Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2012-10-07 20:21:29

Bartocho
Użytkownik

Hipnagogi

Też mam pytanie i liczę na odpowiedź. Hipnagogi pojawiają się u mnie gdzieś tak po minucie bezczynnego leżenie z zamkniętymi oczami. Gdy tak leże powoli kształtują się w coś i właśnie cod alej. Ostatnio mniej więcej chyba wykonałem jakiś postęp bo gdy tak leżałem hipnagogi przemienił się w książkę, która samoczynnie przewracała kartki. Kartki te przedstawiały ruchome ilustracje tylko takie trochę zamazane. Trwałem w tym stanie aż się skończył, a hipnagogi znowu były bez sensu. Co mam zrobić żeby wejść do snu przez hipnagogi

#2 2012-10-08 06:31:32

Lidka
mentor

Re: Hipnagogi

Jeśli pojawiają się hipnagogi, a potem człowiek zasypia, zawsze zasypia poprzez nie img/smilies/smile. Tylko potem może tego nie pamiętać.

Bez sensu? Tylko dlatego, że się jest jego nieświadomym... Sens jest we wszystkim, problemem jest go zauważyć. Podpowiem Ci, jak to jest moim zdaniem:

Wieczorem i w nocy 'odreagowują nasze emocje', jeśli tak można powiedzieć. Człowiek po całym dniu szykuje się do odpoczynku fizycznego i psychicznego. Ale nie duchowego, ten żadnego wypoczynku nie potrzebuje, bo nie jest uwarunkowany duchowo. Zatem silne emocje używane w ciągu dnia i, jeśli to są negatywne, a nie zostały świadomie rozwiązane, czyli zrozumiane i zamienione na pozytywne (albo jeśli jakiś problem z dnia, może być nawet sprzed wielu dni a nawet lat, jeśli nosimy go w sobie), wychodzą pod postacią symboli sennych (hipnagogi też, to się zaczyna już w stanie spoczynku, takim 'miedzy jawą a snem'). Przybierają kształty symboliczne rzeczy, osób, sytuacji, miejsc itd. Jeśli masz wspomnienia z nocy (+kształty tych hipnagogów), możesz dojść do tego, czego one dotyczą. Zasada jest taka, że wszystko to dotyczy takich sytuacji z życia, które angażują emocje. Jesteś w stanie dojść do tego, co te symbole znaczą i wówczas będziesz widział, gdzie ten problem w Tobie, nad czym świadomie możesz popracować, żeby harmonijnie rozwijać się.

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum