Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#41 2014-04-16 08:01:16

Ayalen
Gość

Re: Świętość naszych Świętości

Oj, a po cóż to zakładać czyjas bezmyslnosc, czego skutkiem jest rada zeby czasem pomyśleć?

#42 2014-04-16 08:11:18

Lidka
mentor

Ayalen napisał(a):

Oj, a po cóż to zakładać czyjas bezmyslnosc, czego skutkiem jest rada zeby czasem pomyśleć?

Ayalen, 'bezmyślność' a 'niechęć do pomyślenia' na dany moment to jednak dwie różne sprawy. Nie przypisuj mi czegoś, czego nie mówię i czego nie zakładam.

I w ogóle trzymaj się może tematu, bo widzę, że nie potrafisz się opanować z tymi osobistymi uwagami pod moim adresem.

Pozdrawiam!

Lidka

#43 2014-04-16 08:24:38

Ayalen
Gość

Nawzajem. Po prostu  - mowimy to co myslimy, a mysli wyrastaja z uczuc, wiec probuje unaocznic jakiez to uczucia wyplywaja ze zrodla  - takimi uwagami. Nie rob drugiemu co Tobie nie mile. Amen.
Aha - moja  uwaga czy raczej pytanie, nie byla  odnoszaca sie do osoby mowiacego, a do tego co ów mowi, wiec na jakiej podstawie padlo stwierdzenie o osobistych uwagach? Chyba ze ktos utozsamia sie z tym co mowi - to znaczy siebie z tym co jego?

Ostatnio edytowany przez Ayalen (2014-04-16 08:50:27)

#44 2014-04-16 08:53:29

Crows
mentor

jesli sie serwuje ciągle jakąś breje informacyjną a jednocześnie zarzuca sie wiekszości nie myslenie to znaczy że autor powinien sie leczyć w psychiatryku.

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#45 2014-04-16 09:41:06

Lidka
mentor

Crows napisał(a):

jesli sie serwuje ciągle jakąś breje informacyjną a jednocześnie zarzuca sie wiekszości nie myslenie to znaczy że autor powinien sie leczyć w psychiatryku.

A przykład z ostatniego postu też do leczenia w psychiatryku?

Pozdrawiam!

Lidka

#46 2014-04-18 17:30:28

Life
zaaklimatyzowany

Ayalen, nie rozumiem o co ty walczysz? o co ci chodzi ? w każdym temacie spinasz się do Lidki, i mnie to intryguje... O co chodzi?

#47 2014-04-18 17:41:00

Ayalen
Gość

O cukierek Life. Zawiniety w papierki, fakt - ladne i polyskliwe, ale cukierkiem nie sa.

#48 2014-04-18 17:58:21

Lidka
mentor

Bo masz coś swojego, co uważasz za cukierek? img/smilies/big_smile

Ale nawet jeśli, czyż każdy z nas nie ma prawa mieć swojego zdania i swojego życia?...

Pozdrawiam!

Lidka

#49 2014-04-18 18:07:05

Ayalen
Gość

Alez miej, a ktoz lub coz  Ci przeszkadza w Twoim  zyciu? Ty masz prawo do swojego zdania, ja mam prawo do swojego zdania, i kazdy ma to prawo. A co, nie wiedzialas o tym? A to przeciez normalne - nienormalne robi sie w momencie gdy ktos traktuje swoje jako nadrzedne wzgledem innych, ktore uwaza za wyraz negatywnosci i nieswiadomosci. A kuku Lidko.

#50 2014-04-18 18:28:40

Lidka
mentor

Miej swoje zdanie, a ja Cię i tak dopadnę i zamęczę, żebyś je jednak zmieniła, bo JA myślę inaczej... http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041

Pozdrawiam!

Lidka

#51 2014-04-18 19:31:43

Ayalen
Gość

Wątpię. Juz nie bedziesz miala okazji.
Poza tym ja opieram sie na tym co czuje, wiec jeszcze raz kula w plot.

#52 2014-04-18 19:34:20

Lidka
mentor

He, he, to nie ja to mówię, pozwoliłam sobie na dokończenie Twojego zdania zgodnie z Twoim zachowaniem, taki żarcik... img/smilies/big_smile

I szkoda, że czujesz tak 'zimno'...

Pozdrawiam!

Lidka

#53 2014-04-18 20:28:09

Ayalen
Gość

Pewnie Twoje.
Moje zdanie ja zaczynam i ja koncze, nie wiem jakim prawem wcinasz do tego swoje widzimisie.
Pozostawiam Cie z Twoim zdaniem i przekonaniem, jeszcze raz milych Świąt,  i na tym koniec z mojej strony.

