Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#41 2012-06-07 21:18:02

baabcia
bo ja wiem

Re: Czy Jezus poniósł klęskę?

wszystko w porządku
tylko pogódź się z tym, że nam nie jest dane w pełni Cię rozumieć

i będzie dobrze

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#42 2012-06-07 21:22:25

Crows
mentor

drzewo ma swe korzenie w ziemi , jego korona doswiadcza nieba i wiatru  , i tak jest dobrze , jesli drzewo sie uniesie zanadto w góre korzenie tracą grunt ................i .....drzewo usycha w swym uniesieniu
jakie lekarstwo ? ruch w dół czyli skupiająca wartość świadomości , jesli chodzi o zioła to kielich zimnej goryczy .

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#43 2012-06-07 21:39:35

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Czy odniósł bądź nie - tylko w subiektywnych odczuciach. Nie da się tego jednoznacznie i bezsprzecznie określić.
Aby ponieść klęskę, trzeba wpierw spróbować odnieść zwycięstwo. Jedno jest następstwem drugiego.
Jeżeli ktoś założy, że Jezus w ogóle nigdy nie istniał, to jak dla tego Kogoś mógł On ponieść klęskę ?
Może przez sam fakt, że Jego nauki (w obecnie przyjętej takiej czy innej formie) nie były w stanie do tej osoby dotrzeć.
Co determinuje zwycięstwo bądź klęskę  ... ? Dla każdego z nas w pewnym stopniu, zakładam, że coś innego. To również ma wpływ na pojmowanie znaczenia śmierci Jezusa na krzyżu oraz tak drastycznego sposobu na zaznaczenie w naszej historii przekazanych wartości i idei.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#44 2012-06-07 21:41:44

Crows
mentor

Krzysiek napisał(a):

[color=yellow]Jak zgodnie twierdzą psychiatrzy i psychoterapeuci pojawienie się schizofrenii bardzo często zapowiadają sny.

nie wziąłes pod uwage , ze te stany to zjawiska w których psychiatrzy i psychoterapeuci stanowią znaczny procent , wiec ich wypowiedzi dla mnie to szajs.
nie wziałeś tez pod uwage , ze znaczna część Twoich postów sprzyja powstawaniu zjawisk , które teraz chcesz nazywać po imieniu ., prowokujesz , manipulujesz , a kiedy komuś sie nie zrozumienie i polatanie wkrada to schizofrenie sugerujesz  ?

:
:

#45 2012-06-07 21:43:45

Andra
Gość

Baabciu, jakim nam? Wszyscy wiedza wszystko, prawdopodobnie tylko ja jak zwykle nie wiedzialam co wiem. Przypomnialam sobie, wiec i kazdy sobie przypomni siebie. Wczesniej lub pozniej. Ale dzis wiem ze za wczesnie nie warto.
Crows:) moich ziemskich korzeni nawet Twoj jezor nie podwazy, jestem strasznie przyziemna materialistka, jak to byki.  Nawet nie probuj, zbyt kocham ten swiat by chciec innego.img/smilies/smile

#46 2012-06-07 21:48:03

Crows
mentor

Andra napisał(a):

Crows:) moich ziemskich korzeni nawet Twoj jezor nie podwazy,

nie mam zamiaru , trzymaj sie gruntu , olej Imladis , potrafisz podziwiać to co jest .

:
:

#47 2012-06-07 22:14:31

Andra
Gość

No i zalatwil mnie, a juz ostrzylam jezorek. Ale Imladisu nie oleje, zbyt wielu bliskich mi ludzi tu odnalazlam.

#48 2012-06-07 23:01:26

Krzysiek
przyboczny

Crows napisał(a):

Krzysiek napisał(a):

[color=yellow]Jak zgodnie twierdzą psychiatrzy i psychoterapeuci pojawienie się schizofrenii bardzo często zapowiadają sny.

nie wziąłes pod uwage , ze te stany to zjawiska w których psychiatrzy i psychoterapeuci stanowią znaczny procent , wiec ich wypowiedzi dla mnie to szajs.
nie wziałeś tez pod uwage , ze znaczna część Twoich postów sprzyja powstawaniu zjawisk , które teraz chcesz nazywać po imieniu ., prowokujesz , manipulujesz , a kiedy komuś sie nie zrozumienie i polatanie wkrada to schizofrenie sugerujesz  ?

W ogóle pojęcie "normalności" jest pojęciem umownym i nieostrym...
Schizofrenia to nadmiar zdolności umysłowych..stąd nazywano ją chorobą królów...
Akurat w tym konkretnym temacie roi się od najprzeróżniejszych objawień osobistych, prywatnych, psychotycznych itp...
Sam temat, jeśli weźmie się go szczerze do siebie jest inspirujący...
A tak mówiąc między nami - pacjentami - wszyscy tu jesteśmy z tego samego oddziału,Ja pełnię rolę ordynatora, Baabcia Siostry Oddziałowej.
a Ty, Crows,  z której jesteś sali?

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-06-07 23:05:07)

"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."

#49 2012-06-07 23:14:54

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Krzysztofie, drodzy Rozmówcy, jako gospodarz tego działu i poniekąd wątku chciałbym grzecznie, uprzejmie lecz stanowczo nadmienić, że temat schodzi na manowce img/smilies/wink Pozostawmy więc domniemane animozje i kontynuujmy zgodnie z myślą przewodnią "Czy Jezus poniósł klęskę?". Dobrze by nawet było, że w atmosferze wzajemnego zrozumienia a nawet wystarczy, że wzajemnej wyrozumiałości img/smilies/smile

Snajper napisał(a):

Czytałem kiedyś książkę, w której jedna z postaci zadała pytanie inkwizytorowi:  "Czy gdyby Jezus przyszedł z powrotem na ten świat, byłby jednym z was, czy też należałoby go szukać wśród biedaków żebrzących pod świątyniami ?

Wydaje mi się, że klęskę nauczania Jezusa widać wyraźnie w rozdżwięku pomiędzy ideami  jakie głoszą  jego kapłani a przykładem jaki dają oni swoim zachowaniem na codzień.

http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=209890#p209890

Gdyby to ode mnie zależało (oczywiście całe szczęście dla takich Księży, że nie) wielu spośród nich pozostało by pozbawionych praw do wykonywania "zawodu" img/smilies/wink Przecież można wierzyć, ale do upowszechniania tej wiary nie mieć totalnie powołania. Zgodzę się, że poszczególni kapłani (daruję sobie wymienianie z imienia i nazwiska) dają świadectwo sprzeczne z głoszoną Ewangelią. Snajp, generalizowanie znowu byłoby krzywdzące dla tych uczciwych, bo trzeba założyć, że tacy również egzystują w granicach KrK img/smilies/smile

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#50 2012-06-08 06:55:33

Crows
mentor

Krzysiek napisał(a):

A tak mówiąc między nami - pacjentami - wszyscy tu jesteśmy z tego samego oddziału,Ja pełnię rolę ordynatora, Baabcia Siostry Oddziałowej.
a Ty, Crows,  z której jesteś sali?

to nie jest ani śmieszne ani mądre , czyli takie z dupy wziete.
.

Snajper  napisał(a):

Wydaje mi się, że klęskę nauczania Jezusa widać wyraźnie w rozdżwięku pomiędzy ideami  jakie głoszą  jego kapłani a przykładem jaki dają oni swoim zachowaniem na codzień.

wiesz to nie jest spoko , takie traktowanie Jezusa , to tak jakby sie chciało obwiniać konstruktora samochodu za to , że na drogach są wypadki i ludzie giną , za to że szaleńcy i pijacy demoluja porzadek na drodze

:
:

#51 2012-06-08 07:27:27

Andra
Gość

Crows, gdzie Twoje poczucie humoru? Pewnie ze to jest smieszne, usmialam sie wczoraj. A kto powiedzial: zycie- sen wariata? Aha:)

#52 2012-06-08 12:58:32

Crows
mentor

humor kiedys miałem to na mnie raport wysłałas , sa emonitki po to by ktoś dał znać czy humoryzuje czy ironizuje czy mówi poważnie , nie będe sie bawił w wizjonera jaki kto ma humor .

:
:

#53 2012-06-08 13:14:37

Andra
Gość

Ales pamietliwy, fiu fiu...bo jak ja Ci powyciagam takie rozne....

#54 2012-06-08 14:26:36

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

Krzysiek napisał(a):

Crows napisał(a):

Krzysiek napisał(a):

W ogóle pojęcie "normalności" jest pojęciem umownym i nieostrym...
Schizofrenia to nadmiar zdolności umysłowych..stąd nazywano ją chorobą królów...
Akurat w tym konkretnym temacie roi się od najprzeróżniejszych objawień osobistych, prywatnych, psychotycznych itp...

Schizofernia to też postawienie siebie obok własnej osoby i próba widzenia swojego "ja" tak jak widzi je otoczenie. Jak już raz wyleziesz, to już mało kto wraca. No ale dosyć tej dygresji img/smilies/tongue

Mamy jeszcze oddzielny dział psychologii na to - psychologia religii. Kwestie objawień nie są w pełni wytłumaczone i chyba nigdy nie zostaną. Nie zapominajmy, że Jezusa też można uznać za osobę nienormalną, bo miał takie, a nie inne wizje. Jeśli chodzi o Proroka Muhammada (saaw), to co poniektórzy ostro mówią, że na 100% miał epilepsję. Wszelkie czynności religijne, objawienie itp. powodują zmiany hormonalne w naszym mózgu, aktywują inne ośrodki. To temat rzeka, bardzo poważny i osobiście traktuję go bardzo poważnie.

