Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2012-06-06 13:03:18

Krzysztof K
Pielgrzym

Czy Jezus poniósł klęskę?

Andra napisał(a):

A Jezus...nie oskarzam Go. Ale mam Mu za zle grzech zaniedbania. Rozpoczal dzielo, nie baczac na to czy ludzie sa na nie gotowi. Sadze ze wyprzedzil swoje czasy...czy to jest Jego wina? Zaplacil za swoja wine cierpieniem miliardow ludzi ktorzy opacznie przyjeli Jego slowa- zaniedbal dopilnowac by trafily do serc a nie glow. Widzisz- pozwolisz ze uzyje Twojego zwrotu- przekladajac to na sfere duchowa: Jego swiatlo pozostalo rozszczepione, nie osiagajac pelni.  A zauwaz: jakiz potworny smutek bije z Jego oczu? On wie Lidko ze za jego blad- nie wine, a blad placimy my wszyscy. Jesli sie cos rozpoczyna- trzeba byc gotowym na wszystko w drodze do konca tego co sie rozpoczelo. A On zapomnial o ludziach, przejety swa boska misja oswiecania. Totez i mizerne efekty to swiatlo dalo. Nie oskarzam Go, bardzo mi Go zal....cierpi za miliardy ktore ponosza koszta Jego bledu pozostajac nieswiadomymi nawet tego.  Zmarmowal nawet wlasna smierc.
Skoncze lepiej ten temat zanim znow spala mnie na jakims gustownym stosie za prawde...

Czy Jezus zmarnował nawet własną śmierć i poniósł klęskę?

Myślę, że jest dokładnie na odwrót.
Jezus odniósł wielki triumf!

Sam osiągnął wyżyny rozwoju, które dostępne są jedynie nielicznym, i udało mu się zostawić przekaz, który trwa do dzisiaj.
Dzięki temu my również mamy szansę odkryć sens jego nauki.
Czy można mówić o większym sukcesie?

Co Wy na to?

Krzysztof K

#2 2012-06-06 14:31:27

Ja?!
kreatorus moderatorus

Re: Czy Jezus poniósł klęskę?

popatrz na owoce tego triumfu, ja nie byłbym tego pewien czy to był triumf, ale triumfem może sie stać dopiero jak przyjdzie ponownie bo jak na razie to jest wielka porażka.

fuck it.

#3 2012-06-06 17:01:30

Lidka
mentor

Jezus całym swoim życiem pokazywał, kim jest Bóg, kim jest człowiek. I na dodatek pokazał (i powiedział, wielokrotnie i na różne sposoby), że śmierci nie ma. A ludzie, jak to ludzie, nie uwierzyli... Uwierzyli, że tylko ON to potrafi, bo tylko ON jest Bogiem... Uczepili się śmierci na krzyżu i celebrują ją, nie widzą, co to miało oznaczać, co Jezus na swoim przykładzie udowodnił...

Ale i tak to jest ogromny sukces, zgadzam się z Tobą Krzysiu. Dzięki Niemu mamy 'drzwi otwarte' do Królestwa Bożego. Wystarczy, że tego zechcemy... img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#4 2012-06-07 00:01:13

Andra
Gość

No wiec jakos nie bardzo wyszlo to pokazywanie, skoro od tysiacleci jest jak jest. Temat jest trudny i kontrowersyjny dla wielu- wylaza uwarunkowania religijne. Lidko, bez idealizowania- czego dokonal Jezus? Fakty, gole fakty prosze, tak zyciowo

#5 2012-06-07 02:24:00

Ja?!
kreatorus moderatorus

wielu przed Jezusem pokazywało to samo i też z martwych wstawali po 3 dniach ale ich mało kto pamięta, jakiś ktoś chce co pare tysiaków lat odnawiać i wzmacniać pamięć o sobie, może ten sam gość. Weźcie zapomnijcie o nim wogóle to może szybciej sie pokaże by znów walnąć szopke i posłać na śmierć pare tysięcy ludzi którzy będą w niego ślepo i głupio wierzyć.
Zamiast wierzyć w siebie

fuck it.

#6 2012-06-07 08:41:57

Andra
Gość

Ja, nie obrazaj Jezusa ;>.
Nie jest Jego wina ze urodzil sie za wczesnie. Wyprzedzajac sobie wspolczesnych. Nie jest Jego wina ze pozostaje do dzis niezrozumiany, choc wielu wydaje sie ze Go rozumieja, przyklady tego mamy na kazdym kroku. Nie jest takze Jego wina ze nie potrafil tego co czul- przekazac slowami. Natomiast Jego bledem jest to ze nie zadbal by ludzie do ktorych mowil- zamiast do glow, przyjeli Jego slowa do serc. Prawde ktora On czul, trzeba takze odczuc, by ja zrozumiec. Nie zadbal o to, slowa niosace prawde trafily do glow i tam ugrzezly na wieki wiekow. A glowy zrozumialy tak jak mogly i na ile mogly, podczas gdy serca pozostaly zamkniete. To i mamy dzis to co mamy. Jego smierc- jak sadze byla konieczna aby uratowac choc troche tej Prawdy. Czy dala cos ludziom...watpie.  Kult,nic wiecej. Smierc jest latwiejsza niz zycie. Mozna umrzec za jednego, albo dla dziesieciu. Ale nie ma pewnosci co ten jeden zrobi z darem zycia, i jak tych dziesieciu odczyta poswiecenie. Wiec mozna zyc posrod stu, pokazujac im swiatlo...nawet jesli z tych stu- jeden Je dojrzy, to juz dobrze. Wiec lepiej zyc dla ludzi niz umierac za nich. Kocham Jezusa, jest czescia mej duszy, wiele lat byl mi najblizszym Przyjacielem. Ale zawsze mialam Mu cos za zle, nie bardzo wiedzac co...teraz wiem-to ze zaniedbal  dopilnowac zycia.

#7 2012-06-07 09:24:56

Lidka
mentor

Andra napisał(a):

Ale zawsze mialam Mu cos za zle, nie bardzo wiedzac co...teraz wiem-to ze zaniedbal  dopilnowac zycia.

Nie osądzaj, skup się na sobie.

(1) Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. (2) Jak bowiem wy innych będziecie sądzić, tak też i was osądzą, a jaką miarą sami mierzyć będziecie, taką i wam odmierzą.

Pozdrawiam!

Lidka

#8 2012-06-07 09:35:31

Crows
mentor

to nie Jezus poniósł klęske ale ci co chcieli jego przesłaniem manipulować na swoje egoistyczne potrzeby.

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#9 2012-06-07 11:10:23

Krzysztof K
Pielgrzym

Crows napisał(a):

to nie Jezus poniósł klęske ale ci co chcieli jego przesłaniem manipulować na swoje egoistyczne potrzeby.

Dokładnie tak.

Jezus miał dwa cele do zrealizowania.

Pierwszy, ten egoistyczny, polegał na dążeniu do osiągnięcia tak wysokiego poziomu rozwoju, jak tylko się da.
Każdy z nas powinien robić dokładnie tak samo, bo po to właśnie tu jesteśmy.
Czy ten cel został zrealizowany w pełni, to wie tylko Jezus.
My nie mamy możliwości, by to sprawdzić.

Drugim celem było przekazanie ludziom tego, co sam odkrył i udało Mu się to zrobić wspaniale, skoro my po 2 tysiącach lat nadal możemy poznawać Jego nauki.
Jezus powiedział nam i pokazał jak stać się kimś takim, jak On i odszedł pozostawiając innym swój spadek.
Od tego momentu to ci "inni" zaczęli robić użytek z tego co zostawił Jezus.
To, że większość z nich spożytkowała dar w złym celu, to nie jest już wina Jezusa.

Nobel wymyślił dynamit.
Nie on jednak używał go by zabijać ludzi.
Mahomet zostawił wspaniały przekaz, ale nie stworzył islamskich ekstremistów.
Oni sami się stworzyli.

Nie można obciążać wię Jezusa odpowiedzialnością za zło, które bazując na Jego przekazie stworzyliśmy my ludzie.
On, mówiąc językiem wshodu, zatańczył dla nas swój taniec i odszedł.
My sami robimy użytek z tego, co nam zostawił.

Krzysztof K

#10 2012-06-07 11:54:21

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

Krzysztof K napisał(a):

Crows napisał(a):

Dokładnie tak.

Nobel wymyślił dynamit.
Nie on jednak używał go by zabijać ludzi.
Mahomet zostawił wspaniały przekaz, ale nie stworzył islamskich ekstremistów.
Oni sami się stworzyli.

