Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2012-09-01 21:27:38

MagicGarden
adept
Serwis

Re: Jedność

Moge powiedziec jak dojsc do tych informacji-jesli kogos to naporawde interesuje i jesli przejdzie ta droge do konca-zobaczy sam.
To wyglada troche jak robienie dzemu,na sicie sa najpierw bardziej lub mniej rozprazone owoce-to wszelkie watpliwosci,wyobrazenia,przypuszczenia itp. I to co zostanie w trakcie gotowania na sitku-pestki-to czysta wiedza.
Ta droga prowadzi, kazdego-kto chce nia isc-przez medytacje,ale kazdy ma inne pytania,inne  rzeczy znajdzie na drodze,bo kazda dusza jest inna-dlatego sam musi przejsc ta droge.Dlatego moge tylko powiedzec jak,mozna dotrzec do zrodla.
Jesli zaczelabym opowiadac,np.jak zostal stworzony ten swiat,chcac-niechcac,wloze w to swoje doznania,ktore przez innych niekoniecznie beda tak odegrane jak jak to chcialam wyrazic.Dlatego osobom,ktore do mnie sie zwracaja o pomoc,doradzam a nie narzucam i one decyduja czy skorzystaja z niej,czy nie.Bo konsekwencje swoich decyzj kazdy ponosi sam-ja konsekwencji innych nie moge wziasc na siebie.

#27 2012-09-01 21:38:56

Crows
mentor

porostu nie wiesz tylko sobie tak wymysliłaś , jesli informacja pochodzi od źródła to czego sie obawiać .

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#28 2012-09-01 22:05:22

Andra
Gość

Dlaczego tak sadzisz Crows? Na jakiej podstawie?
MG, to co mowisz o dzemie brzmi bardzo podobnie do przepisu na cisze ktory kiedys mi sie wysmazyl. Szkoda ze go wykasowalam.img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Andra (2012-09-01 22:11:58)

#29 2012-09-01 22:36:23

Filip
przyboczny

Co niektórzy mówią o przejściu ze świata materialnego do duchowego, nie widząc tego, że własnie w świecie duchowym żyją. img/smilies/smile

Znikam na długo, ale się pojawiam.

#30 2012-09-02 00:50:10

Nutka
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Mam do Was pytanie.

Co jest w przestrzeni pomiędzy dwoma cząstkami materii?

Jeśli prawdą jest iż świat składa się z cząstek, które są w ruchu gdy mają energię. Jeśli prawdą jest iż Ty i ja jesteśmy z tych cząstek zbudowani. To co jest pomiędzy tymi cząstkami? Co jest pomiędzy Tobą o mną?

Czy to jest coś? Czy to jest nic?

CM

A co ma być?
A kogo byś chętnie widział ,wybierz se haha

...............

#31 2012-09-02 05:45:49

Lidka
mentor

Filip napisał(a):

Co niektórzy mówią o przejściu ze świata materialnego do duchowego, nie widząc tego, że własnie w świecie duchowym żyją. img/smilies/smile

Może i niektórzy tak mówią, ale myślę, że nie należy tego rozumieć dosłownie W podtekście kryje się całkowite przejście do świata duchowego, czyli po śmierci ciała. Dusza 'pozbywa się' atrybutów materialnych i dopiero może przejść do świata duchowego. Dopóki jest wcielona, żyje w świecie materialno-duchowym i sama jest materialno-duchowa.

Pozdrawiam!

Lidka

#32 2012-09-02 11:52:56

MagicGarden
adept
Serwis

Crows,dlaczego chcesz miec to podane na tacy?Jesli Cie to interesuje,dlaczego na swoja pytanie nie zaczniesz szukac sam odpowiedzi?
Ja do tych informacji doszlam oczyszczajac swoja dusze.Jesli chcesz zrob to samo i dostaniesz odpowiedzi na swoje pytania.Kazda dusza jest inna,nie tylko dlatego ze przez kolejne wcielenia inne warstwy zostaly na nia nalozone,lecz rowniez dlatego,ze sa dusze stworzone przez Boga i sa takie ktore naleza do Jego rodziny.Dlatego mowilam ze droga kazdego jest inna(sitko przy robieniu dzemu u kazdego ma rozna gestosc i dlatego kazdy ma rozne tempo),ale na koncu-jesli jest wytrwaly-dostanie sie do zrodla(czystych pestek).

#33 2012-09-02 11:57:27

Crows
mentor

MagicGarden napisał(a):

Crows,dlaczego chcesz miec to podane na tacy?Jesli Cie to interesuje,dlaczego na swoja pytanie nie zaczniesz szukac sam odpowiedzi?
.

ja znalazłem odpowiedz ale nie pieje jak kogut na płocie o tym ,
skoro weszłaś i napisałeś ze wiesz  ,to po prostu zapytałem byś sie pochwalił a ty sie droczysz i nadymasz jak indor bo ktoś chce usłyszeć o tym czym sie chwalisz i wywyższasz ponad innych .

:
:

#34 2012-09-02 13:00:16

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Crows napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Mam do Was pytanie.

żeby odpowiedzieć na to pytanie potrzebne jest wyjaśnienie czym dla ciebie jest => cząstka materii?

W tym cwiczeniu mozesz przyjac dowolna perspektywe. Mozemy mowic o tym co jest pomiedzy dwoma fotonami czy pomiedzy dwoma czastkami helu. Dwoma gluonami czy dwoma neutrinami. To jest wtore. Istotne jest co jest pomiedzy jakkolwiek zdefiniowanymi czasteczkami. Cala nasza technika oparta jest o model czasteczkowy materii. Co jest wiec pomiedzy czasteczkami rozpoznawanymi przez nauke na dowolnym poziomie szczegolowosci? Czy to co rozdziela dwa neutrina jest czym innym niz to co rozdziela dwa drzewa?

CM
ps. tak, ten kisiel dziewczyn juz nudzi - zalozylby sobie osobny watek

Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

#35 2012-09-02 13:16:11

Andra
Gość

CM, jak Cie nudzi to po co wlazisz do niego:D?
Pomiedzy dwoma drzewami jest ruch energii tworzacy forme drzew. Co to sa gluony, obrzydliwa nazwa. Wiec wlasciwie nie tyle co jest  pomiedzy ile to pomiedzy nie istnieje Civiku. Pokontempluj?img/smilies/big_smile

#36 2012-09-02 13:28:31

Lidka
mentor

civilmonk napisał(a):

Crows napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Mam do Was pytanie.

żeby odpowiedzieć na to pytanie potrzebne jest wyjaśnienie czym dla ciebie jest => cząstka materii?

W tym cwiczeniu mozesz przyjac dowolna perspektywe. Mozemy mowic o tym co jest pomiedzy dwoma fotonami czy pomiedzy dwoma czastkami helu. Dwoma gluonami czy dwoma neutrinami. To jest wtore. Istotne jest co jest pomiedzy jakkolwiek zdefiniowanymi czasteczkami. Cala nasza technika oparta jest o model czasteczkowy materii. Co jest wiec pomiedzy czasteczkami rozpoznawanymi przez nauke na dowolnym poziomie szczegolowosci? Czy to co rozdziela dwa neutrina jest czym innym niz to co rozdziela dwa drzewa?

CM
ps. tak, ten kisiel dziewczyn juz nudzi - zalozylby sobie osobny watek

CM, gadu, gadu, ale o Twoim pytaniu nie zapominam. Poszłam w końcu po książkę i uświadomiłam sobie, że musiałabym Ci przepisywać z niej potężne fragmenty... Zatem to bez sensu, i tak miałbyś tylko fragmenty, polecam Ci więc całość:

Gregg Braden - Boska Matryca

Tam jest opisane całe mnóstwo doświadczeń naukowych, które wykazują, czym jest to pole między cząsteczkami, jaki ma charakter itd. A dodatkowe jest część, o której być może nie wiesz za wiele, bo dotyczy kwestii duchowości i najstarszych, jak się to mówi 'wierzeń', które, jak dziś się okazuje, były wiedzą...

A książkę czyta się naprawdę łatwo img/smilies/smile.

Pozdrawiam!

Lidka

#37 2012-09-02 13:48:41

Crows
mentor

civilmonk napisał(a):

Crows napisał(a):

civilmonk napisał(a):

Mam do Was pytanie.

miedzy tym co jest  - istnieje to co nie jest , czyli to puste miejsce to przestrzeń na naszą iluzje img/smilies/wink

:
:

#38 2012-09-02 14:37:05

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Crows napisał(a):

miedzy tym co jest  - istnieje to co nie jest , czyli to puste miejsce to przestrzeń na naszą iluzje img/smilies/wink

Niezłe img/smilies/big_smile W pewnym sensie i tak jesteśmy jednoscią, ale jak ktoś tego wogóle nie widzi i nie czuje to przestrzeń na iluzje wypełnia iluzją jedności img/smilies/wink

#39 2012-09-02 14:47:48

Andra
Gość

Conan, dlaczego iluzja? Widzisz, iluzja wymaga podmiotu i przedmiotu, wiec jest latwa do zweryfikowania. Poza iluzja nie istnieja formy a w tej przestrzeni dzieje sie ciagly przenikajacy wszystko ruch.  W przestrzeni swiadomosci zycia, inaczej nie umiem tego nazwac a kombinowac nie chce.img/smilies/smile

#40 2012-09-02 15:03:08

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Andra napisał(a):

Conan, dlaczego iluzja? Widzisz, iluzja wymaga podmiotu i przedmiotu, wiec jest latwa do zweryfikowania. Poza iluzja nie istnieja formy a w tej przestrzeni dzieje sie ciagly przenikajacy wszystko ruch.  W przestrzeni swiadomosci zycia, inaczej nie umiem tego nazwac a kombinowac nie chce.img/smilies/smile

Iluzja nie musi być tym co się wydaje mordercom iluzji, ona tez ma swój potencjał, w pewnym sensie tez jest prawdą i pewną rzeczywistością img/smilies/hmm Tyle tylko ze nie jest zrozumiała dla wszystkich, często rozumieją ją tylko jej stwórcy, i tylko im ona przewznie słuzy img/smilies/wink Choć nie jest to bezwzględną regułą, wkońcu wszystko jest mozliwe.

#41 2012-09-02 15:07:47

Andra
Gość

Aha, iluzja w sensie materializowania wyobrazenia. No, dobrze byloby zeby mi sie teraz cos zmaterializowalo. img/smilies/sad swiat tworzymy za pomoca naszych o nim wyobrazen...widac do kitu ze mnie wiedzma, ech...

#42 2012-09-02 15:12:37

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Andra napisał(a):

Aha, iluzja w sensie materializowania wyobrazenia. No, dobrze byloby zeby mi sie teraz cos zmaterializowalo. img/smilies/sad swiat tworzymy za pomoca naszych o nim wyobrazen...widac do kitu ze mnie wiedzma, ech...

Jesteś prawdziwa wiedżma Andra tylko trzymaj się swojego podwórka img/smilies/big_smile Żle Ci czy co? img/smilies/wink

#43 2012-09-02 15:20:40

Andra
Gość

Jakiego swego? Wiedzmy tez miewaja czasem strasznie pod gorke.

#44 2012-09-02 15:31:09

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Andra napisał(a):

Jakiego swego? Wiedzmy tez miewaja czasem strasznie pod gorke.

To metafora img/smilies/big_smile Jeśli coś Ci nie wychodzi to moze znaczyć ze się trochę za bardzo oddaliaś, nie traktój z taką stuprocentową powagą tej iluzji jedności, przeciez i tak jesteśmy jednocią, moze juz siedzisz na tej górce? img/smilies/big_smile

#45 2012-09-02 15:41:10

Andra
Gość

Aj Barbarzynco. To ze ja o czyms wiem nie znaczy ze wie o tym ktos. Gorka z gorki pod gorke. Nigdy nie lubilam gor, sa piekne z daleka  i upierdliwe z bliska. Morze to morze. Niewazne.img/smilies/smile

#46 2012-09-02 15:53:19

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Andra napisał(a):

Aj Barbarzynco. To ze ja o czyms wiem nie znaczy ze wie o tym ktos. Gorka z gorki pod gorke. Nigdy nie lubilam gor, sa piekne z daleka  i upierdliwe z bliska. Morze to morze. Niewazne.img/smilies/smile

Ano pewnie, jak się tak popluskać przy brzegu to sama słodycz img/smilies/tongue Ale tacy marynarze odkrywcy czy piraci to nie jeden sztorm pewnie przezyli, potem narąbani rumem widzieli syrenki uśmiechające się do nich i wogóle img/smilies/big_smile

#47 2012-09-02 16:56:19

Nutka
przyboczny

Conan Barbarzynca napisał(a):

Andra napisał(a):

Ano pewnie, jak się tak popluskać przy brzegu to sama słodycz img/smilies/tongue Ale tacy marynarze odkrywcy czy piraci to nie jeden sztorm pewnie przezyli, potem narąbani rumem widzieli syrenki uśmiechające się do nich i wogóle img/smilies/big_smile

Piraci haha
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041 http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041

...............

#48 2012-09-02 17:00:24

Nutka
przyboczny

civilmonk napisał(a):

Mam do Was pytanie.

pomiędzy Tobą o mną?

Przypomniałam se pirat jest na bank, mój kosiany, nikogo wiecej tam nie widze http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e035

...............

#49 2012-09-02 17:25:05

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Co Ty masz Nutka z tymi piratami, zakochałaś się w jakimś czy co? img/smilies/tongue Ja to tak o nich wspomniałem bo ich lubię, pływają na wspaniałych zaglowcach i mają na wszystko wyrąbane, takie równiachy, pozatym lubię filmy i gry o piratach img/smilies/big_smile

#50 2012-09-02 17:53:51

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Andra napisał(a):

CM, jak Cie nudzi to po co wlazisz do niego:D?
Pomiedzy dwoma drzewami jest ruch energii tworzacy forme drzew. Co to sa gluony, obrzydliwa nazwa. Wiec wlasciwie nie tyle co jest  pomiedzy ile to pomiedzy nie istnieje Civiku. Pokontempluj?img/smilies/big_smile

Kombinujesz. Nie tedy droga. Czuj a nie mysl o tym "czyms".

CM

Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Stopka forum