Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2012-07-01 12:22:25

Andra
Gość

Sefer Jecira

Otwieram ten watek w nadziei ze zabiora glos ci ktorzy wiedza o Ksiedze Stworzenia wiecej niz mozna znalezc w necie, ci ktorzy widza w Niej wiecej niz powierzchnie slow, ci ktorym tresc tej Ksiegi laczy sie zapisem kodu DNA.  Ci ktorzy dostrzegaja jednosc i jednorodnosc Zycia.
Ja nie wiem nic, ale przeczuwam ze to jest To. Co...? Zachlanny palacy glod, wiekszy nawet niz w zetknieciu z Kabala upewnia mnie ze to dobry trop. Krzysiu, bardzo prosilabym Cie o choc kilka slow. Wiecej niz kilka:) . Na razie w tym co przeczytalam....
Prawda juz nawet nie tanczy...na najwyzszych obrotach, skoncentrowana i niezwykle tresciwa....

Ostatnio edytowany przez Andra (2012-07-01 12:41:53)

 

#2 2012-07-13 16:51:21

egoista99
przyboczny
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 3072

Re: Sefer Jecira

Hmm..to moze byc trudne by znależć kogoś kto wie wiecej ...

1.1. Trzydziestoma dwiema cudownymi ścieżkami mądrości Jah, Jahwe Zastępów, Bóg Izraela, Bóg Żywy i Król świata, El Szaddaj Miłościwy i Miłosierny, Wysoki i Wzniosły, mieszkający na wysokości i święty — Imię Jego( 72 literowe ), wyrył i stworzył swój świat przez trzy: przez liczbę, słowo i pismo.
1.2. Dziesięć sefir2 nicości oraz dwadzieścia dwa podstawowe znaki: trzy matryce, siedem podwójnych i dwanaście prostych3.
1.3. Dziesięć sefir nicości. Liczba dziesięciu palców, pięć naprzeciw pięciu, i Przymierze Pojednania, miejsce w środku jak słowo języka i słowo nagości4.
1.4. Dziesięć sefir nicości. Dziesięć, a nie dziewięć, dziesięć, a nie jedenaście. Pojmij w mądrości i bądź mądry w pojmowaniu. Zgłębiaj je, badaj, ustal rzecz dokładnie i przywróć Stwórcy należne Mu miejsce.
1.5. Dziesięć sefir nicości. Ich miarą jest dziesięć, ponieważ nie ma im kresu. Głębia początku i głębia końca, głębia dobra i głębia zła, głębia góry i głębia dołu, głębia wschodu i głębia zachodu, głębia północy i głębia południa. Pan Jeden, Bóg, Król Niezawodny, panujący w nich wszystkich z siedziby świętości swojej na wieki wieków.
1.6. Dziesięć sefir nicości. Ich ogląd jest jak postrzeżenie błyskawicy, a ich granicą — bezkresność. W nich Jego słowo biegnie i powraca. Podług Jego mowy gnają jak huragan i oddają pokłony przed Jego tronem.
1.7. Dziesięć sefir nicości. Wetknij ich koniec w ich początek — tak płomień jest związany z żarzącym się węglem, bowiem Pan jest Jeden i nie ma drugiego. A wobec jednego, cóż ty liczysz?
1.8. Dziesięć sefir nicości. Okiełznaj usta swoje w mowie i serce swoje w gorączce, a jeśli twoje serce biegnie, przywróć je na miejsce, bo przecież powiedziano: biegnie i powraca. I dlatego właśnie zawarte zostało przymierze5.
1.9. Dziesięć sefir nicości. Pierwsza: Duch Boga Żywego, błogosławione i błogosławiące Imię Jego, Boga Wiekuistego. Głos, tchnienie i mowa — oto Duch Święty.
1.10. Druga: tchnienie z Ducha. Wyrył i wyciosał nim dwadzieścia dwa podstawowe znaki: trzy matryce, siedem podwójnych i dwanaście prostych, a Duch w nich jeden.
Trzecia: woda z tchnienia. Wyrył i wyciosał w niej pustkę i próżnię oraz muł i błoto. Wyrył je w rodzaj bruzdy, wyciosał je w formie ściany i pokrył rodzajem tynku.
Czwarta: ogień z wody. Wyrył i wyciosał w nim tron chwały, serafim i ofanim, istoty święte i anioły służebne. W tych trzech sefirach założył siedzibę swoją, bo powiedziano przecież: uczynił posłańcami swymi wichry, sługami swymi ogień pałający6.


Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Offline

 

#3 2012-07-13 19:42:19

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

To jest piekne:). I tak prawdziwe ze nie moge sie nasycic sie melodia ktora brzmi w tych slowach, ktora  przenika je. Czekam na Krzysia, On rozumie te slowa...

