Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2012-07-28 18:40:48

Hatirass
zaaklimatyzowany

Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

Katolicyzm, a co to właściwie jest  ?

1. http://www.youtube.com/watch?v=-1bDd-pc … 796DBAD6F6

2.http://www.youtube.com/watch?v=pvXBg7RIoSk&feature=related

3. http://www.youtube.com/watch?v=2P-ujq-Z … re=related

#2 2012-07-28 19:18:44

Ja?!
kreatorus moderatorus

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

to są fakty więc co można o nich sądzić ?

fuck it.

#3 2012-07-28 22:00:12

Crows
mentor

bo on chce żeby po osadzie zapisać sie do jego jedynie słusznej religii

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#4 2012-07-28 23:47:40

Ja?!
kreatorus moderatorus

na tym forum ich raczej nie znajdzie img/smilies/smile

fuck it.

#5 2012-07-29 00:17:53

Artur
Administrator

Panowie img/smilies/smile Wyznajcie o co prosi i będzie spokój img/smilies/wink A Wy zbawicie Wasze dusze img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#6 2012-07-29 07:50:51

Hatirass
zaaklimatyzowany

Ten dokument przedstawia kpinę zwaną kościołem katolickim img/smilies/smile  O jakiej religii piszesz Crows  ? Ten dokument ujawnia najwieksze występki przeciwko Bogu i PŚ przez ludzi którzy są jego sługami ale czy napewno ?
Chcesz koleś tkwić w tym syfie Twoja sprawa, poczytaj PŚ a zobaczysz w jakim ciemnogrodzie żyjesz.

#7 2012-07-29 09:17:39

Crows
mentor

Hatirass napisał(a):

Chcesz koleś tkwić w tym syfie Twoja sprawa, poczytaj PŚ a zobaczysz w jakim ciemnogrodzie żyjesz.

twój język najlepiej świadczy o tym jakich "mądrości " nabyłeś czytając pisma ,
widzisz drzazgę w oku drugiego a nie widzisz belki w swoim img/smilies/stupid2

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#8 2012-07-29 12:14:36

Hatirass
zaaklimatyzowany

Czekałem na tego typu post, zapomniałeś tylko wpisać gdzie moge znaleźć to w PŚ, a więc poznaj moją odp
Weź pod uwage 2 Wyjscia :
Wj 20:1-5 BT „Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:(2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.(3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani
tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym"

Teraz juz wiecie co robisz:) Ale i tak proponuje doczytac ten rozdzial caly u siebie w bibli bys nie mial najmniejszych watpliwosci co biblia mowi na ten img/smilies/smile Sednem tego wszystkiego jest to że katolicy ślepo ufają księżom a nie Bogu.

Tu masz dobry przykład z ew Mateusza

Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?"

Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

#9 2012-07-29 12:22:07

Andra
Gość

Hatirass, a kim/ czym jest Bog wedlug Ciebie? Jak Go pojmujesz?

#10 2012-07-29 13:28:35

Hatirass
zaaklimatyzowany

Czy Boga  da się w ogóle pojąć, jak my nędzni których umysły i serca zatrute sa grzechem mozemy pojąć tego który jest czystą miłością ?  Pomyśl, On dobrowolnie z tej miłosci oddał na śmierć za nasze grzechy syna swego,  jak więc mam pojąć taka miłosc ?
Pana dał mi zdrowie, przepiękna kochającą kobietę, dwoje zdrowych prześlicznych dzieci i pracę dzieki której moge zapewnić rodzinie godny byt tak więc widze w nim też Ojca który o mnie dba i daje mi szanse zakosztowania czystej miłości.  Jak mogę pojąc tego który każdemu z nas dał szansę życia w wiecznym szczęściu ? Dlatego nie rozumiem większości z was bo swoimi czynami odwracacie sie do niego plecami, otwórzcie swoje serca a Jezus otworzy wam oczy, to nie boli.
Zachęcam do czytania PŚ - tam jest prawda i wskazówka ku drodze życia.

#11 2012-07-29 15:32:17

Andra
Gość

Aha, no i pieknie. Ciesze sie ze Ci sie powodzi:). A kto Ci powiedzial ze jestes nedznym grzesznym robaczkiem przed obliczem Pana? Moje serce jest czyste, co zatruwa Twoje?
Zrozum: nie kwestionuje Twojej wiary.  Kwestionuje dwie rzeczy: Twoje przekonanie ze to w co Ty wierzysz jest w czymkolwiek lepsze, prawdziwsze niz to w co wierza inni. I- bezrozumna i slepa  bezmyslnosc z powodu ktorej zamiast wypowiadac swoimi slowami piekne, madre i proste prawdy- jest sie zmuszonym klepac to co powiedzieli inni. Powiedz mi dlaczego oni mogli a Ty nie? Kim jest Bog? Bo zaczne podejrzewac ze sam nie bardzo wiesz w co wierzysz?

