Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2010-03-08 15:55:35

Krzysztof K
Pielgrzym

Numerologia

Numerologia, to dziedzina wiedzy, która uważa że, liczba, czy numer, mają zwiazek z przedmiotem, czy czlowiekiem, do którego przynalaża.
Zgodnie z tym, indywidualna historia naszego życia, zależy przykładowo; od liczby wynikajacej z naszej daty urodzenia.

Numerologia to cala filozofia.
Mowi ona, ze przychodzimy na ten świat by sie doskonalić i zaliczać kolejne lekcje.
Twierdzenie to jest mi bardzo bliskie.

Co o tym myślicie?
Czy liczby mogą determinować los czlowieka?

Krzysztof K

#2 2010-03-08 22:10:23

Artur
Administrator

Re: Numerologia

Numerologii nie lubię. Wolę gematrię img/smilies/smile Lepiej 'wchodzi' o ile nie mieszać jej kabałą img/smilies/smile

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#3 2010-03-11 18:44:27

roxis84
przyboczny
Serwis

Ja się nie znam na numerologi... Wolałabym zasięgnąć wiedzy kogoś kto ma w tym jakieś doświadczenie...

Mam wrażenie iż mnie prześladuje liczba 20..

20-go zginął mój ojciec
20- go miałam pierwszy wypadek samochodowy
20- go stałam na przystanku, w który nagle wjechał bus szkolny- odsunął mnie znajomy
20- go miałam drugi wypadek
20- go śmierć kolejnej bliskiej mi osoby

i wiele innych sytuacji...

Bywało, że mama 20- go każdego miesiąca nie wypuszczała mnie z domu. Później się usamodzielniłam i także tego dnia nie wychodziłam z mieszkania, brałam wolne w pracy lub nie szłam na uczelnię. Później przestałam w to wierzyć, wyszłam 20- go z klatki i tak od lat 3 nic się nie dzieje...

Ostatnio jednak myślę że prześladuje mnie liczba 7 i jej wielokrotności... Dni w których dzieje się coś złego to albo 7 albo 14 albo 21....

Takie to dziwne...

Ostatnio edytowany przez roxis84 (2010-03-11 21:17:03)

Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

#4 2010-03-11 18:45:44

Artur
Administrator

Obawiam się, że takie informacje to tylko w Antylicho img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#5 2010-03-11 19:40:16

Arabeska
zaaklimatyzowany

Z tego co wiem nie tylko data urodzenia ma znaczenie ale również liczby wynikające z imion i nazwisk jakie mamy przypisane od chwili pierwszego nadania w USC, poprzez chrzest, bierzmowanie a nawet nazwiska przyjęte od męża, czy zmiana nazwiska.

Warto znać swoją liczbę życiową ale też wszystkie pozostałe, które wyjaśniają jacy jesteśmy, z czym mamy problemy, czy też, jakie są nasze cele życiowe. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie razem tworzą portret numerologiczny.

Roxis, czy wiesz już jaka jest twoja przewodnia liczba numerologiczna?

Ostatnio edytowany przez Arabeska (2010-03-11 19:46:48)

#6 2010-03-11 19:51:16

roxis84
przyboczny
Serwis

4... I co? Tak mi Internet wyliczył liczbę życia czy coś... Wpisałam datę urodzenia. O to chodzi?

#7 2010-03-11 20:54:41

zasm
zaaklimatyzowany

roxis84 napisał(a):

Ostatnio jednak myślę że prześladuje mnie liczba 7 i jej wielokrotności... Dni w których dzieje się coś złego to albo 7 albo 14 albo 21....

Takie to dziwne...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzania głupia wikipedia może nawet pomóc(-;

#8 2010-03-11 21:17:24

roxis84
przyboczny
Serwis

Dziękuję img/smilies/big_smile

#9 2010-03-11 21:26:25

Arabeska
zaaklimatyzowany

roxis84 napisał(a):

4... I co? Tak mi Internet wyliczył liczbę życia czy coś... Wpisałam datę urodzenia. O to chodzi?

Skoro liczył internet i wyszło ci 4, to radzę ci jeszcze raz policzyć samodzielnie, bo możesz np. mieć liczbę tzw. mistrzowską, czyli 22, które po zsumowaniu daje 4 ( 2+2=4)

Policz tak:
Przykład 1
Zakładając, że urodziłaś się 25. 05.1987
2+5+0+5+1+9+8+7= 37= 3+7= 10= 1+0=1  /w tym wypadku jesteś jedynką/

Przykład 2
Zakładając datę 16. 12. 1994
1+6+1+2+1+9+9+4 = 33 = 3+3= 6 / tutaj jesteś 6 ale masz też liczbę mistrzowską 33, która dla wprawnego numerologa jest bardzo istotna, powiedziałabym ważniejsza niż ta 6/

Dlatego sprawdź, czy przypadkiem twoje cztery nie bierze się z liczby mistrzowskiej, chociaż nie musi.

#10 2010-03-11 21:34:14

roxis84
przyboczny
Serwis

Wyszło mi 40... Czyli 4 tak?

#11 2010-03-11 21:35:27

zasm
zaaklimatyzowany

No śliczny przykład elementarnej algebry, ale co z tego wynikać ma?

Ostatnio edytowany przez zasm (2010-03-11 21:35:47)

#12 2010-03-11 22:47:29

Arabeska
zaaklimatyzowany

roxis84 napisał(a):

Wyszło mi 40... Czyli 4 tak?

Tylko nie oczekuj ode mnie zbyt wiele, bo ja nie jestem numerologiem, sama byłam dwa razy u numerologa a potem trochę się tym interesowałam ale moja wiedza jest niezbyt szeroka.

Odnośnie twojej liczby. Dokładnie tak, jesteś 4 i liczba 4 jest twoim programem życia, takim podstawowym.
W dużym skrócie, to wygląda tak, że osoby o wibracji 4 są pracowite, solidne, rzetelne, lojalne, mają umysł analityczny / taki co to mu kitu nie wciśniesz, bo lubi sprawdzić img/smilies/wink/ taki zdrowo-rozsądkowy. Lekcją dla 4 jest praca, jako droga do rozwoju duchowego, a jej powołaniem nauka akceptacji. Misją życiową jest zapewnienie poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa bliskim. Każdy pracodawca powinien zabiegać o takich pracowników img/smilies/smile
Ważne żeby taka osoba w zawartości liter w swoich imionach i nazwiskach miała: 1 - ambicja i siła; 2 - zdolność pracy grupowej; 3 - komunikacja; 4 - realna ocena zdarzeń; 5 - energia; 9 - otwartość na potrzeby innych.

Jak widzisz przydałby się cały portret numerologiczny img/smilies/smile

Z tego co wiem osoby, w których portrecie brakuje jakiejś liczby lub są one źle skonfigurowane mają problemy w różnych sferach życia. Np. zestawienie w portrecie 2 z 7 daje zagrożenie życia tak duże, że osoby z takim układem liczb mogą nawet same targnąć się na własne życie albo podświadomie unicestwić się zapadając w chorobę.

Jak już pisałam, nie jestem autorytetem w tej dziedzinie i to, co wiem na ten temat, to tylko mały pikuś. Jednak gdy byłam w trudnej sytuacji zaczęłam właśnie od numerologii. Np. zrozumiałam, że gdybym nie przeżyła pewnych trudnych chwil w życiu nie mogłabym być dla innych wiarygodna a mając liczbę mistrzowską powinnam, bowiem ludzie bacznie mi się przyglądają i czasem nawet nieświadomie i mimo woli jestem dla niektórych drogowskazem. Nie mylić z Nauczycielem img/smilies/smile

#13 2010-03-11 23:18:32

Arabeska
zaaklimatyzowany

Jeszcze jedno istotne. W numerologii są jeszcze 9 - letnie cykle możliwości. Twoja liczba 4 wskazuje, że teraz jesteś w roku możliwości o wibracji 7. Ta wibracja zaczęła się u ciebie w październiku ubiegłego roku i będzie trwać do września tego roku, czyli dwanaście miesięcy. W tym czasie będziesz potrzebować wyciszenia, może nawet odizolowania się, które pozwoli ci na pogłębianie wiedzy /również mistycznej/ wyczulenie intuicji, wewnętrznych poszukiwań, dociekanie sensu życia i uniwersalnych zasad. 

Kto wie, może nie przypadkiem trafiłaś na to forum img/smilies/smile

#14 2010-03-12 12:44:41

roxis84
przyboczny
Serwis

Arabeska napisał(a):

Jak widzisz przydałby się cały portret numerologiczny img/smilies/smile

Czego jeszcze potrzebujesz?? img/smilies/smile

#15 2010-03-12 12:49:09

roxis84
przyboczny
Serwis

Arabeska napisał(a):

Jeszcze jedno istotne. W numerologii są jeszcze 9 - letnie cykle możliwości. Twoja liczba 4 wskazuje, że teraz jesteś w roku możliwości o wibracji 7. Ta wibracja zaczęła się u ciebie w październiku ubiegłego roku i będzie trwać do września tego roku, czyli dwanaście miesięcy. W tym czasie będziesz potrzebować wyciszenia, może nawet odizolowania się, które pozwoli ci na pogłębianie wiedzy /również mistycznej/ wyczulenie intuicji, wewnętrznych poszukiwań, dociekanie sensu życia i uniwersalnych zasad. 

Lidka ... Przyznaj się że rozmawiałaś z kimś z mojej rodziny... Od października to mi się wszystko walić zaczęło... Życie zawodowe i prywatne, znajomości... aj... szkoda gadać... A Ty mi mówisz, że do września...

Odizolowałam się od wszystkiego- to fakt... rodziny i znajomych... Uciekłam. Nie jestem poszukiwana listem gończym img/smilies/big_smile

Wewnętrzne poszukiwania... To ja.

#16 2010-03-12 13:06:19

Artur
Administrator

Zdejmuję z Ciebie ten ciężar. Jesteś wolna. Idź i żyj jak Ci się spodoba img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Artur (2010-03-12 13:12:24)

Pozdrawiam
Artur ♆

#17 2010-03-12 14:33:07

roxis84
przyboczny
Serwis

Artur napisał(a):

Zdejmuję z Ciebie ten ciężar. Jesteś wolna. Idź i żyj jak Ci się spodoba img/smilies/smile

Dziękuję ale nie musisz ze mnie niczego zdejmować img/smilies/tongue img/smilies/tongue img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile

Jestem ciekawa img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez roxis84 (2010-03-12 14:33:34)

#18 2010-03-12 14:35:04

Artur
Administrator

Idź zatem i baw się dobrze img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

#19 2010-03-12 22:06:30

Arabeska
zaaklimatyzowany

roxis84 napisał(a):

Arabeska napisał(a):

Lidka ... Przyznaj się że rozmawiałaś z kimś z mojej rodziny... Od października to mi się wszystko walić zaczęło... Życie zawodowe i prywatne, znajomości... aj... szkoda gadać... A Ty mi mówisz, że do września...

Odizolowałam się od wszystkiego- to fakt... rodziny i znajomych... Uciekłam. Nie jestem poszukiwana listem gończym img/smilies/big_smile

Wewnętrzne poszukiwania... To ja.

Nie Roxis, z nikim nie rozmawiałam i nawet nie wiem kim jesteś img/smilies/smile. Poza zdjęciem w avatarku i kilkunastu postów wcale cię nie znam. Oczywiście mogę się domyślić /troszkę już przeżyłam i widziałam/, że jesteś w lekkim dołku i stąd nasze forum zatrzymało cię na dłużej ale zdecydowanie trudno byłoby mi posłużyć się tylko własną inteligencją, żeby cię rozgryźć. Nie da się. To, co napisałam, to naprawdę numerologia i wcale nie wysokich lotów, bo ja opisałam standard według głównego klucza - o ile tak to można nazwać. Jak widzisz, coś w tym jest. Rok o wibracji 7 powoduje, że człowiek czuje się bardziej samotny niż w innych latach i czasem się izoluje ale teraz wiesz, że to tylko okres przejściowy i niedługo minie. A żeby cię pocieszyć następny rok 8, będzie sprzyjał sferze materialnej, więc przygotuj się na leprze dochody, tylko nie szalej i uważaj jak będziesz robić interesy img/smilies/wink Ja od czasu do czasu nawet zaglądam do książki, żeby sobie przypomnieć np. co mnie czeka w najbliższym roku lub na co muszę zwracać uwagę albo, czego się wystrzegać. To nie są wróżby. Zrozumienie cyklów 9 letnich pozwala mi przygotować się na problemy /w razie gdyby one nastąpiły/, żeby lepiej sobie z nimi poradzić. Jeśli np. wiem, że najtrudniejszy jest rok o wibracji 9 czyli ostatni w cyklu, to w tym czasie jestem bardziej ostrożna w interesach, skupiam się na swoim życiu wewnętrznym, staram się podsumować wszystko, co zrobiłam przez ostatnie 8 lat i planuję jak rozpocznę następny cykl. Ale jak już przyjdzie 1 rok wiem, że to dobry czas na wdrożenie w życie nowych planów, które zrobiłam w poprzednim roku i wtedy kończę wszystko, co było złe i zaczynam od nowa, bo wzbiera we mnie nowa energia, która daje ogromną szansę na sukces. Dlatego traktuję numerologię pomocniczo. Tak to działa.
Jeśli chodzi o portret numerologiczny, to raczej doradzam doświadczonego numerologa, bo ja z moją wiedzą nie odważyłabym się go komuś zrobić. Ale jeśli możesz policzyć w jakim roku byłaś, gdy wydarzył się twój wypadek, to może jeszcze coś uda mi się wyjaśnić.
Policz tak: jeśli np. to się wydarzyło między październikiem 2002 roku a wrześniem 2003, to musisz dodać do roku twoją liczbę 4 czyli 2+0+0+3+4=9 to znaczy, że wtedy byłaś w roku o wibracji 9.

Ostatnio edytowany przez Arabeska (2010-03-12 22:10:21)

#20 2010-03-13 00:40:05

Krystek
przyboczny

Artur napisał(a):

Numerologii nie lubię. Wolę gematrię img/smilies/smile Lepiej 'wchodzi' o ile nie mieszać jej kabałą img/smilies/smile

Artur,
ja nie za bardzo znam temat wiec mam pytanie - czy gematria dotyczy szukania czy jakies slowa maja wspolne znaczenie oparte na tym , ze maja ten sam numer? Z gory dzieki za wyjasnienie. img/smilies/big_smile

Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Stopka forum