 

#4 2012-07-15 03:48:03

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

I to jest najczyste Swiatlo w najbardziej skondensowanej formie, Zohar to zaledwie odblask tego Swiatla. Nie rozumiem ni w zab a wiem ze kazde slowo jest Prawda zapisana szyfrem. Co stanowi klucz do tego szyfru?

 

#5 2012-07-16 15:49:44

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

O prosze jaki tlok w tym watku.
Na razie o sefirach- dlaczego z nieskonczonosci zrozbiono nicosc? Po co?
Dotarlam do Tiferet, i niezaleznie od tego co mowia o niej madrzy ludzie....jest najpiekniejszym swiatlem, jest tecza spinajaca brzegi tego co poznane i niepoznanego, jest brama laczaca niebo i ziemie. Jest najpiekniejszym radosnym spokojem duszy. Jest dusza czlowieka.  Otwiera drzwi nieba, zawiera wszystkie kolory, w niej rozszczepiaja sie tworzac barwy ziemi.  Jest usmiechem serca. I cala w niej jestem. Tak ja czuje, tak ja widze, jest najpiekniejsza sefira jaka Niebo daje Ziemi.  W niej lacza sie w jedno. img/smilies/smile

 

#6 2012-07-16 16:28:02

DP44
zaaklimatyzowany
Skąd: Reading
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 762
Serwis

Re: Sefer Jecira

Mnie zaciekawił ten wątek, ale ja nic więcej na ten temat nie wiem, a chętnie bym się dowiedział:)

Offline

 

#7 2012-07-16 16:58:21

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

No, ja tez.  Na razie chlone sefiry, uwazam je za wibracje energii. Kluczowa jest Daat, ktora zawiera sie we wszystkich pozostalych, a one pochodza z niej. Jest kompletnym nasyceniem kolorami,  poczatkiem i koncem.
Ja nie wiem czemu Artur siedzi cicho, wiele wie na ten temat bez watpienia...

 

#8 2012-07-16 22:10:09

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

Dogrzebalam sie do teorii superstrun, ktora mowi o 22 podstawowych czestotliwosciach struktury Kosmosu- w Drzewie Zycia sa to 22 kanaly polaczen energetycznych ktore lacza sefiry umozliwiajac przeplyw energii pomiedzy nimi.
Tiferet ponoc jest zlocista....mowilam ze najpiekniejsza.
W kazdym razie  Sefer Jecira to cyfrowy zapis stworzenia w skali makro i mikro. Na ile odczytany poprawnie, i na ile nauka to potwierdza?  Jesli nie potwierdza to znaczy ze jeszcze do tego nie doszla...

 

#9 2012-07-16 22:25:09

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Sefer Jecira

Wzywany do tablicy siedzę i czekam. Mamy tutaj grupę ekspertów ds. kabały zatem ... posiedzę i poczekam jeszcze trochę img/smilies/wink


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#10 2012-07-16 23:39:58

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

Ale z Tarotem mozesz w miedzyczasie to polaczyc? Prosze:)

 

#11 2012-07-17 00:03:11

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Sefer Jecira

Nie lubię mieszania systemów img/smilies/wink Ale ... skoro chcesz poczytaj:

http://tarot.diariusz.net/wiki/dodatki/ … zewo_zycia

A tam masz link do dokumentu: Tarot -- 32 Ścieżek Mądrości (autorstwa i Franza Bardona).


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#12 2012-07-17 10:17:43

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

Dziekuje, ale czy nie sadzisz ze to nie jest mieszanie systemow a raczej kontynuacja? Tarot wyrasta z Kabaly, a ona z z tego o czym jest ten watek.  Ciekawa jestem Twojego zdania na temat Ksiegi Stworzenia.  I fajnie byloby porownac uklad czakr i meridianow z Drzewem Zycia i sefirami, na tym zna sie Ja i tez cicho siedzi lis jeden:).  Na moj rozumek Tiferet jest czakra serca

 

#13 2012-07-17 18:12:03

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Sefer Jecira

Pomysł na to, iż Tarot miałby wyrastać z kabały (w tym przypadku okultystycznej), to pomysł zaledwie XIX wieczny rozwinięty przez zakony i bractwa okultystyczne działające na przełomie XIX/XX wiek. Oczywiście 'nowa świecka tradycja' (czytaj: literatura ezoteryczna) rozdmuchała tę ideę do granic możliwości (i to już w XX wieku na fali rewolucji Nowej Ery). Nie oznacza to jednak, że istnieją jakiekolwiek niepodważalne dowody na taki stan rzeczy. W przypływie natchnienia można przyjąć taki pomysł i traktować jak hipotezę roboczą - nic ponadto.