#12 2012-07-29 15:34:38

Andra
Gość

I prosze, nie mieszajmy w to Jezusa bo na koncu jezyka mam: wiodl slepy kulawego:D

#13 2012-07-29 15:59:16

Hatirass
zaaklimatyzowany

A kim ty jesteś żeby twierdzić że masz czyste serce ? Wiesz, nie żebym się czepiał ale to stwierdzenie trąca mi deczko PYCHĄ. Mam być taki jak Ty czy Tobie podobni, czyli jaki ? Twoja wiedza niczym nie różni sie od wiedzy uczonych w pismie za czasów Pana Jezusa, wiesz co zrobili ?  Moja wiedza płynie z PŚ a Twoja  ? Gdybyś znała nauki PŚ z całą pewnością coś by sie w Twoim życiu zmieniło a to o czym pisze byłoby jasne jak słońce img/smilies/smile

#14 2012-07-29 16:17:48

Hatirass
zaaklimatyzowany

Najzabawniejsze jest to że atakuje wasz kościół faktami i słowem pisanym w PŚ a Wy nie macie nawet chęci bronić tego co czcicie, pytacie o inne rzeczy odbijając od głównego tematu. Pokażcie że wasz kosciół jest taki ok a odstąpie od ataków.poprzyjcie to pismem

#15 2012-07-29 16:33:03

Andra
Gość

Hatiress, jestem czlowiekiem,  tak jak Ty.  Wiec wiem jakie jest moje serce, tak jak nie pycha powoduje mna a chec zebys wejrzal w swoje, i zobaczyl ze rowniez jest czyste. Lubie PS, odnajduje w nim wiele prawd.  W kazdej wierze, tak jak we wszystkim mozna odnalezc czastke prawdy.  Nie atakuje Ciebie, czlowieka takiego jak ja, i nie atakuje tego w co wierzysz- to Twoje swiete prawo. Dociekam jedynie skad przekonanie ze to w co wierzysz jest lepsze niz to w co wierza inni. Czy Bog nie jest Bogiem jednym, jedynym dla wszystkich?  Dla wszystkich w rozny sposob wyznajacych swa wiare. Jak myslisz?

#16 2012-07-29 16:35:54

Conan Barbarzynca
Administrator

Hatirass napisał(a):

Czy Boga  da się w ogóle pojąć, jak my nędzni których umysły i serca zatrute sa grzechem mozemy pojąć tego który jest czystą miłością ?  Pomyśl, On dobrowolnie z tej miłosci oddał na śmierć za nasze grzechy syna swego,  jak więc mam pojąć taka miłosc ?

To piekielne trudne dlatego się na to nie porywam zanadto, ale akurat aspekt który podajesz wcale taki trudny mi się nie wydaje, chwilowe cierpienie to mały pikuś jeśli mozna osiągnąć coś waznego, zresztą chyba nie chodzi o cierpienie jako takie bo te jest przewarznie tylko skutkiem ubocznym. Czyste serce to wielka ulga bo się wtedy zna lepiej samego siebie, wcale się nie dziwie ze Bóg mnie kocha img/smilies/tongue  Dobre pytanie to kim jesteś Ty zeby lepiej znać serce Andry niz sama Andra?

#17 2012-07-29 16:36:30

Hatirass
zaaklimatyzowany

Rozumiem że czekałaś na całą mase epitetów, a zastanowiłaś się czy to co piszą Ci ludzie tak naprawde pochdzi z serca? Posłodzić na pokaz dla własnej chwały też potrafię, ukazałem Ci Boga przez dobro którym mnie uraczył ale to widocznie za mało bo nie zrobiło to wrażenia. Widocznie czekujesz czegoś dla oczu nie dla serca sorrki nie mój przykład.

#18 2012-07-29 16:48:41

Conan Barbarzynca
Administrator

Hatirass napisał(a):

Rozumiem że czekałaś na całą mase epitetów, a zastanowiłaś się czy to co piszą Ci ludzie tak naprawde pochdzi z serca? Posłodzić na pokaz dla własnej chwały też potrafię, ukazałem Ci Boga przez dobro którym mnie uraczył ale to widocznie za mało bo nie zrobiło to wrażenia. Widocznie czekujesz czegoś dla oczu nie dla serca sorrki nie mój przykład.

No właśnie to jest dziwne, jest Ci tak dobrze a się czepiasz, rozumiem ze się ktoś czepia jeśli mu czegoś brak, ale jeśli mniej więcej ma to czego chce to poco? Jeśli taką masz naturę to nie śmiem tego kwestionować, tak wielki mam respekt do tego co stworzył Bóg, choć tego nie kumam do końca img/smilies/big_smile

#19 2012-07-29 18:22:12

Andra
Gość

Czekalam jedynie na konkretna i rzeczowa odpowiedz na kilka pytan, ale widocznie zbyt wczesnie na nie.  Dorzuce jeszcze inne: czy patrzac w lustro, widzisz czlowieka czy wierzacego?

#20 2012-07-29 18:29:55

Andra
Gość

Czekalam jedynie na konkretna i rzeczowa odpowiedz na kilka pytan, ale widocznie zbyt wczesnie na nie.  Dorzuce jeszcze inne: czy patrzac w lustro, widzisz czlowieka czy wierzacego? Powiedziales ze ukazales mi  Boga przez dobro ktorym Cie uraczyl. Raczyl Cie uraczyc, za co- skoro jak mowisz jestes grzesznikiem o zatrutym sercu; to byly Twoje slowa. Wiec za co? Bog handluje dobrem a Ty slowem bozym? Czy tak? Wiesz, znam ludzi ktorzy nie wierza w Boga, a powodzi im sie wysmienicie. I nie mow mi ze do czasu, bo wyjdzie na to ze wierzysz ze strachu przed ewentualna kara boska ktora ma ponoc spasc na tych ktorzy nie wierza w Niego.

Stopka forum