Imladis

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2012-05-30 09:47:19

blueeyes777
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-30
Posty: 1

znak zodiaku a charakter

Witam,
Czy znak zodiaku może wpływać na charakter człowieka ? Czytałam trochę w internecie i podobno jest to nieprawda. Bo mamy wolną wolę i zależymy od samych siebie a nie od planet...
Ludzie są różni ale powiedzcie czemu wynajduję w ludziach napotkanych na mojej drodze główne dominujące cechy charakteru dla poszczególnego znaku a co najdziwniejsze podobny wygląd np. charakterystyczne oczy czy kształt twarzy. I tego jest więcej np. styl ubierania, ilość znajomych, temperament itd.
Jestem chrześcijanką - w horoskopy nie wierzę. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat ?
Może to zbieg okoliczności jeśli chodzi o cechy charakteru ale biorę pod uwagę również sposób zachowania i to jak ta osoba żyje i jak postrzega świat bo byłoby absurdem brać jedną cechę i przypisywać ją jednemu znakowi. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o kontakt.

Jeszcze jedno - jak znaleźć w życiu równowagę ? Znacie może jakieś książki o relacjach międzyludzkich jakim być by mieć przyjaciół i być akceptowaną nie tracąc cząstki siebie. Czy chodzi o zasady jakimi trzeba się kierować by w zgodzie żyć z ludźmi czy o znak zodiaku gdzie trzeba się dopasować albo unikać danej osoby gdzie porozumienie nie jest możliwe ?

pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-05-30 09:53:32

Mezamir
Gość

Re: znak zodiaku a charakter

1-Czy znak zodiaku może wpływać na charakter człowieka ? Czytałam trochę w internecie i podobno jest to nieprawda. Bo 2-mamy wolną wolę

Co ma piernik do wahadłowca? img/smilies/big_smile

1-Znak zodiaku nie ma wpływu na charakter,znak zodiaku to symbol charakteru na który nie mamy wpływu(po to są maski,żeby grać przed innymi kogoś kim chce się być).
2-Wolną wolę to my mamy ale w snach img/smilies/wink

 

#3 2012-05-30 11:12:55

Mothernight
adept
Zarejestrowany: 2012-05-29
Posty: 15

Re: znak zodiaku a charakter

Znak zodiaku może mieć wpływ na człowieka.Ktoś przesadnie na tym skoncentrowany będzie doszukiwał się w sobie cech charakterystycznych dla danego znaku,przypisywał je sobie na siłę.Moja znajoma jest z 19 lutego,w niektórych horoskopach jest rybami w innych wodnikiem.Ale ona zwyczajnie woli być rybami,bo są wrażliwe,romantyczne,artystyczne itd.Przy czym ja w niej tej wrażliwości nie widzę ani empatii,za to ogromną koncentrację na własnej osobie.
Znak zodiaku znaczy tyle,że w dniu naszego urodzenia słońce było w tym konkretnym znaku.Jak ktoś chce się pobawić w jakiś rys charakterologiczny,musi wziąć pod uwagę położenie księżyca i innych planet.
http://www.cosgan.de/images/more/flowers/090

Offline

 

#4 2012-05-30 11:40:33

Andra
Gość

Re: znak zodiaku a charakter

Mezamir, na temat wolnej woli- mow Ty Serdenko za siebie. Samej siebie nie przeskocze, ani tez nie odskocze w strone tego czym nie jestem. Przynosimy ze soba pewne cechy stanowiace potencjal, ktory jak kazdy, mozemy rozwijac lub zaniedbac. Na ile te cechy warunkuje polozenie gwiazd w momencie naszego pojawienia sie na tym swiecie....nic nie dzieje sie przypadkowo, wiec i ta chwila nie jest przypadkowa. Zodiak warunkuje nasz potencjal, ten o ktorym mowi numerologia. Choc ostatnio ponoc stwierdzono jakies tam przesuniecie, wiec jako byly byk- przenioslabym sie do blizniat. Czy to mnie zmieni- nie sadze. To co trwale zapisane we mnie-nie ulega zmianie ilosciowej, moze zmienic jakosc. Aha, wolna wola- mam wybor: moge sie do Ciebie usmiechnac lub nie. Nie moge Cie nie lubic, to jest ta stala. Ale wybor mamy, do pewnego punktu. Ponizej juz nie.

 

#5 2012-05-30 12:01:09

Mezamir
Gość

Re: znak zodiaku a charakter

Przynosimy ze soba pewne cechy stanowiace potencjal

Coś nie bierze się z niczego.Skąd nasz potencjał?Co wpływa na to jacy będziemy zanim się staniemy?Układ planet określa konkretne działania danej siły która nas kształtuje,np grawitacja ma wpływ na żywe organizmy i jest tylko jedną z sił.
To nie sama planeta ma wpływ,tylko siły które wpływają na wszystko,oddziałują również na planety i kiedy się rodzimy podlegamy tym samym siłą działającym na planety i nas samych i na wszystko wokół nas.
Istnieją zależności między układem planet a kształtem nas samych ponieważ siła działa na wszystko po równo.
Data to nie wszystko,ważne jest też miejsce i godzina,to już jest wyższa matematyka i fizyka.
Czasem niektóre energie równoważną się,ciężko jest zrobić dobry horoskop.

Choc ostatnio ponoc stwierdzono jakies tam przesuniecie

Data "wchodzenia" Słońca w obszar danego gwiazdozbioru zmienia się w czasie.
Jest to spowodowane ruchem precesyjnym Ziemi.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/82/Gyroscope_precession.gif/220px-Gyroscope_precession.gifhttp://magia.onet.pl/astrologia,606/two … 30052.html
"Ktoś palnął głupotę w necie i teraz wszyscy cudują 

Położenie Słońca w momencie urodzenia - określające znak zodiaku danej osoby, nie zmienia się na tle zodiaków przyjętych przez astrologię - tylko na tle gwiazdozbiorów

Ponadto do obliczenia danych horoskopu zawsze wykonuje się poprawkę na precesję - dlatego nic się nie zmienia,wiedza astrologiczna - jest o wiele bardziej zaawansowana od astronomicznej - dlatego, że fizyczne właściwości kosmosu astrologia ma już dawno przerobione".

 

#6 2012-05-30 12:24:52

Andra
Gość

Re: znak zodiaku a charakter

Dziekuje, masz duza wiedze:). A jak widzisz zwiazek astrologii z numerologia?

 

#7 2012-05-30 17:04:05

voltaren
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-26
Posty: 3209

Re: znak zodiaku a charakter

Jest to prosty mechanizm psychologiczny czy coś w tym rodzaju, tworzy się ogólne charakterystyki, które można do każdego. Tak ponoć jest. Ale jak czytam opi mojego znaku zodiaku, to się zgadza, patrzę na opisy innych to nie. Więc może w tym coś jest, ale myśle ze to nie wynika z konstelacji planet.

(22.06 – 22.07)
Czuję, przeżywam, martwię się, kontempluję. Jestem delikatny, konserwatywny, uczuciowy.
Cechy charakteru

Raki mogą sprawiać wrażenie bojaźliwych i nieśmiałych. Czasem wręcz zachowują się tak, jakby cały świat stanowił dla nich zagrożenie. Bardzo silnie się przywiązują, zarówno do ludzi, jak i do rzeczy. Zdarza się, że gromadzą przedmioty z pozoru bezużyteczne ze względu na ich wartość sentymentalną i związane z nimi wspomnienia. Raki są niezwykle wrażliwe, także na własnym punkcie. Na urazy i przykrości zwykle reagują wycofaniem się i przeważnie unikają bezpośredniej konfrontacji. Chętnie otaczają się ludźmi, których starają się do siebie przywiązać przez okazywaną pomoc i opiekę, gdyż panicznie boją się opuszczenia.

w sumie zgadza się
Główne zalety

Raki mają wielką wyobraźnię i nieomylny instynkt prowadzący je do celu, choć często działają nie wprost. Potrafią wyczuwać myśli innych i reagować na nie. Są zdolne do przeżywania najgłębszych uczuć.

Nie do końca ale prawda. img/smilies/wink
Główne wady

Raki bywają nieśmiałe i lękliwe. Bardzo podatne na zmiane nastrojów, mogą sprawiać wrażenie kapryśnych i nieprzewidywalnych. Problemem może być też brak samodzielności i kurczowe trzymanie się już poznanych, “oswojonych” sytuacji i wyobrażeń.

No w sumie to są moje wady.

Kobieta

Jest czuła, romantyczna i delikatna, łatwo pada ofiarą złudzeń. Czasem typ kobiety-dziecka.

Zgadza się, oprócz tego że nie jestem facetką img/smilies/wink

Mężczyzna

Uczuciowy i opiekuńczy, typ romantycznego wielbiciela bezgranicznie oddanego wybrance.

No tak img/smilies/wink

Przyjazne znaki:

Ryby, Skorpion, Byk, Panna

Mam dwóch przyjaciół, jeden jest Bykiem, a drugi  Panną img/smilies/wink
W przypadku innych znaków nie zgadza się, wręcz przeciwnie, tutaj prawie każde zdanie jest o mnie, a Rak to mój znak zodiaku img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez voltaren (2012-05-30 17:07:45)

Offline

 

#8 2012-05-30 17:31:23

Mezamir
Gość

Re: znak zodiaku a charakter

Rozwiążcie sobie to  http://enneagram.pl/

"jak widzisz zwiazek astrologii z numerologia?"-rodzina,krewni img/smilies/big_smile

 

#9 2012-05-30 17:47:03

voltaren
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-26
Posty: 3209

Re: znak zodiaku a charakter

1 w 9 img/smilies/wink

Offline

 

#10 2012-05-30 18:02:32

baabcia
bo ja wiem
Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 18546

Re: znak zodiaku a charakter

mam źródła swoich horoskopów - księżycowych - wiem czego szukam, bo dostęp nie jest łatwy

wiem kiedy mi urosną paznokcie i włosy
wiem kiedy w pracy będzie jatka
reszta intymna :-)

nie zawsze poszperam - ale można szperać i po zdarzeniach - przyglądać się przyczynom ...

zaczynałam z Wojciechem Jóźwiakiem przyglądać się kalendarzom księżycowym - dziś za nim nie nadążam - rewelacyjny gość

szukam pozytywnych horoskopów i w takie WIERZĘ  i to jak - nakręcam się pozytywnie i DZIAŁA

img/smilies/142

a ta pani też ciekawie wykłada
prof. Violetta Kossecka (piszącą pod znanym pseudonimem - David Harklay)
polecam


przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

Offline

 

#11 2012-06-03 04:15:44

Lunadari
przyboczny
Zarejestrowany: 2011-06-16
Posty: 2282

Re: znak zodiaku a charakter

blueeyes777 napisał(a):

Ludzie są różni ale powiedzcie czemu wynajduję w ludziach napotkanych na mojej drodze główne dominujące cechy charakteru dla poszczególnego znaku a co najdziwniejsze podobny wygląd np. charakterystyczne oczy czy kształt twarzy. I tego jest więcej np. styl ubierania, ilość znajomych, temperament itd.

zastanów się, od kiedy to się zaczęło? czy nie od momentu, w którym właśnie zaczęłaś zwracać uwagę na te szczegóły? temat Cię zainteresował, więc podświadomie przyciągasz "odpowiednich" ludzi. takich, którzy swoim wyglądem czy zachowaniem potwierdzają Twoje oczekiwania.   

sam ("goły") znak zodiaku nie determinuje cech jego "właściciela", dużą rolę odgrywa ascendent, chyba, że jest w tym samym znaku.
jeśli będziesz "katalogować" spotykanych na swojej drodze ludzi, tylko pod względem znaku zodiaku, a nie tego jak w ich towarzystwie się czujesz, to wyrobisz w sobie niepotrzebne uprzedzenia..


blueeyes777 napisał(a):

Jeszcze jedno - jak znaleźć w życiu równowagę ? Znacie może jakieś książki o relacjach międzyludzkich jakim być by mieć przyjaciół i być akceptowaną nie tracąc cząstki siebie. Czy chodzi o zasady jakimi trzeba się kierować by w zgodzie żyć z ludźmi czy o znak zodiaku gdzie trzeba się dopasować albo unikać danej osoby gdzie porozumienie nie jest możliwe ?

pozdrawiam

Droga Niebieskooka Siódemeczko img/smilies/smile

- równowagi to szukają Wagi - żart img/smilies/wink

- po twoich rozterkach mogę przypuszczać, że masz coś z Panny lub Koziorożca, albo przynajmniej Księżyc w którymś z tych znaków, ale mogę się też mylić.


- drugie zdanie zawiera 3 pytania:

1) książek jest zatrzęsienie na rynku..ALE patrz 2

2) BYĆ NATURALNYM - tutaj możesz - przyjaźni się nie zdobywa, przyjaźń się buduje i wymaga to czasu..

3) na początek zaakceptuj siebie samą, a z pewnością zachowasz wszystkie cząstki- na kolejne długie zdanie/pytanie odpowiadam pkt.:

1) - podstawowa zasada: to nie bać się ludzi oraz nie żałować uśmiechu

2) - we współczesnym świecie, nikt do nikogo nie musi się dopasowywać, pamiętaj: masz zawsze prawo wyboru i decyzji czy chcesz z kimś przebywać czy nie

3) - nie da się całkowicie uniknąć nieporozumień w życiu, są jego częścią i praktyczną nauką tolerancji. masz prawo do innego zdania niż inny człowiek. inny człowiek ma prawo nie zgadzać się z Tobą. to ludzkie. 


http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042


"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Offline

 

#12 2013-02-04 14:54:53

delfina40
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-02-03
Posty: 1

Re: znak zodiaku a charakter

Życie potrafi być bardzo zaskakujące. Czasem jesteśmy bardzo pewni naszych decyzji i jesteśmy przekonani, że nic nie jest w stanie nas zaskoczyć, a tym czasem okazuje się to całkowicie błędnym podejściem. Wszystko co robimy, to jakimi ludźmi się otaczamy, to gdzie pójdziemy danego dnia ma ogromny wpływ na nasze życie. Wielokrotnie mała, z pozoru błaha decyzja może okazać się kluczowa dla naszej przyszłości. Osoby, które pragną twardo stąpać po Ziemi powinny zastanowić się nad sprawdzeniem tego, co czeka je w najbliższym czasie. Wróżka jest w stanie odpowiedzieć nam na wszelkie pytania oraz pomóc w rozwiązaniu życiowych dylematów.


edycja administracji

Offline

 

#13 2013-02-05 12:51:54

Nutka
przyboczny
Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 3752

Re: znak zodiaku a charakter

blueeyes777 napisał(a):

Witam,
Czy znak zodiaku może wpływać na charakter człowieka ? Czytałam trochę w internecie i podobno jest to nieprawda.


To dziwnie pytasz ,jak czytałaś .
Z drugiej strony można tylko się wzorować na jakiś znakach zodiaku i coś w tym jest może.
Kto czyta horoskopy to upatruje tam jakiś podobieństw .
Ale charakter człowieka tak naprawde kształtuje życie ,to ono wpływa na to jacy jesteśmy .


...............

Offline

 

#14 2013-02-05 13:21:57

Bolaren
przyboczny
Zarejestrowany: 2012-07-03
Posty: 1500

Re: znak zodiaku a charakter

Hm....

Tak z praktyki i z grubsza:

http://www.astrologia.pl/

http://piotrpiotrowski.blog.onet.pl/

http://www.logonia.org/component/option … Itemid,54/

http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/

Takie pierwsze z brzegu.

Jeeli chodzi o podstawy polecam opracowania Prof.Leszka Weresa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Weres

Teoretyzowanie i obiegowe opinie - to zazwyczaj wszystko co wiemy o "Królewskiej Nauce"...

Pozdr.

Offline

 

#15 2013-02-05 16:06:31

baabcia
bo ja wiem
Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 18546

Re: znak zodiaku a charakter

wierzę tylko w dobre wróżby i dobre horoskopy innych nie czytam

polecam ten sposób


przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

Offline

 

#16 2013-02-10 09:58:56

wader_28
adept
Skąd: 37 zakręt warty
Zarejestrowany: 2013-02-06
Posty: 10

Re: znak zodiaku a charakter

Ja omijam horoskopy. Gdzieś przeczytałem, że próba jakiejś identyfikacji z tym co rzeczywiście dzieje się wokół nas jest początkiem drogi do samospełniających się przepowiedni.http://www.cosgan.de/images/midi/boese/r020

Offline

 

#17 2013-03-13 21:26:01

baabcia
bo ja wiem
Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 18546

Re: znak zodiaku a charakter

czytam tylko dobre horoskopy - chyba masz rację - to dobry sposób!


przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo