Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2012-09-12 08:14:35

Lidka
mentor

Re: Poczet Matek Boskich

Crows napisał(a):

Lidka napisał(a):

Łosiu, nie wkleję obrazka, one do mnie nie przemawiają...

.

sadzisz ze ja wkleiłem bo do mnie przemawia ? http://macg.net/emoticons/laughing2

Nie, nie sądzę... http://macg.net/emoticons/laughing2

Pozdrawiam!

Lidka

#22 2012-09-12 08:15:28

Lidka
mentor

Andra napisał(a):

A nie czlowiek odwazny i zaslugujacy na szacunek?

A jaka różnica? img/smilies/smile

Dla mnie bardziej dusza, bo o duszy mowa.

Pozdrawiam!

Lidka

#23 2012-09-12 08:23:15

Andra
Gość

Aha, czyli to dusza urodzila Jezusa? No faktycznie, zapomnialam, w swiecie dusz wszystko jest mozliwe. A taka roznica Lidko ze to czlowiek zyje, i zmaga sie z ciezarami ktore staja mu na drodze, z wlasnymi slabosciami. I to zasluguje na szacunek.

#24 2012-09-12 08:38:52

Lidka
mentor

Andra napisał(a):

Aha, czyli to dusza urodzila Jezusa? No faktycznie, zapomnialam, w swiecie dusz wszystko jest mozliwe. A taka roznica Lidko ze to czlowiek zyje, i zmaga sie z ciezarami ktore staja mu na drodze, z wlasnymi slabosciami. I to zasluguje na szacunek.

Człowiek żyje, mówisz, a dusza nie? img/smilies/big_smile

W tym przypadku akurat dusza jest obiektem ludzkiego kultu i dusza jest czczona, nazywana na miliony różnych sposobów i błagana o pomoc... Więc? img/smilies/big_smile

(i w żadnym wypadku nie sugeruje braku szacunku dla człowieka)

Pozdrawiam!

Lidka

#25 2012-09-12 08:41:39

Andra
Gość

I dusza widnieje na tysiacach obrazow. No tak.

#26 2012-09-12 08:53:06

Lidka
mentor

Andra napisał(a):

I dusza widnieje na tysiacach obrazow. No tak.

Na tysiącach obrazów widnieje wyobrażenie Marii cielesnej (mające też wyraz w jej licznych przydomkach: ileż portretów, tyleż przydomków). A modlitwy są do duszy poprzez jej ludzkie wyobrażenie jako człowieka.

Czy to takie trudne, czy celowo usiłujesz ze mnie zrobić głupka swoimi bezsensownymi pytaniami? img/smilies/big_smile

Pozdrawiam!

Lidka

#27 2012-09-12 09:09:13

Łosiu
Moderator

W duchu E-kumenizmu
Androwo -Lit_kowego zamieszczam
jako ,,suwenirrr" dwie Matki Boskie 
dla Ciebie Andro ( po lewej )                       
i dla  Ciebie Lit_ko (po prawej),
po obrazku Od Łosia matkosceptyka
i proszę potraktujcie je wyłącznie
jako dzieła sztuki/zabydki kultury słowiańskiej

https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTlHOMMrUiOyWIKMlb7oFmj-6NCcDcAo7LZhL0yVqVbAVpqoeR3LA
Z poważaniem
wasz  e- Łoś
po kolędzie

img/smilies/wink

....

#28 2012-09-12 09:13:01

Lidka
mentor

A, dziękuję Ci bardzo img/smilies/smile. Jako dzieło sztuki potrafię docenić img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#29 2012-09-12 09:26:15

Andra
Gość

Nie robie Lidko z Ciebie nikogo kogo Ty nie zrobisz z siebie swoimi bezsensownymi stwierdzeniami. Temat dotyczy wizerunkow Marii jako kobiety ktora urodzila Jezusa. Zywej, cieplej, czujacej, a nie mgielki ujetej w zarys czlowieka.

#30 2012-09-12 09:34:56

Łosiu
Moderator

I ekumenizm strzelił szlak!

Łosiu wściekły

img/smilies/wink

....

#31 2012-09-12 09:43:56

Andra
Gość

O Losiu, przetlumacz sobie ze to takie doswiadczenie ktore wybrala Twoja duszycka. I bron Boze nie ton w toni negatywnosci bo to by swiadczylo o Twojej nieswiadomosci. Alelluja.
Ide poudawac ze goowno to zloto, faktycznie szlag by trafil.

#32 2012-09-12 11:12:07

Lidka
mentor

Andra napisał(a):

Nie robie Lidko z Ciebie nikogo kogo Ty nie zrobisz z siebie swoimi bezsensownymi stwierdzeniami. Temat dotyczy wizerunkow Marii jako kobiety ktora urodzila Jezusa. Zywej, cieplej, czujacej, a nie mgielki ujetej w zarys czlowieka.

A nie dotyczy przypadkiem samych jej wizerunków i przydomków?... Hmmm, zobaczmy, czyż to jest 'MARIA, MATKA JEZUSA - CZŁOWIEK ', czy też może 'POCZET MATEK BOSKICH' z prośbą o wklejanie tych wizerunków?...

Sprawdź, wystarczy podjechać do samej góry, temat się pojawi img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#33 2012-09-12 11:13:39

Lidka
mentor

Łosiu napisał(a):

I ekumenizm strzelił szlak!

Łosiu wściekły

Ja jestem BARDZO ekumeniczna, więc obiecuję więcej nie dyskutować (z wyrozumiałością) z kimś, kto sam nie wie, czego chce http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/h025

Pozdrawiam!

Lidka

#34 2012-09-12 11:20:13

Andra
Gość

O sobie mowisz wiec choc nie osmieszaj sie- Matka to kobieta. Kobieta to czlowiek. Ty choc wiesz ze nim jestes czy dalej jako dusza bujasz we mgle wyobrazen?

#35 2012-09-12 13:11:13

Mahi
przyboczny

Łosiu napisał(a):

Namnożyło nam się cudownych obrazów  Matki Boskiej  acz to z przyczyn historycznych, acz to z innych przyczynków.

Proponuję aby każdy z was umieścił jeden obraz matki boskiej/ cudowny, czy tylko pobłogosławiony z najbliższej okolicy zamieszkania.

Naprawdę, to Lidka ma rację...bo jeśli temat obrazach, to rozmowa tyczy obrazów.
Andro wczytaj się, zanim stwierdzisz bezsensowność, a z resztą jak piszesz

Nie robie Lidko z Ciebie nikogo kogo Ty nie zrobisz z siebie swoimi bezsensownymi stwierdzeniami.

, to stwierdzenie chodzić może w obie strony, zarówno do adresata jak i nadawcy, ale jest Twoją li interpretacją.
Dalej piszesz:

Temat dotyczy wizerunkow Marii jako kobiety ktora urodzila Jezusa. Zywej, cieplej, czujacej, a nie mgielki ujetej w zarys czlowieka.

Dlaczego obraz ma przedstawiać żywą ciepłą i czującą?
To jest interpretacją ludzką, wszak tego rodzaju cechy należą do człowieka żywego, a nie obrazu, a przypomnę, że rozmowa o obrazach...nieprawdaż?

#36 2012-09-12 13:35:01

Andra
Gość

Tak? To pokaz mi prosze obraz Marii jako ducha? Wyobrazenia ludzi o Niej jako o niezwyklej kobiecie ktora to kobieta urodzila niezwykle dziecko- bedac czlowiekiem, ktora jako czlowiek przezyla tak wiele cierpienia nie sa imaginacja bezcielesnego ducha. A szacunek nalezy sie czlowiekowi, kobiecie, matce, i do tego odnioslam sie wiec to Ty czytaj ze zrozumieniem. Zreszta, stwierdzenie ze duszy nalezy sie szacunek stoi w sprzecznosci z tym co Lidka twierdzi na temat wyboru drogi zycia ktorego dokonuje dusza. Wiec za co szanowac? Jak se chciala tak se miala. Kosztem czlowieka ktory nieswiadomy ze jest ta Lidkowa dusza- cierpi nieraz jak cholera. On se nie chcial, a ma to co mu jego dusza wybrala. A pewnie, bo dusza nie cierpi, cierpi czlowiek. Ty nie widzisz tego absurdu posunietego do granic paranoi? Sie pytam: za co nalezy sie szacunek duszy?  Ze zechciala zapomniec sklerotyczna jakas i teraz cierpi jako czlowiek? No faktycznie, jest za co szanowac. Ubolewac raczej.

#37 2012-09-12 14:10:33

Andra
Gość

I do tego wlasnie sprowadza sie cala filozofia, jakby tego nie uzasadniac czy rownie gornolotnie jak tandenie nie motywowac, a bedaca jawnym przykladem jak pokretny bywa ludzki rozum: najpierw jakas dusza ktora wedle Lidki jest ruchem czesci ruchu(sic!) cokolwiek to znaczy- obiera sobie doswiadczenia ktorych chce zaznac jako dusza wcielona- takze cokolwiek to znaczy, celem nabrania swiadomosci. Czego? Ano niewatpliwie ruchu czesci ruchu, bo tym w koncu jest. Nastepnie starannie i solennie zapomina ze jest tym ruszajacym sie ruchem, i stajac sie mniej juz ruchliwym czlowiekiem ktory za grosz nie pamieta ze cierpi bo sam sobie tak chcial- placze z bolu. A Lidka mu mowi ze ten placz to wyraz jego nieswiadomosci bo jakby byl swiadomy ze sam sobie tak chcial- to by sie cieszyl jak cholera ze mu syna na krzyzu powiesili.  No faktycznie, dla mnie to jest przejaw sadyzmu albo braku ludzkich uczuc. Schematycznie i w uproszczeniu, ale niestety, widac jasno ze paranoja jest gola. Jak swiety turecki.

#38 2012-09-12 14:24:59

Lidka
mentor

Zaraportowałam Twój post jako nie na temat i jako 'wyzewnętrzanie' osobiste przeciwko mnie.

Andra napisał(a):

Zreszta, stwierdzenie ze duszy nalezy sie szacunek stoi w sprzecznosci z tym co Lidka twierdzi na temat wyboru drogi zycia ktorego dokonuje dusza. Wiec za co szanowac? Jak se chciala tak se miala. Kosztem czlowieka ktory nieswiadomy ze jest ta Lidkowa dusza- cierpi nieraz jak cholera. On se nie chcial, a ma to co mu jego dusza wybrala. A pewnie, bo dusza nie cierpi, cierpi czlowiek. Ty nie widzisz tego absurdu posunietego do granic paranoi? Sie pytam: za co nalezy sie szacunek duszy?  Ze zechciala zapomniec sklerotyczna jakas i teraz cierpi jako czlowiek? No faktycznie, jest za co szanowac. Ubolewac raczej.

Andra napisał(a):

I do tego wlasnie sprowadza sie cala filozofia, jakby tego nie uzasadniac czy rownie gornolotnie jak tandenie nie motywowac, a bedaca jawnym przykladem jak pokretny bywa ludzki rozum: najpierw jakas dusza ktora wedle Lidki jest ruchem czesci ruchu(sic!) cokolwiek to znaczy- obiera sobie doswiadczenia ktorych chce zaznac jako dusza wcielona- takze cokolwiek to znaczy, celem nabrania swiadomosci. Czego? Ano niewatpliwie ruchu czesci ruchu, bo tym w koncu jest. Nastepnie starannie i solennie zapomina ze jest tym ruszajacym sie ruchem, i stajac sie mniej juz ruchliwym czlowiekiem ktory za grosz nie pamieta ze cierpi bo sam sobie tak chcial- placze z bolu. A Lidka mu mowi ze ten placz to wyraz jego nieswiadomosci bo jakby byl swiadomy ze sam sobie tak chcial- to by sie cieszyl jak cholera ze mu syna na krzyzu powiesili.  No faktycznie, dla mnie to jest przejaw sadyzmu albo braku ludzkich uczuc. Schematycznie i w uproszczeniu, ale niestety, widac jasno ze paranoja jest gola. Jak swiety turecki.

Nawet nie będę próbowała komentować tych bzdur. Odpowiem Ci Twoimi własnymi słowami:

Andra napisał(a):

Tylko prosze pamietaj: to ze Ty nie widzisz sensu,celu, logiki- nie oznacza ze go nie ma. To tylko Ty tego nie widzisz.

Ostatnio edytowany przez Lidka (2012-09-12 14:34:52)

Pozdrawiam!

Lidka

#39 2012-09-12 14:52:06

Andra
Gość

A czy ja zarzucilam temu brak prawdy, brak logiki- co Ty znow sobie wmawiasz? Uwazam ze jest to o tyle prawdziwe o ile odwrocone do gory nogami, a wiec wykoslawione i zdeformowane. Ale nie pozbawione zdzbla prawdy, tyle ze ona stoi na glowie.
img/smilies/big_smile
a ostrzezenia, raporty, jesli Tobie w czyms pomagaja to bedzie mi milo.  I miej swiadomosc ze udzielajac mi osta za to ze pokazalam Ci przez chwile sama Ciebie- uczynilas ze mnie wyrzut sumienia. Swoj wyrzut i swojego sumienia, bo chyba je masz? Mozesz ewentualnie zamknac oczy i udawac ze to nie Ty. Twoja wola.
A moje slowa zadedykuj sobie, ja wiem co i dlaczego mowie. Milego dnia

#40 2012-09-12 14:56:27

Lidka
mentor

Być może pomyślisz, że najwyraźniej nie mam sumienia (jak i uczuć, to też już powiedziałaś), ale to Twój problem. Bo ja nie ma żadnych wyrzutów.

I życzę sobie, żebyś w końcu zeszła z tematu 'Lidka' i zajęła się czymkolwiek, byle by innym niż ja (nie jestem 'gwiazdą na firmamencie', żeby poświęcać mi aż tyle uwagi we wszystkich postach).

Proszę wrócić do tematu i skupić się nad nim merytorycznie. Nad tematem. Nie nade mną, OK?

Gdybyś zapomniała, tematem jest 'Poczet Matek Boskich'.

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum