Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2012-03-22 21:22:08

voltaren
przyboczny

Najgłupsza dyscyplina sportu

Według mnie coś takiego :
Jedna osoba pcha kamieniem po lodzie, ten kamień jedzie, a przed nim zasuwają dwaj inni i machają przed nim miotłą, aż dojdzie ten kamień do tarczy narysowanej na lodzie, albo uderzy w inny kamień. img/smilies/comp13

#2 2012-03-22 22:09:33

Katarynka
zaaklimatyzowany

Re: Najgłupsza dyscyplina sportu

Jak przeczytałam tytuł wątku to też o tych kamieniach na lodzie pomyślałąm. Ale jest jeszcze jedno: szachy jako dyscyplina sportowa! img/smilies/roll

Jak pchły skaczą myśli z człowieka na człowieka. Ale nie każdego gryzą...
J.S.Lec

#3 2012-03-23 09:51:05

Sailor
Miss Darkside

Szachy to sport dla umysłu img/smilies/wink

Dla mnie z kolei kompletnie niepojęte jest, jaką radość czerpie się z toczenia w plastikowej kuli po wodzie:
http://www.damiang.webd.pl/new/galeria/kule_wodne/images/p1060551.jpg
img/smilies/stupid2

Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

#4 2012-03-23 09:56:01

voltaren
przyboczny

Ostatnio na WSI24 widzialem taką dyscypline sportu, że w jakimś kanionie, ludzie ubierają jakieś specjalne kurtki i latają w dół jak wiewiórki. Troche psychole.

#5 2012-03-23 10:47:09

voltaren
przyboczny

Jest jeszcze Wrestling
http://www.tvn24.pl/-1,1739070,0,1,golo … omosc.html
To niby sport, a raczej popisy kaskaderskie na żywo i gra aktorska. Wszystko jest wyreżyserowane. Wśród Amerykanów jest chyba wiele fanów tego widowiska, wiele gwiazd Wrestlingu dostaje później role w filmach, jak Rock, albo Hulk Hogan (przy czym ten pierwszy grał w kilku całkiem dobrych filmach). Z ciekawości oglądałem troche Wrestlingu i tam nawet nie udają że nie jest to wyreżyserowane, zazwyczaj robią sobie po prostu jaja i wymyślają jakieś głupie sytuacje. Więcej gadają i kłócą się niż walczą. Na przykład tuką się ciężkimi butami po twarzy, a w ogóle tam nie ma krwii. To raczej rozrywka dla młodzieży i wcale nie taka głupia, jak się wydaje nieamerykanom.

Ostatnio edytowany przez voltaren (2012-03-23 10:47:39)

#6 2012-03-23 19:08:03

caly
przyboczny

Wresling to show, nie sport i nie wiem czemu ludzie tam za wodą myslą, że to jest sport, a może to poniektórzy z nas nieamerykanów uważają to za sport bardziej niż amerykanie, nie wiem, trudno zgadnąć img/smilies/smile

Szachy są ok, tyle że tam ćwiczy sie główkę.

Bowling (kamienie na lodzie) też jest ok, w końcu z tymi miotłami naparzają po to by kamień się szybciej sunął, zmieniają chyba tym tez kierunki.

Zresztą każdy sport ma swoch za i swoich przeciw. Są osoby, które nie rozumieją jak 22 dorosłych chłopa może latać po boisku za jedną piłeczką.

Dla mła jednymi z najdziwniejszych to jedzenie na czas, albo jakieś zawody z udziałem wyłącznie zwirząt (np.: wyścigi psów).

#7 2012-03-23 19:16:41

Crows
mentor

boks - to najgłupsza dyscyplina , dwóch gości napieprza sie po gębach ku uciesze innych img/smilies/wink

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#8 2012-03-27 23:11:22

Katarynka
zaaklimatyzowany

caly napisał(a):

Wresling to show, nie sport i nie wiem czemu ludzie tam za wodą myslą, że to jest sport, a może to poniektórzy z nas nieamerykanów uważają to za sport bardziej niż amerykanie, nie wiem, trudno zgadnąć img/smilies/smile

Szachy są ok, tyle że tam ćwiczy sie główkę.

Bowling (kamienie na lodzie) też jest ok, w końcu z tymi miotłami naparzają po to by kamień się szybciej sunął, zmieniają chyba tym tez kierunki.

Zresztą każdy sport ma swoch za i swoich przeciw. Są osoby, które nie rozumieją jak 22 dorosłych chłopa może latać po boisku za jedną piłeczką.

Dla mła jednymi z najdziwniejszych to jedzenie na czas, albo jakieś zawody z udziałem wyłącznie zwirząt (np.: wyścigi psów).

Ostatni miałam wątpliwą przyjmeność oglądać coś z serii "najgłupsza śmierć". I zabijcie, nazwiska nie pamiętam, ale było o jednym zawodniku Wreslingu, który w wyniku zarówno: sterydów, innych wspomagaczy, jak i nagminnego walenia głową o ziemię i po głowie innymi ludkami, dostał na tyle trwałych uszkodzeń mózgu, że zamordował swoją rodzinę, a potem popełnił samobójstwo. Skoro to show, to dosyć wciągający i trudny do ogarnięcia.
Ale te szachy nie przemawiają do mnie. Jak i karty jakiekolwiek. Sport dla mnie wiąże się z ciałem-nie z umysłem. Ale to dla mnie img/smilies/wink Nawet jeśli do tego korzysta się z psów, koni czy innych zwierząt. to miedzygatunkowa współpraca, ot co img/smilies/wink

Jak pchły skaczą myśli z człowieka na człowieka. Ale nie każdego gryzą...
J.S.Lec

#9 2012-04-19 13:19:56

Senioritka56
przyboczny

Crows napisał(a):

boks - to najgłupsza dyscyplina , dwóch gości napieprza sie po gębach ku uciesze innych img/smilies/wink

Tu chodzi o kasę jest to sport dla twardzieli
Lubię na nich patrzeć,nie przeszkadza mi jak się okładają...

http://avatarek.pl/LlI6ODREs4_3.jpg
Ona i On zwariowali dla Siebie...

#10 2012-06-27 16:09:54

impulsywny
adept
Serwis

Crows napisał(a):

Zupełnie nie masz racji. Boks to sport najbliższy ludzkiej naturze. Obarczony jest wieloma stereotypami, to prawda, ale te głównie są produktem rzeszy mazgai, która nie ma tego co w boksie jest kluczowe - twardy charakter.
Wiem, że dyskusja na ten temat nie ma wielkiego sensu. Każdy ma swoje zdanie, ale polecam przejść się na salę treningową i stoczyć jakiś pojedynek. To najlepszy sposób na zmianę zdania.
Pozwolę sobie wkleić cytat Wiktora Junoszy Dąbrowskiego.

"W walce bokserskiej zmagają się nie tylko dwa ciała fizyczne, lecz dwie wole i dwa intelekty. Zwycięża ten, kto nie tylko silniej bije, lecz i lepiej cios kieruje, potrafi lepiej przezwyciężać zmęczenie i ból, przezwyciężać słabość własną i siłę przeciwnika, kto potrafi lepiej chcieć zwyciężyć, a więc zużyje całą swą energię, wykaże więcej spokoju, zimnej krwi, panowania nad sobą, inicjatywy, szybkości decyzji, cierpliwości i wytrwałości, stoicyzmu, heroizmu, a razem z tym potrafi prędzej i lepiej widzieć, wnioskować, myśleć.
Człowiek, który potrafi się uśmiechać po otrzymaniu bolesnego swingu, nie da się złamać i tym ciosem, który mu wymierzy los. Powalony w walce życiowej, wstanie tak samo, jakby stawał na ringu, i będzie dalej walczyć do końca.
Zarzut brutalności w boksie jest niesłusznym. Boks jest i powinien zawsze pozostać walką lojalną i szlachetną, pozbawioną nienawiści i gniewu. Lecz jest i powinien być ostrym i męskim. Energia i brutalność nie są pojęciami równoznacznymi…

Brutalny może się wydawać boks tylko tym, których odstrasza wszelki objaw energii, tym apatycznym i bezwolnym, którzy pod maską subtelności i wyrafinowania ukrywają pospolite mazgajstwo. Walka w ringu, ujęta ściśle w ramy przepisów regulaminu i kurtuazji, nie będzie nigdy chamskim obijaniem się wzajemnie, lecz zmaganiem dwóch silnych ludzi, nie umiejących ustąpić zanim nie zostały wykorzystane wszystkie zasoby sił fizycznych i moralnych. " z mzb.org.pl

#11 2012-06-27 22:31:24

PiotrRosa
Ursus maritimus

impulsywny napisał(a):

Crows napisał(a):

Zupełnie nie masz racji...
Pozwolę sobie wkleić cytat Wiktora Junoszy Dąbrowskiego.

"W walce bokserskiej zmagają się ... dwa intelekty... Zarzut brutalności w boksie jest niesłusznym... Walka w ringu, ujęta ściśle w ramy przepisów regulaminu i kurtuazji, nie będzie nigdy chamskim obijaniem się wzajemnie, lecz zmaganiem dwóch silnych ludzi, nie umiejących ustąpić zanim nie zostały wykorzystane wszystkie zasoby sił fizycznych i moralnych. " z mzb.org.pl

Powiem tak - zatkało mnie. Doszukiwanie się w boksie walki intelektu, braku brutalności lub sił moralnych, możliwe jest jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszy to słowa kogoś, kto nigdy w życiu nie widział nawet walki bokserskiej lub kogoś, kto tych walk odbył wiele. bardzo wiele. I ma nieźle beret naruszony.

Zdanie Crows'a jest nawet zbyt łagodne.

Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

#12 2012-06-28 02:05:23

Ja?!
kreatorus moderatorus

dla mnie najgłupszą dyscypliną sportu są szachy, to gra towarzyska a nie sport.

fuck it.

#13 2012-06-28 09:12:58

impulsywny
adept
Serwis

"boks - to najgłupsza dyscyplina , dwóch gości napieprza sie po gębach ku uciesze innych img/smilies/wink
Powiem tak - zatkało mnie. Doszukiwanie się w boksie walki intelektu, braku brutalności lub sił moralnych, możliwe jest jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszy to słowa kogoś, kto nigdy w życiu nie widział nawet walki bokserskiej lub kogoś, kto tych walk odbył wiele. bardzo wiele. I ma nieźle beret naruszony.

Zdanie Crows'a jest nawet zbyt łagodne. img/smilies/smile
"

Inna opinia jest domeną mazgajów i malkontentów.http://www.cosgan.de/images/midi/boese/u020
Napisz coś więcej, zdajesz się być ekspertem.

#14 2012-06-29 00:12:43

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

img/smilies/big_smile Ale ile to ubawu img/smilies/wink

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#15 2012-06-29 03:56:58

voltaren
przyboczny

Ponoć to jest niebezpieczne. img/smilies/wink

#16 2012-06-29 10:08:46

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

no widać, że łatwo się połamać, a jak taki kawał sera uderzy cię w głowę...

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#17 2012-06-29 16:46:10

Ja?!
kreatorus moderatorus

sport ma za zadanie rozwijać siłe i wytrzymałość mięśni oraz elastyczność ciała. Pogoń za serem spełnia te warunki, szachy, karty i tym podobne tego nie spełniają.

fuck it.

#18 2012-06-29 22:55:51

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

szachy też spalają kalorie, pewnie brydż sportowy tak samo. Snooker raczej nie rozwijania siły też, bardziej chodzi o taktykę i precyzję, a rzuty lotkami podobnie. W końcu ćwiczenie mięśni oczu.

#19 2012-06-30 03:02:20

Ja?!
kreatorus moderatorus

to są gry rozrywkowe rozwijające umysł lub celność ale nie sport

fuck it.

#20 2012-06-30 13:34:55

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

a jazda konna?

Stopka forum