Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2010-05-24 17:14:38

Gollum
zaaklimatyzowany

Re: Wakacje 2010

Dorcik napisał(a):

Aż się samemu chciałoby wziąśc plecak i z Wami powedrowac img/smilies/smile img/smilies/smile

My nie wędrujemy z plecakami. Jesteśmy zbyt wygodni. Żona nawet nie chce słyszec o miejscu, gdzie nie mamy oddzielnej łazienki i kuchni. Ale z drugiej strony nam potrzebna jest tylko ta łazienka, ta kuchnia i cztery miejsca do spania. I nic więcej. telewizor zwykle jest, ale i tak nikt go nie włącza.
Poza tym jesteśmy specyficzni. Z jednej strony zatrzymujemy sie przy każdym ciekawym kwiatku, więc droga, która powinna zająć godzinę, nam zajmuje dwie albo więcej, ale gdy trzeba, to tak dajemy czadu, że z nami wytrzymuje tylko wytrawny włóczykij. Nikt nam do dziś nie chce uwierzyć, że zeszlismy całą rodzina ze Skalniatego Plesa do Łomnicy przez Wodospad Studeny, a syn Krzysiek miał wtedy sześć lat. Dwa lata temu tak przegoniłem po Amsterdamie znajomych, z którymi pracowałem w Holandii, ze do Hagi nikt nie chciał ze mną jechać...

#27 2010-05-24 17:28:39

Dorcik
przyboczny

Gollum napisał(a):

Dorcik napisał(a):

Aż się samemu chciałoby wziąśc plecak i z Wami powedrowac img/smilies/smile img/smilies/smile

My nie wędrujemy z plecakami. Jesteśmy zbyt wygodni. Żona nawet nie chce słyszec o miejscu, gdzie nie mamy oddzielnej łazienki i kuchni. Ale z drugiej strony nam potrzebna jest tylko ta łazienka, ta kuchnia i cztery miejsca do spania. I nic więcej. telewizor zwykle jest, ale i tak nikt go nie włącza.

Jak prawie każda kobieta .One z natury są bardzo wygodne .... img/smilies/wink

Gollum napisał(a):

Poza tym jesteśmy specyficzni. Z jednej strony zatrzymujemy sie przy każdym ciekawym kwiatku, więc droga, która powinna zająć godzinę, nam zajmuje dwie albo więcej, ale gdy trzeba, to tak dajemy czadu, że z nami wytrzymuje tylko wytrawny włóczykij. Nikt nam do dziś nie chce uwierzyć, że zeszlismy całą rodzina ze Skalniatego Plesa do Łomnicy przez Wodospad Studeny, a syn Krzysiek miał wtedy sześć lat. Dwa lata temu tak przegoniłem po Amsterdamie znajomych, z którymi pracowałem w Holandii, ze do Hagi nikt nie chciał ze mną jechać...

Bo wszystko jest ciekawe ,nawet kwiatki przy drodze -sa fantastyczne ...
No ba ...moja córka ,która miała dopiero 4 latka ,sam wdarła się bez niczyjej pomocy na Snieżkę ,spadzisto ,bo spadzisto ,ale doszła .Zuch dziewczyna ...
Nie wspomnę o moim synku ,który miał 8 miesiecy ,a przeszedł z nami wszerz i wzdłuz prawie całe Tatry img/smilies/big_smile W nosidełku ,bo w nosidelku ,ale przeszedł .... img/smilies/smile

W tamtym roku bylismy w Czechach ,piekne miejsca do zwiedzania ,wiele ciekawych zakątków ,miodzio ... Ja z mężem momentami padałam ,a te moje zuchy dalej biegały po górach img/smilies/smile

''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... ''img/smilies/smile img/smilies/smile

#28 2010-05-31 17:56:57

Gollum
zaaklimatyzowany

No i już plany wakacyjne w miarę skrystalizowane; jedziemy na Kaszuby nad jakieś jezioro. W programie moczenie sie w tym jeziorze (to rodzina), moczenie kija (to ja), wypady do Trójmiasta, po okolicy, może na dorsze na Bałtyk i wycieczka promem do Karlskrony.
Ale może i nic z tego nie wyjść. Bo to już dziewiąta wersja tegorocznych wakacji. Miało być tak:
1. tydzień nad polskim morzem, tydzień na Litwie, Łotwie lub Estonii
2. tydzień na północnych Węgrzech, drugi tydzień nad polskim morzem
3. tydzień na południowych Węgrzech, drugi tydzień nad polskim morzem
4. Dwa tygodnie na południowych Węgrzech z wypadem do Chorwacji-j.Plitvickie i Austrii-Wysokie Taury
5. tydzień w Hiszpanii, tydzień gdzieś w Polsce
6. Wspomniana wyżej Albania i Czarnogóra
7. Dania (Jutlandia nad Morzem Północnym)
8 Last minute gdziekolwiek (to rodzina) lub w chłodniejsze kraje (ja)
9 Kaszuby

#29 2010-06-06 00:44:01

Bujaczek
Promyczek
Serwis

Ja może pojadę do Jastarni na parę dni i do Jantara z moim chłopakiem.

„Spróbuj choć raz odsłonić twarz i spojrzeć prosto w słońce...
Zachwycić się po prostu tak i wzruszyć jak najmocniej...”

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/ <--- mój Blog o Książkach img/smilies/big_smile
ZAPRASZAM!!

#30 2010-06-07 16:34:20

Gollum
zaaklimatyzowany

Jantar - świetne miejsce. Nie ma juz brudów na plaży, jakie są w sąsiednim Mikoszewie, bursztynów prawie tyle samo co tam, i nie jest to pełny bezmyślnego tłumu grajdoł jak sąsiednia Stegna.

#31 2010-06-07 17:40:14

Bujaczek
Promyczek
Serwis

No no po takim opisie miejsca sama tam zaciągnę mojego img/smilies/big_smile

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/ <--- mój Blog o Książkach img/smilies/big_smile
ZAPRASZAM!!

#32 2010-06-08 14:48:34

Gollum
zaaklimatyzowany

W Mikoszewie byłem; wszstko, co Wisła niesie ze sobą, fale spychają na tamtejszą plażę; mi się zdarzyło widzić m. in. martwą sarnę. A co będzie w tym roku - strach pomysleć.
Może jednak Jantar wybierz za rok. Wisła będzie popowodziowe brudy niosła do morza jeszcze parę tygodni, pod warunkiem, że przestanie lać. I to cholwrstwo będzie zalegać na plaży i w sąsiednim Jantarze.
Jeśli lubisz spokój, proponuję Piaski na Mierzei Wislanej, tuz przy granicy rosyjskiej. Niestety, żadnych namiarów tam nie mam, ale słyszałem, że jest tam spokojnie.

#33 2010-06-08 19:12:10

Bujaczek
Promyczek
Serwis

Namiary na Piaski mam img/smilies/smile
Hm... Pod tym kontem o tym nie myślałam... Cóż jeszcze trochę czasu jest. No i w taiej sytuacji będę brała pod uwagę Jastarnię.

ZAPRASZAM!!

#34 2010-06-14 17:11:41

Gollum
zaaklimatyzowany

A ja coraz bardziej się skłaniam ku morskiemu brzegowi, bo jak dzwonię na miejsce, okazuje się, że albo kapieliska nie ma, bo zostało zagrodzone przez jakiś ośrodek, albo dojście do wody jest problematyczne, o ile w ogóle jest. A te Piaski chodzą mi po głowie, tyle że nie mam żadnych namiarów...

#35 2010-06-14 20:40:17

jack
zaaklimatyzowany

wstępny plan jest taki : dwa tygodnie w Hiszpanii. na 90% Costa Brava i dwa tygodnie w Gracji. zapewne na Rodos.

#36 2010-06-14 23:53:04

Bujaczek
Promyczek
Serwis

Gollum napisał(a):

A te Piaski chodzą mi po głowie, tyle że nie mam żadnych namiarów...

Jak coś to mogę Ci załatwić nr, tylko muszę pogadać z kolegą o tym img/smilies/smile

ZAPRASZAM!!

#37 2010-06-15 08:01:08

Gollum
zaaklimatyzowany

Już znalazłem, już zarezerwowałem. Okazuje się, że Piaski, choć nie mają własnej strony, to mają dobrą informację internetową i w jeden wieczór przeszukałem co się dało i połowę sierpnia spędzę przy ruskiej granicy

#38 2010-06-15 13:38:04

Bujaczek
Promyczek
Serwis

A to życzę miłych wakacji img/smilies/big_smile

ZAPRASZAM!!

#39 2010-06-22 15:51:14

Lula94
adept

We wrześniu byłam w Hiszpanii, w Alicante i Elche. Niesamowite miejsce.. O tej porze było 35-38 stopni ;p Dobrze, że chociaż autobusy klimatyzowane, ale po dłuższym siedzeniu w takim busie było mi po prostu zimno i jak wysiadałam na ten ukrop, wówczas była to moja temperatura ;P Widoki przepiękne, ten klimat zwrotnikowy robi swoje xd Fale duuże, nie tak jak w rejonie wysp Kergeuelena, ale w porównaniu z Bałtykiem to już wgl img/smilies/wink Morze Śródziemne tak cholernie słone, że wytrzymać nie można jak ktoś 'skosztuje' tej solanki img/smilies/wink ale i tak jest cudownym, ciepłym morzem.  A i tam gdzie ja byłam to po jednej stronie morze, zaś po drugiej góry :] nie za duże, ale jednak ;p Ludzie są tak przesympatyczni, tak cholernie mili! img/smilies/cool
Mam tam rodzinę polsko-hiszpańską, wiec trochę trudno było się dogadać, zwłaszcza, że oni polskiego wolą nie ruszać ;]
i tam raczej przytulania nie uwzględniają tak na co dzień, toteż zabawniej było oglądać ich miny, gdy takie dziecko (no już nie takie małe ;p) się wtula i nakazuje zrobić to samo img/smilies/smile
Ja nie jadłam tam wszystkiego, szczególnie anszuła (nie lubię jak jedzenie na mnie patrzy). W sumie trochę żałuję. Zresztą i tak po ciężkim późnym wieczorze jedzenia wszystkiego co jest w knajpce na tzw "spróbowanie" ,  zwróciłam img/smilies/sad Boże co to była za koszmarna noc wówczas! img/smilies/hmm
A i Hiszpanie słyną z głośnych rozmów, w autobusie czasem można nie wytrzymać jak wszyscy zaczną tak trajkotać xd a do tego lubią bawić się do białego rana. Tak na prawdę życie zaczyna się u nich dopiero wieczorem img/smilies/big_smile
Bardzo polecam podróż w te rejony i ogólnie do Hiszpanii :slonko:
Wybaczcie, że może nie na temat i się rozpisałam zanadto, ale tutaj u mnie nie mam się z kim już dzielić  swoimi wrażeniami z tej podróży, zresztą niektórzy są mało rozumni img/smilies/big_smile

Idealny facet nie pije, nie pali, nie sprzecza się, nie robi zakładów... po prostu nie istnieje. img/smilies/wink

#40 2010-06-22 21:38:47

Gollum
zaaklimatyzowany

To ja zamawiam obszerną relację; nie 1,5 tys. znaków jak powyżej, ale dziesięciokrotnie więcej. Podejrzewam, że większość się ze mną zgodzi

#41 2010-06-23 09:31:19

Pinia
adept

A ja w te wakacje niestety nie bede miec czasu, zeby zrobic sobie  urlop, troche zaluje, ale juz sobie obiecalam, ze pojade gdzies na jesien, najlepiej gdzies, gdzie o tej porze roku swieci slonce i mozna sie jeszcze troche poopalac

#42 2010-06-23 13:27:26

Lula94
adept

no to Hiszpania się kłania img/smilies/wink

Idealny facet nie pije, nie pali, nie sprzecza się, nie robi zakładów... po prostu nie istnieje. img/smilies/wink

#43 2010-06-29 14:47:46

Orbit
adept

ja w te wakacje jak i w kazde lece do mojej siostry na Teneryfe.
mam andzieje ze milo spedzimy czas, ale aktywnie, a nie wylegiwajac sie na plazy.
wszystkim zycze milych, udanych i aktywnych wakacji. img/smilies/wink
Orbit

#44 2010-06-30 10:57:52

zuz
Użytkownik

Bieszczady jeszcze nie wiem kiedy, ale po prostu muszę chociaż na chwilę. No i jakieś ciepłe miejsce. Jestem na etapie planowania. Chcemy jechać last minute ze względu na ceny, i z tego też powodu wybierzmy Turcję albo którąś grecką wyspę. Może Kretę. Więc tak jak widać jeszcze tak na prawdę nic nie wiadomo:) Chociaż nie! wiemy z jakim biurem jedziemy, a to już coś. Chociaż z drugiej strony to była najprostsza część tego planu bo jeździmy z Orbisem od dawna. Jestem stała w uczuciach:) a oni mnie jeszcze nigdy nie zawiedli, więc nie mam powodów żeby nie być. No ich ceny znacznie umacniają moją więź.
No i jeszcze dodatkowo jakieś weekendowe wypady na działki do znajomych. Ale nie wiem czy to liczyć w kategorii wyjazd wakacyjny, bo te zaczynają się jak tylko zrobi się ciepło.

#45 2010-06-30 16:01:33

Orbit
adept

zuz masz duzo fajnych planow. tak trzymac!

#46 2010-07-03 16:01:59

egoista99
przyboczny

Kupiłem bilety na samolot do Alicante za 39 zł z Wrocka ...Hotel 4* na tydzien za 1400 zł za 3 osoby...i jakos na tej paeli wytrzymamy..chwil parę...

Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

#47 2010-07-09 15:59:28

Michall
zaaklimatyzowany

W tym roku płynę promem polferisu na Bornholm (prom kursuje w każdą sobotę w sezonie) tam już jest wynajęty domek za 600 Euro oraz opłata za sprzątanie (jakieś 300 koron) i kałcja 1000 koron (zwrotna w dniu wyjazdu). Wyspa oferuje wiele fajnych miejsc do których można dotrzeć na piechotę lub rowerku (autobusem to aż wstyd). Do tego naturalne wędzone rybki prosto z morza, przepyszny nabiał i duńskie piwko img/smilies/smile Jak wrócę to opowiem ile z tego jest prawdą, ciekawe jak spędze pierwsze tak aktywne wakacje od dobrych 10 lat.....

#48 2010-07-09 22:02:32

La Traviata
zaaklimatyzowany
Serwis

Obóz naukowy w Turcji img/smilies/big_smile

#49 2010-07-15 14:58:47

robert12345
adept

Sri lanka + Malediwy,juz nie mogę się doczekać

Ostatnio edytowany przez robert12345 (2010-07-15 14:59:22)

Zapraszam również na moje forum Turystyczne

http://podroze-forum.pl

#50 2010-07-16 18:13:10

zuz
Użytkownik

Michall a kiedy jedziesz?? Ja znalazłam w internecie ofertę rejsów Unity Line. Zachęciły mnie bo oprócz samego transportu, proponują też wersje weekendowe tam i z powrotem z wyżywieniem, noclegiem i zabawą na pokładzie. Wpadłam na pomysł, że moglibyśmy się wybrać w taką podróż pod koniec sierpnia tylko nie wiem czy na Bornholm i tam pochodzić czy po prostu postawić na zabawę na promie.

Stopka forum