Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#676 2012-10-09 16:31:36

Lidka
mentor

Re: Nowa światowa religia

Łosiu kochany, http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2http://macg.net/emoticons/laughing2 Jesteś po prostu niesamowity! img/smilies/big_smile

(a dla ułatwienia, choć kto wie, może i utrudnię? coś?, jeszcze raz podkreślę: nie ma 'mężczyzna' - 'kobieta', jest człowiek img/smilies/wink)

Pozdrawiam!

Lidka

#677 2012-10-09 16:38:35

Sosan
szlachetny gawędziarz

SeJa napisał(a):

Skoro tak twierdzisz img/smilies/smile

Więc czy nie jesteś człowiekiem? Jesteś panewką zamka bębenkowego? To jedyny sposób by nieokreślanie się miało jakikolwiek sens. Musiał byś stać się wszystkim, więc jakiekolwiek określenie Ciebie stało by się absurdalnym zawężeniem. Jedynie poprzez nie teoretyczne odkrycie w sobie Boskiej natury możesz wyjść ponad własne ramy. Zaprzeczając więc Bogu zaprzeczysz przede wszystkim sobie i swoim własnym słowom ograniczając się jedynie do ograniczonego zwierzęcia. Więc jak możesz wykazać mi błędy?

"Człowiek " to tylko słowo, zlepek 5 spółgłosek i 3 samogłosek.. jestem literami alfabetu ? jaki jest sens psychologicznej identyfikacji z konceptem i obrazem mentalnym ? Jaki może być efekt szukania siebie w wytworach własnego umysłu ?  Czy tak trudno odróżnić  umowne używanie konceptu ( np. swojego imienia w banku, w relacjach międzyludzkich) od psychologicznego utożsamienia z nim ?

"Jestem wszystkim"- tez jak najbardziej może stać się kolejna pułapką, elementem kreującym ego spirytualne. Jest to najwyżej   wskazówka, która po użyciu musi zostać wyrzucona do kosza..

Nie odkryjesz w sobie nigdy boskiej natury, bo ta natura jest odkrywca, a nigdy tym co może zostać odkryte..
Zaprzeczając mitologicznej postaci Bogu- Jahwe ze ST i NT " uwalniam " człowieka z roli bycia marionetką złośliwej i krwiożerczej kreatury . I wskazuję na to, że to my jesteśmy egzystencją, życiem i Bogiem.. a nie jakieś postacie z kiepskich książek.  Jest to więc odwrotny kierunek od tego co sugerujesz.

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#678 2012-10-09 16:47:41

Sosan
szlachetny gawędziarz

999Krysia napisał(a):

Każde słowo, każdy czyn, czy wybór nas określa.... Same słowo- człowiek- nas  już określa..
   .Nie pamiętamy stanu ...nieokreślonego..Nie pamiętamy bycia  uczuciami , miłością czy świadomością , choć wszyscy do tego zmierzamy świadomie czy mniej świadomie....I tak naprawdę, nie ma niczego ważniejszego do działania na Ziemi, niż przypomnienie sobie o własnej boskosci.. Wszystko inne to tylko oprawa dla ducha..

Chmury nie określają nieba.. a przedmioty w przestrzeni nie określają samej przestrzeni. One przychodzą i odchodzą, są obserwowane, przemijające. Nie jesteś swoim słowem, swoim czynem.. tylko rodzajem świadomości, w której czyny i słowa się pojawiają.. i znikają, niczym bańki mydlane.
Identyfikacja z tymi formami to maya ( iluzja) , a przerwanie tej identyfikacji oznacza obudzenie się ze snu myśli..

To kim jesteś naprawdę do niczego nie zmierza, nie potrzebuje sobie niczego przypominać. Te wszystkie cele, ambicje i  dążenia ma tylko małe mentalne ja, które omyłkowo uważamy za siebie samych

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.

~ Papaji

#679 2012-10-09 17:10:21

Lidka
mentor

Omyłkowo??? img/smilies/big_smile.

