Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2012-07-29 19:55:14

Hatirass
zaaklimatyzowany

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

A więc chodzi teraz o utworzenie mojego profilu psychologicznego ?  A więc sednem tego co robię jest uświadomienie większości że nazywacie sie katolikami - chrześcijanami a tak naprawdę niczym nie różnicie sie od pogan. Pytam o wasz kościół a nikt z was nie ma choćby sztucznych chęci ażeby bronic tego w co wierzy. Pytacie o to co widze w lustrze i czym jest dla mnie Pan ? Odbijacie piłke w każda mozliwa str tak ażebym to ja wyszedł ma barana, byłem podobny liczył sie szmal itd. Ktoś wskazał mi tunel a ja poprzez czytanie PŚ ucze się i staram sie byc lepszym, godnym. Pytacie dlaczego to robię ? Gdybyście czytali PŚ doszłoby do was że przekazywanie prawdy jest nakazem od sameg Jezusa.
Ja wam mówię że Ci którzy was uczą zabładzili i was prowadzą ku zgubie ale wy macie to gdzieś. Moja wiedza płynie z PŚ, ten który jest w mocy szatania nigdy tego nie zrozumie jeżeli nie wyrwie się z mocy złego. Co do bogactwa to Pan Jezus powiedział o tym, że łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego. Zawsze możesz ich uświadomić

#22 2012-07-29 20:26:26

Conan Barbarzynca
Administrator

Hatirass napisał(a):

A więc chodzi teraz o utworzenie mojego profilu psychologicznego ?  A więc sednem tego co robię jest uświadomienie większości że nazywacie sie katolikami - chrześcijanami a tak naprawdę niczym nie różnicie sie od pogan. Pytam o wasz kościół a nikt z was nie ma choćby sztucznych chęci ażeby bronic tego w co wierzy. Pytacie o to co widze w lustrze i czym jest dla mnie Pan ? Odbijacie piłke w każda mozliwa str tak ażebym to ja wyszedł ma barana, byłem podobny liczył sie szmal itd. Ktoś wskazał mi tunel a ja poprzez czytanie PŚ ucze się i staram sie byc lepszym, godnym. Pytacie dlaczego to robię ? Gdybyście czytali PŚ doszłoby do was że przekazywanie prawdy jest nakazem od sameg Jezusa.
Ja wam mówię że Ci którzy was uczą zabładzili i was prowadzą ku zgubie ale wy macie to gdzieś. Moja wiedza płynie z PŚ, ten który jest w mocy szatania nigdy tego nie zrozumie jeżeli nie wyrwie się z mocy złego. Co do bogactwa to Pan Jezus powiedział o tym, że łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego. Zawsze możesz ich uświadomić

A no właśnie tu się pomyliłeś w sposób zasadniczy, bo w większości przypadków nie rozmawiasz z katolikami, niezaówarzyłeś tego? W tych tematach wypowiadali się chrześcijanie ale nie katolicy, a bynajmiej ja niezaówarzyłem.

#23 2012-07-29 20:40:15

Hatirass
zaaklimatyzowany

Chrześcijanin czerpie z pisma a Wy jesteście w tą wiedzę ubodzy tak więc wybacz ale nie rozśmieszaj mnie. Skoro jesteś chrześcijaninem czy popierasz działania obecnego KK ?

#24 2012-07-29 21:19:51

Andra
Gość

Hatirass, ja jestem pojedyncza, i uwierz- zadna ze mnie krolowa zeby trzeba bylo mowic per wy.
Dobra, a czym sie rozni poganin od wierzacego? Obydwa czlowieki jakby.
Dalej nie wiem kim czym jest Bog w ktorego wierzysz, slabo nawracasz. Na ksiazke zatem? A czym jest ta ksiazka wedlug Ciebie? Bo popatrz jakich cudow dokonuje ludzki umysl, jedna ksiazka i mniej wiecej w niej to samo a kazdy widzi to co mu pasuje. W glowie.  Dlaczego, jak sadzisz?  Aha, ja nie jestem katoliczka ani chrzescijanka z wyboru, a raczej z rozpedu rodzicow. Ale nie przeszkadza mi to, uwazam katolicyzm za forme wyznawania wiary w jednego Boga, tak dobra jak kazda inna, i tak jak kazda inna zmanierowana przez ludzkie ego.

#25 2012-07-29 21:39:37

Hatirass
zaaklimatyzowany

Andra to nie jest tak że ja chcę nawracać, ja proszę o to żebyście to co otrzymujecie w kazaniu, w objawieniach badali poprzez pismo. Zdajesz sobie sprawę ilu ludzi poszło do piachu przez to że śmieli krytykować KK za to że swym postępowaniem  i nauką różni się z naukami Jezusa. Ja nie mam się za chrześcijanina ani też za katolika ja poszukuje prawdy, szukam sam siebie ale robię to z PŚ. To czy zostałem zwiedzony okaże się w dniu sądu, nie namawiam was do zmiany koloru skry ani też wiary ja zachęcam do czytania pisma. Jak mozna zwać się chrześcijaninem skoro nie ma się znajomości w piśmie ?
Wielobóstwo - żyjemy w XXI wieku a wiekszość nie widzi że obecny KK uznaje wiecej niż jednego Pana. Przykład ? każdy posąg, obraz , przedstawiający ''świętego''
Powiesz że t podobizna Jezusa czy tez innego ...... Ja odpowiem Ci że bez względu na to kogo przedstawia jest to sprzeczne z przykazaniami które Ojciec nasz mam dał do przestrzegania. Nie wiesz o czym mówię ?
http://www.youtube.com/watch?v=cKHKlWDyfzY
Zobacz to, i z ręką na sercu powiedz czy tak nie jest.

#26 2012-07-29 22:07:16

Andra
Gość

Ech, z reka na sercu- nie zobacze bo youtuba nie otworze, ale wierze na slowo ze moze tak jest. Czyli jak? Ze ego za posrednictwem rozumu wodzi ludzi na pokuszenie? Ze zamiast uwierzyc Bogu wierza w Niego za posrednictwem kosciola, a zamiast ufac sobie wierza slowom innych takich  jak oni ludzi? Czyja to wina? Czytam Biblie i zaden kosciol nie jest mi potrzebny- caly czas jestem w kosciele. W domu Boga:). A Ty? Nie uwazam ze Twoja wiara jest w czyms lepsza lub gorsza niz inne, interesuje mnie dlaczego czujesz potrzebe jej obrony poprzez atakowanie innych. Przemysl to prosze Cie, wejrzyj gleboko w serce- w nim jest tylko milosc, ta  ktorej nikt i nic nie zdola zaatakowac, wiec nie trzeba jej bronic. To niemadry rozum tylko tak mysli, wiesz?

#27 2012-07-29 22:38:49

mont_kaw
zwierzak

Hatirass...zaden z Twych adwersarzy nie jest slepym sympatykiem KK,jesli ktorykolwiek jest w ogole jego sympatykiem img/smilies/smile.Zaczynaja polemike z Toba by poznac zrodlo Twej pewnosci siebie.
Zle argumenty dobierasz ,wlasciwie jak napisal Ja?!

Ja?! napisał(a):

to są fakty więc co można o nich sądzić ?

#28 2012-07-29 23:36:22

Sosan
szlachetny gawędziarz

Hatirass,

Dziwne.. słusznie krytykujesz KK i jego czary- mary posługując się merytorycznymi argumentami, a z drugiej wynosisz na piedestał książkę bajek jaką jest PŚ. Czyli to co napisali starożytni bajkopisarze jest oki, ale to co mówią Ci współcześni już nie img/smilies/wink
To chyba powinna być kwestia gustu, jaka mitologię się preferuje nie uważasz ?

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#29 2012-07-30 08:18:05

Hatirass
zaaklimatyzowany

Księżkę bajek powiadasz Sosan ? Może masz kolego rację, tylko pomyśl ilu ludzi  oddało swoje życie w męczeńskiej śmierci tylko dlatego że wierzyli w to co zawarte w tej siędze. Ta księga nie mówi o złym nie namawia do przejścia na stronę złego, dzięki niej człowiek robi wszystko żeby stać się lepszym. Zdecydowana wiekszość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego że to tu czyli nasze życie jest tylko chwilą, jest niczym mrugnięcie oka. Różne wierzenia znajmiajma reinkarnacje czy też unoszenie sie w chmurach. Kwestia tego w co się wierzy tak więc katolicy wg nauk księży po śmierci oczekiwac będą na sąd czyć nie ? Wyrokiem będzie życie w wiecznym szcęściu lub wieczne potępienie w ogniu. Wiecie co jest najzabawniejsze w tym wszystkim ? Fakt że tak naprawdę tylko Pan może zadecydowac o naszym przeznaczeniu po śmierci, dobre uczynki są potwierdzeniem tego że człowiek żyje wg nauk Jezusa. Ludzie liczący na zbawienie poprzez czynienie dobra sa w błędzie.  Załączny Andrze link przedstawia dokument o objawieniach Maryjnych które maja miejsce na całej ziemi, znawcy pisma ''filtrują '' przekazane słowa poprzez PŚ i wychodzi całkiem niezły bigos.
Moje zadanie nie polega na ataku ludzi, chce wam pokazać w jakim kłamstwie żyjemy. To co zrobili papieże z instytucja KK to śmiech na sali, podobno są następcami św Piotra ? PŚ nie podaje żeby którykolwiek z apostołów pławił się w bogactwie. Ci ludzie zostawiali dla Jezusa wszystko łącznie z rodzinami. I Jezus i apostołowie uczyli że człowiekowi do szczęścia potrzebny jest tylko Bóg, jak więc do tego co ni przekazywali maja się głowy koscioła ? Robią co chcą i mają to gdzieś bo kto ich powstrzyma ?

#30 2012-07-30 08:57:18

Mezamir
Gość

tylko pomyśl ilu ludzi  oddało swoje życie w męczeńskiej śmierci tylko dlatego że wierzyli w to co zawarte w tej siędze.

To może się zastanów ilu zginęło tylko dlatego że nie chciało wyprzeć sie własnej tradycji i przyjąć jakiś egzotycznych hebrajskich bajek.W Europie 9 mln spalono za "nie wiarą" w hebrajskie pisma "święte",mimo że byli wierni swoim tradycjom.

"Katolicy w Polsce są święcie przekonani o tym, że są patriotami. W ich umysłach katolicyzm jest synonimem polskości i patriotyzmu. Są też dogłębnie przekonani, że Polska musi być katolicka, bo inaczej przestanie być Polską.

Jak to więc jest z tym “polskim katolicyzmem” i z propagowanym przez katolików hasłem – “Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polska o Polak Polakiem” ?

Jak wiemy, katolicyzm sprowadził do Polski Mieszko I. Nowa, obca wiara wzmacniała władzę książęcą. Poddani Mieszka i jego następców nie byli jednak nową, zaborczą i mściwą wiarą zachwyceni. Na początku XI wieku miały u nas miejsce bunty przeciwko obcej wierze. Największym z nich była tzw. “reakcja pogańska“. Dużym sukcesem pogan było wówczas utworzenie pogańskiego księstwa mazowieckiego przez Masława.

Bunt pogan krwawo stłumiono. Niemniej jeszcze przez wieki Polska była krajem z gruntu pogańskim. Jedynie dwór, garstka możnowładców i kler były katolickie.
O tym, jak mało “katolicka” była Polska w XV wieku świadczy udział polskiej delegacji podczas soboru w Konstancji."

http://opolczykpl.wordpress.com/2012/07 … koltunstwo

"W powszechnym mniemaniu za datę ochrzczenia Polan przyjmuje się rok 966. A jak wyglądało to naprawdę? Czy pamiętamy, że do XIII wieku nie istniała w Polsce sieć kościelna umożliwiająca skuteczną chrystianizację? Że jeszcze w XV wieku kazania w języku polskim należały do rzadkości? Że Polacy wszystkich stanów świeckich jeszcze dwa pokolenia po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem(!) wręcz unikali ewangelizacji? Oddajmy głos kolejno Leszkowi Kolankiewiczowi, Tadeuszowi Margulowi, Markowi Derwichowi i Markowi Cetwińskiemu:

"Zdaniem Aleksandra Brucknera pogańskie kulty publiczne załamały się i zniknęły doszczętnie, jak u żadnego innego ludu słowiańskiego[!], w momencie chrystianizacji Polski - wbrew jego stanowczemu poglądowi jednak [proces ten zaistniał powoli] dopiero w czasie powtórnej chrystianizacji; reakcja pogańska w drugiej połowie lat trzydziestych XI wieku i upadek metropolii gnieźnieńskiej zatrzymały misję przez jedno pokolenie. Dłużej miał utrzymywać się tylko kult tajemny, zwłaszcza przodków i demonów domowych, oraz praktyki magiczne. W XIII wieku nikt już, uważa Bruckner, nie pamiętał dawnej przeszłości, a cóż dopiero w wieku XV."

http://www.bogowiepolscy.net/chrzest-polski.html

http://www.jesus-is-savior.com/False%20Religions/Russian_Orthodox/catholic-all_seeing_eye2.jpg
http://opolczykpl.files.wordpress.com/2012/07/12.jpg
http://motosyberia.blox.pl/resource/hiszpanskainkwizycja.jpghttp://blog.hot.az.pl/wp-content/uploads/2012/02/piecz%C4%99%C4%87.jpg
http://noshit.pl/DIR-2011.01.26/fnp-3.jpg

Ostatnio edytowany przez Mezamir (2012-07-30 09:22:42)

#31 2012-07-30 11:07:08

Andra
Gość

Booze swiety, Ty to widzisz i slyszysz i nadziwic sie nie mozesz jak to dzieci Twe parceluja Cie po kawaleczku i pazernie trzymajac sie swego kawaleczka mysla ze chapneli lepsza czesc calosci, i zebami piesciami bronia tej ichniej czasteczki myslac ze jak ich to najlepsza a jak najlepsza to Ty w niej mieszkasz. I  w wielkim zadziwieniu patrzysz jak szukaja Cie te Twoje dzieci w ksiegach ktore napisali o Tobie, w swiatyniach ktore wzniesli Tobie, szukaja i znalezc nie moga tego co jest tak blisko. Najblizej. Ech, i nawet juz nie grzmisz, bo i tak to przekreca na swoje diabelskie kopyto...i trwasz w milczacym zdumieniu pojac nie mogac zes Ty taki madry a dzieci Twoje  glupie. A moze nie po tym ojcu...?
Hatirass, merytorycznie ja sie z Toba zgadzam, ideologia mi nie pasujd.

#32 2012-07-30 11:18:21

Sosan
szlachetny gawędziarz

Hatirass napisał(a):

Księżkę bajek powiadasz Sosan ? Może masz kolego rację, tylko pomyśl ilu ludzi  oddało swoje życie w męczeńskiej śmierci tylko dlatego że wierzyli w to co zawarte w tej siędze. Ta księga nie mówi o złym nie namawia do przejścia na stronę złego, dzięki niej człowiek robi wszystko żeby stać się lepszym. Zdecydowana wiekszość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego że to tu czyli nasze życie jest tylko chwilą, jest niczym mrugnięcie oka. Różne wierzenia znajmiajma reinkarnacje czy też unoszenie sie w chmurach. Kwestia tego w co się wierzy tak więc katolicy wg nauk księży po śmierci oczekiwac będą na sąd czyć nie ? Wyrokiem będzie życie w wiecznym szcęściu lub wieczne potępienie w ogniu. Wiecie co jest najzabawniejsze w tym wszystkim ? Fakt że tak naprawdę tylko Pan może zadecydowac o naszym przeznaczeniu po śmierci, dobre uczynki są potwierdzeniem tego że człowiek żyje wg nauk Jezusa. Ludzie liczący na zbawienie poprzez czynienie dobra sa w błędzie.  Załączny Andrze link przedstawia dokument o objawieniach Maryjnych które maja miejsce na całej ziemi, znawcy pisma ''filtrują '' przekazane słowa poprzez PŚ i wychodzi całkiem niezły bigos.
Moje zadanie nie polega na ataku ludzi, chce wam pokazać w jakim kłamstwie żyjemy. To co zrobili papieże z instytucja KK to śmiech na sali, podobno są następcami św Piotra ? PŚ nie podaje żeby którykolwiek z apostołów pławił się w bogactwie. Ci ludzie zostawiali dla Jezusa wszystko łącznie z rodzinami. I Jezus i apostołowie uczyli że człowiekowi do szczęścia potrzebny jest tylko Bóg, jak więc do tego co ni przekazywali maja się głowy koscioła ? Robią co chcą i mają to gdzieś bo kto ich powstrzyma ?

Ludzie mają w sobie takie masochistyczne tendencje, nie grzeszą inteligencją i dlatego oddają swoje życie za  pierwszą lepszą głupotę, którą zostali zahipnotyzowani . To może być honor, kawałek ziemi, władza lub książka img/smilies/smile Dowodzi to tylko pewnej oczywistej dysfunkcji- inwestowania swojego poczucia tożsamości, w tym co obserwowane. Ego posiada mechanizm auto-destrukcyjny , stad tyle męczeńskiej śmierci w kontekście bajki, którą omawiamy img/smilies/smile

Ta księga nie mówi o złym ?.. proszę, nie kpij sobie img/smilies/smile Tak księga uczy nas mściwości, nienawiści, ksenofobii, zemsty, mordowania ludzi za błahostki ( Bóg ze Starego testamentu), fanatyzmu, megalomanii, lenistwa i masochizmu ( Jezus) , mizoginizmu ( św Paweł) itd itd... Oczywiście możesz wybrać pozytywne, piękne fragmenty pośród tego całego syfu, ale kawałki złota na wysypisku śmieci nie spowodują, że stanie się on skarbcem img/smilies/wink

A jakie znaczenie mają nauki księży ? Niech sobie tworzą piekło i niebo.. Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek inteligentny mógł uwierzyć w ten absurd. Oczywiście jesteśmy zobligowani chronić nasze dzieci przez tym praniem mózgu i zrobimy to najlepiej pomagając im rozwinąć własną indywidualność i świadomość. Wówczas nie wpadną w szpony tych niebezpiecznych bajkopisarzy.

Jezus nie uczył o dobrych uczynkach.. zwróć zresztą uwagę na enigmatyczne przypowieści " Królestwo Boże jest jak..."  Jezus nauczał świadomości, a potencjalne dobre uczynki były tylko efektem ubocznym wyjścia poza to co ograniczone i uwarunkowane.

Zbawienie to też mit mający na celu kontrolę mas. Sama idea zbawienia zabiera nam godność i redukuje do martwych marionetek, które żyją jedynie w kontekście łaski i kaprysu jakiegoś demiurga.

Co zrobili papieże ? Rozbudowali jeszcze bardziej biblijny świat fantazji, pododawali nowe elementy, tak, że z małego kabaretu ( PŚ), zrobił się mega kabaret ( tradycja kościoła). Jaka to różnica ? Jakby ktoś zmodyfikował, sfałszował i rozszerzył oryginalną bajkę o Czerwonym Kapturku robiłbyś z tego problem ? Analogicznie z PŚ..

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.

~ Papaji

#33 2012-07-30 11:24:03

Andra
Gość

Zawilcu Boga sie nie boisz. I bardzo slusznie zreszta:D

#34 2012-07-30 11:27:08

Sosan
szlachetny gawędziarz

Nawet w dzieciństwie nie bałem się postaci z bajek, dlaczego miałbym teraz ? img/smilies/wink

~ Papaji

#35 2012-07-30 11:33:33

Andra
Gość

Mhmm. Ale podyskutowalabym o zbawieniu. Od nienawisci. Czyli nie milosci. Jedyna droga do zbawienia jest milosc, milosc jest swiadomoscia jednosci, jednosc   wyraza sie miloscia, ktora nie pozostawia miejsca na nie milosc.  Zbawienie jest niebem milosci, pieklo tworzy nienawisc. Kurcze, w niebie jestem:p

#36 2012-07-30 12:58:49

Hatirass
zaaklimatyzowany

Nie rozumiem do czego prowadzi ta rozmowa, swoje zdanie powiedziałem wasza sprawa jak do tego podejdziecie. Za bardzo zbaczacie z tematu wtrącając tu ''inteligencje'' To zaczyna być zabawne, może dla większego fanu załącznie fotki przedstawiające chrzczenia czołgów albo rakiet  ?

#37 2012-07-30 13:55:23

Andra
Gość

Oj, powiedzmy ze to sa swobodne wariacje na temat. Tak jak w przypadku tej ksiegi.http://emoty.blox.pl/resource/fahne2_pl
Sosan Ty myslisz ze Jezus z czystego lenistwa dokonywal tych wszystkich cudow? Bo nie chcialo Mu sie pracowac w pocie czola...rzecz godna zastanowienia. Przy okazji- zauwaz ze lenie sa zazwyczaj perfekcjonistami. Zbyt sa leniwi na to by cos poprawiac, powtarzac w nieskonczonosc, wola zrobic od razu i dobrze. Inna sprawa ze nie zawsze im to wychodzi.img/smilies/big_smile

#38 2012-07-30 14:41:03

Hatirass
zaaklimatyzowany

Ciekawe, Sasan nie próbuj naukowo analizować wiary. Człowiek rodzi sie głupi i głupi umiera, jeżeli zaś śmiesz twierdzić że Twoja inteligo jest na tyle wysoka to proszę bardzo. Czekam na wyniki śledztwa.
Andra chciałem uzyskac konkretna odp tak więc swobodne wariacje nie na temat sa zbędne. A jeżeli juz to niech te wariacje bedą w czyms pomocne. Np kto z was wie dlaczego przy wydajniejszej  pracy OPTISHIFT w ładowarce kołowej  caterpillar 980 K nie reaguje tak jak powinien ?

#39 2012-07-30 14:49:06

Sosan
szlachetny gawędziarz

Hatirass napisał(a):

Nie rozumiem do czego prowadzi ta rozmowa, swoje zdanie powiedziałem wasza sprawa jak do tego podejdziecie. Za bardzo zbaczacie z tematu wtrącając tu ''inteligencje'' To zaczyna być zabawne, może dla większego fanu załącznie fotki przedstawiające chrzczenia czołgów albo rakiet  ?

Ta rozmowa ma na celu uświadomienie Tobie faktu, że w tym kontekście nie ma większego znaczenia kto, jak i kiedy zmienia bajki dla dzieci img/smilies/wink To nie jest problem.
Ty natomiast nie ustosunkowałeś się do " nauk moralnych" Biblii, które Ci przedstawiłem.. No chyba, że to też sfałszowali katolicy img/smilies/big_smile

~ Papaji

#40 2012-07-30 14:50:29

Andra
Gość

Ja nie wiem:pale piekny off top sie robi, ha... To lubie:D A Ty uwazasz ze inteligencja szkodzi wierze?

Stopka forum