Nie można obciążać wię Jezusa odpowiedzialnością za zło, które bazując na Jego przekazie stworzyliśmy my ludzie.
On, mówiąc językiem wshodu, zatańczył dla nas swój taniec i odszedł.
My sami robimy użytek z tego, co nam zostawił.

Zgadzam się w zupełności, Jezus (sa) wypełnił swoje posłannictwo, teraz nasza broszka co z tym zrobimy. A to posłannictwo jest takie same dla chrześcijan, jak i muzułmanów - kierujemy się w końcu tymi słowami. Szkoda, że nie wszyscy z moich braci i sióstr trochę więcej uwagi też kierują na innych proroków, poprzedzających Proroka Muhammada (saaw). Także nieśli objawienie dla ludzkości, i aby w pełni rozumieć ogrom tego dobra od Boga, powinniśmy wiedzieć co nieco o każdym img/smilies/smile

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#11 2012-06-07 12:16:35

Andra
Gość

Dlatego zaden z Nich nie dokonczyl swej misji. Oni niesli Swiatlo ludziom... przedwczesnie zapatrzyli sie w Jego blask, nie widzac spoza Niego ludzi. Oslepilo Ich wlasne Swiatlo, dlatego ludzie pozostali w mroku nieswiadomosci...nie wiedzac ze takze sa Swiatlem, uwierzyli w swiatlo Jezusa...nie taka byla Jego misja...wiec nie dokonczyl jej. Nie obwiniam Go, nie kazdy jest gotow wziac na swe barki odpowiedzialnosc za Zycie. I nie sadze Go- osadzili Go ludzie, czyniac Boga z jednego czlowieka a zapominajac o sobie. Popelnil ludzki blad, jak wielu z nas...ktoz z nas nie bladzi niech rzuci kamieniem....ale pamietajamy ze jestesmy odpowiedzialni za wszystko, by nie powtarzac w nieskonczonosc Jego bledu.

#12 2012-06-07 12:24:43

Krzysztof K
Pielgrzym

Andra napisał(a):

Dlatego zaden z Nich nie dokonczyl swej misji. Oni niesli Swiatlo ludziom... przedwczesnie zapatrzyli sie w Jego blask, nie widzac spoza Niego ludzi. Oslepilo Ich wlasne Swiatlo, dlatego ludzie pozostali w mroku nieswiadomosci...nie wiedzac ze takze sa Swiatlem, uwierzyli w swiatlo Jezusa...nie taka byla Jego misja...wiec nie dokonczyl jej. Nie obwiniam Go, nie kazdy jest gotow wziac na swe barki odpowiedzialnosc za Zycie. I nie sadze Go- osadzili Go ludzie, czyniac Boga z jednego czlowieka a zapominajac o sobie. Popelnil ludzki blad, jak wielu z nas...ktoz z nas nie bladzi niech rzuci kamieniem....ale pamietajamy ze jestesmy odpowiedzialni za wszystko, by nie powtarzac w nieskonczonosc Jego bledu.

Andro, skoro tak twierdzisz, to cóż stoi na przeszkodzie, byś Ty podjęła to wyzwanie i dokończyła misji Jezusa, czy Mahometa?
Wszyscy będą bardzo wdzięczni za taki dar...

Krzysztof K

#13 2012-06-07 12:26:39

Crows
mentor

Andro Jezus nie popełnił błedu , nie oslepiło go światło , to tylko Twe domniemanie ;
Jezus często powtarzał ;
"..Jeśli pozwolicie wzrosnąć temu co w was jest to to co macie wówczas was ocali , a jesli nie macie tego co w was jest to to czego nie macie was zabije.."
proste jak liść palmy ,
Jezus odkrył w sobie Chrystusa i wszystkim proponował by to zrobili , kto chce to , to robi kto nie potrafi ma pretensje do Nauczyciela że go czytać nie nauczył chociaż ten mu życie swe poświęcił .

Ostatnio edytowany przez Crows (2012-06-07 12:27:20)

:
:

#14 2012-06-07 12:43:17

Lidka
mentor

Według Mateusza:

(24) Tak więc ktokolwiek słucha słów moich i według nich postępuje, podobny jest do człowieka, który buduje sobie dom na skale. (25) Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom, lecz on się nie zawalił, bo zbudowany był na skale. (26) Przeciwnie zaś: kto słucha słów moich, lecz nie wprowadza ich w życie, ten jest podobny do człowieka niemądrego, który buduje swój dom na piasku.

Nie wystarczy krytykować, to nic nie zmieni. Trzeba korzystać z tego, co Jezus zostawił i wcielać w życie. Nie 'wydumane', gdzieś 'poza nami', a w to materialne, do jakiego zostaliśmy stworzeni.

Tylko tyle i aż tyle... Jak widać łatwiej skrytykować niż zrobić cokolwiek samemu? img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#15 2012-06-07 12:48:40

Andra
Gość

Krzysztof, nie ja. Jestem zwyklym czlowiekiem, ktory sam moze niewiele. Ale to my wszyscy- czujacy to co Jezus, jestesmy spadkobiercami Jego swiatla. My jak jedno Swiatlo mozemy wszystko. My wszyscy, zyjacy, w ktorych to swiatlo jeszcze nie obudzilo niosacego je czlowieka. Dlatego my- swiadomi  jednosci Swiatla jestesmy odpowiedzialni za to uspione zycie. Bez jednego z nich nie stworzymy pelni, pozostajac wciaz rozszczepieni na pojedyncze swiatelka. Wiec nie ja. Powiedz: My. Jedno. img/smilies/smile

#16 2012-06-07 13:03:05

Lidka
mentor

Andra napisał(a):

Ale to my wszyscy- czujacy to co Jezus, jestesmy spadkobiercami Jego swiatla.

I ono zajaśnieje dopiero, jak wprowadzimy je w życie na planie materialnym. Zgodnie z poziomem naszej świadomości. Jak zrobił to Jezus swego czasu.

Ostatnio edytowany przez Lidka (2012-06-07 13:03:22)

Pozdrawiam!

Lidka

#17 2012-06-07 13:03:32

Andra
Gość

Crows, obowiazkiem nauczyciela jes NAUCZYC a nie NAUCZAC. To roznica. Jesli dajesz dzieciom zapalki, i nauczysz je poslugiwac sie nimi- to pozostawisz je samym sobie ryzykujac ze podpala dom? A taka byla roznica swiadomosci pomiedzy Jezusem a ludzmi wspolczesnymi Mu. To jedno. Dwa: pamietasz te slowa o rzucaniu perel przed wieprze? One dotyczyly ludzi, a zaden czlowiek ktory w ten sposob okresla tych samych ludzi - nie dorasta do tego by byc Nauczycielem. Nie chodzi bowiem o to by uczyc tych ktorzy wiedza ze wieprzami nie sa- bo i po co? Wiec nauczyciel ma za zadanie pokazac tym ktorzy sami siebie uwazaja za wieprze- ze nie sa nimi. Ale jesli On sam tego nie widzial, co mogl innego powiedziec? 
Oczywiscie- ja, tak jak kazdy przedstawiam moje zdanie, tak jak kazdy majac do tego prawo. A moje jest dlatego ze nie jest Twoim. Milo bedzie jesli sie polacza w jedno, ale nic na sile, prawda? Do wszystkiego trzeba dojrzec w glebi siebie, nawet do tego perlowego blasku ktory jest w kazdym czekajac na swoj czas.

#18 2012-06-07 13:08:32

Crows
mentor

Andra napisał(a):

Crows, obowiazkiem nauczyciela jes NAUCZYC a nie NAUCZAC. .

porozmawiaj z nauczycielami na ten temat

:
:

#19 2012-06-07 13:13:51

Andra
Gość

Lidus, wybacz, naprawde nie mam pojecia o co Ci chodzi:(. Jestem zywym czlowiekiem zyjacym w materialnym swiecie, pomiedzy ludzmi takimi jak on- jak ja. Widzisz- to nie Swiatla nie ma- ono jest i plonie w kazdym zyjacym czlowieku. To ten czlowiek go nie widzi. Nie pytaj mnie gdzie jest Twoje swiatlo. Zapytaj siebie dlaczego ja je widze w Tobie- a Ty ktora jestes Nim- nie wiesz o tym...tylko tyle Lidus. Niewiele wiecej mozemy jak tylko pomagac ludziom zobaczyc ich wlasne swiatlo. To wystarczy:)

#20 2012-06-07 13:16:12

Andra
Gość

Crows, a po jaka cholerke ja zadaje tyle pytan, jak myslisz? Ech....

Stopka forum