Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2012-07-07 15:54:52

Hasesis
zaaklimatyzowany
Skąd: 서울
Zarejestrowany: 2012-05-27
Posty: 523

spacer w medytacji

Na co dzień czujemy zwykle, że coś nas pogania. Musimy się spieszyć. Rzadko zadajemy sobie pytanie, dokąd właściwie nam tak pilno. Na co dzień nasze kroki są brzemienne w niepokoje i lęki. Całe życie wydaje się jednym pasmem wahań i obaw, dlatego też nasz chód traci wrodzona swobodę.

Chodzenie w medytacji to medytowanie podczas chodzenia. Uprawiając ten rodzaj praktyki można zaznać spokoju i radości. Zupełnie się odpręż i stawiaj drobne kroki. Idź powoli z uśmiechem na ustach, z otwartym sercem, gotowym doświadczyć spokoju. Możesz czuć się ze sobą naprawdę swobodnie. Kroki które stawiasz mogą być krokami najzdrowszego człowieka na świecie, mającego takie poczucie bezpieczeństwa, jak nikt inny. Gdy tak chodzisz mogą cię opuścić wszystkie smutki i zmartwienia.

Jeśli chcesz osiągnąć spokój duszy i wyzwolenie, naucz się chodzić w ten sposób.

Może tak chodzić każdy, kto potrafi zdobyć się na chociaż odrobinę uwagi i szczerze pragnie szczęścia. Ziemia jest naprawdę piękna. Spowijające ją drogi i ścieżki biegną przez tyle harmonijnych, naturalnych krajobrazów! Czy wiesz, ile leśnych ścieżek wyściełanych barwnymi liśćmi gotowych jest służyć chłodem i cieniem? Wszystkie one są dla nas, ale nie umiemy się nimi cieszyć, bo w sercach dźwigamy brzemię trosk, a naszym krokom brak swobody. Spacer w medytacji to sposób na to, by od nowa nauczyć się swobodnego chodzenia; od nowa uczysz się stawiać kroki. Zacznij już teraz a po kilku tygodniach nabierzesz wprawy i zaczniesz stąpać pewnie i spokojnie, bez wysiłku.

http://www.sherv.net/cm/emo/dancing/michael-jackson


http://www.gimpuj.info/gallery/39432_02_10_12_4_55_30.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo