Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2012-06-25 15:00:18

kosa
zaaklimatyzowany

Co jest potrzebne do szczęścia?

No właśnie... Często myślimy, że niby nie żyje nam się jakoś źle, ale też nie do końca dobrze i że do pełni szczęścia brakuje nam ... - i tu każdy może wstawić sobie co chciałby mieć. Może to być lepsza praca, większe mieszkanie, nowszy samochód, rodzina jeśli jeszcze jej nie założyliśmy, przeróżne rzeczy. Jednak często bywa tak, że gdy dochodzimy do tego momentu, w którym wcześniej nam się wydawało, że powinniśmy być szczęśliwi, nie czujemy tego, bo jedne problemy zmieniają się na inne i to, co udało nam się osiągnąć, nie cieszy nas tak, jak to sobie zakładaliśmy. W takim razie czy naprawdę istnieje coś, co jest nas w stanie uszczęśliwić? A może niczego nie potrzebujemy? Może nauczyliśmy się myśleć, że istnieją rzeczy, które są koniecznym warunkiem do bycia szczęśliwym, bo żyjemy w świecie, w którym mało kto wie, że można inaczej? Może odpowiedzią jest ta wypowiedź?

PS.
Nie mam na celu udowadniania jakichś prawd. Przedstawiam tylko pewien punkt widzenia. Dla niektórych może to być oczywista oczywistość, dla innych zwrócenie uwagi na możliwość zupełnie odmiennego patrzenia na ten temat. Możecie się z nim zgodzić lub nie.

"Trzeba uprzytomnić sobie, że
Nawet kiedy wszystko straci sens
Znajdziesz przestrzeń, gdzie
Wielka wiara tłumi lęk"

#2 2012-06-26 10:11:41

999Krysia
zaaklimatyzowany

Re: Co jest potrzebne do szczęścia?

......Osoba , która udzieliła wywiadu ,to stara dusza, która już dotarła do do magicznego ..tu i teraz.. Według mnie wszystko, co zostało powiedziane jest prawdą..ale bardzo skrótową..
  Człowiek składa się z potrzeb, oczekiwań ,intencji i tp.. Nad tym wszystkim jest rozpięta potrzeba doświadczania szczęścia nawet chwilowa... Więc biegniemy po  rzeczy ,czynności... Dla jednych to samochód, ubrania , muzyka , podróże , jedzenie, rodzina przy niedzielnym obiedzie, smiech dziecka , sukces w pracy i wiele innych... Są to takie chwilowe doświadczanie wysoko wibracyjnych energii... Ta energia jest nam niezbędna do dobrego funkcjonowania jako istota ludzka...To takie gejzery wynoszenia nas bardzo wysoko...i informowanie ,że jest jakiś poziom szczęścia nieuwarunkowanego zadnym przedmiotem, zadną osobą...
     W naszym świecie szczęście jest krótkotrwałe wynika ze struktury walki ,rywalizacji , oczekiwań naszych wobec zycia i innych.. My mamy własną wizje  jak np. nasi partnerzy mają się zachowywać wobec nas , spełniać nasze potrzeby itp... To ta słynna racja...  Dobrze jak Bóg jest łaskawy i złączy 2 osoby o takich samych poglądach , celach i potrzebach .To po początkowej euforii miłośnej jest na czym związek oprzeć w w względnej harmonii...ale jak nie  ... to zaczynają się nasze zmagania, ale jednoczenie proces stawania się i poznawania siebie...w kontekscie rodziny.. i ta ciągła nasza wiara ,że  gdzieś jest nasze szczęście..... Ta wiara, to azymut naszego procesu stawania się... To kierunek   do cudownego  ,, Tu i Teraz , nasze Obecności w tej chwili co trwa..
  Te chwile zdarzały nam się wcześniej pod wpływem porannego przywitania słońca .... pod wpływem muzyki, ale były krótkotrwałe , dawały jednak posmak tego,  co nas czeka po  zatrzymaniu wahadła przeszłość- przyszłość. Ono zatrzymuje się.... w teraz.... Teraz.... nie ma oczekiwań , potrzeb.... teraz...jest  tylko  w bezpośrednim kontakcie z Sercem...a ono emanuje wysoka wibracje uczuć ,za którą zawsze tęskniliśmy... I to jest właśnie szczęście nieuwarunkowanie .. To stan ..Bycia .... I z tej pozycji możemy widzieć   ,,dobroc chorą w grzechu " Całkiem inaczej postrzegamy ludzi..świat....
Jest jeszcze zagadnienie spełnienia...To ukoronowanie i zakończenie planu doświadczeń na to życie .To spokojne dryfowanie przez życie do portu przeznaczenia .To spokój wewnętrzny , zadowolenie ,to tak pewność ,że wszystko co miałem zrobić zrobiłem .  To umysł z sercem jest w harmonii.

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#3 2012-06-26 10:36:28

Mezamir
Gość

Do szczęscia potrzebna jest niezależność img/smilies/smile

#4 2012-06-26 14:26:29

Ja?!
kreatorus moderatorus

brak pragnień które nie mają szans realizacji i już jest szczęście img/smilies/smile

fuck it.

#5 2012-06-26 14:32:32

Andra
Gość

Zycie:)

#6 2012-06-26 14:33:03

Andra
Gość

Zycie:). Jedyny warunek szczescia

#7 2012-06-26 14:41:51

kosa
zaaklimatyzowany

Ja?! napisał(a):

brak pragnień które nie mają szans realizacji i już jest szczęście img/smilies/smile

Wydaje się logiczne, ale załóżmy że od dzisiaj wyzbywam się każdego pragnienia nie mającego szans realizacji. Muszę uważać, aby dobrze ocenić, na co jest szansa a na co nie, lecz aby chronić siebie przed nieszczęściem, jeśli czegoś nie będę pewien, przyjmę że nie ma szans realizacji. Później będę pluł sobie w brodę, że nawet nie spróbowałem.

Ostatnio edytowany przez kosa (2012-06-26 14:42:10)

"Trzeba uprzytomnić sobie, że
Nawet kiedy wszystko straci sens
Znajdziesz przestrzeń, gdzie
Wielka wiara tłumi lęk"

#8 2012-06-26 15:34:51

harden
zaaklimatyzowany

Ja?! napisał(a):

aż chce się powiedzieć: kompletna bzdura!!
ale.......pojawia się "ale" we mnie
i pytanie:

czy można nie istnieć? :clown:

*Wiara jest połączeniem iskier, a wiedza jest siłą egoistycznego pragnienia, ponad którym pragniemy zbudować nasze połączenie.*

#9 2012-06-26 15:46:51

Andra
Gość

Nie mozna. Ale mozna nie wiedziec o tym ze sie jest, i czym sie jest i jakim sie jest. Wiec ,,jestem" musi sobie pozyc zeby sie tego wszystkiego dowiedziec.

#10 2012-06-26 15:48:06

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Jak to co? Pieniądze i władza img/smilies/wink

CM

Nie bierz tego tak na serio. To słowa ułożone tak, by ktoś mógł na chwilę, poprzez nie, uporządkować świat, tak by pasował do aktualnej sytuacji. Nazywanie to jest naturalna tendencja umysłu. Umysł musi budować sobie taki mentalo-uczuciowy obraz, by uzasadnić swoją historię i decyzje do podjęcia. Czy jesteś tym umysłem, który ma takie tendencje? Czy jesteś jego świadkiem? Czym jesteś?

#11 2012-06-27 15:55:44

lawenda
Gość

Jaskinia img/smilies/smile ,podobno w Szwajcarii mozna kupic...

#12 2012-06-27 17:32:24

999Krysia
zaaklimatyzowany

...Potrzeby są i bedą dopóki będziemy ludzmi ... Pełnia one rolę napędową,są one motorem naszego rozwijania się...Nawet potrzeba wolności , niezależności ,oświecenia jest potrzebą czy też oczekiwaniem...
Załóżmy hipotetycznie ,ze dobry duch wygasza w nas wszelkie potrzeby , oczekiwania , marzenia.... Co sie dzieje?... Nie chce się jesć , nie ma zadnej motywacji do wstania z łózka. Dzień za dniem mija a my świadomie obserwujemy proces umierania biorobota.... To nie o to nam chodziło... Może trzeba zwolnić , bardziej selekcjonować potrzeby.... czy się to da?
A może trzeba po prostu iść ,być bardziej siebie świadomym..Obciązajace potrzeby zredukować . Gdy wypełni się ich rola same odpadną...moze......
Zasiadmy do komputera , bo mamy potrzebę  wymiany myśli, myjemy się ,bo skóra oddycha itp....I tak przyszło mi na myśl ...ze człowiek to są róznie skonfigurowane potrzeby , marzenia  i oczekiwania . Nie ma ich ,nie  m a człowieka...

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#13 2012-06-27 19:14:55

Andra
Gość

Krysiu, zauwaz ze potrzeby wynikaja z zycia, sa jego naturalna konsekwencja.  I kolem napedowym.

#14 2012-06-27 19:22:49

Crows
mentor

pełna lodówka , pełne konto i fest bryka

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#15 2012-06-27 19:38:33

Andra
Gość

Woda z kaluzy i pol suchej skorki z chleba:D

#16 2012-06-27 19:49:51

jotajota
zaaklimatyzowany

999Krysia napisał(a):

...Potrzeby są i bedą dopóki będziemy ludzmi ... Pełnia one rolę napędową,są one motorem naszego rozwijania się...

Andra napisał(a):

Krysiu, zauwaz ze potrzeby wynikaja z zycia, sa jego naturalna konsekwencja.  I kolem napedowym.

A "biedna" Krysia nie zauważyła tego..."

Jestem złośliwy ,Andro,ale powiedz,czy nabijasz sobie wpisy,bo chcesz dogonić Lidkę,czy może nie czytasz swoich przedmówców?A może czytasz,ale nie rozumiesz?Nie chce mi się wymyślać innych możliwości,lepiej jeśli sama zdradzisz swoje motywy.
  Mówię do wszystkich użytkowników,abyście mieli odwagę  upominać się o poważne traktowanie Waszych słów.Pokłóćcie się czasem dla słusznej sprawy i nikomu nie pozwólcie robić z siebie balona.Wtedy zobaczycie na czym polega szczęście w "Jestem". Nie wyrzekajcie się walki o sprawiedliwość,gdyż to jest pierwsza rzecz,która ma być "motorem naszego rozwijania się...",czy też "kołem napędowym."

#17 2012-06-27 19:53:56

Snajper
zaaklimatyzowany

Do szczęscia potrzebne jest :

Mauser 98k z lunetą Zeissa z pełna komorą nabojową , ktoś kto nas skrzywdził na przedłużeniu osi lufy i świadomość, że jeden ruch palca wyrówna  rachunki.

każdy ma swoja wizję szczęścia - czasami taką  img/smilies/wink

Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png
http://www.youtube.com/watch?v=p8Uz3Z2y … re=related

#18 2012-06-27 20:06:18

jotajota
zaaklimatyzowany

Snajper napisał(a):

Do szczęscia potrzebne jest :

Mauser 98k z lunetą Zeissa z pełna komorą nabojową , ktoś kto nas skrzywdził na przedłużeniu osi lufy i świadomość, że jeden ruch palca wyrówna  rachunki.

każdy ma swoja wizję szczęścia - czasami taką  img/smilies/wink

Nie trzeba walczyć przeciwko ciału,aby wyrównywać rachunki.Naciskając spust "zabijasz" dwoje ludzi w jednym człowieku.A tu chodzi o to,aby tego złego w nas poddać temu dobremu i tak należy strzelać,aby obnażyć tego złego.Zaopatrz się w pełen magazynek i strzelaj celnie,nie w dwojga,ale w tego złego w nas.

#19 2012-06-27 20:15:05

Andra
Gość

Nie Jotajota, nie dokonczylam tej mysli, nie posadzam Cie o zlosliwosc, ale tez i Ty nie osadzaj pochopnie. Sa potrzeby o ktorych wspomniala Krysia , ale mnie chodzilo bardziej o wspolzaleznosc- one sa konsekwencja tego ze zyjemy, jednoczesnie umozliwiajac nam to zycie. Ale sa tez takie ktore przejaskrawil Crows.

#20 2012-06-27 20:26:46

Moniq
Użytkownik

Miłość przez duze M...i zdrowie=szczęście...

"Nie ma siły większej niż prawdziwa miłość..."

Stopka forum