Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2010-02-17 21:19:25

fiodor
przyboczny

Wakacje 2010

jakie macie plany wakacyjne? polska czy zagranica?

mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

#2 2010-02-20 00:11:45

Krzysztof K
Pielgrzym

Re: Wakacje 2010

Jak zwykle: Bieszczady.
Jestem w tym temacie monotematyczny.

Krzysztof K

#3 2010-02-20 00:18:44

Jazon
zaaklimatyzowany

I ja jestem stały w swoich wyborach - Ukraina

Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

#4 2010-02-20 17:59:35

fiodor
przyboczny

w sumie ja też jestem monotematyczny - ja co roku polskie morze. to samo miejsce ten sam pokój. jakoś się przywiązuję do ludzi i miejsc.

#5 2010-02-20 20:14:44

bezemocji
przyboczny

Ukrainę mile wspominam. Miasta zwiedzamy dla zasady, a łazimy głównie po górach. Plecak, namioty, gary - tak przebyliśmy dzicze Gorganów i bardziej turystyczną Czarnohorę z Howerlą, Petrosem, naszym przedwojennym  obserwatorium szlakami słupków granicznych polsko-czeskich z 1920 roku. Mapy reprinty z 38 roku - aktualne! Ludzie super, normalni i życzliwi jak to w górach. Żadnych fobii narodowych. Skręcając nad granicę z Rumunią pobyliśmy z rejonach zupełnie dzikich, bez śladu turystów. Nad Cisą gdzie jest ponoć środek Europy (Dilowe) mieszkaliśmy w domach ukraińskich na miłe zaproszenie gospodarzy. Na myśl o jakiś pieniądzach niemal się obrazili img/smilies/smile Co za gościnność ... Z rewizytą gościliśmy z kolei poznanego tam biologa ze stacji Uniwersytetu Lwowskiego spod Howerli. Nie wiem czy w tym roku, ale chcemy tam wrócić. Dla "naturalistów" - polecam.

Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? img/smilies/roll

#6 2010-02-22 03:03:00

Jazon
zaaklimatyzowany

bezemocji napisał(a):

Ukrainę mile wspominam. Miasta zwiedzamy dla zasady, a łazimy głównie po górach. Plecak, namioty, gary - tak przebyliśmy dzicze Gorganów i bardziej turystyczną Czarnohorę z Howerlą, Petrosem, naszym przedwojennym  obserwatorium szlakami słupków granicznych polsko-czeskich z 1920 roku. Mapy reprinty z 38 roku - aktualne! Ludzie super, normalni i życzliwi jak to w górach. Żadnych fobii narodowych. Skręcając nad granicę z Rumunią pobyliśmy z rejonach zupełnie dzikich, bez śladu turystów. Nad Cisą gdzie jest ponoć środek Europy (Dilowe) mieszkaliśmy w domach ukraińskich na miłe zaproszenie gospodarzy. Na myśl o jakiś pieniądzach niemal się obrazili img/smilies/smile Co za gościnność ... Z rewizytą gościliśmy z kolei poznanego tam biologa ze stacji Uniwersytetu Lwowskiego spod Howerli. Nie wiem czy w tym roku, ale chcemy tam wrócić. Dla "naturalistów" - polecam.

To co piszesz Bezemocji w pełni pokrywa się z moimi obserwacjami i doświadczeniami z moich pobytów na Ukrainie.
To co piszesz jest z wielu powodów b ważne i chciałbym z Tobą na te tematy porozmawiać. Właśnie tworzę watek o Ukrainie -  serdecznie Cię zapraszam do rozmowy i współtworzenia wątku.

Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

#7 2010-02-22 21:50:55

kszynka
Chochlik

A ja chciałabym w końcu mieć w ogóle wakacje.
Dwa lata temu udało sie wyrwać tydzień nad jeziorami-dokładnie miejscowość Pszczew, ale wyjazd z wielu pwodów rodzinnych pozostawił tylko złe wspomnienia.
Notabene polecam ten ośrodek-można sobie zorganizować wypad na każdą kieszeń, bo mają też pole namiotowe. Jeździłam tam jeszcze na studiach, właśnie na takie bardziej spartańskie wakacje img/smilies/smile
http://www.agro-wypoczynek.com.pl/pages/pl/o-nas.php

A od dawna mam wielką chęć zobaczyć znowu nasze morze...Lubię bez względu na pogodę, ale raczej miejsca bez ludzi i uchowaj boziu od leżenia lackiem, na zatłoczonej plaży. Ale wieki nie byłam-chyba dobre 8 lat!
Góry mam blisko (Karkonosze, Sudety). Jeździłam też w Bieszczady img/smilies/smile Z gór, na razie Tatry nieruszone img/smilies/smile
Zobaczymy, czy uda się wyrwać coś w tym sezonie letnim img/smilies/smile Mam wielką nadzieję, choć urlop będzie szybciej i w klimatach remontowych img/smilies/hmm

Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

#8 2010-02-22 21:55:10

Dorcik
przyboczny

Ja góry -ciagle ,bez przerwy,bez wytchnienia  góry -mój ukochany Karpacz ,zwiedzanie ''tajemniczych ''miejsc ,przywozenie róznych staroci ,doporowadzających mojego męża do szewskiej pasji img/smilies/big_smile. Ech i ta cisza .....spokój ...

