Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#41 2012-06-27 17:50:59

voltaren
przyboczny

Re: JEZUS A RELIGIA

Przecież to co on mówi to jest religia. Wierzy w to co pisze w Nowym Testamenice i żyję według słów Jezusa. Więc to jest religia.

#42 2012-06-27 18:51:04

Andra
Gość

Mezamir, jestes czlowiekiem, myslisz po ludzku, mowisz po ludzku. To o czym mowisz, jest czescia zycia. Dlaczego skupiasz sie na czastce i wynosisz ja ponad inne? Identyfikujesz sie z rodowodem slowianskim, nie dostrzegajac tego ze najpierw musisz byc swiadomy swego  czlowieczenstwa. Spojrz Mezamir- rodzi sie dziecko. Maly czlowiek. Pozniej dowiaduje sie sie kim jest. Uczy sie tego...powiedz mi - gdyby Twoja zona byla powiedzmy Egipcjanka- kim byloby Wasze dziecko, czego bys je uczyl?

#43 2012-06-27 19:04:06

BasmaW
Salam Insh'Allah
Serwis

Andra napisał(a):

Mezamir, jestes czlowiekiem, myslisz po ludzku, mowisz po ludzku. To o czym mowisz, jest czescia zycia. Dlaczego skupiasz sie na czastce i wynosisz ja ponad inne? Identyfikujesz sie z rodowodem slowianskim, nie dostrzegajac tego ze najpierw musisz byc swiadomy swego  czlowieczenstwa. Spojrz Mezamir- rodzi sie dziecko. Maly czlowiek. Pozniej dowiaduje sie sie kim jest. Uczy sie tego...powiedz mi - gdyby Twoja zona byla powiedzmy Egipcjanka- kim byloby Wasze dziecko, czego bys je uczyl?

Żadna Egipcjanka, muzułmanka czy chrześcijanka (chyba, że takie strasznie postępowe nie mieszkające w Egipcie), nie wyjdzie za poganina http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041

Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

#44 2012-06-27 19:34:04

Andra
Gość

Cichaj Ty:D. To Eskimoska.

#45 2012-06-27 20:32:28

Mezamir
Gość

rodzi sie dziecko. Maly czlowiek. Pozniej dowiaduje sie sie kim jest. Uczy sie tego.

Samo się nie rodzi,nie uczy się samo tylko jest uczone img/smilies/big_smile
Kto je uczy?Obecnie nasze dzieci uczone są przez urzędników
rodzice nie mają czasu bo muszą pańszczyznę odrabiać.

Dziecko dorasta i uczone jest że
większośc ma zawsze rację
szukaj i słuchaj autorytetów
musisz być taki jak wszyscy
inny to gorszy,innych tu nie chcą
musisz rywalizowac i być naj
musisz zarabiać więcej
musisz być modny
musisz być trendi
pracuj bo to jest sens życia
na starość dorobisz się fortuny
pojedziesz na wymarzone wakacje i zwiedzisz świat img/smilies/wink
gdy będziesz stary i słaby
zbyt słaby na to by nogami ruszać
ale pracuj,życie rozpoczniesz po 70 tce
na inwalidzkim wózku.

gdyby Twoja zona byla powiedzmy Egipcjanka- kim byloby Wasze dziecko

Kundlem img/smilies/big_smile gdyby gdyby img/smilies/smile
Dziecko byłoby rozkosznym szkrabem rozdartym emocjonalnie.
Nie wolno tego robić dzieciom :>

Identyfikujesz sie z rodowodem slowianskim, nie dostrzegajac tego ze najpierw musisz byc swiadomy swego  czlowieczenstwa.

Jestem świadomy człowieczeństwa
dlatego identyfikuję się ze Słowiaństwem img/smilies/smile
Ty Andro Ty img/smilies/big_smile a dlaczego zakładasz że  nie wiem?
A  gdybyś nie założyła to czym byłby Twój argumnemnt?img/smilies/big_smile

Żadna Egipcjanka, muzułmanka czy chrześcijanka

Dokładnie,antyslawizm,ksenofobia rasizm img/smilies/big_smile  img/smilies/wink biją białych img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-06-27 20:40:41)

#46 2012-06-27 20:44:36

Andra
Gość

Mezamir, nie zakladam niczego, po prostu pytam aby Cie zrozumiec. Inny to inny dla innego. Ani lepszy ani gorszy. Nie zauwazam tego u Ciebie- chwilami mam wrazenie ze na zapas ustawiasz sie na pozycji,, jestem inny lepszy"- zeby nikt nie uznal Cie za innego gorszego.
Pytam czego Ty nauczylbys najpierw Twoje dziecko?  Wiesz, nie dla wszystkich czlowieczenstwo jest tak oczywiste jak zdawaloby sie byc powinno. Co to znaczy byc czlowiekiem? Tylko...az?

#47 2012-06-27 20:59:35

Mezamir
Gość

Czego nauczyłbym swoje dziecko najpierw...
mówić
pisać
czytać img/smilies/smile

myśleć
być samodzielnym
walczyć(aby umieć się bronić)
asertywności

rysować
malować
grać/komponować

kwestionować i odrzucać autorytety
jak sie ciągle stawać zamiast być

hmmm...
astrologia
astronomia
fizyka
chemia
biologia
psychologia
socjologia
religioznawstwo

w wolnych od nauk chwilach
po prostu bym je kochał
karmił img/smilies/big_smile
i odpowidał na pytania "a dlczaczego?".

Co to znaczy byc czlowiekiem?
Tzn akceptować w sobie wszystko co czyni nas ludziem img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-06-27 21:01:49)

#48 2012-06-27 21:30:29

Andra
Gość

Co zatem czyni Cie az Czlowiekiem Mezamir?
Dziecko...coz, proponuje Ci zaczac od kochania jednak:), ale zrobisz jak zechcesz. Nie wspomniales o nauce szacunku, dla siebie i innych...uwazasz to za nieistotne?
Walka, obrona...z kim, przed kim?

#49 2012-06-27 22:01:42

Mezamir
Gość

Już pisałem,to w co wierzymy czyni nas człowiekiem img/smilies/smile
Na szacunek trzeba sobie zasłuzyć img/smilies/smile
Jak można nauczyć szacunku?
Szacunek się czuje lub nie.
Szanuje tylko tych którzy szanują mnie.

#50 2012-06-27 23:10:56

SeJa
przyboczny
Serwis

"Szanuje tylko tych którzy szanują mnie." Więc to Ci którzy cię nie szanują, decydują o tym jaki się stajesz? Czy nie dajesz Im w ten sposób nad sobą władzy? Gdzie tu niezależność? Gdzie Ty sam? Jeśli nawet Boga sam nie wybierasz, bo to miejsce urodzenia wybiera jak sam powiedziałeś.

Więc Sam twierdzisz, że złe jest by samemu wybierać, co nazywasz własnym wyborem właśnie. Dziwna logika http://yoursmiles.org/csmile/question/c0313

A skoro więc nie zgodzisz się ze mną bo jak powiesz sam decydujesz, i sam wybierasz to co jest dobre dla Ciebie, czemu innych nazywasz złymi bo uczynili tak jak mówisz że robisz sam.

Czy więc to co moje jest Twoje, nie cudze? A twierdzisz że, nic Ci do cudzego. Więc co tu w wątkach nie twojego Boga robisz? Jedna wielka sprzeczność.

Nie widzisz tego, że już nie ma Ciebie? Jest tylko to czym nie jesteś. I tylko to Cię kreuje i to się liczy.

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-06-28 00:01:36)

#51 2012-06-27 23:23:17

Andra
Gość

Mezamir, ok- Ty bedziesz szanowal mnie o ile ja bede szanowala Ciebie. Tu mamy problem bo ja mowie to samo. I co?
Nikt nikogo? A moze kto pierwszy ten lepszy? Madrzejszy? Czy gorszy, glupszy...jak myslisz?
Idzmy dalej- twierdzisz  ze czlowiekiem stajemy sie poprzez wiare? Dobrze rozumiem? Bo wiesz- juz mowilam ze nie wierze w nic....wiec jestem czy nie jestem czlowiekiem?

#52 2012-06-27 23:49:49

Mezamir
Gość

"czlowiekiem stajemy sie poprzez wiare?"-nie chodzi o religię img/smilies/smile

"nie wierze w nic."-a w ludzi?W to że słusznie prawisz?img/smilies/big_smile
W coś jednak wierzysz img/smilies/wink wierzysz że Ci się uda lub że jutro będzie lepiej img/smilies/smile
i to właśnie sprawia że działasz jak człowiek,jesteś człowiekiem img/smilies/smile

"Ty bedziesz szanowal mnie o ile ja bede szanowala Ciebie. Tu mamy problem"-nie mamy żadnego problemu img/smilies/big_smile

#53 2012-06-28 00:03:40

SeJa
przyboczny
Serwis

"Szanuje tylko tych którzy szanują mnie." Więc to Ci którzy cię nie szanują, decydują o tym jaki się stajesz? Czy nie dajesz Im w ten sposób nad sobą władzy? Gdzie tu niezależność? Gdzie Ty sam? Jeśli nawet Boga sam nie wybierasz, bo to miejsce urodzenia wybiera jak sam powiedziałeś.

Więc Sam twierdzisz, że złe jest by samemu wybierać, co nazywasz własnym wyborem właśnie. Dziwna logika http://yoursmiles.org/csmile/question/c0313

A skoro więc nie zgodzisz się ze mną bo jak powiesz sam decydujesz, i sam wybierasz to co jest dobre dla Ciebie, czemu innych nazywasz złymi bo uczynili tak jak mówisz że robisz sam.

Czy więc to co moje jest Twoje, nie cudze? A twierdzisz że, nic Ci do cudzego. Więc co tu w wątkach nie twojego Boga robisz? Jedna wielka sprzeczność.

Nie widzisz tego, że już nie ma Ciebie? Jest tylko to czym nie jesteś. I tylko to Cię kreuje i to się liczy.

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-06-28 00:04:41)

#54 2012-06-28 00:04:30

Andra
Gość

Mezamir, wierze we wszystko:). Czytasz rozumiejac to zgodnie z programem zakodowanym w glowie:). Widzisz jak latwo o zwykle nieporozumienie. Pozory moga mylic....
Tak, nie mamy problemu. Szanuje zycie. Nie musze czekac na Twoj szacunek . Zycie jest w kazdym czlowieku:). To samo, jedno zycie, nie dzielace nas, o ile sami sobie tego nie zrobimy wiedzeni rozumem. img/smilies/smile

#55 2012-06-28 00:14:52

Andra
Gość

SeJa, Siostrzyco:)nigdy nie tanczylam w duecie, ale chyba coraz lepiej nam idzie, jak myslisz?

#56 2012-06-28 14:53:08

SeJa
przyboczny
Serwis

Bo tak niewiele trzeba img/smilies/smile Nie mogłam tego postu pozostawić bez odpowiedzi, nie mogłam też w nim się pożegnać. Kocham Was.

#57 2012-06-28 15:20:45

Andra
Gość

My kochamy Ciebie, przeciez wiesz:)

#58 2012-08-05 05:14:16

Conan Barbarzynca
Administrator

Niema potrzeby mieszania w to działalności Jezusa, ja mam cały czas wrazenie ze ktoś tu swoje grzechy chce przypisać nam a potem nas od nich zbawić img/smilies/wink

Stopka forum