Rzeczywiście, całe życie to jedna wielka omyłka... A Ty najwyraźniej mylisz się dalej, używając wszystkiego, co ją tworzy... img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#680 2012-10-09 18:02:31

SeJa
przyboczny
Serwis

Łosiu wiesz co jest najśmieszniejsze ? (Jak by powiedział sam szatan) Twoje rozważania są nazbyt dosłowne. Jesteś jednym z nas nie sceptyków img/smilies/wink Choć bronisz się przed tym jak przed dżumą img/smilies/smile Tobie wolno. Nic to nie zmienia. Widzisz jak Bogowie oba fronty. Więc masz rację Wojna, nie ma inaczej. Jednak po co komu wojna? Ciała zginą, a my tego nie chcemy. Ba wskrzesimy je. Jednak znajmy swoje miejsce. Moje to żaba.

#681 2012-10-09 18:09:44

SeJa
przyboczny
Serwis

Sosan, nic nie cytuje by obalać bo masz rację. Mniejsza o słowa.

#682 2012-10-09 18:34:29

SeJa
przyboczny
Serwis

Zresztą Sosan. Powiedz że mnie nie znasz, nie rozumiesz. Ty wiesz że ja Cię znam, ja wiem że Ty mnie znasz. Powiedz że nie znasz mnie! powiedz to!. Lecz ja znam Ciebie.... Jeszcze przed stworzeniem. Powiedz że kłamię a sobie zaprzeczysz. Powiedz to wprost jak i ja mówię, nie uciekając się w sztuczki i formy retoryczne. Objaw się, chyba że sobie zaprzeczysz.

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-10-09 18:37:06)

#683 2012-10-09 21:51:21

Sosan
szlachetny gawędziarz

SeJa napisał(a):

Zresztą Sosan. Powiedz że mnie nie znasz, nie rozumiesz. Ty wiesz że ja Cię znam, ja wiem że Ty mnie znasz. Powiedz że nie znasz mnie! powiedz to!. Lecz ja znam Ciebie.... Jeszcze przed stworzeniem. Powiedz że kłamię a sobie zaprzeczysz. Powiedz to wprost jak i ja mówię, nie uciekając się w sztuczki i formy retoryczne. Objaw się, chyba że sobie zaprzeczysz.

znam cię.., nie znam Cię.... ble ble ble. Do czego ma prowadzić tego rodzaju bełkot ? Nadal szukasz identyfikacji w słowach ?

~ Papaji

#684 2012-10-09 22:01:21

Sosan
szlachetny gawędziarz

Seja

W wymiarze form nie znam cię, bo nie mam pojęcia z jakim mentalnym spamem się identyfikujesz.
W wymiarze esencji również Cię nie znam, bo tam nie ma Ty i ja, poznającego i poznanego... Jest tylko Jedno, a ono samo siebie nie może poznać img/smilies/wink

Jaki z tego wniosek ? NIE ZNAM CIĘ img/smilies/smile

~ Papaji

#685 2012-10-09 23:08:26

SeJa
przyboczny
Serwis

Sam widzisz (a raczej Ty wiesz, inni widzą), mimo najszczerszych chęci, z tobą i tobie podobnymi nie ma zgody, ani żadnego ładu, czy porozumienia nawet. Wszyscy musicie zginąć. img/smilies/smile

#686 2012-10-09 23:16:56

Sosan
szlachetny gawędziarz

I Ty się potem dziwisz, że masz wokół siebie tylu wrogów ? Sama kreujesz tego typu postawy.

~ Papaji

#687 2012-10-09 23:18:11

lawenda
Gość

SeJa napisał(a):

Sam widzisz (a raczej Ty wiesz, inni widzą), mimo najszczerszych chęci, z tobą i tobie podobnymi nie ma zgody, ani żadnego ładu, czy porozumienia nawet. Wszyscy musicie zginąć. img/smilies/smile

Wszyscy musimy zginąć img/smilies/smile

#688 2012-10-09 23:19:35

mont_kaw
zwierzak

SeJa napisał(a):

O jaki rodzaj zaglady chodzi,a moze to przenosnia?

#689 2012-10-09 23:21:38

SeJa
przyboczny
Serwis

Bo nie kłamię? Czy ja się dziwię? Jakich wrogów? Nawet jeśli to strzeż mnie Panie od przyjaciół, z wrogami sama sobie poradzę img/smilies/wink

#690 2012-10-09 23:28:24

SeJa
przyboczny
Serwis

Nie miałam nikogo na myśli personalnie. Ale skoro pytacie o jaki rodzaj chodzi? O każdy. Czy to przenośnia? Nie. Czy wszyscy nie określając ? Tak niemal wszyscy. Tak czy owak wszyscy choćby ze starości musicie zginąć. img/smilies/wink

#691 2012-10-09 23:35:44

mont_kaw
zwierzak

Bede trzymal kciuki,moze Tobie uda sie przetrwac.Jakby co to dzwon   img/smilies/smile

#692 2012-10-10 00:14:49

SeJa
przyboczny
Serwis

Chyba w kastaniety, bo łączność padnie img/smilies/wink Ale mnie tam wsio ryba, i tak dzwonie i dzwonie łańcuchami img/smilies/big_smile Dla mnie kwestia "przeżycia" sprowadza się do utraty narzędzi, wtedy szkoda ale skombinuje nowe. Ot i tyle bo dla mnie ciało to jak fura i komóra. Troszkę mi się już znudziły więc nie płakała bym img/smilies/wink Chociaż szkoda tak na śmietnik, bo całkiem dobra babka ze mnie jeszcze heee img/smilies/tongue img/smilies/big_smile

Teraz marzy mi się męskie ciałko img/smilies/big_smile Bo to raczej nie nadaje się do szlajania po świecie, ba nie jest raczej samowystarczalne przy awariach, remontach, w kwestii opału na zimę, ... Wszystko muszę odchorowywać. Wyjechać samej strach, a i można za brak burki oberwać czy niestosowne ciuchy. Nie mam wstępu do Buddyjskich klasztorów i ogólnie przetentegowane. img/smilies/tongue Wszystko potrafiąc niczego nie mogąc sama zrobić, bo wymiana okien przez kobitę to raczej żałosny widok. Lub wybór tak czy inaczej za wszystko płacić, choćby łańcuchem kończącym się przy zlewozmywaku. Tego nikt nie przeżył i nikomu aż tak źle nie życzę img/smilies/big_smile Do tego ja się nie starzeje, a muj nominalny wiek ma się nijak do faktycznego, jak by tego nie rozumiał więc dochodzi problem z filmu "Niesmiertelny 1" i wiele więcej. Nie mogę wchodzić w związki, ani mieć dzieci. Nawet oddawać krwi ani poddać się badaniom nie fałszując ich wyników. Niedługo znów będę musiała zmienić tożsamość bo mnie na stosie spalą. Ile tak można? Wszyscy się starzeją i umierają, jak nie zwariować? Nie udało mi się img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-10-10 00:53:11)

#693 2012-10-10 00:21:07

mont_kaw
zwierzak

Po chwili namyslu doradzam jednak smietnik,znajdziesz cos lepszego img/smilies/smile

#694 2012-10-10 00:24:14

SeJa
przyboczny
Serwis

No właśnie img/smilies/tongue Mogę oczywiście znów przekształcić to ciało, ale chyba chciała bym odpocząć. Zastanawiam się nad odejściem na jakiś czas bo i tęsknię za domem. Obiecałam sobie że jeszcze tylko tysiąc lat, tylko tysiąc więcej nie wytrzymam... Ale już wtedy dom będzie i tu img/smilies/smile

Dała bym Wam nowe technologie, czystą niewyczerpalną energię, portale, pojazdy by życie tu uczynić znośniejszym ale nie mogę bo się zniszczycie. A podróże astralne są niewygodne i można tam spędzić zaledwie wieczność. Na szczęście w grudniu też kończy się kwarantanna dla ziemi. Wreszcie będzie mi wolno zrzucić tą śmierdzącą skarpetę, zerwać łańcuchy, złamać pieczęcie, rozprostować skrzydła. Choć na chwilę. Tak iż kamienie zmienią się w szkło, jeśli wzbudzicie miłość. A jeśli nie to inna historia bo nie zabłyśnie jutrzenka.

To Wy decydujecie. Wszyscy razem i każdy z osobna dla siebie. Dzieciom Boga włos z głowy nie spadnie. Wszyscy jesteście mi Drodzy co do jednego. Zawsze, zawsze można cofnąć wszystkie decyzje, odebrać moc przygotowywaną na ten dzień od 2 tysięcy lat. Zawisze można sprawić że to co niejawne strzeli sobie w łeb, ale to niemożliwe żebyście wybrali prawidłowo i stanie się wszystko co ma się stać.

Dla dzieci Boga to dobra nowina. Choć ciężkie czasy nadchodzą, ale tylko przez chwilę a później miód i mleko img/smilies/smile A homo-sapiens należy się uczciwość za dobrą służbę a i zawsze choć cień szansy że Duch Was wybierze choć ciało nigdy nie żyło i żyć nie będzie nawet jeśli wiecznie. Za to wszystko co się zdegradowało moralnie, zdegradowało się energetycznie i genetycznie i nie może być dłużej nośnikiem. Co więcej to One właśnie niszczą ziemię i ciemięrzą wszystkich. Oni co innego mówią co innego myślą a co innego robią. Kłamią i kradną na nic nie zważając choćby i płyn do podłogi czy rolkę papy. ... Oni zginą, i zginą Ci którzy ich krew mają na rękach. Zginą wszyscy poza 144 000 zapieczętowanych duchem. Cała wielomiliardowa populacja zginie wszelkimi sposobami. I nic tego nie zmieni. Choć nikt nie wie kto jest jaki, to Bóg Ojciec wie. Ta uczciwość Wam się należy, bo tak miało być.

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-10-10 02:31:48)

#695 2012-10-10 06:57:54

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

SeJa napisał(a):

Teraz marzy mi się męskie ciałko  Bo to raczej nie nadaje się do szlajania po świecie, ba nie jest raczej samowystarczalne przy awariach, remontach, w kwestii opału na zimę, ... Wszystko muszę odchorowywać. Wyjechać samej strach, a i można za brak burki oberwać czy niestosowne ciuchy. Nie mam wstępu do Buddyjskich klasztorów i ogólnie przetentegowane.

A mi w głowie tylko kobiece ciałka img/smilies/tongue Sejuś nie oszukuj, i tak połowa czy jakieś 40% procent samców tego gatunku to baby w męskiej postaci, ewentualnie blizej nie określona bezpłciowa energia która niewie co począć, a jak mówi przysłowie " prawdziwy męrzczyzna to dusza nie czlowiek" img/smilies/cool Sytuacja kobiet wcale zresztą bardziej wesoła nie jest, a właściwie to jest chyba jeszcze gorsza, bo prawdziwe kobiety w niczym nie ustępują męrzczyznom, co trudno na tym świecie zobaczyć, a i ci wszyscy wielcy herosi zaszyli się ostatnio w swoich warownych fortecach albo poszli niewiadomo gdzie, więc ta planeta Cię potrzebuje img/smilies/big_smile No ale z drugiej strony to niema co pytać czy my mozemy coś zrobić dla świata, prawidłowe pytanie to czy świat moze zrobić coś dla nas, a jak się opiera to się poszuka lepszego albo zgniecie opór zelazną pięścią img/smilies/lol

#696 2012-10-10 08:06:32

Łosiu
Moderator

SeJa napisał(a):

...Zginą wszyscy poza 144 000 zapieczętowanych duchem. ...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ee/Battle_of_Somosierra.PNG/280px-Battle_of_Somosierra.PNG Twój post mrozi grozą jak Apokalipsa św. Jana.
Skąd pewność - 144 tysiące?
W jaki sposób posiadłaś tę wiedzę że  ,,wielomiliardowa populacja zginie" ?- czystą wiedzę o  zgładzeniu tak ukochanego miłością doskonałą człowieka z którego On sam oddał ,, życie".
Skąd pewność?
Pytam.
Poznanie przychodzi wyłącznie przez zmysły- jakiekolwiek one są - nazwane czy nie.
Jest wiele symbolicznych cyfr w mistyce chrześcijańskiej.
Czy są zmanipulowane czy nie to inny temat.

Rozumiem jesteś wybrana przez Byt doskonały- rozumiem obdarzył Cie poznaniem - rozumiem że sama z siebie nie osiągnęłaś tej wiedzy jeżeli On cię nie namaścił.
Czemu więc wybiórczo traktujesz słowo , czemu masz być żaba, czyżby  On ci przekazał tę wiedzę.
Czy to Twoja samorodna wieszcza wizja?

Nie chcę zadawać Ci zbyt wielu pytań. Podniosłaś rękawicę :pif: ok. http://macg.net/emoticons/polska
Twój ogląd rzeczywistości z mojego punktu widzenia jest niespójny.

Łosiu jankozietulskosceptyk

img/smilies/wink

....

#697 2012-10-10 08:30:00

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

SeJa napisał(a):

A homo-sapiens należy się uczciwość za dobrą służbę a i zawsze choć cień szansy że Duch Was wybierze choć ciało nigdy nie żyło i żyć nie będzie nawet jeśli wiecznie. Za to wszystko co się zdegradowało moralnie, zdegradowało się energetycznie i genetycznie i nie może być dłużej nośnikiem. Co więcej to One właśnie niszczą ziemię i ciemięrzą wszystkich. Oni co innego mówią co innego myślą a co innego robią. Kłamią i kradną na nic nie zważając choćby i płyn do podłogi czy rolkę papy. ... Oni zginą, i zginą Ci którzy ich krew mają na rękach. Zginą wszyscy poza 144 000 zapieczętowanych duchem. Cała wielomiliardowa populacja zginie wszelkimi sposobami. I nic tego nie zmieni. Choć nikt nie wie kto jest jaki, to Bóg Ojciec wie. Ta uczciwość Wam się należy, bo tak miało być.

Kurcze nie zaówarzyem tego wcześniej, dopiero jak Łosiu się do tego odniósł, moim zdaniem takie przepowiednie nie mają sensu bo ludzie i tak są śmiertelnikami, kazdy ma swój prywatny koniec świata.

#698 2012-10-10 10:31:05

999Krysia
zaaklimatyzowany

Nie strasz , nie strasz!! ....
Ta epoka minęla ... Te energie , które zostaną na Ziemi ,to ostatnia  fala oświeconych ludzi, którzy przejdą energetyczną transformację..... a my już  będziemy poza formą .. Żadna dusza nie zostanie zapomniana.. Wszyscy razem zmierzamy  w jednym kierunku. I ci zli i ci dobrzy wyjda poza ocenianie , by podążać szlakiem wielkich duchem ,ludzi",by połaczyć się z Światłem.
Nie ma  kary , nie ma nagrody - jest tylko proces wzrastania.  Nie ma ciała, jest tylko duch ,który przyjmuje rózne formy.. Wyrosnijmy z starych schematów myślenia , tym pomożemy ziemi w procesie uzdrowienia.

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#699 2012-10-10 10:43:08

SeJa
przyboczny
Serwis

Oczywiście Conan img/smilies/smile Żadna tragedia. Choć to ważne i nic nie dzieje się bez powodu.

Łosiu img/smilies/smile Niespójne bo spójne z Biblią i słowem Bożym ? Niespójne bo nie różowe dla każdego ? Nigdy nie było dla każdego, za to dla każdego Dziecka Bożego to jednak wielka różnica. Znacznie więcej ludzi ma duszę, ale nie przeżyją na ziemi, a sądzisz że ocaleje ktokolwiek kto jej nie ma? Jedynie tym 144 tyś. Włos z głowy nie spadnie bo oni mają więcej niż duszę a Ducha. Pytasz skąd wiadomo, co do osoby nawet. To proste. To co jest to już było, a to co będzie też już jest jak powiedział Król Salomon. Innymi słowy to się już stało bo czas jest względny. A ten czas przypisany jest tylko do tej czasoprzestrzeni, poza nią widać jak na dłoni to co jest było i będzie jednocześnie. A co do Jezusa, czy nie wołał żeście synami szatana i nie ma w Was prawdy? Czy nie mówił zostawcie Ich bo nie Pan Ich siał? Czy nie jest powiedziane że to co narodziło się z ciała ciałem jest i wyszło z prochu tej ziemi i w proch się obróci. A to co narodziło się z ducha żyje i żyć będzie ? Czy nie powiedział Jezus kiedy go prosili by szedł na pogrzeb by umarli grzebali umarłych? A łazarza wskrzesił i dziewczynkę? Więc czy dla każdego? Jak inaczej było by to spójne? A potop? Jedynie Noe z rodziną przeżył ze wszystkich ludzi, to i tak jest postęp. I Owszem Bóg tego nie uczyni, sami uczynicie tym razem z pomocą ziemi bo i Ona ma Was dość. Jak by powiedziała Lidka, pożyjemy zobaczymy img/smilies/smile Jeśli by cofnąć rękę, to zniszczycie ziemię i wszystko co na niej jest, po czym sami zginiecie. Więc to nie tyle kara, co akt miłosierdzia że ktokolwiek przeżyje. img/smilies/smile

#700 2012-10-10 10:47:31

SeJa
przyboczny
Serwis

999Krysia napisał(a):

Nie strasz , nie strasz!! ....
Ta epoka minęla ... Te energie , które zostaną na Ziemi ,to ostatnia  fala oświeconych ludzi, którzy przejdą energetyczną transformację..... a my już  będziemy poza formą .. Żadna dusza nie zostanie zapomniana.. Wszyscy razem zmierzamy  w jednym kierunku. I ci zli i ci dobrzy wyjda poza ocenianie , by podążać szlakiem wielkich duchem ,ludzi",by połaczyć się z Światłem.
Nie ma  kary , nie ma nagrody - jest tylko proces wzrastania.  Nie ma ciała, jest tylko duch ,który przyjmuje rózne formy.. Wyrosnijmy z starych schematów myślenia , tym pomożemy ziemi w procesie uzdrowienia.

Niektórych nie da się uzdrowić. A to o czym piszesz nie przyjdzie z dnia na dzień jeszcze wiele wody upłynie. Zło nie odda ziemi też bez walki. Chciała bym żebyś miała rację, chciała bym się mylić, chciała bym żeby to było takie proste i niczym nieokupione ale i Bóg by kłamał wówczas.

img/smilies/smile

Ps. Jakkolwiek mówisz Krysiu Prawdę. To i Jezus mówił i sądzono że to potrwa kilkadziesiąt lat najwyżej a minęło ponad 2 tysiące i dopiero wiele choć jeszcze nie wszystko się dopełniło. Z punktu widzenia wieczności to mgnienie oka zaledwie, ale trzeba być realistką. Bo tu są nieco inne realia img/smilies/smile

Sznureczków i aspektów jest więcej. A i wielka wojna się szykuję. Nie tylko na ziemi, choć tamta na ziemię nie trafi. I nie mam na myśli metaforycznej walki, ale realne jeziora krwi.

Zresztą jedno nie wyklucza drugiego, bo i jest to drugie a nawet trzecie które nie tyle że nie chce, ale nie może przyjąć pokoju.

Ostatnio edytowany przez SeJa (2012-10-10 11:13:23)

Stopka forum