Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2012-10-10 13:02:28

Filip
przyboczny

Re: RÓŻNE TYPY ATEIZMU - W KTÓRYM TYPIE WIDZISZ SIEBIE ?

lawenda napisał(a):

Wigilia dotyczyła przykładu przekraczania norm społecznych.
Katolicyzm to zdecydowanie poszerzona wersja img/smilies/smile

Lawendo kolejki w supermarketach przed świętami, tez można uznać za przekraczanie norm społecznych. img/smilies/smile

Znikam na długo, ale się pojawiam.

#22 2012-10-10 13:35:03

lawenda
Gość

Filip napisał(a):

lawenda napisał(a):

Wigilia dotyczyła przykładu przekraczania norm społecznych.
Katolicyzm to zdecydowanie poszerzona wersja img/smilies/smile

Lawendo kolejki w supermarketach przed świętami, tez można uznać za przekraczanie norm społecznych. img/smilies/smile

Przed świętami to chyba norma..? img/smilies/smile

#23 2012-10-10 17:05:03

baabcia
bo ja wiem

może poproszę o katalog norm społecznych, których powinnam przestrzegać ze względu na przeliczoną ???  większość w kraju
i katalog norm społecznych, które powinni przestrzegać wszyscy, ze względu na różnorodność

a potem porozmawiamy jak to jest czy tolerancyjna powinna być większość dla mniejszości czy może odwrotnie

czy wiara jednych jest  powodem do narzucania innym sposobu życia

zaczynam się zastanawiać czy nie powinnam manifestować pewnych zachowań czytając co Filip pisze uważając się za reprezentanta większości - do tej pory nie przyszło mi do głowy bym miał prawo narzucać innym cokolwiek tylko dlatego, że jest grupa, która myśli tak jak ja

o nie

znam paru, którzy do dziś wiedza lepiej co dla ludu dobre i postanawiają ulepszyć życie innym - to niebezpieczne jednostki

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#24 2012-10-10 17:08:17

baabcia
bo ja wiem

krzewienie jedynej prawdziwej wiary

warto spokojnie poczytać i po namyśle dopiero pisać kto i co narzuca innym i po co

Ostatnio edytowany przez baabcia (2012-10-10 17:09:46)

#25 2012-10-10 17:22:01

Filip
przyboczny

baabcia napisał(a):

zaczynam się zastanawiać czy nie powinnam manifestować pewnych zachowań czytając co Filip pisze uważając się za reprezentanta większości - do tej pory nie przyszło mi do głowy bym miał prawo narzucać innym cokolwiek tylko dlatego, że jest grupa, która myśli tak jak ja

Baabciu wytłumacz mi, bo ja nie wiem. img/smilies/smile Po pierwsze, uważam się za reprezentata jakiej większości? A po drugie cóż ja Ci takiegoi narzucam? Cytaty byłyby mile widziane. img/smilies/smile

#26 2012-10-10 23:42:06

mont_kaw
zwierzak

Filip napisał(a):

baabcia napisał(a):

i sa tacy, którzy gotowi są na ateistów patrzeć jak na małpy w zoo

Wy wzajemnie na siebie w ten sposób chcecie patrzeć i toczyć walkę jak PO-PIS. Chcecie tworzyć sztuczne fronty katol kontra a-teista, bo tam się dobrze czujecie. img/smilies/smile

Znowu uzywasz nieadekwatnych porownan.Tam gdzie dyskusja-tam wymienia sie poglady,tam leca iskry.Jesli wyjdziesz z konopii,to moze to dostrzezesz.
Mym skromnym marzeniem jest kraina swiecka.Gdzie dzieciom nie wciska sie bajek jako dogmatow,gdzie religia nie rzyga w szkolach i na ulicach,gdzie kazdy wierzy w co chce nie szkodzac drugiemu ,a w co wierzy to jego prywatna sprawa.Kraina gdzie nie musze placic za smieszne zabobony wierzacych,bo sami to oplacaja jak i swoje miejsca kultu,gdzie zadna religia nie wp... sie do polityki.A wierzacy niech sobie zyje jak chce.Niech nie czyni transfuzji czy aborcji,to jego sprawa,niech nie pietnuje publicznie geja czy lesby,bo to nie jego sprawa,niech zywi don szacunek.I jeszcze pare innych "niech".Za duzo wymagam?

