Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2012-06-23 20:16:02

Benjamin.Szot
adept
Zarejestrowany: 2012-06-23
Posty: 65

Ostrzeżenia: 3

PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Jeszcze nie tak dawno podczas uroczystości obchodzonego przez Kościół katolicki Dnia Przebaczenia Jan Paweł II poprosił o przebaczenie wszystkich win, jakich dopuścili się członkowie Kościoła Rzymskiego wobec różnych ludzi. Jednak jak ktoś słusznie zauważył poprzestano tylko na tym przez co nagłośniona swego czasu wypowiedź pozostała zwykłym frazesem.
Nie zrobiono bowiem nic więcej w tej sprawie. Kościół Rzymski nie zaniechał praktyk sprzecznych z Pismem Świętym, ani też nie rozliczył z różnych poważnych przestępstw tych w swojej społeczności, którzy się tego dopuścili

Przykładem może być ujawniona zbrodnia dokonana na dzieciach indiańskich na terenach Kanady. Udokumentowana śmierć ok. 50 tys. indiańskich dzieci w szkołach z internatem prowadzonych przez katolickich duchownych i zakonnice w tym kraju nie wzbudziła u hierarchów kościoła właściwej reakcji włącznie z obecnym Benedyktem XVI. Choć pod wpływem ujawnionych faktów wyraził on swoje ubolewanie „z powodu niegodnego postępowania niektórych członków Kościoła”, które spowodowało cierpienia „niektórych miejscowych dzieci wdrożonych do kanadyjskiego systemu szkół z internatem” , to jednak poprzestał na tym, a przeprosiny brzmiały jak próba umniejszenia problemu i zamknięcia sprawy. Rząd kanadyjski po dokładnym zbadaniu faktów oficjalnie przeprosił za ludobójstwo i nadużycia popełnione wobec rdzennych mieszkańców tego kraju. IHRAAM (Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Praw Człowieka Mniejszości Amerykańskiej) zrzeszone w ONZ, które powołało specjalny trybunał do zbadania tej zbrodni, wyraźnie wskazało, że choć rząd Kanady i Kościół katolicki oraz Zjednoczony Kościół Kanady są winne współudziału w ludobójstwie, to większą odpowiedzialność za zbrodnie ponoszą instytucje religijne. W Kanadzie w drugiej połowie XX w.istniało ponad 130 specjalnych szkół z internatem w większości katolickich. W ciągu ponad 100 lat przez tego rodzaju szkoły przewinęło się ok. 150 tys. dzieci indiańskich. Ostatnie siedem szkół działało jeszcze w 1993 r., mimo że ta metoda asymilacji nie przyniosła pożądanych rezultatów. Zabójstwa uczniów w tych szkołach udokumentowano i udowodniono w większości na podstawie zeznań naocznych świadków. Opowiadali oni jak ich koledzy byli bici i kopani na śmierć, wyrzucani przez okno, spychani ze schodów, znikali w niewyjaśnionych okolicznościach, odbierali sobie życie lub topili się albo zamarzali na śmierć podczas ucieczki. Duży odsetek dzieci umierał na gruźlicę z powodu braku odpowiedniej opieki medycznej, niedożywienia i wycieńczającej pracy.
„Lista nadużyć wobec dzieci, stwierdzonych przez dr. Rolanda Chrisjohna, obejmuje: przemoc fizyczną i napaści na tle seksualnym, w tym przymuszanie do współżycia ze zwierzchnikami i opiekunami (mężczyznami i kobietami), kontakty oralno-genitalne lub wymuszanie masturbacji, przymusowe rewizje mające na celu dotykanie organów płciowych dzieci, wywoływanie poronień lub przymuszanie do aborcji dziewcząt, które zaszły w ciążę z wychowawcami w sutannach, oraz sterylizację dorastających dziewcząt indiańskich. I dalej: wbijanie dzieciom rozmawiającym w dialektach indiańskich igieł w język i pozostawianie ich przez długi czas, aby raniły jamę ustną, nakłuwanie ostrymi narzędziami innych narządów, oparzenia wrzątkiem lub rozgrzanymi przedmiotami, przywiązywanie do łóżek, stosowanie elektro-wstrząsów, bicie do utraty świadomości powodujące poważne obrażenia – w tym złamania rąk, nóg, żeber, kości czaszki, pękanie błony bębenkowej. Chore dzieci zmuszano do jedzenia własnych wymiocin. W ramach kary wystawiano uczniów na śnieg i deszcz, czasami na tak długo, że dostawali zapalenia płuc lub odmrożeń. Cierpiącym nie zapewniano opieki zdrowotnej. Karą za nieposłuszeństwo było golenie głowy. Aż nie chce się wierzyć, że robili to duchowni i siostry zakonne...”
( patrz.:artykuł : http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/arty … ano-indian ).
W 1946 r. dzieci indiańskie ze szkół z internatem – za zgodą władz kościelnych i rządowych – zaczęto wykorzystywać do eksperymentów medycznych prowadzonych przez CIA, w ramach tajnej operacji „Paperclip” („Spinacz”). Po zakończeniu II wojny światowej amerykańskie służby specjalne przerzuciły do USA nazistowskich naukowców (z których większość powinna być skazana za zbrodnie przeciwko ludzkości), by kontynuowali badania nad rozwojem broni biologicznej i chemicznej. Eksperymenty na dzieciach trwały do 1970 r. !

Odrażające zbrodnie na dzieciach w Kanadzie popełniane przez kler to nie jedyny przypadek tego typu. Zaczęło się to już nieco wcześniej.
Powszechnie znana jest historia dziecięcej krucjaty 1212 r. ale niewiele osób zna dokładny jej przebieg a to z tego względu, że Watykan zawsze zacierał wszystkie niechlubne fakty, które dopomogłyby ludziom w przejrzeniu na oczy. Ta historia jest tego znamiennym przykładem. Krucjata została zapoczątkowana we Francji i w Niemczech z inicjatywy papieża Innocentego III wskutek czego dziesiątki tysięcy t.zw. pueri - chłopców w wieku ok.10-16 lat wyruszyło na krucjatę by odzyskać z rąk muzułmanów „ krzyż święty .” Jak podaje Steven Runciman w swoim trzytomowym dziele „Dzieje wypraw krzyżowych (PIW w_wa 1987, t.3 str. 142) „ Po udzieleniu błogosławieństwa przez przychylnych im księży i odepchnięciu na bok stroskanych rodziców zastępy dziecięce ruszyły na południe.” Jednej grupie przewodził Stefan z Cloyes, który twierdził że mu się objawił Jezus, gdy pasł owce i wręczył mu osobiście list zachęcający do krucjaty. Z listem tym udał się do Filipa Augusta króla Francji, by zabiegać o poparcie, ale najwidoczniej ten będąc jeszcze przy zdrowych zmysłach odprawił go z niczym. Gdy przybyli do Marsylii okazało się, że morze się przed nimi nie rozstąpiło jak tego oczekiwali. Po kilku dniach dwóch kupców marsylskich Hugon Forreus i Wilhelm Porcus ofiarowało się oddać dzieciom statki i za darmo ku chwale Bożej przetransportować je do Palestyny. Kupcy wynajęli siedem statków, które z dziećmi na pokładzie wyruszyły w morze. Druga grupa została zorganizowana na terenie Niemiec przez Mikołaja z Kolonii, który podobnie jak Stefan powoływał się na wizje i uważał, że dzieci lepiej od dorosłych spełnią dzieło Boże, a morza się przed nimi rozstąpią, by mogli przejść przez nie suchą nogą. Jedna część z nich dotarła do Genui, druga część dotarła do morza w Ankonie ale nigdzie morze się nie rozstąpiło przed nimi. Wiele dzieci wymarło po drodze z głodu i wycieńczenia przechodząc przez przełęcze szwajcarskich gór, inni srodze zawiedzeni ruszyli w drogę powrotną.
Według eks-jezuity Alberto Rivera wtajemniczonego w różne tajne sprawy Watykanu istniała potajemna transakcja, która określiła dalszy los dzieci. „ Okazało się, że gdy dzieci były już zaokrętowane, sprzedano je w niewolę muzułmanom. Dlaczego ? Dzieci te były ochrzczone. Papież zakładał, że kiedy dorosną zbuntują się przeciwko muzułmanom i wezmą udział w następnych wyprawach krzyżowych, które doprowadzą do zdobycia Jerozolimy”. O tajnej umowie wspomina też Runciman. Na str. 144-145 pisze : „ Po kilku dniach zerwał się gwałtowny sztorm i dwa statki rozbiły się u wybrzeży wyspy San Pietro położonej na południowy-zachód od Sardynii, wszyscy pasażerowie utonęli. Pięć statków, które oparły się huraganowi, otoczyła wkrótce eskadra saraceńska z Afryki i pielgrzymi dowiedzieli się, że znaleźli się w tym miejscu zgodnie z wcześniej zwartą umową, i że zostaną sprzedani w niewolę”. Wszystkich pasażerów zabrano do Bidżaji na wybrzeżu Algierskim, gdzie ich sprzedano i już nigdy nie odzyskali wolności. Pozostałych kupił w Aleksandrii tamtejszy namiestnik Al Kamil ibn Al-Adila, aby wykorzystać do pracy w swoich posiadłościach. Wśród ok. 700 osób szczęście mieli ci którzy umieli czytać i pisać, gdyż namiestnik interesował się kulturą zachodu. Jeden z nich ksiądz, zatrudniony został jako tłumacz i po wielu latach udało mu się powrócić do Francji. Być może należał do tych księży, którzy trzymając w rękach krzyż i cytując Psalm 8:3 zachęcali dzieci, by podążały za nimi na krucjatę.
Głównie jednak odpowiedzialny za krucjatę papież Innocenty III ( 1198-1216 ) był władcą absolutnym, który obrał sobie tytuł „ zastępcy Chrystusa”(Vicarius Christi) i uważał cynicznie, że jemu oddany jest nie tylko cały Kościół, ale cały okrąg ziemski. Ingerował w każdą sprawę, a królowie Europy uznawali jego lenno i płacili mu daniny i świętopietrze zgadzając się na bezpośrednią ingerencję w sprawy państwowe. Żaden jego poprzednik nie szafował tak bezwzględnie klątwą i interdyktem. On to uznał, że Magna Charta jest nieważna, bo głosiła suwerenność narodową. On też zakazując tłumaczenia Biblii na język francuski wydał polecenie zorganizowania wyprawy krzyżowej przeciw waldensom przez co utopił południową Francję w morzu krwi oraz powołał zakon dominikanów i franciszkanów do zwalczania wszystkich poglądów sprzecznych z przyjętą doktryną kościoła. Z jego rozkazu użyto floty weneckiej, na której przewiezieni krzyżowcy za papieską aprobatą zdobyli i splądrowali znienawidzony przez papiestwo Konstantynopol a mieszkańcom urządzili okrutną, krwawą rzeź. On też zwołał do Rzymu największy sobór średniowiecza zwany IV soborem laterańskim w 1215 r. na którym potępiono waldensów, uchwalono 70 kanonów stanowiących zręby nowego prawa kościelnego regulującego życie jego poddanych, w tym płacenie dziesięciny przez Żydów zmuszanych odtąd do noszenia wyróżniającego ich znaku rozpoznawczego z kawałka żółtego lub czerwonego materiału lub kapelusza o określonym kolorze. Zyskał więc przydomek „ drugiego założyciela Państwa Kościelnego ” uważając, że ma władzę nad każdym człowiekiem. Był władcą bezwzględnym, nie znoszącym jakiegokolwiek sprzeciwu. Twierdzenie więc niektórych historyków, że papież nie pochwalał krucjaty dziecięcej a nawet był jej przeciwny należy włożyć między bajki. Tak wyglądał kolejny skandaliczny proceder pod zwierzchnictwem Watykanu.

Nie ma w tym jednak nic szczególnego jeśli się weźmie pod uwagę niewolnictwo i niewolniczą pracę dzieci niewolników - kolejny skandaliczny proceder aprobowany przez Watykan. Dzieci były nie tylko wykorzystywane do takiej nieludzkiej pracy, stanowiły też cenny nabytek Watykanu zwłaszcza te pochodzące z gwałtów na żydowskich bezbronnych kobietach, bo dzieci te można było wychować po katolicku i zwrócić przeciw ojczyźnie zgwałconych np. przez krzyżowców matek. Gdy się jeszcze weźmie pod uwagę różne afery pedofilskie w kościele i wykorzystywanie dzieci do różnych niecnych celów - to sprawa zaczyna nabierać bardzo wyraźnego kształtu. Wynika z tego, że gdy Watykanowi grozi kompletna degradacja to wtedy by nieco uspokoić opinię publiczną od czasu do czasu, wyraża ubolewanie, że niektórzy członkowie kościoła zachowali się niegodnie.
Warto tutaj sięgnąć do historii, aby dowiedzieć się jak bardzo Watykan był „postępowy”- w tych sprawach. Np. wychowany po katolicku cezar Justynian uznawał niewolników za ludzi pozbawionych czci oraz rozciągnął władzę pańską nawet na życie religijne niewolnika. Teologowie kościoła rzymskiego , uważali niewolę za jeden ze skutków grzechu pierworodnego nie kwestionując jej prawnego charakteru. Wydano zakaz wyzwalania niewolników stanowiących własność Kościoła, a nawet na perspektywę szczęśliwego życia pozagrobowego mogli liczyć tylko niewolnicy posłuszni i ulegli swoim panom. W ten sposób Kościół stał się podporą ustroju opartego na niewolnictwie. Od czasów pontyfikatu Leona I ( 440-461 ) obowiązywał zakaz obejmowania stanowisk w kościele przez niewolników. Gelazy I (492-496 ) wydał zakaz wyświęcania niewolników. W roku 665 na dziewiątym soborze w Toledo wydano postanowienie, które stało się źródłem dopływu niewolników dla kościoła. Według kanonu 10 :"kto tedy, od biskupa po subdiakona, płodzi synów w małżeństwie zasługującym na potępienie, z kobietą wolną lub niewolnicą, ten powinien podlegać karze kanonicznej; dzieci z takiego haniebnego związku nie tylko nie powinny otrzymać spadku po rodzicach, lecz na zawsze, jako niewolnicy, stanowić własność Kościoła, którego kapłanami byli ich ojcowie, gdyż ci spłodzili ich w nagannych okolicznościach". Tak więc ewidentnie niewolnicy stanowili też własność kościoła rzymskiego. W okresie wypraw krzyżowych pilnie poszukiwano uzasadnienia niewolnictwa. Stąd też znany teolog Tomasz z Akwinu (1225-1274) nie tylko popierał odnowione rzymskie prawo niewolnicze, ale próbował je usprawiedliwić na podstawie tradycji kościoła rzymskiego. Ogromny zysk z niewolnictwa czerpały t.zw. kraje chrześcijańskie, które rzecz jasna i z tego procederu zasilały skarbiec papieski.
Jeszcze w XV wieku widziano niewolników saraceńskich na dworze rzymskim, a Paweł III potwierdził w 1548 r. prawo do ich posiadania. Przywóz niewolników murzyńskich do Portugalii zaczął się w 1442, a w 1454 został usankcjonowany przez papieża Mikołaja V (1447-1455 ). Uważany powszechnie za „renesansowego papieża” w istocie był ojcem chrzestnym nowożytnego, kolonialnego handlu niewolnikami, autorem dwóch fundamentalnych bulli sakralizujących kolonializm katolicki i polowanie na niewolników wśród ludów niewyznających religii papieży. W bulli Illius qui skierowanej do króla Portugalii Alfonsa V 19 grudnia 1442 r. papież przyznał pełne odpuszczenie grzechów każdemu kto by wziął udział w wojnie przeciw Saracenom, a w bulli Dum Diversas z 18 czerwca 1452 r. rozszerzył przywileje dla tych, którzy wezmą udział w podboju, walce i ujarzmieniu pogan i innych niewiernych. W bulli tej skierowanej do króla Portugalii papież napisał m.in. : „Wasza Królewska Mość, w najświętszym zamiarze, poprzez naszą apostolską władzę wyrażoną w tym akcie, udzielamy ci pełną i swobodną moc inwazji, podboju, walki, ujarzmiania Saracenów, pogan i innych niewiernych oraz innych wrogów Chrystusa (...) a także kiełznania tych osób w wieczystą niewolę; ich królestwa, księstwa, pałace oraz inne dobra możesz przejmować na własność swoją i swoich następców, królów Portugalii. (...) dla chwały Bożego imienia i wywyższenia wiary tudzież dla zbawienia swojej duszy, mając Boga przed oczyma, możesz poprzez te przedsięwzięcia zwiększyć potęgę swojej cnoty, zyskać może także wiara katolicka, dzięki Waszej Królewskiej Mości, przeciwko wrogom Chrystusa, odzyska swoją chwałę, a ty zyskasz pełniejszą koronę chwały wieczystej, dla której musisz podjąć walkę w krainach, które Bóg przyobiecał tym, którzy Go kochają (...) tym zaś, którzy nie chcą osobiście towarzyszyć w twojej wyprawie, ale wyślą pomoc stosowną do swoich możliwości lub powinności (...) przyznajemy odpuszczenie wszystkich grzechów, przestępstw, występków i ekscesów, które wyznają ze skruszonym sercem — tak często, ilekroć zdarzy się wam podjąć wojnę przeciwko wymienionym niewiernym (...) Jeśli jednak zdarzy się, że ty lub ktokolwiek kto walczy z tobą przeciwko Saracenom lub innym niewiernym, odejdzie z tego świata, przywracamy was mocą tego listu do czystej niewinności, którą posiadaliście tuż po chrzcie".
Dzięki tej bulli zaczął kwitnąć portugalski interes niewolniczy w zdobytych terytoriach afrykańskich i azjatyckich. Głównym doradcą króla Portugalii był wielki mistrz Zakonu Rycerzy Chrystusa - Henryk Żeglarz, który opowiadał się za polityką podbojów morskich zachodniego wybrzeża Afryki, by pozyskiwać stamtąd niewolników i złoto. Jeszcze do poprzednika Mikołaja V papieża Eugeniusza IV skierowana była prośba o przyznanie najazdom portugalskim na zachodnie wybrzeże Afryki statusu świętej krucjaty. Korzystna więc bulla dawała Portugalii monopol na polowanie na niewolników, a naruszającym to mogła grozić ekskomunika papieska.
Z czasem, gdy prawa człowieka zaczęły być bardziej respektowane, i coraz bardziej mnożyły się głosy protestu przeciw niewolnictwu, papiestwo nie chciało pozostać w tyle za protestantami, ale handel niewolnictwem został zakazany dopiero przez papieża Grzegorza XVI ( 1831-1846 ). Czy jednak wtedy całkowicie zniknął ? Fakty wydają się temu przeczyć. Jedną z form niewolnictwa była praca w hitlerowskich obozach koncentracyjnych. Nikt nie jest w stanie zaprzeczyć, że papiestwo popierając faszyzm i hitleryzm było za to współodpowiedzialne. Ewidentne dokumenty świadczą o tym niezbicie. Wielu z tych zbrodniarzy Watykan osłaniał nawet po klęsce III Rzeszy hitlerowskiej przerzucając ich do Ameryki Południowej.

A jak sprawa wygląda współcześnie ? Co z innymi formami znęcania się nad dziećmi ?
Są dziesiątki tysięcy dzieci z Ameryki, Europy i Australii dotkniętych przez różne nadużycia kleru katolickiego. http://www.vaticancrimes.us Tylko pomiędzy 1950 a 2002 r w samych USA o molestowanie nieletnich było oskarżonych około 4127 księży, a odszkodowania dla ofiar dotkniętych tego typu przestępstwem sięgnęły 2 miliardy dolarów. 20 maja 2009 roku opinią publiczną wstrząsnął Raport Ryana, obrazujący skalę przestępstw seksualnych duchownych na nieletnich w Irlandii. Prace komisji sędziego Seana Ryana trwały dziesięć lat. W tym czasie przeanalizowano dokumenty i przesłuchano świadków na temat około 250 instytucji wychowawczych, prowadzonych przez kościół katolicki. W liczącym 2600 stron raporcie komisja, opierając się na poznanych materiałach, dotyczących 30 tysięcy dzieci, które przewinęły się przez szkoły i przytułki kościelne, zarzuca członkom tych instytucji nie tylko molestowanie i terror psychiczny, ale także zbiorowe gwałty, bicie i sadystyczne znęcanie się nad swymi podopiecznymi. Szczegóły zeznań wielu świadków są po prostu wstrząsające.
Podobne wstrząsające raporty napłynęły z Australii, Ameryki Południowej, Afryki i z różnych krajów Europejskich wskazując na przerażający zasięg pedofilstwa u księży katolickich i wykorzystywania seksualnego ich ofiar. Tuszowanie tych przestępstw seksualnych przez hierarchów kościoła w latach 50-90 XX wieku było dosyć częstym zjawiskiem. Zazwyczaj przypadki molestowania seksualnego dzieci przez księży były ukrywane przed wymiarem sprawiedliwości przez instytucje kościelne i hierarchów kościoła, aby uniknąć skandalu. Winnych księży przenoszono szybko do innych parafii, tak że za swoje czyny nie ponosili żadnej odpowiedzialności karnej. Przez długi czas obowiązywał w kościele rzymskim dokument Crimen sollicitationis podpisany przez Jana XXIII przewidujący automatyczną ekskomunikę dla osób, które publicznie ujawniłyby przestępstwo seksualne duchownego katolickiego. Ilość jednak przestępstw na tym tle wzrosła do takiej liczby, że dzięki mediom mającym szeroki zasięg społeczny gorsząca sprawa stała się powszechnie znana. W tej sytuacji nawet Benedykt XVI zmuszony został do zajęcia stanowiska w tej sprawie, ale poza typowym ubolewaniem oraz niekończącymi się dyskusjami co począć z tym zjawiskiem nic w zasadzie większego nie zrobiono w tej sprawie.
Zniewalanie dzieci i znęcanie się nad nimi to jeszcze nie wszystko. Nie można tu nie wspomnieć o religijnych rzeźnikach jakimi byli chorwaccy ustasze. Ta faszystowska organizacja stworzona przez Ante Pavelića odpowiedzialnego za ludobójstwo na prawosławnych Serbach, na Żydach i Cyganach dopuszczała się masowych mordów poprzez stosowanie takich metod jak wyłupywanie oczu, odcinanie kończyn, wyrywanie z ciała jelit i innych organów. Podcinali oni gardła swoim ofiarom specjalnymi nożami, rozbijali głowy specjalnymi młotkami i prętami. Wiele osób spalono żywcem. Bito na oślep w głowy i tułowia, a także tymi prętami gwałcono kobiety rozpruwając łona i brzuchy po ich normalnym wielokrotnym zgwałceniu. Chorych i starych zabijano kilkoma uderzeniami żelaznych młotków, a wszystko za to, że były prawosławne, żydowskie lub cygańskie, za to, że nie chciały przymusowo się ochrzcić i przejść na katolicyzm. TAKIMI też METODAMI faszystowscy ustasze MORDOWALI DZIECI na oczach rodziców, a dopiero potem samych rodziców. Za wiedzą i zgodą Watykanu, jego legata - Josipa Ramiry Marconego oraz arcybiskupa Zagrzebia - Stepinaca, będącego od roku 1942 duszpasterzem armii ustaszów, rozpoczęło się przymusowe nawracanie na katolicyzm prawosławnej ludności serbskiej. W bluźnierczy i haniebny sposób akcję tę nazwano „Dziełem Bożym”. Katoliccy zakonnicy lub księża kierowali prawie połową spośród 22 wielkich chorwackich obozów koncentracyjnych. Dnia 16 lutego 1942 londyńskie radio BBC informowało: „Do najgorszych okrucieństw dochodzi w diecezji arcybiskupa Zagrzebia (Stepinaca). Bratnia krew płynie tam strumieniami. Prawosławnych siłą nawraca się na katolicyzm i nie słychać głosu oburzenia ze strony hierarchy”.
Od roku 1941 Ante Pavelić i Pius XII regularnie składali sobie świadectwa uprzejmości. Wiecej: http://www.eioba.pl/a/1tin/ustasze-chor … z1xgsLmsj5 Życzliwość Watykanu wobec ludobójców trwała nawet po zakończeniu II wojnie światowej o czym świadczy udzielanie schronienia tym mordercom. W latach 90-tych XX wieku powstała organizacja odwołująca się do faszystowskiego ruchu ustaszy. Miało to związek z rozpadem Jugosławii, a następnie z wojną domową, która tam wybuchła. USA i Watykan miał cel by wspierać nacjonalizm chorwacki i doprowadzić do skłócenia narodów Jugosławii i by doprowadzić do upadku socjalizmu na tym terytorium. Sam papież wyraził się później, że Chorwacja jest szańcem zachodniego chrześcijaństwa.
Jeszcze zanim wybuchła wojna nacjonaliści chorwaccy wzywali do krwawej rozprawy z ludnością serbską. Wojna domowa w Bośni i Hercegowinie w latach 1991- 1995 to w dużej mierze dzieło odrodzonych ustaszy, a więc powtórka z historii. Po obu stronach konfliktu doszło do ogromnego rozlewu krwi choć tym razem wojna miała bardziej charakter terytorialny, a nie religijny. Ale lekcja z historii nie na wiele się zdała. Dnia 3 października 1998 roku Jan Paweł II beatyfikował swojego faszystowskiego kardynała Aloj Stepinaca podczas wizyty w Mariji Bistricy narażając się na powszechną krytykę całego cywilizowanego świata ze względu na wyniesienie na piedestał zbrodniarza. Ta kontrowersyjna beatyfikacja wzbudza nawet dzisiaj u wielu katolików słuszne oburzenie.

W tym miejscu ktoś mógłby słusznie spytać o co w tym wszystkim chodzi ? Na jakim fundamencie stoi cały Watykan ? Czy jest to naprawdę fundament Apostołów, którego kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus ? Ef.2:20 Zgromadzone fakty i Biblijne i historyczne zdecydowanie temu przeczą.
Jezus wyraźnie powiedział, że każde drzewo poznaje się po owocach. Stąd dobre drzewo nie może rodzić złych owoców ! - Ewangelia Mateusza 7:17-20 Jezus nie potrzebuje też żadnych zastępców, gdyż jest duchem obecny pośród swoich naśladowców o czym sam zaświadcza : „Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich ” Ewangelia Mateusza 18:20. Tymczasem papieski tytuł Vicarius Filii Dei t.zn Zastępca Syna Bożego lub też Vicarius Christii  wskazuje, że zastępuje on Chrystusa. W przypadku papiestwa wniosek jest oczywisty, bowiem papieże bluźnierczo wypowiadali się w imieniu Chrystusa i w dodatku mówili rzeczy niezgodne ze Słowem Bożym. Ich postępowanie było też niejednokrotnie całkowicie sprzeczne z tym czego nauczał Jezus. - por. Ewangelia Mateusza 23: 8-11. Watykan nie naucza wcale prawdy o Bogu Hebrajczyków, o Bogu Biblii, lecz wypaczył Słowo Boże przez swoje teologiczno-filozoficzne doktryny trynitarne, przez swoje doktryny chrystologiczne i maryjne. I tak jak w pewnym okresie wypaczony kult Chrystusa zastąpił kult Boga, tak obecnie całkowicie niebiblijny kult Marii wypiera nawet kult Chrystusa. A w wielu obrzędach katolickich można odnaleźć elementy czysto pogańskie.

Co więc tam się dzieje ? Jakiż to fundament na którym stoi Watykan ?

Wszystkich niedowiarków zapraszam na strony :

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/arty … ano-indian

http://www.vaticancrimes.us

http://www.eioba.pl/a/1tin/ustasze-chor … z1xgsLmsj5

Ostatnio edytowany przez Benjamin.Szot (2012-06-23 23:25:48)

Offline

 

#2 2012-06-23 21:04:09

Abesnai
Canis dirus / Administrator
Skąd: Stąd
Zarejestrowany: 2010-05-07
Posty: 7300

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Zaprosiłeś na strony:

1. Strona nie znaleziona
Żądana strona nie została odnaleziona.


2. Anglojęzyczną

3. "USTASZE, Chorwacja i Faszyzm - Ante Pavelić a Zbrodnie i Mordy"
"OSTRZEŻENIE: Artykuł zawiera trochę relacji z makabrycznych rzezi ludobójczych, które dla niektórych osób mogą być wstrząsające jak scenki z horroru! Jeśli nie uczyli cię w szkole, że faszyzm był zbrodniczy możesz przeżyć lekki lub ciężki szok. Wszystko zależy od stopnia twojej wrażliwości, także religijnej. Odradzam czytanie osobom, które mają tak zwane uraźliwe uczucia religijne, bo mowa tu także o zbrodniach popełnionych w imię wiary religijnej, tyle że wiary moim zdaniem wypaczonej i bardzo źle pojętej..."

Czy o to aby chodziło autorowi postu ... ? Benjamin ?

Czy mam zgadywać, w jakim kierunku będzie zdążała ewentualna dyskusja ? img/smilies/smile
--->>> http://www.historycy.org/index.php?show … 2415&st=0&


Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Offline

 

#4 2012-06-23 23:29:57

PiotrRosa
Ursus maritimus
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 3398

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Abesnai napisał(a):

... Czy o to aby chodziło autorowi postu ...

Obawiam się Wilku, że błędnie postawiłeś pytanie. Według mnie powinno ono brzmieć:
Czy autor postu wie, o co mu chodzi?


Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Offline

 

#5 2012-06-23 23:37:01

polliter
moderatus polliterus
Skąd: Tilburg
Zarejestrowany: 2011-03-05
Posty: 6412

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Nie wspomnę o tym, że znów zaczną się dłuuuugaśne posty, gdy Mezamir zacznie dyskutować z autorem wątku http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

Podobnie, jak Piotr, nie wiem co autor ma na myśli i czy sam autor wie, co ma na myśli i co chce nam przekazać.

Ostatnio edytowany przez polliter (2012-06-23 23:39:46)


"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Offline

 

#6 2012-06-24 00:30:28

Ja?!
kreatorus moderatorus
Skąd: małopolska
Zarejestrowany: 2010-05-23
Posty: 8318

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

http://www.macierz.org.pl/artykuly/seks … olach.html
Niewolnicze internaty chrześcijańskie
KANADA - molestowanie indiańskich i eskimoskich dzieci w szkołach

A dla mnie księża i biskupi są synami szatana a nie Boga.
Zresztą każda religia gdzie jest fanatyzm taką sie staje.
Bóg nie jest fanatykiem

Ostatnio edytowany przez Ja?! (2012-06-24 00:33:51)


fuck it.

Offline

 

#7 2012-06-24 09:04:22

Mezamir
Gość

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Dla mnie Szatan to syn biskupów i córka papieży.

 

#8 2012-06-24 12:57:59

SeJa
przyboczny
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 1477
Serwis

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Mnie bardzo to wszystko boli. Właściwie to decyzje o przyjściu na ten świat podjęłam z uwagi na te i takie zdarzenia. Chciała bym Ich bronić mówiąc. Jeśli damy wariatom we wszystkich domach wariatów farby i płótno, a Oni nie namalują nic wartościowego i pięknego czy prawdziwego. To wniosek jest że, nie istnieje nic wartościowego, pięknego, ani prawdziwego. To na ile nie ma prawdy w oczach ludzi, nawet w Słowie Boga nie świadczy więc o nie istnieniu owej prawdy, a o stanie ludzkości. A to już oczywiste i najmniej ważne że, Katolicyzm, .... jest częścią tej ludzkości, z niej się składa, ... Czemu więc ludzie szukają winy własnych nieszczęść poza sobą. Szukają prawdy daleko, obarczają się wzajemnie winą, jak by ktokolwiek mógł odmienić serce kogokolwiek poza własnym. Dla czego na tym świecie nie ma serc, ni umysłów z których da się namalować piękny obraz prawdy i odmienić oblicze przecież Waszej Ziemi. Przecież nawet sam diabeł nie ma władzy nad niczym poza waszymi słabościami, niewiedzą, ignorancją za która nie siebie a diabła obarczacie. A najciemniej pod latarnia i nie trzeba szukać daleko, tego co jest tak blisko że aż w Was i Wami.

Tak wzbudzę Was przeciw Wam i spale wszystko co nie znalazło prawdy w sobie samym.

Pewnie dla tego kto sieje wiatr zbiera burze, a Benjamin.Szot nie przyszedł by dyskutować, a rzucić z woli Boga zapałkę i pójść dalej rzucać.

Egzorcyzmy Anneliese Michel na przykład. Zwykła dziewczyna, spotyka Maryryryjejejeje (tu dodałam kilka melodyjnych upiększaczy by pokazać że bardziej kocham i lepsza jestem jak to mają w zwyczaju ci co miłości ani prawdy nie oglądali na oczy, i wydłużają swe szaty ...) Więc owa Maryja jej się objawia. Tłumaczy dziewczynie iż Jej syn Jezus jest nieudacznikiem i to Od Anneliese (Moje dziecko, jak dodaje miłościwie) zależy zbawienie WIELUUU dusz bo WIELEE jest już w piekle. Tak oto Anneliese zostaje poproszona o przyjęcie Demonów w swoje ciało co uczyni Ją zbawicielką owych dusz, bo jeśli nie jak sugeruje Maryja będzie winna ich potępieniu. Przy czym rzecz jasna to pozostawia do wyboru dziewczynie. Oto droga prosta i nauka kościoła, dobra nowina/ewangelia.

KK nie tylko nie potrafi pomóc dziewczynie, skoro nawet Jezus nie ma mocy nad szatanem, skąd Oni by ją wzięli? Lecz tego nie widzą. bo to przecież Woda na "ich" młyn. Dziewczyna umiera bo przecież Jezus nie ma mocy nad Demonami, a Dziewczyna nie walczy bo musi Zbawić świat. Szatan drwi z KK, a KK ma swoją filozofię strachu gdzie jedynie w nich nadzieja. Nadzieja na piekło bo prawdę wraz z owieczkami sprzedali za 30 srebrników szatanowi. Nakręcili film, i szerzą dobrą nowinę.

Czy nie widzą? Że szatan zwodzi bazując na słabościach podając się za kogo chce. Czy nie wiedzą? Że Jezus nigdy nie poprosił Matki by pracowała za Niego. Czy nie wiedzą? Że zgubę na siebie ściągną ku uciesze szatana który niby im pomógł, by ich zgubić.

Ps. A szatana w tym wszystkim najbardziej wkurza fakt, iż jest świadomy tego że, co by nie robił służy Bogu. Ale tak jest ulepiony i służy dobrze.

Czy nie płacicie psychoterapeutom by szukali tego w Was o czym sami nie wiecie? Czy nie macają aż zaboli, a potem nie kopią aż przestanie? Bo jak walczyć ze słabościami w sobie o których się nawet nie wie? Czy więc pomocnik w pracy nad sobą Wam w istocie nie służy? Ale najłatwiej za swoje słabości zwalić winę na nauczyciela bo jest wrogiem. Bo ten w istocie jest wrogiem, ale kto Wam prawdę o Was powie wśród fałszywych przyjaciół? Tak zwyciężycie kiedyś wszystko i nic już Was nie zwiedzie.

Szatan pierwszy przybiega do Boga mówiąc "Spójrz, widzisz?... Tacy są." Ale dobra nowina jest taka że Szatan nie ma mocy nad Bogiem, więc czego się obawiacie? Skoro nawet nad Wami nie ma choć wmawia się Wam inaczej niby z miłości a każdy kto twierdzi inaczej bluźni, a sam Bluźni przeciw Ojcu poddając w wątpliwość Jego moc. Wyznawcy szatana, i nie inaczej. Więc wydam ich szatanowi by się przekonali że prawdy w nich nie ma.

Ale nie martwcie się, bo to wszystko musi przyjść a to płótno zostało utkane przed wiekami. Bo Bóg wie to, czego Wy jeszcze nie wiecie. Nie wyobrażacie sobie co będzie Waszym udziałem.

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-06-24 15:05:47)

Offline

 

#9 2012-06-24 13:07:46

Mezamir
Gość

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=215309#p215309

-----------------------------------------------------------------------------------------
Mezo, o co chodzi z tym przekierowaniem ? Może jakieś słówko wyjaśnienia ?
Abesnai

 

#10 2012-06-24 14:55:40

baabcia
bo ja wiem
Zarejestrowany: 2011-05-06
Posty: 18546

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

w swoim wątku dużo więcej wolno niż w pozostałych - są granice nie przekraczalne wiadomo
ale poza tym - kto chce czyta i gada kto nie chce nie wchodzi
najgorzej kiedy ciekawe wątki wylatują, bo ktoś ma w poprzek
najgorsze, że nie wiadomo kto czasem


przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

Offline

 

#11 2012-06-24 15:01:43

Mezamir
Gość

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Może jakieś słówko wyjaśnienia ?
Sporo niezbędnych,podstawowych informacji o swastyce img/smilies/smile

 

#12 2012-06-24 15:18:02

SeJa
przyboczny
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 1477
Serwis

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

To ja dorzucę jakieś słówko wyjaśnienia co do szowinizmu wymienionego w filmiku. To że ktoś będzie korzystał z tego czego nie posiał ... To nie jest szowinizm w Torze czy Biblii, a Bóg się nie myli a wie co mówi. Prosta prawda o tym że, jedni sieją i przemijają a inni zbierają plony i korzyści z tego co było przed wiekami zasiane, mimo iż sami nie sieli. Choćby prawem dziedziczenia w kwestii materialnej, czy dziedzictwa narodowego, kulturowego, ....

Ziemi też ludzie nie uczynili bo była przed nimi, a korzystają z tego czego nie posiali. Nieprawdaż? Więc co z pośród tego co mają na ziemi nie zostało Im dane? Co zawdzięczają sami sobie? A Bóg daje to co zechce bo Wszystko należy do Niego. włącznie z zarządcami i budowniczymi.

Więc skoro respektujecie prawo własności przed sobą, czemu Bogu odmawiacie Jego prawa. A kto Bogu odmawia prawa własności, temu Bóg jego odmówi i odbierze mu to co do Boga należy. Szanujcie więc Boga by móc się cieszyć w zdrowiu i dostatku tym co jest Wasze z Jego woli. Inaczej Bóg uczyni z Was uchodźców z własnej ziemi.

Szanujcie Rodziców bo Bogu cześć oddajecie. A kto nie ma szacunku do przodków ten nie ma przyszłości przed sobą. Bo jest podobny do drzewa im większego tym szybciej powalone będzie gdyż nie ma korzenia owo drzewo.

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-06-24 15:55:17)

Offline

 

#13 2012-06-24 16:20:41

Mezamir
Gość

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Prosta prawda o tym że, jedni sieją i przemijają a inni zbierają plony i korzyści z tego co było przed wiekami zasiane, mimo iż sami nie sieli.

Możesz podać namiary na konkretny fragment w Biblii gdzie jest objaśnienie że tak a nie inaczej należy odczytać fragment który zacytował na filmie Trehlebov?

Ja mam taki:
Księga Powtórzonego Prawa 20:10-16

10. Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, najpierw ofiarujesz mu pokój,
11. a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli.

12. Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je.
13. Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza.
14. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój.
15. Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów.
16. Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu.

Sługa to niewolnik który musi pracować żeby jego pan i właściciel miał co jeść img/smilies/smile
Pasożytnictwo.

"Adolf Hitler (wł. A. Schicklgruber: 1889-1945), głosząc mesjanizm i posłannictwo własnego światopoglądu, pisał w "Mein Kampf": "Nas wybrało Przeznaczenie na świadków katastrofy, która będzie najlepszym dowodem słuszności nacjonalistycznej teorii rasowej".
Adolf Hitler nie jest autorem szowinistycznego i rasistowskiego programu hegemonii niemieckiej w Europie, znanego powszechnie pod tytułem: "Mein Kampf".
Napisali ów program dwaj niemieccy jezuici, których Hitler w głównym zarysie powtórzył, zmieniając to i owo".
http://www.slowianskawiara.eu/index.php?topic=274.0

Ziemi też ludzie nie uczynili bo była przed nimi, a korzystają z tego czego nie posiali. Nieprawdaż?

Czyńcie sobie Ziemię poddaną,efekty widać na każdym kroku.
Ludzie na Ziemi są tylko gośćmi a nie gospodarzami img/smilies/smile korzystają z tego co Ziemia im daje.
Czynienie sobie Ziemi poddaną,owocuje tym że coraz mniej w niej rośnie i coraz gorszej jakości.

 

#14 2012-06-24 16:31:53

SeJa
przyboczny
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 1477
Serwis

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Mezamir, Bóg nie dyskutuje z Tobą. Ponieważ jesteś w swoich oczach większy niż Jego słowa. Słowa które pisał ktoś kogo nie ma jak mówisz w swoim sercu. Nie po to Cię Pan ulepił byś przyjął prawdę, lecz On wie po co. Walcz.

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-06-24 16:37:23)

Offline

 

#15 2012-06-24 16:35:45

Mezamir
Gość

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Zastanawiam się kim jesteś,skoro wiesz lepiej niż ja sam,kim ja jestem...bogiem?


"Nie po to Cię pan ulepił byś przyjął prawdę, lecz On wie po co."-pytanie skąd Ty o tym wiesz?
Podobno prawda nas wyzwoli a teraz się okazuje że jednak nie dla psa kiełbasa?
Bardzo dziwne.

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-06-24 16:36:33)

 

#16 2012-06-24 16:43:55

SeJa
przyboczny
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2012-06-12
Posty: 1477
Serwis

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Więc niech Cię wyzwoli twoja prawda. Bo przecież nie moja. Prawda która ma się ponad Ojca, i nie oddaje Mu szacunku i prawa własności, wiedzie do domu niewoli o czym już nie raz się i Izrael przekonał. A czy Ty, nie jesteś gorzej niż niewolnik o którego własny pan nie dba? Więc zmień to. A niechybnie zginiesz. Bo jeśli nic z tym nie zrobisz, to niechybnie Cię zadusi. W każdym wypadku, ja będę u Twego boku. A czy pan który nie dba o swoich niewolników, ani o ziemię się ostoi? Ty wiesz.

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-06-24 17:19:38)

Offline

 

#17 2012-06-30 19:41:59

Benjamin.Szot
adept
Zarejestrowany: 2012-06-23
Posty: 65

Ostrzeżenia: 3

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU - CZEŚĆ DRUGA

Jan Paweł II w Konstytucji Fidei Depositum zwrócił się do episkopatu całego świata proklamując wydanie nowego Katechizmu Kościoła Katolickiego i potwierdzając to własnoręcznym podpisem. Stało się to 11 października 1992 roku w trzydziestą rocznicę rozpoczęcia II soboru watykańskiego i w czternastym roku jego pontyfikatu.
Praca nad tym katechizmem została zlecona Komisji złożonej z dwunastu kardynałów i biskupów wraz z kardynałem Josephem Ratzingerem na czele - obecnym Benedyktem XVI. Prace komisji wspierał Komitet Redakcyjny złożony z siedmiu biskupów diecezjalnych, specjalistów w dziedzinie teologii. Katechizm ten
stał się też owocem współpracy całego episkopatu kościoła katolickiego, który go zaakceptował i przyjął na siebie odpowiedzialność za jego treść.

Jan Paweł II podkreślił też, że „niniejszy Katechizm nie ma zastąpić katechizmów opracowanych w różnych miejscach, zatwierdzonych przez kompetentne władze kościelne”. Tym samym uznał on, że wszystkie poprzednie wersje są również ważne.

W nowym katechizmie stwierdzono m.in. : ”2064 Tradycja Kościoła, będąc wierna Pismu świętemu i idąc za przykładem Jezusa, zawsze przyznawała Dekalogowi pierwszorzędną rolę i znaczenie. ”
„2068 Sobór Trydencki naucza, że dziesięć przykazań obowiązuje chrześcijan i że człowiek usprawiedliwiony jest w dalszym ciągu zobowiązany do ich zachowywania. Potwierdza to Sobór Watykański II. ”
„ 2070 Dziesięć przykazań należy do Objawienia Bożego. ”
„Obowiązujący charakter Dekalogu.
2072 Dziesięć przykazań, będąc wyrazem podstawowych powinności człowieka względem Boga i względem bliźniego, objawia w swojej istotnej treści poważne zobowiązania. Są one ze swojej natury niezmienne i obowiązują zawsze i wszędzie”.

Warto się więc przyjrzeć uważnie jak wygląda owa wierność Pismu Świętemu, skoro Dekalog zgodnie z nauczaniem katechizmu - obowiązuje wszystkich ludzi wierzących w Boga i skoro wypełnianie Przykazań jest jednym z warunków dostąpienia zbawienia.

DEKALOG KATECHETYCZNY - sfałszowany - ( t.zw. wersja skrócona )

Jam jest Pan Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
1.Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
2.Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
3.Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
4.Czcij ojca swego i matkę swoją.
5.Nie zabijaj.
6.Nie cudzołóż.
7.Nie kradnij.
8.Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9.Nie pożądaj żony bliźniego swego.
10.Ani żadnej rzeczy, która jego jest.   

DEKALOG KATECHETYCZNY - sfałszowany - wersja pełna z podpisem Jana Pawła II 11.10.1992 r. -   

( uzasadnienie niezgodności z prawdą poniżej ).   


1.Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5)
2.Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy (Wj 20, 7; Pwt 5, 11).
3.Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy (Wj 20, 8-10) 78 .
4.Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie (Wj 20,12).
5.Nie będziesz zabijał (Wj 20,13).
6.Nie będziesz cudzołożył (Wj 20,14; Pwt 5,17).
7.Nie będziesz kradł (Wj 20, 15; Pwt 5, 19).
8.Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek (Wj 20, 16).
9.Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego (Wj 20,17).
10.Nie będziesz pożądał... żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego (Wj 20, 17). Nie będziesz pragnął domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego (Pwt 5, 21).


1.W pierwszym przykazaniu katechetycznym połączono błędnie pierwsze Przykazanie Dakalogu Biblijnego z drugim i zastąpiono Imię Boże tytułem "Pan"
2. W drugim przykazaniu katechetycznym ( wg. Pisma Świętego - w trzecim ) - brak Imienia Bożego wprowadził zamęt, gdyż nie wiadomo o jakiego Boga chodzi.
3. W trzecim przykazaniu katechetycznym ( wg. Pisma Świętego - w czwartym ) powiedziano wprawdzie, że dzień szabatu jest to dzień siódmy, któremu odpowiada sobota, ale potem napisano : "2175 Niedziela wyraźnie różni się od szabatu, po którym następuje chronologicznie co tydzień; dla chrześcijan zastępuje szabat z jego przepisem obrzędowym. ", gdyż w tym dniu zadaniem autorów katechizmu Zmartwychwstał Jezus. Natomiast ani Jezus ani apostołowie ani prorocy nigdzie nic takiego nie mówili !
4. Nawet czwarte przykazania ( wg. Pisma Świętego - piąte) dotyczące szacunku dla rodziców zmieniono, usuwając z niego Imię Boże
5. Piąte przykazanie ( wg. Pisma Świętego - szóste ) dotyczące zakazu zabijania zniekształcono przez komentarz wg. którego np."2265 Uprawniona obrona może być nie tylko prawem, ale poważnym obowiązkiem tego, kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby " oraz stwierdzono, "że 2310 władze publiczne mają w tym przypadku prawo i obowiązek nałożyć na obywateli zobowiązania konieczne dla obrony narodowej.
Ci, którzy poświęcają się sprawie ojczyzny, służąc w wojsku, są sługami bezpieczeństwa i wolności narodów. Jeżeli wywiązują się należycie ze swojego zadania, prawdziwie przyczyniają się do dobra wspólnego narodu i utrwalenia pokoju. " Jest to wiec uzasadnienie t.zw.wojny sprawiedliwej. Jezus uczył czegoś zupełnie innego.
6. W końcu dziewiąte i dziesiąte przykazanie ( wg. Pisma Świętego jedynie - dziesiąte ) - to jedno przykazanie podzielono na dwa, żeby zgadzała się liczba przykazań, gdyż drugie przykazanie Biblijnego Dekalogu zakazujące bałwochwalstwa zostało albo usunięte w katechizmach albo połączone z pierwszym przykazaniem, przez co zakaz dany przez Boga stawał się niewyraźny i był mylnie interpretowany.
Wg.tego katechizmu : "2132 Chrześcijański kult obrazów nie jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, które odrzuca bałwochwalstwo. Istotnie "cześć oddawana obrazowi odwołuje się do pierwotnego wzoru" i "kto czci obraz, ten czci osobę, którą obraz przedstawia" . Cześć oddawana świętym obrazom jest "pełną szacunku czcią", nie zaś uwielbieniem należnym jedynie samemu Bogu."
W taki właśnie sposób unieważniono bezwzględny zakaz tworzenia jakichkolwiek ilustracji przedstawiających Boga czy też tworzenia Jego podobizn - 5 Moj.4:15-16 Rzymian 1:22-23. Unieważniono też bezwzględny zakaz jakiegokolwiek kultu obrazów i figur - 5 Moj.5: 8-9.

I TAK OTO SFAŁSZOWANO DEKALOG, KTÓRY ZOSTAŁ DANY PRZEZ SAMEGO BOGA !DEKALOG TŁUMACZONY BEZPOŚREDNIO Z PISM HEBRAJSKICH

Jam JEHOWAH - Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewolników :

1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ INNYCH BOGÓW OPRÓCZ MNIE !

2. NIE UCZYNISZ SOBIE WIZERUNKU RYTEGO I ŻADNEGO OBRAZU TEGO CO NA NIEBIE
WYSOKO I TEGO CO JEST NA ZIEMI NISKO I TEGO CO JEST W WODACH PONIŻEJ ZIEMI
NIE BĘDZIESZ SIĘ IM KŁANIAŁ I NIE BĘDZIESZ IM SŁUŻYŁ, GDYŻ JA JEHOWAH BÓG
TWÓJ - BOGIEM WYMAGAJĄCYM WYŁĄCZNOŚCI, PRZESZUKUJĄCY PRZESTĘPSTW
OJCÓW U SYNÓW - DO TRZECIEGO I DO CZWARTEGO POKOLENIA TYCH, KTÓRZY
MNIE NIENAWIDZĄ, A CZYNIĄCY ŁASKAWOŚĆ DO TYSIĄCZNEGO POKOLENIA TYM,
KTÓRZY MNIE MIŁUJĄ I PRZESTRZEGAJĄ MOICH PRZYKAZAŃ !

3. NIE BĘDZIESZ UŻYWAŁ IMIENIA JEHOWAH BOGA TWEGO W SPOSÓB NIEGODNY, GDYŻ
JEHOWAH NIE ZOSTAWI BEZ KARY TEGO, KTO UŻYWA JEGO IMIĘ W SPOSÓB
NIEGODNY !

4. PAMIĘTAJ O DNIU SZABATU, ABY GO UŚWIĘCAĆ ; SZEŚĆ DNI BĘDZIESZ PRACOWAŁ
I CZYNIŁ WSZYSTKIE SWOJE DZIEŁA, ALE DZIEŃ SIÓDMY - SZABATEM DLA JEHOWAH
BOGA TWEGO ; NIE WYKONUJ ŻADNEJ PRACY - TY I TWÓJ SYN, I TWOJA CÓRKA,
TWÓJ SŁUGA I TWA SŁUŻEBNICA, I TWE ZWIERZĘTA, I TWÓJ PRZYBYSZ, KTÓRY JEST
W PODWOJACH TWOICH, GDYŻ W SZEŚCIU DNIACH UCZYNIŁ JEHOWAH NIEBIOSA
I ZIEMIĘ, MORZE I WSZYSTKO CO W NICH, ALE ODPOCZĄŁ W DNIU SIÓDMYM ;
DLATEGO POBŁOGOSŁAWIŁ JEHOWAH DZIEŃ SZABATU I UŚWIĘCIŁ GO !

5. SZANUJ OJCA SWEGO I MATKĘ SWĄ, ABY DŁUGO TRWAŁY DNI TWOJE, NA ZIEMI,
KTÓRĄ JEHOWAH BÓG TWÓJ DAJE TOBIE !

6. NIE ZABIJAJ !

7. NIE CUDZOŁÓŻ !

8. NIE KRADNIJ !

9. NIE MÓW ŚWIADECTWA KŁAMLIWEGO PRZECIW BLIŹNIEMU TWEMU !

10.NIE POŻĄDAJ DOMU BLIŹNIEGO TWEGO, NIE POŻĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO TWEGO,
I SŁUGI JEGO, I SŁUŻEBNICY JEGO, I WOŁU JEGO, I OSŁA JEGO, ANI NICZEGO CO
JEST BLIŹNIEGO TWEGO !http://biblia-odchwa...ona.webnode.com

UZASADNIENIE UŻYCIA IMIENIA BOŻEGO W DEKALOGU

Według katechizmu - wersji pełnej z podpisem Jana Pawła II z dnia 11 października 1992 r. napisano, cytuję :

" II. Bóg objawia swoje imię 203 Bóg objawił się Izraelowi, swemu ludowi, pozwalając mu poznać swoje imię. Imię wyraża istotę, tożsamość osoby i sens jej życia. Bóg ma imię; nie jest jakąś anonimową siłą. Ujawnić swoje imię oznacza pozwolić, by inni mogli nas poznać, w jakiś sposób ujawnić siebie, stając się dostępnym, możliwym do głębszego poznania i do bycia wzywanym po imieniu.
206 Objawiając swoje tajemnicze imię JAHWE (JHWH), "Ja Jestem Tym, Który Jest", "Ja Jestem Tym, Który Jestem" lub "Ja Jestem, Który Jestem", Bóg mówi, kim jest i jakim imieniem należy Go wzywać. "


Warto też wiedzieć, że w dramacie Hiob ( Drama ze Starego Testamentu), który napisał Karol Wojtyła ( Kraków 1940 r ) w usta Baldada z Suah autor wkłada następujące słowa :
"Zamilcz już przecię, bo Jehowę
obrażasz słowy i mowami! -
Zamilcz, bo jako głupi prawisz. "

Podobna sytuacja w dramacie Jeremiasz ( Drama Narodowe we Trzech Działach ) też napisanym przez Karola Wojtyłę ( Kraków 1940 r ). Są tam m.in. takie oto słowa :

"JIRMEJAHU
(...)
A kędy źródło? - Żeście sami
Baalów godni, nie Jehowy.

(...)
Bo naprzód trzeba przemyć ócz!
- i trzeba ostać, jak ten kryształ,
nie w cudzołóstwie, nie w matactwach,
a ino w Prawdzie przed Jehową.
W Prawdzie jest Wolność i Wspaniałość -
w nieprawdzie ku niewoli idziesz,
(...)
(...)
JIRMEJAHU
Tedy poznacie moc Jehowy. "

Niestety nawet ten fakt ma być obecnie tuszowany. 29 czerwca 2008 r. kard. Francis Arinze prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów działając na polecenie Benedykta XVI przekazał rozporządzenie biskupom całego świata, że występujące w różnych formach w mowie i piśmie imię Boga wszechmogącego : Jahwe, Yahwe, Jahweh, Jawe, Yehowah - ma być odtąd zastępowane słowem Pan ( hebr. Adonaj, gr. Kyrios, Łac. Dominus ). Zgodnie z dyrektywą Imię Boże ma zniknąć z przekładów Biblijnych, tekstów, modlitw,pieśni kościelnych i z liturgii słowa. W uzasadnieniu rozporządzenia zostało napisane, że Żydzi unikali wypowiadania Imienia Bożego uważając je za zbyt święte.


Na tych, którzy jednak przestali wymawiać Imię Boże sprawdziło się proroctwo Amosa 6 : 9-10, a cały kontekst nie wskazuje, by cieszyli się oni uznaniem Bożym. Podobnie Pismo Święte mówi z naganą o tych, którzy zapominają o Imieniu Boga - Psalm 44 : 21-22. Jednakże sam Bóg oświadcza, że będzie działał ze względu na swoje święte Imię znieważone wśród narodów i uświęci swoje wielkie Imię i poznają narody, że On Jest JEHOWAH - proroctwo Ezechiela 36 : 22-23. Jezus przed pojmaniem go modlił się do Ojca Niebiańskiego i powiedział m.in, że objawił Imię Jego ludziom i nadal to czynić będzie ! - Ewangelia Jana 17 : 6, 26. Nie mógłby zresztą czynić inaczej skoro sam zaznaczył, że prędzej by niebo i ziemia przeminęły niżby miała przepaść jedna jota (hebr. yod ) lub kreska z Prawa - Ewangelia Mateusza 5:18, Ewangelia Łukasza 16 : 17. Prawo zaś wyraźnie wskazywało w Dekalogu, że JEHOWAH jest Bogiem.

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Pismo Święte jest dzisiaj powszechnie dostępne i każdy jeśli tylko zechce i ma serce szczere i umysł otwarty może się przekonać jaka jest prawda.

Na jakim więc fundamencie stoi Watykan ?

Offline

 

#18 2012-06-30 19:43:11

Benjamin.Szot
adept
Zarejestrowany: 2012-06-23
Posty: 65

Ostrzeżenia: 3

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

PISMO ŚWIĘTE MÓWI :

„ Ja, JEHOWAH nie odmieniam się ! ” Malachiasz 3:6

„ Od dni waszych ojców odstępowaliście od moich przykazań i nie przestrzegaliście ich. Nawróćcie się do mnie, wtedy i Ja zwrócę się ku wam - mówi JEHOWAH Zastępów ”- Malachiasza 3:7

"Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań Jego, a przykazania Jego nie są uciążliwe." - 1 list Jana 5 : 3

Offline

 

#19 2012-07-01 09:54:14

Mezamir
Gość

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

“Najważniejsze przykazanie, w swoim pierwotnym sformułowaniu brzmi:
Słuchaj Izrealu!
Jawhe jest naszym jedynym Bogiem, Jahwe jedyny!”.
No tak, zawsze jak słyszę o “dekalogu” to przypominam sobie pierwsze przykazanie.
Jahwe to dla mnie bóg obcy,cudzy,koczujący.
Jahwe jest WASZYM bogiem img/smilies/smile dzieci pokolenia Judy.
"Jahwe jest wielki"-to właśnie znaczy skrót Jehoshua.
Pewnie mało kto o tym wie  img/smilies/smile i dlatego chce się rabina uczynić królem Polski img/smilies/big_smile

http://www.youtube.com/watch?feature=pl … SuW7Fp-v2s

Paradisus Judeorum PL

- Przekazania tablic na Synaju w rzeczywistości nie było.
Hebrajski oryginał Biblii
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b2/Torah2.jpg/404px-Torah2.jpg mówi o dwóch kryształach w kształcie czworościanu img/smilies/smile

- Dekalog dany był przez kapłanów wyłączenie “Izraelowi”.

- W drugim przykazaniu było: “nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.
Tak więc dekalog nie zaprzecza istnieniu innych, “cudzych bogów”
a jedynie zabrania Izraelitom ich czczenia.

Biblia mói wyraźnie że Ziemia zostałą stworzona przez Elohim/bogów
a nie Eloha/boga img/smilies/smile
Jeżeli ktoś jest żydem,nie ma prawa czcić cudzych bogów.

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-07-01 14:54:45)

 

#20 2012-07-01 13:23:42

mont_kaw
zwierzak
Zarejestrowany: 2012-06-01
Posty: 1336

Re: PRAWDZIWY FUNDAMENT WATYKANU

Wlasciwie nic dodac nic ujac.Identyczne wpisy zamiescil na  www.historycy.org
Interesujaca lektura komentarzy

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo