Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2012-06-20 10:37:08

Mezamir
Gość

Świadectwo Na Temat "świadectw"

Świadectwo na temat "świadectw"
http://bialczynski.wordpress.com/2012/0 … jalizowac/

"Świat współczesny zadziwia i zaskakuje różnorodnością ale i nieprzewidywalnością zjawisk jakie generuje. Próby komercjalizowania wiary przybierają różne czasami groteskowe formy. Najbardziej groteskowe są artykuły pana Tekeli w Gazecie Codziennej, w których wykorzystuje on wierzenia katolików w szatana do udowodnienia im że rzeczywiście jest się czego obawiać gdyż szatan ma postać osobową i atakuje nawet tych którzy się tego nie spodziewają , a czyni to przez anonse rasowe zapraszające do wróżki.
Naprawdę łatwo przekroczyć granice śmieszności jeśli idzie o mieszanie wiary z komercją. W wypadku Gazety Codziennej nie tyle wiarę co religię katolicką wykorzystuje się do walki politycznej, a na zabobonie “szatańskim” buduje się twardy prawicowy elektorat. Szkoda że “twardy” w tym wypadku oznacza “bezrozumny”, bo oczywiście zgodzimy się chyba wszyscy że Polsce potrzebne są zmiany – dalsza inercja to staczanie się w przepaść – a trwa już ono wiele lat.  Ale zostawmy politykę bo nam się zaraz otworzy worek Pandory (czy też puszka – ja myślę że wór bez dna)
Szamanizm oczywiście także skomercjalizowano ale w celu niepolitycznym lecz merkantylnym – aby zarobić.
Nie dziwi to wcale – bo skoro lekarz niedouk – dawniejszy łąkarz – lekar – łękar – tak bardzo dawnego lekara swym poziomem wiedzy przypomina, tyle że jego wiedza nie sięga ziół ani naturalnych sposobów leczenia ani broń Boże łączności ciała i umysłu – a jeszcze bardziej nie sięga apage apage satanas – łączności umysłu ludzkiego i ciała ludzkiego ze Świadomością Kosmiczną i Wszechbytem Oddziałującym, lecz wyłącznie środków chemicznych walonych w człowieka prosto z fabryk, a jednak pozwala mu ten półanalfabetyzm zbijać fortunę, to czemu ich nie naśladować. "

Kolejne "świadectwo" z masa sznurków do innych fantastycznych "świadectw"
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=4841

i jeszcze jeden"prawdę świadczący" img/smilies/wink
http://rodzimawiara.org.pl/forum/topic.html?id=986
http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.p … pic=165468

"Świadectwa" ...świadczący zapomnieli że:"nie mów fałszywego świadectwa" ,zapomnieli img/smilies/wink

To świadectwo znasz?
http://gniazdo.rodzimowiercy.pl/tekst.php?tekstid=684

To znasz?
http://bialczynski.wordpress.com/2010/1 … watykanie/

"Krakowski Watykan
Działalności Krakowskiego Watykanu doświadczyłem wielokrotnie na własnej osobie. Chociaż jestem generalnie rzecznikiem zwrotu majątku zagrabionego przez Komuchów wszystkim prawowitym przedwojennym właścicielom, to jednak nie jestem zwolennikiem sytuacji kiedy Kościół Katolicki pozostaje poza kontrolą społeczną i posiadając olbrzymi majątek zaczyna w różnych dziedzinach życia społecznego wywierać nieformalne naciski typu, a to nie róbcie promocji takiej to a takiej książki w waszym Muzeum Archeologicznym, bo przecież to muzeum należy do nas więc jak będziecie niegrzeczni to was wywalimy, albo nie róbcie antologii mitologii słowiańskiej w Polskim Radio, bo przecież macie co robić, zróbcie antologię Jana Pawła II, itd, itp - tutaj kolejny przykład kościelnej prywaty nie liczącej się wcale z dobrem wspólnym - Oni chcą odzyskać Park który służył mieszkańcom - i oni to robią, z pomocą swoich ludzi we władzach miasta, i stawiają tam co chcą, z kim chcą - nie licząc się z nikim i niczym. Niby są właścicielem, ale czy rzeczywiście nie mogli zostawić tam parku, zamiast pazernie sięgać po kasę za wieżowce, które tutaj zbudują?!"

Nieetyczne nawracanie ubogich buddystów na chrześcijaństwo, połączone często z przekupstwem.
http://www.slowianskawiara.eu/index.php?topic=276.0

Oto najzabawniejsze przykłady z pism jezuickich (podane przez Pascala w Prowincjałkach z 1657 r.:

· “Żaden uczynek nie jest grzeszny, o ile Bóg nie natchnie sprawcy świadomością własnej słabości, pragnieniem uleczenia się z niej i błagalnej modlitwy o Jego pomoc, tak że ludzie, którzy po prostu gwiżdżą sobie na Boga, nie mogą popełnić grzechu” — streszczenie słów o. Le Moine

· “Człowiek staje się mordercą tylko wówczas, gdy podstępnie zabija kogoś za pieniądze”

· “Mnich może zrzucić habit nie narażając się na ekskomunikę, jeśli tylko czyni to z powodu tak wstydliwego jak wizyta w burdelu”

· “Nie ma symonii, gdy nabywca beneficjum kościelnego daje pieniądze nie jako zapłatę za dobro duchowe, lecz po to jedynie, aby oddziałać na wolę sprzedającego”, o. Escobar

· Jeśli ktoś cię spoliczkuje, możesz go zabić, o. Lessius

· Możesz zabić złodzieja, choćby ten ukradł ci tylko rzecz wartości 1 dukata lub nawet mniejszej, o. Escobar, o. Molina

· “Nie ma lichwy, gdy wierzyciel bierze pieniądze od dłużnika jako objaw wdzięczności, nie zaś na mocy reguł sprawiedliwości”

· “Posiadanie pieniędzy jest prawowite, nawet jeśli uzyskane one zostały sposobami tak niegodziwymi jak cudzołóstwo czy morderstwo”

· “Kobieta z dobrego towarzystwa słuszniej niż nierządnica może domagać się pieniędzy za kryjome cudzołóstwo, gdyż jej ciało jest cenniejsze”, o. Fillintius

· “Jeśli zawsze, człowieku, nosisz przy sobie różaniec, bramy raju stoją przed tobą otworem”, o. Barry

· “Lenistwo to w istocie grzech śmiertelny, ale należy je określać jako zasmucenie faktem, iż to, co jest duchowe, jest duchowe właśnie”

· “Nie mamy obowiązku dotrzymywać przyrzeczeń, jeśli nie mieliśmy takiej intencji od samego początku”, o. Escobar

· “Jest obowiązkiem dawanie jałmużny, ale tylko z nadmiaru, wszelako nikt bodaj, nawet król, nie cierpi na nadmiar dóbr”, o. Vasquez

· “Sędziemu nie wolno brać pieniędzy za wymierzanie sprawiedliwości — chyba że przyjął je tylko jako oznakę szczodrobliwości, nie musi wszakże oddawać ich, jeśli wziął je za wyrok niesprawiedliwy”

O tych dowiadujemy się z bulli papieskich, które w sumie potępiły 110 zasad jezuickich

· Można się pojedynkować z ważnego powodu

· Jeśli żona cię zdradziła możesz ją zabić

· Możesz zabić fałszywego świadka

· Jeśli masz ważny powód możesz usunąć ciążę

· Możesz dopuścić się kradzieży, jeśli skłania cię do tego “poważna potrzeba”

· Możesz fałszywie oskarżać innego o przestępstwo, żeby bronić swego honoru

· Aktu wiary wystarczy dopełnić raz w życiu

· “Synowi wolno bez grzechu cieszyć się z tego, iż zabił po pijanemu własnego ojca, ponieważ ma przejąć po nim schedę”

· spółkowanie z kobietą zamężną nie jest cudzołóstwem, jeśli mąż godzi się na to

W końcu:

· “Jeśli jednak już zgrzeszyłeś (co w tych warunkach jest doprawdy niemałym wyczynem), twój spowiednik ma obowiązek dać ci rozgrzeszeni, gdy powiesz, że swoją pokutę wolisz odłożyć do pobytu w czyśćcu”

· “Spowiednik popełniłby grzech śmiertelny odmawiając rozgrzeszenia komuś, kto może wytłumaczyć się wiarygodną opinią, nawet jeśli ta opinia jest o wiele mniej wiarygodna niż przeciwna — a wszystkie opinie są wiarygodne, jeśli wyraża je poważny autor z Towarzystwa Jezusowego”
Czyż można się jednak dziwić, że cała cywilizowana Europa chciała mieć za spowiedników tych właśnie ludzi? Jezuici nawet największemu grzesznikowi dawali ukojenie i zapewnienie o czystości chrześcijańskiej: bądź spokojny, wszak to nie jest grzech, Bóg cię kocha. Dzięki jezuitom Kościół może istnieć do dziś, gdyby nie oni światli Europejczycy dzięki Odrodzeniu staliby się na powrót poganami bądź niewierzącymi.”

Tak wyglądają jezuici i ich dialog, retoryka i dyskurs ze światem – a zwłaszcza ze światem południowoamerykańskim i słowiańskim. Tak wygląda współczesny dwulicowy kościół katolicki. Tylko ślepi i ogłupieni 200 letnią niewolą chcą w tym uczestniczyć i uczestniczą.
http://bialczynski.wordpress.com/2011/1 … do-tematu/

Trzymaj świadectwa Mała img/smilies/smile

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo