Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2012-06-27 10:07:33

Mezamir
Gość

Re: JEZUS A RELIGIA

o nienawiści mówicie wbrew nauce Jezusa.

“Dla mnie pokłóci się ojciec z synem
matka z córką i teściowa z synową.Nie pokój wam przynoszę, ale miecz. ”-Jehoshua który nie zna takich słów.
Nie ma to jak dorabianie ideologii do własnych potrzeb co?img/smilies/smile
Jak pogodzić nie pozwolisz żyć czarownicy z nie zabijaj?
Bardzo prosto img/smilies/smile
Nie pozwolisz żyć czarownicy(w domyśle innowiercy)
Nie zabijaj(w domyśle współwyznawcy).
Zazdrość jest zła,ja jestem bogiem zazdrosnym.
Wg boga bóg jest zły i to jest prawda,niestety.

1-Nie będziesz miał cudzych bogów przedemną/przed Adonai Eloha Jahwe.
Moi bogowie to bogowie Słowian
Jahwe/Jehowa/Jehoshua(co znaczy"Jahwe jest wielki") jest cudzy.

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-06-27 10:09:20)

#22 2012-06-27 11:09:24

Andra
Gość

A czyj Ty jestes?

#23 2012-06-27 11:13:51

Mezamir
Gość

Słowiańśki myślą mową uczynkiem i zadbaniem img/smilies/big_smile

#24 2012-06-27 12:15:22

SeJa
przyboczny
Serwis

Mezamir, tak? To dlaczego czepiasz się Boga prawdziwego Objawionego Izraelitom i następnie wszystkim narodom, czemu czepiasz się naszego Boga głoszonego przez Indian mówiąc iż są jedyni których warto słuchać? Przecież to nie Twoje, i żyć Ci nie pozwoli.

Nienawiść przemawia przez Ciebie. Powiedz proszę na czym się tak zawiodłeś, co znienawidziłeś tak na prawdę?

#25 2012-06-27 12:20:26

Mezamir
Gość

Przemawia przez Ciebie natyslawizm img/smilies/smile
Słowa prawdy to mowa nienawiści dla tych którzy nienawidzą prawdy img/smilies/smile
Brakuje Ci argumentów i zaczynasz personalne wycieczki.
To normalne gdy nie wiadomo co powiedzieć.

Wszyscy razem dokoluśka żaśpiewajmy
Żydowski hymn triumfu

"Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji..."
"Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska dziewczyna jest waszym ideałem macierzyństwa i dziewictwa. Żydowski zbuntowany prorok jest centralną figurą w waszych religijnych modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych bogów, odstawiliśmy waszą rasowa spuściznę i zastąpiliśmy ja naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może być nawet porównywalnym z tym czystym i sprawnym opanowaniem was!"
Marcus Eli Ravage - osobisty biograf klanu Rothschildów o chrześcijaństwie

Naród kładzie na swych bogach pieczęć swej narodowości img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-06-27 12:30:31)

#26 2012-06-27 12:35:20

Andra
Gość

Mezamir,  ok- jestes slowianski.img/smilies/smile. Na ile w tym ludzki? Dlaczego to Ci sie dzieli zamiast laczyc?
Kazdy Bog jest prawdziwy dla tego ktory wierzy w Niego. W co Ty wierzyszp?

#27 2012-06-27 12:42:28

Mezamir
Gość

W co Ty wierzyszp?

W to:
Pierwsze-naród kładzie na swych bogach pieczęć swej narodowości.

Ostatnie-naród kładzie na swych bogach pieczęć swej narodowości.

Tu gdzie mieszkasz do tych bogów się módl.
Powinno się wyznawać religię swojego kraju(gdzie Izrael a gdzie Polska?)

”Każdy naród i obszar ziemi ma swoich dawnych bogów i duchy.
To one stanowią świętą energię waszej Ziemi.
Z nimi powinniście szukać porozumienia i od nich powinniście oczekiwać pomocy”.

Wciskanie innym narodom swojego Jahwe
to próba wynarodowienia.
Narody nie znające własnej kultury i mitów
są skazane na wymarcie.

Naród odcięty od korzeni nadaje się tylko na boazerię.

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-06-27 12:42:59)

#28 2012-06-27 13:05:27

Abesnai
Canis dirus / Administrator

SeJa napisał(a):

Nie wiem gdzie Wy tam widzicie nienawiść do kogokolwiek?

Nika95 napisał(a):

Sam powiedział   " Co do religii   nienawidzę jej "  a więc o to mi chodzi ...

Pytałam kogo, nie czego znienawidził? Skoro o nienawiści mówicie wbrew nauce Jezusa.

A co w takim razie powiecie na słowa Jezusa iż są podobni grobom pobielanym! ... I powiedzcie nawet, że nie tyczyło się to Waszego wyznania wiary w kościół ten czy tamten. Ale przecież powołujecie się na Jezusa który nie zna takich słów, i każdy kto mówi to co On z serca nie może być w zgodzie z Jezusem. A On sam wołał "synowie diabła" i go porwali chcąc z urwiska zrzucić. Miłość z głupotą mylicie, i w imię miłości obwołujecie świętych bo diabły zaprosiły i zamęczyły się na śmierć. To jest miłość prawdziwa, śmierć z opętania. Albo zwycięstwo zła na ziemi, a Wy dobrzy bo na tacę dali? A kopli już pod świątynią biedaka. Czy nie to nazywacie miłością w imię Jezusa?

Skoro wiesz, po co zadajesz pytania ? img/smilies/smile

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#29 2012-06-27 13:05:40

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

Mez, tylko malutka dygresja - nie jesteśmy czyści etnicznie, już od dłuższego czasu nie jesteśmy, mamy w sobie geny wielu grup etnicznych, równie dobrze możesz być bardziej germańskich, ba nawet semicki, a nawet w ogóle nie słowiański. Wierzę, że każdy z nas ma swoje potrzeby duchowe, a z czego one wynikają? Nie mam pojęcia, ale coś nas czyni wrażliwymi na pewne sposoby myślenia. Myślisz, że wybrałam islam, bo mnie ktoś indoktrynował? Tobie raczej też nikt nie wpychał rodzimowierstwa, tylko samodzielnie wybrałeś. Czym kierowałeś przy wyborze? Bo alternatywa do czegoś? Alternatywa przeciw chrześcijaństwu i ogólnie religiom monoteistycznym? Bo poszanowanie do kultury narodowej? Pewnie, to może być powód, ale powody wyboru naszych wyznań szukam znacznie głębiej i utwierdzam się w przekonaniu, że to trudne do określenia. Znalazłam opinie, że wybór religii nie jest racjonalny, ale to jest zarzut, niż pozytyw. Nie mówię o sytuacjach, gdy ktoś np. zostaje zmuszony sytuacją, jak często się dzieje w przypadku islamu. Nie, po prostu jakiś trybik w naszej głowie przeskakuje i czujemy, że nas umysł jest kompatybilny z jakimiś założeniami - no to nie jest zbyt racjonalne, ale dla mnie tak jest. Na pewno, nawet w moim przypadku, było trochę wpływu zewnętrznego, bo najpierw trzeba było się zainteresować, a potem już na drodze prostej do zrozumienia czego się potrzebuje. Na pewno nie wszyscy tak mają, ja miałam, może także Ty i inne osoby z tego forum, ludzie których nie znamy, a zmieniają swoją religię np. na judaizm itd. Coś z naszej przeszłości może w nas siedzieć i czekać, aż odkryjemy co jest nam bliskie. Nie uważam, aby nasze zainteresowanie także były przypadkowe. Ale już przestanę gadać, bo wyjdzie, że jakaś nawiedzona jestem i będzie mi przykro img/smilies/tongue

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#30 2012-06-27 13:19:58

Mezamir
Gość

Akurat geny mają najmniejsze znaczenie dla mnie img/smilies/smile

"każdy z nas ma swoje potrzeby duchowe, a z czego one wynikają? Nie mam pojęcia"-pewnie z genów XD
Z czego by one nie wynikały,jestem tym kim się czuję.
Nie czuję żadnego związku z egzotycznym czymś tam.
Czuję związek z tym co indo-europejskie,naturalnie
nikt mnie nie wynaradawiał/hipnotyzował/indoktrynował/nawracał

"Czym kierowałeś przy wyborze?"-emocjami img/smilies/smile uczuciami...powiedzmy że umysłem ale najpierw sercem.
Najpierw poczułem,potem zacząłem analizować co to ja właściwie se czuję img/smilies/big_smile
Nie wiedziałem co ja czuję więc tego nie nazywałem i se byłem agnostyczny img/smilies/big_smile

Potem w wyniku pracy mózgu(już nie serca)odkryłem nazwę tego co czułem zanim nazwę poznałem
no i jestem jaki jestem img/smilies/smile a że większosci to przeskzadza,nie mój problem.

alternatywa do czegoś?"-też,do NWO,światowej globalnej religi objawionej.
Ale taka postawa nie ma nic wspólnego z moją duchowością
ponieważ nawet jako ateista nie zmieniłbym zdania na temat globalizacji.

" jakiś trybik w naszej głowie przeskakuje i czujemy, że nas umysł jest kompatybilny z jakimiś założeniami"
Hm,całkiem możliwe że to jednak kwestia genów, pamięc genetyczna czy coś
informacje zapisane głęboko w nas img/smilies/smile wystarczy impuls i wszystko z nas wychodzi
zostaje uaktywnione.

"Nie uważam, aby nasze zainteresowanie także były przypadkowe."-Popieram img/smilies/smile
To wszystko w nas siedzi,a to co w nas siedzi określają geny...
Wynika z tego że genetycznie jestem Słowianinem i dobrze
a nawet gdbym nie był to żaden problem.
Chociaż wtedy być może moje geny podyktowały by mi inny wybór?
Nie wiem i nie ma sensu gdybać.
Gdyby mama była tatą  to by była ojcem-strata czasu img/smilies/big_smile

#31 2012-06-27 13:45:55

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

No widzisz Mez, myślimy w posobny sposób. I nie zmienia to faktu, że można czuć coś do tego bardziej "egzotycznego", ja do tej egzotyki przeszłam długą drogę img/smilies/wink

Jeśli chodzi o geny, nie jestem genetyczną deterministką - one działają bardziej dynamicznie i tak naprawdę... nigdy nie dojdziemy do konsensusu. Dla mnie dyskusja geny czy środowisko, nie ma sensu. To jedynie żonglerka przykładami, które można podważyć z każdej strony, a bo tu geny, ale może jednak środowisko... I najczęściej żonglują tak osoby, które w ogóle nie mają pojęcia o zachowaniu genów i całej masie wyjątków (kurczę, muszę sobie to odświeżyć img/smilies/tongue). No i nie zapominajmy o memetyce, może ona też ma tutaj ma swój wpływ... poprzez geny img/smilies/tongue Pamięć genetyczna wciąż nie jest potwierdzona, za mało przypadków, a zjawisko zainteresowania takimi, a takimi religiami jest zbyt "ulotne" dla poważnych badań na tym polu.

jesteś Słowianinem, bo gen słowiański uległ ekspresji img/smilies/wink

Zaraz znowu będzie gadanina wariatki, ale co tam img/smilies/wink To są rzeczy trudne do badań, czy klasyfikacji. Więcej jest badań o efektach, niż źródłach pewnych zachowań.

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#32 2012-06-27 14:14:03

Andra
Gość

Mezamir, a zapomniales ze przede wszystkim mieszkasz na planecie zwanej Ziemia? Jestes bardziej Ziemianinem czy bardziej Slowianinem? Co jest pierwotne a co wtorne, jak sadzisz? Kim jest Czlowiek zatem odcinajacy sie od swych ludzkich korzeni- jakby nie patrzec glownych, a czepiajacy sie bocznych, wspomagajacych?

#33 2012-06-27 14:50:27

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

Mieszkamy na planecie Ziemia, ale to nie zmienia faktu, że ta planeta ma różne środowiska, i z tych różnych środowisk rodzą się różne kultury i przekonania. Ludzie myślą na różne sposoby w różnych częściach świata. Chociaż bywam bardzo kosmopolityczna, to nigdy nie będę stawiać nisko różnorodności jaka wynika z życia na tej jednej planecie. (Zastosowanie tyle razy słowa "różny" było zamierzone img/smilies/tongue)

#34 2012-06-27 15:54:28

Mezamir
Gość

Bycie Słowianinem nie wyklucza bycia ziemianinem.
Słowianin i Tybetanczyk to nie są ludzie odcięci od korzeni
wręcz przeciwnie,odcięci od tożsamości są obywatele świata img/smilies/big_smile
Obywatelstwo europejskie img/smilies/wink

Bycie ziemaninem ...nic nie znaczy.
Multikultura jest zła,ZUA img/smilies/big_smile
Tworzy się pseudonarodowa papka bez tradycji,odcięta od korzeni.

Pierwotna jest rasa,w ramach danej rasy występuje konkretna kultura
ziemskość jest obok.

#35 2012-06-27 17:13:22

SeJa
przyboczny
Serwis

Ale Mezamir być może nie zrozumiałeś mojego Pytania. Na co tak na prawdę się "wkurzyłeś" Co kazało Ci odciąć się od wyznania Twoich Rodziców, Obwiniać Żydów i Inne narodowości, Obwiniać Katolików, Protestantów, .... Co spowodowało że, jesteś w tym dziale? A nie My w dziale o czarach. Co sprawia że, atakujesz inne wyznania i religie, a kiedy ktoś mówi że religia jest, okazała się być "zła" na rzecz prawdy o Bogu co powinno być wodą na Twój młyn również jest Ci pod wiatr? Jakie to własne problemy z sobą samym chcesz usprawiedliwić krzywdą jaką Ci w zasadzie WSZYSCY włącznie z Twoją rodziną wyrządzili? Czemu odcinasz się od wszystkiego, znajdując jaka najmniej popularną pradawną religię by to miało jakiś sens? Czy kiedy wreszcie wszyscy byli by wokół Ciebie wyznawcami Słowiańskiego Nacjonalizmu i Pradawnych bogów nie obrócisz się przeciw Nim wreszcie? Czemu jesteś wrogiem samego siebie? Czemu wreszcie przyszedłeś na mnie patrzeć kiedy śpię? Odpowiedz proszę. Bo jak widzisz nie brak mi argumentów. Dopóki na to nie odpowiesz, nie ma sensu szukać ładu czy pokoju z Tobą. Bo czy chcesz być Wolny? Czy wolisz bym zostawiła Cię w spokoju?

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-06-27 17:18:53)

#36 2012-06-27 17:14:56

Mezamir
Gość

Na co tak na prawdę się "wkurzyłeś" -na nic się nie wkurzyłem,nie wiem jak w ogóle można zakłądac że ktoś idzie własną ścieżką na złość kk?Dziecinada.

"Co sprawia że, atakujesz inne wyznania i religie"-ponosi Cię fantazja img/smilies/big_smile tendencyjne te Twoje teksty,nie wiem czemu tak nienawidzisz Rodzimowierstwa,jakiś poganin Cię skrzywdził i teraz się mścisz? img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-06-27 17:16:34)

#37 2012-06-27 17:21:05

Andra
Gość

Mezamir, a fakt- nie wyklucza. Wrecz przeciwnie. A sprobuj byc Slowianinem nie bedac Ziemianinem?
Nie jestem kosmopolityczna, to pojecie stworzone przez ludzki rozum dzielacy i klasyfikujacy wszystko. Jestem ludzka. Czaisz roznice?

#38 2012-06-27 17:21:55

SeJa
przyboczny
Serwis

Ja się mszczę? haa to się ubawiłam. Szczerze powiedziawszy dawno nie widziałam kogoś tak pokręconego. img/smilies/big_smile Ale Mi CIĘ żal, na prawdę Mezamir. Więc klucz, kręć, wij się, nic Ci to nie da.

---
Zachowaj SeJa tego typu uwagi dla siebie. W przeciwnym przypadku poleci ostrzeżenie z tytułu trollowania.
Abesnai

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-06-27 17:32:14)

#39 2012-06-27 17:25:12

Mezamir
Gość

sprobuj byc Slowianinem nie bedac Ziemianinem?"-ale po co?img/smilies/big_smile
Ziemianinem i tak jestem tylko że img/smilies/wink
mówię po Polsku a nie po Ziemsku,tadaaaa! img/smilies/big_smile
Myślę jak Słowianin bo moje mysli też się odbywają w języku Polskim
a ziemianinem i człowiekiem jestem tak czy owak
nie musze o to dbać bo i tak będę ziemianinem/człowiekiem img/smilies/big_smile

To rzeczy w które wierzysz czynią Cię człowiekiem img/smilies/smile

---
Odpowiadam na Twój raport - spodziewajmy się u innych tego samego, czego możemy oczekiwać po sobie.
Abesnai

#40 2012-06-27 17:40:39

gwiazda
adept

BasmaW napisał(a):

Mez, tylko malutka dygresja - nie jesteśmy czyści etnicznie, już od dłuższego czasu nie jesteśmy, mamy w sobie geny wielu grup etnicznych, równie dobrze możesz być bardziej germańskich, ba nawet semicki, a nawet w ogóle nie słowiański. Wierzę, że każdy z nas ma swoje potrzeby duchowe, a z czego one wynikają? Nie mam pojęcia, ale coś nas czyni wrażliwymi na pewne sposoby myślenia. Myślisz, że wybrałam islam, bo mnie ktoś indoktrynował? Tobie raczej też nikt nie wpychał rodzimowierstwa, tylko samodzielnie wybrałeś. Czym kierowałeś przy wyborze? Bo alternatywa do czegoś? Alternatywa przeciw chrześcijaństwu i ogólnie religiom monoteistycznym? Bo poszanowanie do kultury narodowej? Pewnie, to może być powód, ale powody wyboru naszych wyznań szukam znacznie głębiej i utwierdzam się w przekonaniu, że to trudne do określenia. Znalazłam opinie, że wybór religii nie jest racjonalny, ale to jest zarzut, niż pozytyw. Nie mówię o sytuacjach, gdy ktoś np. zostaje zmuszony sytuacją, jak często się dzieje w przypadku islamu. Nie, po prostu jakiś trybik w naszej głowie przeskakuje i czujemy, że nas umysł jest kompatybilny z jakimiś założeniami - no to nie jest zbyt racjonalne, ale dla mnie tak jest. Na pewno, nawet w moim przypadku, było trochę wpływu zewnętrznego, bo najpierw trzeba było się zainteresować, a potem już na drodze prostej do zrozumienia czego się potrzebuje. Na pewno nie wszyscy tak mają, ja miałam, może także Ty i inne osoby z tego forum, ludzie których nie znamy, a zmieniają swoją religię np. na judaizm itd. Coś z naszej przeszłości może w nas siedzieć i czekać, aż odkryjemy co jest nam bliskie. Nie uważam, aby nasze zainteresowanie także były przypadkowe. Ale już przestanę gadać, bo wyjdzie, że jakaś nawiedzona jestem i będzie mi przykro img/smilies/tongue

Hej,zgadzam się z Tobą w zupełności.img/smilies/smileimg/smilies/smile
Zazwyczaj gdy się jest dzieckiem to rodzice narzucają nam religię. Pamiętam jak światek piątek czy niedziela można było mnie zobaczyć w kościele, bo to dobrze uchodziło. Aż nadszedł dzień gdzie powiedziałam stop. Nie żebym przeszła na inna wiarę,ale jakby ktoś zapytał się mnie czy jestem katoliczką i czy chodzę do kościoła? To na dzień dzisiejszy odpowiedziałabym: nie wiem a do kościoła jak mam chęć to pójdę. Z wiekiem na wszystko się inaczej patrzy.img/smilies/wink

Pozdrawiam.

img/smilies/wink

Stopka forum