#54 2014-04-18 20:44:40

Lidka
mentor

Ayalen napisał(a):

Pewnie Twoje.
Moje zdanie ja zaczynam i ja koncze, nie wiem jakim prawem wcinasz do tego swoje widzimisie.
Pozostawiam Cie z Twoim zdaniem i przekonaniem, jeszcze raz milych Świąt,  i na tym koniec z mojej strony.

I ciąg dalszy zdania aż sam się pisze (bo wyziera z tonu):...i ozięble żegnam....

Trudno! Robiłam, co mogłam, ale uśmiechnąć się za Ciebie nie jestem w stanie. Jeśli taka Twoją 'świętość', to Bóg z Tobą. Ja mogę tylko Ci współczuć.

img/smilies/042

Pozdrawiam!

Lidka

#55 2014-04-18 22:18:29

Ayalen
Gość

Ozieble? Sadzisz podlug siebie?
Nie, nie ozieble. Przejechalas sie sama na sobie. I w przeciwienstwie do Ciebie nigdy nie kreowalam sie na świętą, to Twoja specjalnosc.

#56 2014-04-20 11:17:08

Life
zaaklimatyzowany

Tak na poprawę humoru

http://www.frazer.pl/system/generated_quote_images/images/000/000/993/original/quote_1000_wojciech_cejrowski.jpg?1367159926

#57 2014-04-20 14:36:29

Lidka
mentor

Ja już nawet nie czuję potrzeby obrony... img/smilies/big_smile. Przed czym mam się bronić, przed nieświadomością innych?... Nie są w stanie zrobić mi żadnej 'krzywdy' img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#58 2014-04-20 16:56:34

Ayalen
Gość

No, jesli zwykla rozmowe traktuje sie jakring bokserski, w kategorii ataku i obrony. A nie mozna normalnie pogadac?

#59 2014-05-13 09:48:33

Lidka
mentor

Crows napisał(a):

Co do zarzucania - pominę milczeniem, ja nie zarzucam, a jak tak rozumiesz, to nie mój to problem.

Tym niemniej chciałam skomentować 'breję informacyjną'.

Pierwsze moje skojarzenie na mocy tego określenia to poszukiwacze złota. Ileż oni muszą przelać tej brei, żeby znaleźć choć bryłeczkę... Jakie oni muszą mieć doświadczenie, żeby odróżnić ją od elementów brei, z pozoru - śmieć, grudka błota. I tak określi to ktoś nie zainteresowany i nie w temacie: babrzą się w brei błota, w której nic nie ma, fantaści, którym się marzy bogactwo...

Tymczasem oni potrafią odróżnić grudkę błota od grudki złota i co któryś odkrywa prawdziwe bogactwo.

To samo z 'breją informacyjną'. Byli i są tu tacy, którzy potrafią z tej 'brei informacyjnej' odróżnić i wyciągnąć prawdziwe perły.

A propos pereł, kolejne skojarzenie:

W "Ewangelii św. Mateusza" jest napisane: "Nie dawajcie psom tego, co święte, ani nie rzucajcie pereł waszych przed wieprze, by ich przypadkiem nie podeptały nogami i obróciwszy się nie rozszarpały was".

Pozdrawiam!

Lidka

#60 2014-05-13 11:43:18

Ayalen
Gość

Lidko, na odchodne - prosze, choc raz nie odbijaj pilki - nie, Ty nie zarzucasz. Tylko sugerujesz nie myslenie tym, ktorzy mysla inaczej niz Ty. Tylko insynuujesz nieswiadomosc tym, ktorzy widza cos inaczej niz Ty. Nie Twoj problem jak ktos odbiera Twoj sposob wyrazania sie...moze.
Czy jednak  kucharz, ktory smaczna potrawe podaje w niestrawny sposob, z dodatkami ktore zmieniaja, i w ktorych ginie smak potrawy - ma prawo powiedziec, ze jest wina tego, kogo czestuje ta potrawa - ze mu nie smakuje?
Zajrzalam tu w sumie tylko  po to, zeby zaraportowac swoje zdublowane posty, ale przy okazji odniose sie jeszcze do cytatu, ktory przytaczasz: nic tak dobinie nie uwidacznia stosunku rozmowcy do ludzi, do ktorych mowi - to nie ci ludzie, ktorzy byc moze jeszcze nie dojrzeli do tych perel - sa wieprzami lub psami, to mowiacy uwaza ludzi ktorzy go nie rozumieja  - za psy lub wieprze. Metafora, moim zdaniem -  bardzo dobitnie zdradzajaca postawe mowcy, a nie  - wedlug mowcy,  swiadczaca o sluchaczach. Jesli ktos zatem uwaza sluchaczy za sfore psow lub świń - czemuz sie dziwi, ze  go gryza lub depcza to, co on uwaza za perly? A kazdy musi? Chyba nie...
Zycze Ci, Lidko wielu owocnych rozmow.:-)

Stopka forum