Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#141 2014-01-03 21:25:38

baabcia
bo ja wiem

Re: Poczet Matek Boskich

podkręcony chory pewnie

kto igra nadmiernie demony wzywa  img/smilies/smile

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#142 2014-05-05 06:30:14

Łosiu
Moderator

Z miesznymi uczuciami,
a jednak umieszczam......czy to już profanacja, czy jeszcze nie?!
- przssłanomi link do kolekcji. Jednych może oburzać a są też tacy co twierzdą, że nie ma nic w tym złego, jeżeni nosi to osoba wierząca- ?!?- różne oblicza wiary są.
http://24.media.tumblr.com/e2a9632a9c248a3f788c467f9f97f73d/tumblr_n2aeu5RniC1tru6svo1_1280.jpg

Łosi wielokropek

Łosiu

img/smilies/wink

....

#143 2014-05-05 07:05:04

Ayalen
Gość

Glupie to. Jeszcze brakuje krzyza w tylku - obraz wiary czy zidiocenia? Kazdy orze jak moze, ale z wielu roznych względów - sa chyba jakies granice?

#144 2014-05-06 23:43:34

Łosiu
Moderator

Ayalen napisał(a):

Glupie to. Jeszcze brakuje krzyza w tylku - obraz wiary czy zidiocenia? Kazdy orze jak moze, ale z wielu roznych względów - sa chyba jakies granice?

Fajnie, fajnie... ale czy zawsze mamy do czynienia z granicami, a może ich nie ma... a są tylko różne  widzenia. Posłużę się cytatem:

,,Gdy wszedłem do kościoła w Warszawie i zobaczyłem ludzi modlących się do wyrzeźbionego niby-boga, przeżyłem szok. Do pracy, w której pieszczę Chrystusa, motywowała mnie chęć obrazy tego, co nie jest Bogiem. I mimo wszystko jest to praca religijna - o uwielbieniu Boga. Liżąc wielki średniowieczny krucyfiks, dotykając go nagim ciałem, obrażając go, gdy leży pode mną, modlę się do Prawdziwego Boga"
http://www.pudelek.pl/artykul/60481/nag … _s/foto_1/

Punkt widzenia atysty....
Punkt widzenia obserwatora....
Punkt widzenia wyznawcy obrazowanej bezczeszczonej postacii....

Jak widzisz granic nie ma, jest sztuka lub żenada.

Wróćmy do majtek, jak twierdzi Peksia, ona zrozumiała by gdyby majty te nosiła zakonnica, która przysięgła Bogu swą cnotę, ale inna zakonnica uznała by taki majtkonosowy pakt za grzech i profanację, chyba że powstał by zakon sióstr ......Cnotek Figowych.

Ale wróćmy do Pana Jacka M., czy można przyjąć, że w chwili zbliżenia z figurą pan Jacek był w pełni władż umysławych, czy artysta musi zidiocieć by zaistnieć, czy może nasrać na talerz i nakryć do stołu.

img/smilies/wink

....

#145 2014-05-07 06:58:09

Ayalen
Gość

Są rozne punkty widzenia, i są rozne granice - jedne i drugie indywidualne. Mysle ,ze sa rzeczy, ktorych po prostu nie zrobilibysmy, niezależnie od istniejacych przepisow, praw czy norm spolecznych, to sa granice ktore wyznacza nasza wrazliwosc.
Wiem, sa artysci ktorzy probuja zaistniec za wszelka cene, sa ludzie bez skrupolow  depczacy to, co dla innych stanowi świętość,  no coz...
Swego czasu czytałam o wystawie ludzkich zwlok, spreparowanych, wypatroszonych, i temu podobne, i czytalam komentarze zachwycajace sie walorami edukacyjnymi tejże wystawy. Znak czasow- wszystko na pokaz, wszystko na sprzedaż;  wywleklismy intymnosc na ulice, teraz upubliczniamy smierc, ech...

#146 2016-04-06 05:54:21

Łosiu
Moderator

Matko Boska Tipsowa?
http://vader.joemonster.org/upload/rut/m_14864168ecff1ccMatka_Boska_Paznokci.jpg

Łosiu onchus cecus

img/smilies/wink

....

#147 2016-04-16 03:36:22

Łosiu
Moderator

Matka Boska Prawicowa...

http://prawicowyinternet.pl/wp-content/uploads/Tatuaż-Matka-Boska.jpg

Łosiu narodowiec

img/smilies/wink

....