Dokładnie tak samo mają się sprawy z próbą dopasowania systemu czakr i 'wmontowania' go w Tarota, za pośrednictwem 'powiązań' kabalistycznych, jako element 'drzewa'. Można, ale to także będzie tylko i wyłącznie hipoteza robocza, rozwinięcie innej hipotezy roboczej, mniej lub bardziej zręcznie postawiona.

Zaś sama księga? Hm ... księga jak księga. Chcesz cały tekst wraz z tłumaczeniem? img/smilies/wink


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#14 2012-07-17 18:59:32

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

Chce. Pewnie ze chce. Artur, ja nie posluguje sie pomyslami a przeczuciami:). Popatrz- 1000 lat temu w rozmowie z Lidka mowilam o formie, o tresci i tym ,, czyms" co jest naszym rdzeniem, jadrem- i dopiero teraz odnalazlo mi sie w  Tiferet. A Tarot:), coz, z powietrza sie nie wzial. Wiesz, ufam sobie, wiec to co czuje jest prawdziwe. Nie to co mysle, interpretowanie pozostawiam na zas, najpierw trzeba wiedziec co a potem dlaczego. Wiec to wszystko wynika z siebie nawzajem i pasuje do siebie.

 

#15 2012-07-17 19:09:46

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Sefer Jecira

Skoro prosisz to wrzuciłem:

http://www.scribd.com/doc/100329771/Sefer-Jecira

Możesz pobrać bo niewygodnie się czyta skan 'bokiem'  (PDF Reader by Adobe ma możliwość obracania w prawo). Tekst trochę pomazany (przez studentów, czasami trzeba uważać komu się książki pożycza) img/smilies/wink

Ps. Poczekam, aż odkryjesz jedenastą z dziesięciu img/smilies/wink


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#16 2012-07-17 21:00:42

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

Mowisz o Daat? Ona jest w kazdej, gdzies pisalo ze jest lawendowa, ale ja widze ja bez koloru, raczej przybiera kolory wszystkich inmych, przenika je, jest opalizujaca img/smilies/smile jak perla. Choc fakt, u gory, najblizej korony jest juz indygo. Powiedzialabym ze ozywia calosc, co Ty na to?

 

#17 2012-07-18 00:56:12

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

I jeszcze jedno: z tym wszystkim wiaze mi sie ta wieza ktora kiedys mi sie zobaczyla, a na jej tle plonacy napis, pewnie po hebrajsku. A wczoraj znow ja widzialam, i ten napis...i slyszam: ratuj nas, albo : ratujcie nas...? Jedyne co przyszlo mi do glowy to dusze uwiezione w czasie.  Jakies skojarzenia...ktos cos moze kojarzy z czyms? Jaki to ma zwiazek z Ksiega Stworzenia? Nic nie wiem.img/smilies/sad

 

#18 2012-07-18 06:30:48

Lidka
mentor
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 21446

Re: Sefer Jecira

Dobrze Ci się skojarzyło. Żadna dusza, która oderwała się od poziomu materialnego (czyli ze swojego właściwego poziomu), nie potrzebuje ratunku.

Nie widzę też związku z Księgą Stworzenia.


Pozdrawiam!

Lidka

Offline

 

#19 2012-07-18 13:15:09

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

Ja tez ale jest. Pewnie sam sie objawi. Lidka, dobrze ze tu jestes, czuje sie razniej, Ty jestes jak skala.img/smilies/smile jak oparcie, wsparcie- taki staly, stabilny punkt. To dobrze.... Ty wiesz- dusza ktora oderwala sie od materii przedwczesnie moze utknac pomiedzy ziemia a niebem. Tam nie ma czasu, tu jest. A one utknely w czasie ktorego juz nie ma, i czekaja na nas?  Widzialas takze ten napis, wiesz co oznacza?  A ja czuje ich ogromna rozpacz, bo ja wiem...otchlan beznadziei?  A one czekaja, tam gdzie pozostaly, w swiecie ktorego nie ma.  Matko jedyna przeciez to nie  na moj leb. Artur, nie sciagne SJ, chyba za duzy plik. A Ty nie moglbys tego wstawiac tutaj, kawalkami?

 

#20 2012-07-18 13:43:10

Artur
Administrator
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 4216

Re: Sefer Jecira

Byłoby to dość bolesne (ciąć to na pojedyncze pliczki), ale ok... zobaczę co da się zrobić.


Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Offline

 

#21 2012-07-18 13:58:35

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

:*

 

#22 2012-07-18 15:30:34

Lidka
mentor
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 21446

Re: Sefer Jecira

Andra napisał(a):

Ja tez ale jest. Pewnie sam sie objawi. Lidka, dobrze ze tu jestes, czuje sie razniej, Ty jestes jak skala.img/smilies/smile jak oparcie, wsparcie- taki staly, stabilny punkt. To dobrze.... Ty wiesz- dusza ktora oderwala sie od materii przedwczesnie moze utknac pomiedzy ziemia a niebem. Tam nie ma czasu, tu jest. A one utknely w czasie ktorego juz nie ma, i czekaja na nas?  Widzialas takze ten napis, wiesz co oznacza?  A ja czuje ich ogromna rozpacz, bo ja wiem...otchlan beznadziei?  A one czekaja, tam gdzie pozostaly, w swiecie ktorego nie ma.  Matko jedyna przeciez to nie  na moj leb.

One czekają na... siebie samych, na 'dorośnięcie' do innej decyzji (opuszczenia tego planu, pójścia w stronę Światła). Same muszą o tym zadecydować. Nie musisz się nimi zajmować, one są tak samo pod opieką jak ludzie. Jeśli potrafisz - pomóż im. Jeśli nie - idź dalej. I uważaj, żebyś i Ty nie została z nimi img/smilies/wink.

I nie, nie chodzi o 'oderwanie się od materii przedwcześnie', chodzi o [b]nie[b] oderwanie się od materii, te dusze pozostały na planie materialnym.

Tak, widziałam tego typu napisy, ale nie wiem, czy te same co Ty. Zostawiłam, nie zajmuję się tym.

Andra, nie martw nimi, w ten sposób nikomu nie pomożesz, a sobie możesz zaszkodzić. Nieważne, że tam nie ma czasu, właśnie dlatego nikt ich nie pogania, same dojrzewają do swoich decyzji. Czas naprawdę nie gra roli. Ale bądź pewna, że żadna z nich nie jest pozostawiona 'na pastwę losu' i w końcu wrócą wszystkie, co do jednej img/smilies/wink.


Pozdrawiam!

Lidka

Offline

 

#23 2012-07-18 15:55:42

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

Moze Lidko, moze...ale nie o ,,martwienie sie" chodzi. Skad ta rozpacz, ciezka jak glazy? Skad beznadzieja? One krzycza, i nie mozna pojsc dalej pozostawiajac je na pastwe czasu. Nie rozumiem tego, ale zadnej prosby o pomoc nie wolno pominac Lidka. Tak to czuje, choc nie wiem nic, tyle co nic. Nawet nie wiem kim sa, dlaczego sa w takim stanie. Ale czuje te ciezar ich rozpaczy, to co- mam udawac ze go nie ma? Przed kim, przed soba?

 

#24 2012-07-18 16:43:46

Lidka
mentor
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 21446

Re: Sefer Jecira

Nie, nie masz nic udawać. Spróbuj zrozumieć ten mechanizm. Nabierz jego świadomości, po prostu, przestaniesz cierpieć z tego powodu.

Dlaczego tak się dzieje? Skąd ta rozpacz? Te dusze utknęły w swojej negatywności, nie dojrzały jeszcze do wyborów pozytywnych. A wciąż je mają. Ale ich na razie nie widzą. Odrzuciły Światło i Miłość, same zamknęły się w tym kręgu rozpaczy. Muszą doświadczyć swojego wyboru do końca, inaczej nie będą gotowe na zmiany. Jak im pomóc? Wskazać na Światło, uświadomić im, że Ono istnieje i że w Nim nasza Istota. Potrafisz to? Jak tak - działaj. Ale musisz też wiedzieć, że mogą nie zechcieć Cię słuchać. Tak jak ludzie: możesz czasami stanąć na głowie, a oni i tak wybiorą swoje... A jak nie potrafisz im pomóc, jaki ma sens Twoje negatywne podejście do tego problemu? Komu ono pomoże i jak?


Pozdrawiam!

Lidka

Offline

 

#25 2012-07-18 22:53:05

Andra
Gość

Re: Sefer Jecira

Oj Lidka, a gdzie, w czym Ty dostrzegasz to moje,, negatywne nastawienie"?  Nie pojmuje:). Mowisz ze one nie widza swiatla i jednoczesnie o tym ze go nie wybraly, co jest kompletnie nielogiczne, wybrac mozna gdy jest w czym. A pozostawienie bezglosnego wolania o pomoc bez odzewu - jest albo przejawem egoizmu albo niepewnoscia, gdyz tylko czlowiek ktory nie ufa sobie- boi sie tego co kojarzy mu sie ze slaboscia. Swiatlo nie obawia sie ciemnosci Lidus.

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo