Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2012-03-31 15:30:02

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Re: Oficjalny "przebój" EURO 2012...

Conan, ja bym jednak optował za wersją Kazika img/smilies/tongue
http://www.youtube.com/watch?v=180Mgpr8CfU

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2012-03-31 15:30:51)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#22 2012-03-31 15:31:53

voltaren
przyboczny

Skończy się 7 niebo nienawiści i HaWuDePE :banan:

Ostatnio edytowany przez voltaren (2012-03-31 15:32:08)

#23 2012-04-22 21:56:27

Sailor
Miss Darkside

To chyba to jest oficjalnym hymnem (śpiewa Niemka;)):

Łooo ooo oo, jeee jeee eee... endless summer ... - jednym słowem img/smilies/roll
Po głębszej refleksji, doszłam do wniosku, że Rudi i Halinka nie byli tacy źli...

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#24 2012-04-22 23:11:44

voltaren
przyboczny

Lubię posłuchac różne disco kawałki np. Rihanny czy Kate Perry, ale to jest po prostu wkurzajce.

#25 2012-05-06 17:01:03

Abesnai

Ko ko ko ko xuj ci w oko ...

To teraz tą pieśń pochwalną hodowców polskiego drobiu porównajmy z poniższym.

Ale w sumie - jaki kraj, społeczeństwo - takie Euro, no a jaki poziom futbolu, taka piosnka ...
Także dwa powyższe o wiele chyba za wysoko celują w gusta i guściki oraz aspiracje sportowe.

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2012-05-06 20:36:15)

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#26 2012-05-06 17:12:29

Highlander
przyboczny

"Koko Koko Euro spoko" jest świetnym wyborem jak na hymn mistrzostw.

#27 2012-05-06 17:12:40

polliter
moderatus polliterus

Ja bym proponował "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina"

Rewelacyjne i do tego jakie nośne. http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

Tak na marginesie, Edytka zaśpiewa hymn, bo trochę się stęskniłem? img/smilies/big_smile

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#28 2012-05-06 17:56:49

Abesnai

Tak High, jest świetny. Wręcz niewyobrażalny, bo proroczy ...
Ten obraz polskich piłkarzy biegających w panice po murawie, jak drób po gospodarstwie. Lepiej po prostu być nie może img/smilies/smile

http://deser.pl/deser/1,111858,11662298 … lski_.html < zajrzyjcie i poczytajcie w jaki sposób powstał

Jak na tym tle brzmi "polish chicken" ?

Tak Irlandczycy, jesteśmy na Was gotowi. Obrzucimy was jajami img/smilies/smile
Może nawet "hołubca wywiniem".

KSM miał własną propozycję img/smilies/wink
http://www.youtube.com/watch?v=gbzqykFQg0c

Myślę, że chociaż kibicom pozostawiono parę sensownych propozycji pod http://piosenkanaeuro.pl/

No i odświeżyłem sobie według wskazówek High piosenkę Bogusia Łazuki.
http://www.youtube.com/watch?v=pEDkp5ODgII
I stwierdziłem jedno. Muzyka oraz tekst ładnie wpisywały w tamten okres czasu, w przeciwieństwie do obecnego hymnu brzmiały naprawdę całkiem dobrze i sensownie. Warto zresztą poczytać komentarze pod linkiem.

PS
Ale oddam sprawiedliwość. Pan Józek, hodowca drobiu z Chociul, wyraził by swój zachwyt docenieniem wokalnych talentów swych pierzastych podopiecznych img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2012-05-06 21:07:16)

#29 2012-05-06 22:38:07

Abesnai

KUXXA SKANDAL !

IMISH wygrał konkurs na Euro Hymn natomiast zaraz potem TV1 ogłosiła konkurs na piosenkę reprezentacji gdzie my już nie startowaliśmy - natomiast wszyscy przegrani z pierwszego konkursu startowali w tym następnym img/smilies/smile ....reasumując taki kraj - trzeba uważać aby otwierając lodówkę nie wyskoczył kolejny hymn organizowany przez danona np. img/smilies/wink

wypowiedź spod poniższego:
http://www.youtube.com/watch?v=HdlLfZLCokg

No ja piexxxę, no nie wierzę ... Co za pojebany kraj img/smilies/neutral
Mielibyśmy naprawdę jeden (i tylko jeden !) niezły utwór, ale po co ... lepiej przepchnąć dodatkowo dziadostwo, byleby zarobić na głosowaniu. Znowu wygrała forsa oraz żerowanie na ludzkiej naiwności. Wstrętne i żałosne jednocześnie.
Kibice mają lepszy utwór (Euro Hymn) od własnej reprezentacji ! Jaki wstyd, idiotyzm i widoczna pazerność. Po co w ogóle dwa "hymny", piosenki ? Co za bzdura ?
W sumie to trzy, hahaha, dodając oficjalny Oceany. Dlaczego tak się stało i to dzięki TVP ... ? Tajemnica tkwi w ewenemencie zespołu "Buranowskie Babuszki" na Eurowizję 2012. Proste, jasne i na temat.
Zresztą, przecież polski rock albo polski hip hop już nie jest taki polski, prawda ? Tu trzeba czegoś z przytupem, do wódki, do tańca i do różańca, heh. Mamy w końcu naszą rodzimą odmianę Waka - Waka. A cooo ...

I tak Wilki potencjalnie byli najlepsi, no ale kontekst dot. polityki, hehe, widocznie zabolał "niektórych" img/smilies/smile
http://www.youtube.com/watch?v=VZRKT_ethp8
Idioci wypisują, że "podjeżdża im" (czy wręcz "skopiowali", tak, dobrze piszę, nie wykorzystali tylko "skopiowali") Depeche Mode i Personal Jesus (jednego z moich ulubionych ich utworów). Teraz, należało by zadać takim pytanie, ile innych obecnych porządnych utworów "podjeżdża" riffem gitarowym z danej "klasyki" ? Ale z tymi ludźmi się nie dyskutuje, oni i tak swoje wiedzą i są mądrzejsi.

Utwór Pudelsów niezły (trochę nie pasuje), ale jak część usłyszała "ruski" to pewnie się zapowietrzyła i "sraczki" dostała img/smilies/big_smile
http://www.youtube.com/watch?v=aC7paRLLOko

"Polska Walcząca" Mc Sobieskiego również był dla wielu wygrany i szczerze, to naprawdę baaardzo dobry kawałek właśnie dla naszej reprezentacji img/smilies/smile
http://www.youtube.com/watch?v=OeI6f_bKQCk

Już nawet http://www.youtube.com/watch?v=phymXmi6kfI byłby lepszy ...

O utworach made by Tabb & MEZOTeam oraz Liber feat. InoRos wspominałem img/smilies/wink Nawet z tym "kurzym czymś" nie da się zestawić.
Także przesłuchałem przynajmniej te, które na zdrowy rozum mogły by się spokojnie kwalifikować jako doping dla naszej reprezentacji.
Resztę macie tutaj: http://piosenkanaeuro.pl/utwory/

Pewien znany redaktor sportowy krótko i dobitnie zreasumował używając słów "wstyd" + "koledzy za granicą".
Zgadlibyście czyje to słowa ? Podpowiem - Pan Michał Pol. Część słyszących wypowiedź już zdążyła zakrzyknąć, że "przecie un sie nie zno, un gupi", że Polska niby to na siłę do "ojropy się pcho". Ja się facetowi natomiast nie dziwię i w całej rozciągłości go rozumiem. Powiem więcej, pierniczę taką ludyczną (bo nie ludową) śmiechu wartą oryginalność. Parodię naszego folkloru. Ale co poradzić, taka zryta mentalność w części naszego narodu ... . Byleby swoje, na chama, "na wirzchu". To i mamy, przebój nad przeboje. Nawet tutaj musi wyleźć zakompleksiona małomiasteczkowość, byleby się promować na siłę, tym razem pod szyldzikiem folkloru. Ale to nie Eurowizja u diabła z rosyjskimi babuszkami w tle ! To ma zagrzewać do gry, konkurencji, do walki ! Nie do znoszenia jajek.

Teraz posłuchajcie sobie utworu "Kogut" Wojciecha Kilara

... i komuś słoń na ucho musiałby nadepnąć i zatańczyć sambę, żeby nie usłyszeć zerżnięcia z oryginalnego utworu.
Identyczny ... ale nie plagiat img/smilies/stupid2
Ja rozumiem, dobro wspólne jak i Pan Kilar wspominał (chwała mu za to, bardzo go szanuję i przez ten fakt wnikać nie będę głębiej w sens jego wypowiedzi), no ale to żywcem bezczelnie zerżnięte jak nic ! No ludzie ! To koguta na kury zmienili ? To jakaś kryptoreklama jajek ze wsi Kocudza na Lubelszczyźnie ?
:kogucik:
Gdzie jest kogut, pytam ? img/smilies/wink Wszystko podobno się zaczęło od ludowej przyśpiewki weselnej z Zagłębia Darnowskiego. Podejrzanie spora odległość jak na jakąś formę przekazu kulturowo-regionalnego z Lubelszczyzną.
Jak mi do łba strzeli, to coś o swoim kocie wymyślę i wypromuję, może na hymn polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie.
Pikne bedzie, że oż strach img/smilies/wink Mam "wlazł kotek na płotek ..."  Żenada ? A nie, gdzieżby img/smilies/smile
:kotek:

PS
Przepraszam za soczysty język, ale słowa same się cisną na klawiaturę a już tym bardziej na usta.
Osobny post specjalnie wydzieliłem.
A tak dla śmiechu http://www.youtube.com/watch?v=U990wELp5P8 img/smilies/tongue
Niech moc będzie z Wami a z reprezentacją koko doping img/smilies/big_smile
Założę się,  że w przypadku ich wpadki, "hymn" ciągle będzie aktualny ... ko ko ko ko piłka leci hen wysoko ... Tylko śmiechu trochę mniej, jakby.

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2012-05-07 03:20:11)

#30 2012-05-07 17:55:55

voltaren
przyboczny

Super piosenka img/smilies/big_smile Oglądałem przypadkiem ten konkurs, pierwsza piosenka to jest Koko koko, mi się tak spodobała, że miałem wysłać SMS, jakbym wysyłał sms w konkursach to bym wysłał img/smilies/wink A może nawet dwa SMSy, Krytyką nie przejmował bym się na miejscu tych starszych pań. Szekspir też za życia był ostro krytykowany. Ale szkoda że śpiewac to będą przed  meczami, Koko Koko Euro Spoko idealnie pasować będzie do nastrojów po meczu naszej reprezentacji img/smilies/big_smile Powinny to zaśpiewac pod koniec całej tej imprezy, to będzie idealne podsumowanie tej hucpy img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez voltaren (2012-05-07 17:58:18)

#31 2012-05-07 19:32:52

Abesnai

Cieszę się twoją radością Volt, bo jakoś osobiście nie potrafię img/smilies/smile
Jak to teraz mawiają ? Jaki kraj, takie Shakiry img/smilies/tongue
Kokokoko, po finale bedzie spoko img/smilies/big_smile
Zresztą pozostaje pogodzić się z faktami (już mi przeszło) i nie robić dodatkowej "wiochy", tym gorszej, bo zapyziałej img/smilies/smile
Skoro innym ludziom daje radość, to niech babuszki dają czadu. Może i jajecznica jakaś powstanie, i to ze szczypiorkiem img/smilies/tongue

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2012-05-07 19:37:43)

#32 2012-05-07 19:48:56

voltaren
przyboczny

Co nie zabije
to zaboli
img/smilies/cool

Według mnie to ludzie mieli taki luzacki nastrój w czasie tego głosowania i sobie poprostu z tego zażartowali, zresztą większość osób traktuje Euro z dużym dystansem, a napewno nie jak "narodowe święto" jak prezydent Komorowski ciąglę powtarza. Wszyscy czekają jak się Polska skompromituje. img/smilies/wink Według mnie kompromitacji nie będzie, ale jaja będą img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez voltaren (2012-05-07 19:52:12)

#33 2012-05-07 23:20:10

Mahi
przyboczny

Abe, nie przesadzaj i zaśpiewaj sobie "Polacy nic się nie stało", wszak kibice tak śpiewają jak piłka wpadnie nie do tej bramki co trzeba.

Nie traktujmy Euro, a co za tym idzie "Koko" jako czegoś świętego.
Euro to rozrywka, więc niby dlaczego miałby być to utwór - majstersztyk.

A czy "hymnem" były poprzednie piosenki? Czy gościły one na ustach kibiców? Ci mają swoje.

#34 2012-05-08 08:20:04

voltaren
przyboczny

No właśnie. Z Do Przodu Polsko też się ludzie naśmiewali. Później zresztą był to hymn Platformy >> A Torzewskiego ostatnio nie widać, może w końcu wziął się za Opere, ponoć był to obiecujący tenor.

#35 2012-05-08 14:03:47

caly
przyboczny

Na początku jak usłyszałem pierwsze takty, to myślałem sobie, no wstyd, jak nic będzie wstyd. Ale potem sobie pomyślałem, skoro większośc to wybrała, to wstydu nie będzie. Bo nikt o piosence nie będzie gadał, jak zobaczy nasze drogi, pociągi, ceny w hotelach na ulrainie i wiele innych pewnei ciekawszych rzeczy, a i patrząc co wybrano, to kto sie niby będzie wstydził?

Będzie dobrze. Przynajmniej do piewrwszego gwizdka, a potem?... Nie takie cuda w Rzeczpospolitej miały swe miejsca img/smilies/wink

#36 2012-05-08 18:17:43

Ja?!
kreatorus moderatorus

można sie w tym pogubić, tu oceana ma oficjalne video uefa

a tu jakieś laski 60 letnie śpiewają konkurencyjny temat.

Ktoś wie o co tu chodzi ?

fuck it.

#37 2012-05-08 18:54:53

caly
przyboczny

Oceana to oficjalny przebój/hymn ojro 2012
Babuszki to oficjalny przebój/hymn reprezentacji PL na ojro 2012

#38 2012-05-08 19:56:03

voltaren
przyboczny

Ta Oceana to wygląda jakby wzieli pierwszą lepszą piosenkę z Radia Eska. To już nie mogli jakiejś Shakiry zatrudnić? Niewypał za niewypałem. img/smilies/wink

#39 2012-05-08 21:07:17

Abesnai

Ratri napisał(a):

Abe, nie przesadzaj i zaśpiewaj sobie "Polacy nic się nie stało", wszak kibice tak śpiewają jak piłka wpadnie nie do tej bramki co trzeba.

Nie traktujmy Euro, a co za tym idzie "Koko" jako czegoś świętego.
Euro to rozrywka, więc niby dlaczego miałby być to utwór - majstersztyk.

A czy "hymnem" były poprzednie piosenki? Czy gościły one na ustach kibiców? Ci mają swoje.

Ratri, nic mnie tak nie ... denerwuje (i motywuje) jak kombinatoryka ludzkim kosztem, co też TVP uczyniło. Ponadto odezwały się we mnie "właściwości miażdżące" (lubię sobie czasem połupać orzeszki) a to Euro coco - jambo okazało się, że ma nad zwyczaj słaba skorupkę img/smilies/wink
Zgłosiłem samokrytykę przez wzgląd na ogół i pluć jadem dalej (przynajmniej w tym temacie) nie zamierzam img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Abesnai (2012-05-08 21:08:25)

#40 2012-05-09 00:10:27

victoria
adminka

Ratri napisał(a):

A czy "hymnem" były poprzednie piosenki? Czy gościły one na ustach kibiców?

mimo wszystko wolałabym żeby chociaż zrobili powtórkę sprzed prawie 40 lat....

wesoło to chyba nie znaczy śmiesznie, dla nas, bo co zrozumie z gdakania staruszki obcokrajowiec? no ale w tym wypadku trzeba przyznać rację Skibie http://muzyka.onet.pl/newsy/pop/skiba-k … omosc.html

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

Stopka forum