. Wujek "dobra rada" już był i dobrze, że go nie ma. Jak mam przy nowotworze wybrać zielarka czy onkolog, to raczej wyboru nie mam. Dopóki wszystko to traktowane jest w kategoriach zabawy - OK, niech będzie. Ale, niezrozumiała tu przez niektórych, karta może naprawdę zabić. To nie jest zabawa.

Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

#25 2012-01-20 01:38:31

Ja?!
Moderator

bo życie to nie zabawa ale o tym wiedzą tylko dorośli.

Stopka forum