Ostatnio edytowany przez BasmaW (2012-06-08 14:27:01)

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#55 2012-06-08 15:03:01

Andra
Gość

Basma, ale nie mylcie objawien z nawiedzeniem. Objawienia sa nagle, czastkowe i chwilowe, a jak kogo nawiedzi, to juz calosciowo i na stale. To roznica jak niebo i ziemia.

#56 2012-06-08 16:05:30

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

Faktycznie, ale myślę w kategoriach objawienia, bo powiedzmy, jest mi najbliższe. Prorok Muhammad (saaw) miał właśnie objawienia, tak samo Jezus (sa) i każdy inny prorok. Nawiedzenie też ma raczej znaczenie pejoratywne, w każdym razie teraz.

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#57 2012-06-13 08:32:21

Tajgon
adept

Mam jedno pytanie co uwazacie za kleske? Miliardy ludzi, ktorzy zmienili swoje zycie, a moze miliardy uzdrowien, czy spelniane modlitwy? A moze zmartwychwstanie?(odnosnie wczesniejszych przypadkow, nikt z nich nie byl skatowany i nikt z nich nie mial przekutego serca) A wiec co nie powodzenia KK? Zapewniam was, ze ten Kosciol z Bogiem nie ma wiele wspolnego(np. msze w lacinie, inkwizycja,Biblia, jako ksiega zakazana). A Kosciol, o ktorym mowil Jezus to nie instytucja, tylko relacja z Bogiem.A odnosnie swiadkow i wiarygodnosci radze przeczytac "zmartwychwstanie" McDowella. Jesli pominolem cos dajcie mi znac.

Ostatnio edytowany przez Tajgon (2012-06-13 08:34:29)

#58 2012-06-13 09:31:48

Andra
Gość

Basma, tak, nawiedzenie kojarzy sie pejoratywnie, ale to juz zasluga tych ktorym sie kojarzy:). A nawiedzenie Duchem Bozym jest jedno, trwale i niezmienne.
Tajgon- uzdrowienia, spelniane modlitwy....uwazasz ze to Jezus tego dokonuje? A w jakiz to sposob?
A w jakim celu Jezus pojawil sie na Ziemi?

#59 2012-06-13 11:35:30

Krzysiek
przyboczny

Pytanie: "Czy Jezus poniósł klęskę? , przenosząc to na grunt sportowy, jest pytaniem zadanym w połowie meczu, o to:  - Kto zwyciężył, a kto przegrał...?
Jest co najmniej przedwczesne..W jakimś sensie sugerujące odpowiedź, choć samo pozbawione sensu....

Czy nie lepiej byłoby zapytać, czemu nie wybrał długiego i dostatniego życia, w którym tak wielu ludzi mógłby jeszcze uzdrowić, tyle nauk dać więcej, które pozwoliłyby nam łatwiej odnajdywać drogę w ciemności?

Dlaczego to śmierć była Jego obsesją?

Czemu nie bronił się w czasie procesu, mając na uwadze swą rodzinę, przyjaciół i tych wszystkich fanów, którzy Go uwielbiali?

Można byłoby zastanawiać się, czy:

> śmierć Jezusa jest wzorem postawy niestawiania oporu. http://yoursmiles.org/csmile/question/c0313

> śmierć Jezusa oznacza wszystko, cokolwiek się chce, aby oznaczała.http://yoursmiles.org/csmile/question/c0313

> śmierć Jezusa nie ma żadnego rzeczywistego znaczenia. http://yoursmiles.org/csmile/question/c0313

>śmierć Jezusa jest świadectwem porażki?

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-06-13 11:41:28)

"ŚWIADOMOŚĆ  jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."

#60 2012-06-13 11:40:29

Lidka
mentor

Krzysiek napisał(a):

Dlaczego to śmierć była Jego obsesją?

Czemu nie bronił się w czasie procesu, mając na uwadze swą rodzinę, przyjaciół i tych wszystkich fanów, którzy Go uwielbiali?

Myślisz, że śmierć była Jego obsesją? Ja myślę, że nie, to jest swoista 'obsesja' ludzi, do dziś... Jezus przecież nie dość, że twierdził, iż śmierci nie ma, to pokazał to własnym przykładzie...

Z całą reszta zgadzam się, ten 'mecz' wciąż trwa... img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum