Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2012-02-22 08:15:30

victoria
adminka

Uzdrawianie

za pomocą reiki, tarota terapeutycznego, regresji, technikami uzdrawiania duchowego i wspomnianej już w innym temacie huny.
Mawia się w zdrowym ciele zdrowy duch, a może to jest wręcz odwrotnie?
Czy może istnieć chory duch w zdrowym ciele, a chore ciało nie może posiadać zdrowego ducha?
Czy uzdrowiciel duszy i ciała to terapeuta, cudotwórca czy iluzjonista a może szaman?
A może to wszystko jedna wielka ściema?

Temat właściwie pasuje i tu i w Zdrowiu można by go umieścić img/smilies/big_smile

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#2 2012-02-22 11:07:40

Mezamir
Gość

Re: Uzdrawianie

tarota terapeutycznego

przepraszam czego?img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile ale jestem nie na czasie z new agem kurczę img/smilies/big_smile i jeszcze urodzinowe runy,anielskie reiki i horoskop "druidów"(new age'owych)-jakim jesteś drzewem img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile albo horoskop "indian"(new age'owych)-jakim jesteś zwierzęciem i szukanie totemu przy pomocy kart tarota albo szamańska podróż za pomocą kart...eh,niech się ten new age już skończy bo ręce opadają.

Czy może istnieć chory duch w zdrowym ciele, a chore ciało nie może posiadać zdrowego ducha?

Najpierw choruje dusza w zdrowym ciele a potem zaczyna się choroba ciała,najpierw leczysz duszę i ciało znów z opóźnieniem dostraja się do zdrowego ducha.W połowie procesu znajdujesz się w tym okresie gdy jeszcze chore ciało,posiada już zdrowego ducha.

Czy uzdrowiciel duszy i ciała to terapeuta, cudotwórca czy iluzjonista a może szaman?

szaman to lekarz dusz,czyli pośrednio też ciała,terapeuta,żaden cudotwórca,cudów nie ma.Iluzjonista...to zależy,jeśli iluzją pobudzi Twoją podświadomość do tego stopnia że pozbędziesz się raka to będziesz zdrowa na prawdę czy na niby?

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-02-22 11:16:01)

#3 2012-02-22 11:34:45

victoria
adminka

Mezamir napisał(a):

cudów nie ma

Z dostępnego w necie Kursu Cudów

Czynić cuda to służyć. Cud jest największą przysługą, jaką można komuś wyświadczyć. Jest on sposobem na pokochanie swego bliźniego jak siebie samego. Wtedy jednocześnie rozpoznajesz wartość własną i swego bliźniego.

to są czy nie ma?

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#4 2012-02-22 11:51:35

Mezamir
Gość

Kursu Cudów w necie

No... popłakywam siem właśnie img/smilies/big_smile ...ja pierdzielę...el-cudy img/smilies/big_smile a za ile?Pewnie nie mniej zniż 100zł.

Jeśli powiem do swojej dziewczyny"jesteś cudowna"to na pewno jej nie skłamię.
Chodzi o to że nie ma w Naturze niczego co było by nie naukowe,a tak właśnie postrzega się cud,coś czego nauka nie ma prawa wyjaśnić bo cudu wykracza poza naukę.Tak tak img/smilies/wink

Wszystko w Naturze jest naukowe,cudem nazywa się to czego się nie rozumie.Tak jak przypadki,one nie istnieją,to ludzie są nieświadomi przyczyn,kieruje nimi nieświadomość/podświadomość,tak długo jak będą nieświadomi,nie będą posiadać wolnej woli,będą zdani na"fatum/przypadek/wolę niebios/los/pech/nagrodę".Będą jak pieski na smyczy które od urodzenia są uwiązane więc nie wiedzą jak to jest nie mieć smyczy i dlatego smycz traktują jak przedłużenie "wolnej woli" img/smilies/big_smile

Czynić cuda to służyć.

ah ah kumam zależność,czyli taka poetycka metaforma img/smilies/wink takie cudy oczywiście istnieją,teraz np wyglądam przez okno i widzę Dzięcioły,cudowne patsiory.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bd/Picus_viridis_1.jpg/443px-Picus_viridis_1.jpghttp://www.fotoplatforma.pl/foto_galeria/3705_Kopia-dzieciol13.jpg
..i jak to jest zrobione że toto żyje? img/smilies/wink Przychodzi i się w okno tłucze żeby jeść dać ?img/smilies/big_smile
http://www.fotoplatforma.pl/foto_galeria/3692_Kopia-dzieciol41.jpg

#5 2012-02-22 12:11:20

Andra
Gość

Viki, nie przejmuj sie nim, wiadomo...facet.
Pewnie ze cuda istnieja, zdarzaja sie tym ktorzy w nie wierza...szaman nie musi w nie wierzyc, on wie na czym te cuda polegaja. I wie jak uaktywnic sile ktora te cuda czyni, sile drzemiaca w kazdym.
Wiesz Mezamir, nie podoba mi sie ze te wiedze ktora lezy u zrodel zycia zamykasz w hermetycznej wiezy niemozliwego dla ,,zwyklych smiertelnikow". Ona nie jest niedostepna, a jedynie zapomniano do niej droge.
Poza tym wiesz...ja takze zamieram ogladajac itv, i dech mi zapiera z zadziwienia....ale kurcze,  czasem nawet i to dziala...wiec nie kpilabym z niczego co sluzy pomoca ludziom potrzebujacym tej pomocy. A nieswiadomym ze sa w stanie pomoc sobie sami, wiec potrzebujacym wiary, nawet w cuda

#6 2012-02-22 12:33:45

Mezamir
Gość

Nie kpię tylko zwracam uwagę że cuda dzieją się pod naszymi nosami na dworze a nie przed monitorem w pokoju.

zamykasz w hermetycznej wiezy niemozliwego dla ,,zwyklych smiertelnikow".

Ludzie sami budują tę wieżę szukając cudów,tych nad naukowych.Skoro są w necie jakieś kursy cudów,to dobrze by było aby również taki Mezamir jak ja img/smilies/big_smile mógł wylać dla kontrastu kubeł zimnej wody na głowy niektórych osób.

Wieżą o której piszesz jest szeroko rozumiany new age,czyli papka,degrengolada,trochę prawdy i jeszcze więcej bzdur,wymieszanych ze sobą tak dokładnie że nic z tego nie wiesz.

Ludzie wolą czytać pierdoły pisane przez Sai Babów i innych Lobsangów Rampów bo oni piszą o tym czego ludzie chcą słuchać.Nastąpił totalny wysyp proroków różnej maści,czanelingi od plejadjan,jacyś kuźwa reptilianie,końce świata,kary, cuda wianki.Wspierają rynek bzduropisarzy a oni zachęceni zyskiem tworzą kolejne głupoty i tak właśnie powstaje wieża o której wspomniałaś.Ktoś sobie coś napisze,o jakimś końcu,zarobi kupę kasy,opłaci kilu wariatów którzy podłożą bombę a czytelnicy odkryją ze zdumieniem że nasz prorok miał rację,pisał o tym rok temu,przewidział przyszłość!!

Czemu książki naukowe nie robią takiej furory jak new  ageowe brednie?Bo brednie są atrakcyjne a prawda jest czasem bolesna i dlatego zwykle się jej unika.

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-02-22 12:34:10)

#7 2012-02-22 12:41:21

Andra
Gość

Prawda bywa trudniejsza, z tym sie zgadzam. Latwiej uwierzyc komus niz zaufac sobie...?

#8 2012-02-22 12:48:14

Mezamir
Gość

Obejrzałaś film który wkleiłem w wątku o Zbawieniu?09:23

#9 2012-02-22 13:46:10

Nutka
przyboczny

victoria napisał(a):

za pomocą reiki, tarota terapeutycznego, regresji, technikami uzdrawiania duchowego i wspomnianej już w innym temacie huny.
Mawia się w zdrowym ciele zdrowy duch, a może to jest wręcz odwrotnie?
A może to wszystko jedna wielka ściema?

Temat właściwie pasuje i tu i w Zdrowiu można by go umieścić img/smilies/big_smile

Na bank Szaman !!! http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e035 nawet znam takiego jednego http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041

Ostatnio edytowany przez Nutka (2012-02-22 13:47:44)

...............

#10 2012-02-22 13:54:18

Andra
Gość

Mezamir, z ubolewaniem przyznaje sie:nie obejrzalam. Zwyczajnie nie otwiera mi sie.

#11 2012-02-22 14:59:16

Mezamir
Gość

Zwyczajnie nie otwiera mi sie.

hm...gdy coś Ci się zwyczajnie nie otwiera,wiedz że coś zaczyna się dziać!Wiedz że coś się Tobą interesuje img/smilies/big_smile

3 fundamentalne kwestie poznania prawdy:
1-znaleźć kompetentnego w danej kwestii człowieka i zapytać go o zdanie.
2-zdanie naszych Przodków,korzystanie z ich doświadczenia,w Wedach na dowolne pytanie światopoglądowe znajdziemy odpowiedź i trzeba się z tym co piszą Przodkowie zapoznać,znaleźć w Wedach daną kwestię.

3-trzecim fundamentem poznania prawdy jest osobiste doświadczenie.Należy samemu sprawdzić czy jest tak czy nie tak.Ciężko dyskutować z kimś o sprawach wykraczających poza doświadczenie rozmówcy.

Zdrowomyślenie polega na tym by te kryteria poznania prawdy prowadziły do jednego rozwiązania.Jeżeli wszystkie trzy się nakładają na siebie nie musimy się obawiać.Jeśli wszystkie trzy mówią tak.
Jeśli nie,to już należy powątpiewać,jeśli choć jeden z warunków nie współgra z innymi.
W Wedach napisano że jeśli człowiek sprowadzi te trzy kryteria do wspólnego mianownika to ma gwarancję że nigdy się nie pomyli.Nikt nie może go okłamać,oto metoda obrony przed kłamstwem a pasożyty narzuciły nam dziś własny światopogląd.Większość ludzi nie posługuje się dziś zdrowomyśleniem a "własnym" zdaniem.Co się składa na własne zdanie?To czego nas nauczyli inni,w przedszkolu,to co jest zgodne z wolą władzy,to co mamy w radiu,tv,gazetach itd.Nikt nie zwraca uwagi że ten potok informacji jakim jesteśmy zalewani,podlega ciągłej cenzurze.

#12 2012-02-22 15:39:41

Andra
Gość

Oszszalalosss...slowo daje.
Wiesz, ja mam wbudowany taki filtr odsiewajacy plewy od ziarna i on mi zadnej bzdury nie przepusci. Poza tym- najbardziej mna zainteresowana jestem ja sama. A na dobre rzeczy czasami trzeba poczekac, wiec  rownie zwyczajnie sobie czekam. To co ma przyjsc, to co jest mi potrzebne- przychodzi, dzieje sie, wiec...siedze w ciszy. Ale w uwaznej ciszy

#13 2012-02-22 17:45:05

Mezamir
Gość

Oszszalalosss...slowo daje.

Nie wiem co masz na myśli...że jestem wyznawcą Trehlebova?Nie jestem img/smilies/big_smile Z wieloma jego stwierdzeniami się nie zgadzam,ale jest też wiele takich z którymi nie mogę się nie zgodzić,możliwe też że używa słów którym nadaje odmienne znaczenie niż ja i stąd niezgodność,nie wiem,na pewno nie jestem bezkrytyczny w stosunku do niego.

#14 2012-02-22 17:59:22

Andra
Gość

A czyim wyznawca jestes?

#15 2012-02-22 18:09:57

Mezamir
Gość

Natury img/smilies/smile mów mi Drzewit img/smilies/big_smile

#16 2012-02-22 19:00:16

Andra
Gość

Po bruderszafcie .
Natury czyli zycia.
Ok, poszukam w necie, poczytam, powiem Ci co sadze o tym Twoim...jak mu bylo...

#17 2012-02-22 19:35:56

Mezamir
Gość

Jak uważasz,ja go nie osądzam bo w sumie kim jest człowiek by mieć prawo decydowania o tym co jest "dobre" a co "złe" ?Po prostu nie zgadzam się ze wszystkim o czym mówi.

#18 2012-02-22 20:59:55

Andra
Gość

A ja o czym mowie?:>
a Ty jestes czepliwy niemilosiernie...
prawie jak ja

#19 2012-02-22 21:08:48

Mezamir
Gość

i za to właśnie mnie uwielbiasz img/smilies/big_smile

#20 2012-02-22 21:21:54

Ja?!
kreatorus moderatorus

i żyli długo i szczęśliwie :bravo:

Ostatnio edytowany przez Ja?! (2012-02-22 21:23:03)

fuck it.

Stopka forum