''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... ''img/smilies/smile img/smilies/smile

#9 2010-02-22 22:02:33

kszynka
Chochlik

Wolę Szklarską Porębę Dorcik img/smilies/smile Lubię tez satmdąd wypady do Czechów, na obiadek img/smilies/tongue

#10 2010-02-22 22:08:06

Dorcik
przyboczny

Szklarska Poręba ,tez piękne miasteczko ...Tylko ja Kszynka bardziej wchodzę w miejsca ,gdzie jest najmniej ludzi ,bo ja dzika jestem .... Mój mąż ma za KamiennąGórą swoja ciocię,mieszkają na końcu wsi ,za domem las ,za stodołą widok na Śniezkę -cisza ,spokój ,piękne poniemieckie budynki ....

''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... ''img/smilies/smile img/smilies/smile

#11 2010-02-22 22:18:02

kszynka
Chochlik

Ja nie mam tam nikogo, więc wypady raczej w sensie pensjonaty i wycieczki tam gdzie auto i nogi poniosą img/smilies/smile Nie lubię tłumnych miejsc-też dzikusek jestem img/smilies/wink Za to cenię sobie bardzo kontakt z przyrodą, z naturą. To mnie bardzo ładuje energią.

#12 2010-02-23 07:50:32

fiodor
przyboczny

a ja właśnie zaklepałem sobie noclegi nad morzem w moim ukochanym małym, spokojnym pensjonaciku. już ustaliliśmy z właścicielem jakie piwo w tym roku będziemy "poznawać". ech już się cieszę na ten wyjazd.

#13 2010-02-23 08:38:24

Krystyna
zaaklimatyzowany

Może tylko niedzielne wypady za miasto?Nie planuję wakacji,choć może?Lubię przestrzeń i wolność.Samochód /oby sprawny/i jazda w "ślepo" w poszukiwaniu piękna.Znajduję je tak.Zawsze znajduję.W człowieku i jeszcze nieskażonej przyrodzie.

#14 2010-02-26 17:47:22

Jatagan
szlachetny gawędziarz

Karpacz i Szklarska zarypiaste miejsca, sam nie wiem które lepsze. W Karpaczu najlepiej wspominam tor saneczkowy... po ośmiu piwach zjazd jest niezły img/smilies/big_smile
Niesamowite miejsca i niesamowici ludzie... może kiedyś jeszcze tam wrócę...

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#15 2010-02-26 17:51:54

kszynka
Chochlik

Bo na Dolnym Śląsku, to sami fajni ludzie Jatagan mieszkają img/smilies/winkimg/smilies/tongue

#16 2010-02-26 18:05:42

Dorcik
przyboczny

Jatagan-po 8 piwach ,to ja bym nawet jednej nogi do saneczek nie wsadzila ,bo nie wiedzialabym do których ,bo bym widziala potrójnie ..... img/smilies/big_smile
Kszynka -a nie mow ,ze Ty z mojego ukochanego Dolnego Śląska ?

#17 2010-02-26 21:27:48

kszynka
Chochlik

Z tego, co mi się wydaje, Legnica nadal na Dolnym Śląsku img/smilies/wink Tu się urodziłam i tu mieszkam, od małego owiewana zapachami z rodzimej Huty img/smilies/big_smile

#18 2010-02-27 23:57:10

Krzysztof K
Pielgrzym

fiodor napisał(a):

a ja właśnie zaklepałem sobie noclegi nad morzem w moim ukochanym małym, spokojnym pensjonaciku. już ustaliliśmy z właścicielem jakie piwo w tym roku będziemy "poznawać". ech już się cieszę na ten wyjazd.

Ja już zaklepałem mój stały pokój, nr 13 u Goprowców w Ustrzykach Górnych.
Polecam każdemu zarówno warunki, jak i klimat tworzony przez przebywających tam ludzi.

Krzysztof K

#19 2010-02-28 07:15:41

fiodor
przyboczny

bieszczady to moje wyzwanie. ja miłośnik gór (mam przewodnika górskiego) - jedynie w bieszczadach nie byłem. ale najpierw zaszczepię w synku miłość do gór a później razem zaliczymy dla mnie ostatni dla niego pierwszy bastion.

#20 2010-02-28 07:39:07

jack66
adept

Ja planuje wyjazd w góry , Tak czytam o tych Bieszczadach zawsze chciałem tam pojechać ! muszę to przedyskutować z moja kochana img/smilies/smile Ona znów chce nad morze , nie mówie że jest tam zle , ale ciagnie mnie do gór img/smilies/smile

#21 2010-03-26 10:51:29

roxis84
przyboczny
Serwis

kszynka napisał(a):

Bo na Dolnym Śląsku, to sami fajni ludzie Jatagan mieszkają img/smilies/winkimg/smilies/tongue

:moj:

Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

#22 2010-04-28 10:53:00

Vespertine
zaaklimatyzowany

Plany na tegoroczne wakacje? Zapewne polskie morze.
W górach nie widzę nic ciekawego.
Ot ładne widoki, przechodzone kilometry w celu zdobycia szczytu i tyle.
Nie, nie ostatnie wakacje w górach upewniły mnie, że to miejsce nie dla mnie.

#23 2010-04-28 11:04:49

Jatagan
szlachetny gawędziarz

Dla każdego coś innego img/smilies/wink Dla mnie góry też już się skończyły...
Plany wakacyjne... jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i zdrowie pozwoli to w tym roku u mojej "bratniej duszy" na wsi... jeziorko, las, ryby, grzyby i... pomidorowy raj img/smilies/big_smile. Na tyle daleko że da się oderwać od codziennej szarzyzny i na tyle blisko że w cięgu maksymalnie dwóch godzin możemy być w domu.
Właśnie tak wyobrażam sobie swoją emeryturę img/smilies/wink

Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
                            Robert Bruce (Waleczne serce)

#24 2010-05-24 15:43:00

Gollum
zaaklimatyzowany

Miało być tak: 10 lipca wyjazd do Jaślisk (Beskid Niski), by posiedzieć rpzy piwie z właścicielami tampejszego schroniska i pogadać. Nastepnego dnia bladym switem skok przez Słowację i Węgry na pole namiotowe koło jezior Plitvickich. Kolejny dzień - włóczenie sie po jeziorach, a po południu skok na pole namiotowe koło Dubrovnika. dzień następny - łażenie po Dubrovniku, a po południu jazda na południe, przez czarnogórę do Albanii, gdzie mamy nocleg.
Potem przez dwa tygodnie albo byczenie sie na plaży, albo wycieczka gdzieś po północnej Albanii (Kruja, Szkodra, Lezha, Shengjin i inne) i Czarnogórze (j. Szkoderskie, Budva, Kotor, Stary Bar, Durmitor, kanion Tary i inne). Potem powrót przez Macedonię (bo przez Kosowo nie da rady; nie wjade do Serbii), Serbię, Węgry i Słowację powrót do domu z noclegiem koło Nowego Sadu.
Wszstko było dograne, nagle ból rozsadzający płuca, pogotowie, szpital. Zawał. I kategoryczny zakaz spędzania wakacji w górach i cieplejszym klimacie. Za rok, jesli bedę grzeczny, to i owszem, ale w tym roku to raczej zimne i płaskie klimaty.
I własnie szukam. Myslałem o krajach bałtyckich, ale tam równie drogo co w Polsce. Na razie mysle o Danii nad Morzem Północnym, ale jeszcze nic konkretnego nie wynalazłem.

#25 2010-05-24 16:39:12

Dorcik
przyboczny

Gollum napisał(a):

Miało być tak: 10 lipca wyjazd do Jaślisk (Beskid Niski), by posiedzieć rpzy piwie z właścicielami tampejszego schroniska i pogadać. Nastepnego dnia bladym switem skok przez Słowację i Węgry na pole namiotowe koło jezior Plitvickich. Kolejny dzień - włóczenie sie po jeziorach, a po południu skok na pole namiotowe koło Dubrovnika. dzień następny - łażenie po Dubrovniku, a po południu jazda na południe, przez czarnogórę do Albanii, gdzie mamy nocleg.
Potem przez dwa tygodnie albo byczenie sie na plaży, albo wycieczka gdzieś po północnej Albanii (Kruja, Szkodra, Lezha, Shengjin i inne) i Czarnogórze (j. Szkoderskie, Budva, Kotor, Stary Bar, Durmitor, kanion Tary i inne). Potem powrót przez Macedonię (bo przez Kosowo nie da rady; nie wjade do Serbii), Serbię, Węgry i Słowację powrót do domu z noclegiem koło Nowego Sadu.
Wszstko było dograne, nagle ból rozsadzający płuca, pogotowie, szpital. Zawał. I kategoryczny zakaz spędzania wakacji w górach i cieplejszym klimacie. Za rok, jesli bedę grzeczny, to i owszem, ale w tym roku to raczej zimne i płaskie klimaty.
I własnie szukam. Myslałem o krajach bałtyckich, ale tam równie drogo co w Polsce. Na razie mysle o Danii nad Morzem Północnym, ale jeszcze nic konkretnego nie wynalazłem.

Normalnie sam ..żywioł ... img/smilies/smile img/smilies/smile Aż się samemu chciałoby wziąśc plecak i z Wami powedrowac img/smilies/smile img/smilies/smile

Ale ..na wszystko jest czas ..na to tez ..najważniejsze to zdrowie ...img/smilies/smile

A w ogóle miło Cię powitac na Imladis -Gollum img/smilies/smile img/smilies/smile

Stopka forum