Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2012-05-10 01:59:40

Ja?!
kreatorus moderatorus

prawda o ojcu Rydzyku

czemu mnie to nie zaskoczyło.

fuck it.

#2 2012-05-10 09:23:33

voltaren
przyboczny

Re: prawda o ojcu Rydzyku

Czy to program Uwaga czy Nie do Wiary? img/smilies/wink
NP. Oskarżenie o to że w Madżugorie wyłudzał pieniądze, opiera się na wypowiedzi nie wiadomo kogo i tylko na tym. Reszta też jest w wielu wypadkach mało wiarygodna. Ogólnie to TVN. To jakby wiedzę o Lechu Wałęsie czerpać z Radia Maryja. Jedna z osób która się wypowiedziała z nieodsłoniętą twarzą, ta dziennikarka, nie powiedziała nic ważnego, tylko że wydaje się jej że jest podsłuchiwana przez Rydzyka, bez jaj img/smilies/wink
Mają do niego pretensje że nie odwiedzał rodziny, ale z początku audycji wynika, że nie miał zbyt szczęśliwego dzieciństwa, no i znowu bratanek który do księdza ma jakieś pretensje. Wypowiedż o Jedwabnym, jest zaliczona jako wypowiedź antysemicka? Niby dlaczego? Źle mówią o Lechu Wałęsie w Radiu to też antysemityzm według TVN, dlacvzego o Rydzyku można mówić źle, a o Wałeśie nie? Tego w Uwadze nie wyjaśnioono. Nie widziałem też że by w RM gorzej mówiono o Żydach, niż o katolikach pisze się w NIE. Ale Nie nikt się nie czepia, a RM tak.
Nie bronię Rydzyka, jest w tym pewnie i  sporo prawdy, ale dla mnie to manipulacja by oczernić człowieka. img/smilies/wink Oczywiście Rydzyk ma wiele na sumieniu jak to ze Stocznią itp. ale tutaj fakty są wymieszane z manipulacja.

Ostatnio edytowany przez voltaren (2012-05-10 09:49:21)

#3 2012-05-10 17:57:39

Ja?!
kreatorus moderatorus

voltaren - Twój komentarz ma potwierdzone źródło prawdy ? Oczernianie czy przedstawianie wiedzy jaką sie uzyskało to jest różnica.
Może sie odniesiesz do tego że wielu emerytów oddaje mu tysiące i setki tys w pieniądzach i biżuterii a jak oni potem potrzebują pomocy to Rydzyk wypina sie na nich.

fuck it.

#4 2012-05-10 20:51:45

Filip
przyboczny

Ja?! napisał(a):

Może sie odniesiesz do tego że wielu emerytów oddaje mu tysiące i setki tys w pieniądzach i biżuterii a jak oni potem potrzebują pomocy to Rydzyk wypina sie na nich.

Robią to z własnej nieprzymuszonej woli, to wolny kraj. Kazdy ma prawo wydać swoje pieniądza na co mu sie podoba. Nie rozumiem Twojego zacietrzewienia w tym względzie. Jedni wydają pieniądze na o. Rydzyka inni na panienki tak to juz jest. img/smilies/smile

Znikam na długo, ale się pojawiam.

#5 2012-05-10 21:47:28

voltaren
przyboczny

Ja?! napisał(a):

voltaren - Twój komentarz ma potwierdzone źródło prawdy ? Oczernianie czy przedstawianie wiedzy jaką sie uzyskało to jest różnica.

Oczernianie to też insynuacja, nie mająca potwierdzenia w faktach. Rydzyk ma sporo na sumieniu, i w dziwnym świetle stawia go to że nie udziela wywiadów i nie chce się spotkać z dziennikarzami, to fakt, ale jeśli sugeruje się że okradał stare babcie w Madżugorie na podstawie jakiejś wątpliwej wypowiedzi anonimowej osoby i nie idą za tym żadne informacje,  które by to potwierdziły, to dla mnie to jest insynuacja i manipulacja. Podobnnie sygerowanie że jest się podsłuchiwanym, przez tą dziennikarkę wydają mi się mocno naciągane. To znaczy że miała podsłuch w telefonie, albo w tej taksówce był podsłuch? Że co? Według mnie to zwykła insynuacja.

#6 2012-05-11 01:51:55

Ja?!
kreatorus moderatorus

voltaren - weź jeszcze raz to obejrzyj, tam nie ma mowy o okradaniu staruszek w Medjugorie ale zarabianie na nich bo wtedy kościół nie uznał tych objawień więc Rydzyk jako jeden z niewielu prowadził wycieczki w ten rejon. A zwykle tak jest że jak nie ma konkurencji to są wysokie ceny. Teraz proste ?

filip - skoro twierdzisz że można wykorzystywać innych skoro inni chcą płacić i mówisz to jako niewielka część narodu to sie nie dziwie czemu tylu oszustów jest w polsce w biznesie i w polityce i w urzędach - po prostu społeczeństwo uważa że skoro ludzie chcą płacić to wszystko jest ok. To wolny kraj img/smilies/smile wolny gdzie każdy robi co chce i idzie do przodu choćby po krzywdzie innych ludzi. Nie ważne, bo przecież dla oszustów nic nie jest ważne prócz ich własnego dobra, prócz ich własnego interesu. Ty nie widzisz człowieka, Ty widzisz sutanne, a to właśnie wykorzystuje wielu niczym wilk udający baranka.

Rydzyk zaznał biedy, brak pieniędzy mu doskwierał od najmłodszych lat, wtedy księża mieli pieniądze jako jeden z nielicznych zawodów. Zachłanność Rydzyka na pieniądze bierze sie z doświadczenia z dzieciństwa. Nie powołanie było pierwsze ale pragnienie pieniądza i władzy. Umożliwiła mu to ślepota, głupota i naiwność ludzi. Zresztą tacy sa wierni katoliccy w polsce więc sprawe miał ułatwioną.

fuck it.

#7 2012-05-11 02:05:27

voltaren
przyboczny

Nie. Bo w organizowaniu wycieczek do Madżugorie nie ma nic złego, chyba że z punktu widzenia kościoła wowczas, tam wyraźnie mówią o naciąganiu staruszek.
Skoro ludzie płacą na radio to ich sprawa, robią to dobrowolnie, nie jest to naciąganie. Naciąganiem były wpłaty na stocznie, albo raczej potem się tym ukazało. A normalnie to ludzie płacą na Radio Maryja i wiedzą na co płacą. Nie jest to w tym wypadku oszustwo.

Ostatnio edytowany przez voltaren (2012-05-11 02:08:59)

#8 2012-05-11 08:15:11

Conan Barbarzynca
Administrator

Rydzyk to typowy sekciarz, myśli tylko o swoim dziele i zadnym starym dziadkom pomagać nie będzie, dziadek postąpił bardzo lekkomyślnie oddając mu swój majątek, być moze skrzywdził tym swoich bliskich(jeśli jakiś miał) no i wyszło co wyszło, ale miał do tego prawo, wkońcu jeśli coś jest jego to moze z tym robić co chce, to samo dotyczy tych wszystkich starszych osób ktore dają mu swoje pieniądze. To są ludzie do wzięcia i on to wykorzystuje, trzeba jednak przyznać  ze nie rozpuszcza tych pieniędzy od tak sobię na przejedzenie, tylko w coś stara się inwestować i nie wszystkie jego inicjatywy są pozbawione sensu, choćby ta energia geotermalna, nie znam co prawda tematu jakoś bardzo dobrze ale jeśli to działa to pomysł jest niezły, a zwykli biznesmeni by się tym nie zajeli bo wielkiej kasy by nie zarobili na prawie darmowej energi img/smilies/wink Niestety oszuści i cwaniaczki mają w naszym kraju najwięcej, w miarę uczciwych ludzi któzy potrafią się dorobić w sporej części przetrzebiono, a ci co zostali nie wychylą się raczej z jakąś szerszą wizją bo wiedzą jak się to zkończy. Ojciec dyrektor jest oszustem który jest w konflikcie z mędami wcale nie lepszymi od siebię, dlatego będzie stosował wszelkie dostępne dla niego środki bez zadnych skrupułów, bo strona przeciwna tez takowych nie posiada, nie jeden z tych bogaczy czy polityków to byli aparatczycy komunistyczni, honor nic dla nich nie znaczy bo juz dawno się go pozbyli(jeśli kiedykolwiek mieli), dla niego tez nic nie znaczy bo on tylko Maryje kocha i forse. Oni się nawzajem obrzucają błotem, a ludzie to obserwują, jedni i drudzy mają zapewne racje i to jest najzabawniejsze, dlatego wydaje mi się ze w naszym interesie jest to aby byli i jedni i drudzy albo aby i jedni i drudzy stracili wpływy img/smilies/big_smile

Stopka forum