#27 2012-10-11 00:55:13

mont_kaw
zwierzak

A moze i Ty jestes ateista?
http://www.youtube.com/watch?v=4-Fp61mGA3Y

#28 2012-10-11 07:55:51

Łosiu
Moderator

mont_kaw napisał(a):

Mym skromnym marzeniem jest kraina swiecka.Gdzie dzieciom nie wciska sie bajek jako dogmatow,gdzie religia nie rzyga w szkolach i na ulicach,gdzie kazdy wierzy w co chce nie szkodzac drugiemu ,a w co wierzy to jego prywatna sprawa.Kraina gdzie nie musze placic za smieszne zabobony wierzacych,bo sami to oplacaja jak i swoje miejsca kultu,gdzie zadna religia nie wp... sie do polityki.A wierzacy niech sobie zyje jak chce.Niech nie czyni transfuzji czy aborcji,to jego sprawa,niech nie pietnuje publicznie geja czy lesby,bo to nie jego sprawa,niech zywi don szacunek.I jeszcze pare innych "niech".Za duzo wymagam?

Tak winno być w ichnym Niebie-  jak w Twojej świeckiej krainie. Ale nie będzie.

Oj Kawi, żebyś Ty był ich Bogiem a ja ich Jesusem .... to byśmy ten świat naprawili w trimiga.

Oczywiście jakieś aniołki ... no wiesz ...płci przeciwnej. Ale przecież ty masz już z Marią dzieci.

Ale ja , jako Jezus....

Łosiu paraateista

img/smilies/wink

....

#29 2012-10-14 11:37:39

Benjamin.Szot
adept

Ostrzeżenia: 3

ZE WZGLĘDU NA LICZNE WYPOWIEDZI SYMPATYCZNYCH UŻYTKOWNIKÓW MAM TROCHĘ TRUDNE ZADANIE BO ZMUSZONY JESTEM ODPOWIEDZIEĆ PO KRÓTCE WSZYSTKIM :

1. nie jestem katolikiem, prawosławnym, protestantem itp.itd, gdyż każda religia jest wypaczeniem duchowych prawd

2. nie jestem PO-PIS-owskim oszołomem i z tym nie chcę mieć nic wspólnego

3. ten kraj został już dawno kupiony przez Watykan, który de facto sprawuje rządy w tym kraju

4. najwyższa pora, aby ludzie przejrzeli na oczy i : zaczęli czytać Biblię by się przekonać, że nie ma ona nic wspólnego z klerem i bredniami, które głosi oraz aby sięgnęli do historii to potwierdzającej

5. nie oznacza to jednak, że jestem ateistą, gdyż ateizm to poważne nieporozumienie wynikające z nieznajomości pewnych ukrywanych faktów znajdujących się w rożnych naukach ścisłych

6. dopóki ludzie się nie przebudzą będą wyzyskiwani i oszukiwani przez system, który służy klerowi

7. aby nastąpiło przebudzenie potrzebne jest oświecenie dlatego warto korzystać z internetu dopóki nie położą na niego swoje łapska.

#30 2012-10-15 18:18:43

mont_kaw
zwierzak

Benjamin.Szot napisał(a):

[
5. nie oznacza to jednak, że jestem ateistą, gdyż ateizm to poważne nieporozumienie wynikające z nieznajomości pewnych ukrywanych faktów znajdujących się w rożnych naukach ścisłych

Oswiec mnie czleku co to za ukrywane fakty.Sorki,odpowiem tylko na powaznie uargumentowany post

#31 2012-10-15 18:43:14

baabcia
bo ja wiem

to spiskowa teoria - ciiiiiiiiiiiiiiiii

jeśli komuś się coś udaje a innym nie to co to oznacza - spisek

i koniec świat nadejdzie

i ale to pojutrze

a na dziś? 

na dziś wiemy, że wszystkie katastrofy spadają na  wybranych, zawsze są tam niezwykłe moce, siły i plany

ludzik w ten sposób organizuje sobie spokojne bezpieczne dziś :-)

#32 2012-10-15 19:39:13

Akosy
zaaklimatyzowany

Ostrzeżenia: 1

mont_kaw napisał(a):

Co za morze cudów. Jak się nazywa ta twoja religia? img/smilies/big_smile

PS
Swoją drogą, dlaczego ten temat jest w "Religia chrześcijańska"? Abesnai, ateizm dotyczy tylko tego wyznania?

Ostatnio edytowany przez Akosy (2012-10-15 19:45:09)

.
.
http://i1250.photobucket.com/albums/hh540/AkosyOld/atest_zpsa7d056bd.gif

#33 2012-10-15 19:47:48

mont_kaw
zwierzak

Czytalem takich brodaczy ,podobnych Tobie...chyba Marks i Engels.
Stanie sie tak,wczesniej niz sie spodziewasz i wczesniej niz ja o tym marze.
Musisz jednak przestac patrzec przez pryzmat Polski img/smilies/smile

#34 2012-10-15 19:55:54

baabcia
bo ja wiem

czemu nie ma być normalnie?

#35 2012-10-15 19:56:58

Filip
przyboczny

Akosy napisał(a):

Swoją drogą, dlaczego ten temat jest w "Religia chrześcijańska"? Abesnai, ateizm dotyczy tylko tego wyznania?

Temat powinien wylądowac w ateiżmie. Ale samo umieszczenie sporo mówi o autorze, dokładniej mówiąc o jego kontestacji. img/smilies/smile

#36 2012-10-15 20:14:24

Akosy
zaaklimatyzowany

Ostrzeżenia: 1

mont_kaw napisał(a):

Czytalem takich brodaczy ,podobnych Tobie...chyba Marks i Engels.
Stanie sie tak,wczesniej niz sie spodziewasz i wczesniej niz ja o tym marze.
Musisz jednak przestac patrzec przez pryzmat Polski img/smilies/smile

Chyba trochę za młody jesteś, ale ja pamiętam działanie jednego z wariantów twojej religii. Naprawdę nic ciekawego. img/smilies/wink

Nie odpowiedziałeś jak się nazywa ta twoja religia.

.
.
http://i1250.photobucket.com/albums/hh540/AkosyOld/atest_zpsa7d056bd.gif

#37 2012-10-15 20:41:00

victoria
adminka

Akosy napisał(a):

dokładnie o to samo chciałam zapytać...

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#38 2012-10-16 06:40:57

Crows
mentor

Nie wiem czy Bóg istnieje, lecz od zawsze mam głęboką nadzieję, że tak jest.
"Trakatat o szczęściu" - Jean D'Ormesson

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#39 2012-10-16 09:56:04

Łosiu
Moderator

Benjamin.Szot napisał(a):

RÓŻNE TYPY ATEIZMU - W KTÓRYM TYPIE WIDZISZ SIEBIE  ?

Ateizm - to najogólniej mówiąc zaprzeczenie teizmu czyli stanowiska, że Bóg istnieje i działa. Jest to zjawisko dosyć znane i powszechne w dzisiejszych świecie zwłaszcza dlatego, że istnieją różne jego odmiany. Zasadniczo wyróżnić można trzy typy ateizmu :

1. ateizm elitarny oparty na rzekomych podstawach naukowych
2. ateizm powszechny wynikający z usprawiedliwiania nieetycznej postawy i niemoralnego postępowania
3. ateizm utajony będący efektem nie tyle niewiary w Boga co niewiary Bogu.

Czyżby ateiści byli tylko i wyłłąacznie neandertalczykami ( nie chciałem uraźić neander....) Benjaminie
ad 1 rzekome podstawy
ad 2 usprawiedliwienie dla nieetycznych swoich postępków
ad 3 utajeni niewierzący

Tak wygląda , że to wszystko z założenia dewiacje osobowościowe.

To już ,,normalnego ateizmu'' nie ma na świecie?  img/smilies/smile

Zastanów się chłopie co piszesz, zweryfikuj i wróć na forum.

Brak szacunku dla ateistów jest normą w twoim świecie?

Z tekimi poglądami.... odwróćmy sytuację. Na fo rum ateistów ateista pisze tak:

1. chrześcijaństwo elitarne oparte na rzekomych podstawach z kategorii mity czy fakty- zaślepieni słowem pisanym
2. chrześcijaństwo powszechny- dla plebsu- wynikające z szukania rozgrzeszenia dla swoich nieetycznych postaw  i niemoralnego postępowania
3. chrześcijaństwo utajone będący efektem nie tyle niewiary w Boga co niewiary Bogu.

Pomyśl,  czy należysz do jednej z tych kategorii i czy takie szuflatkowanie nie jest dla ciebie uwłaczające.

Łosiu megaH1N1sceptyk

img/smilies/wink

....

#40 2012-10-17 01:39:29

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Akosy napisał(a):

mont_kaw napisał(a):

Co za morze cudów. Jak się nazywa ta twoja religia? img/smilies/big_smile

PS

Akosy, ponieważ nie moderuję działu "Ateizm i Agnostycyzm" a tym samym nie miałbym aż tak bliskiej przyjemności obcowania z twórczością Benjamina, jak i również było to okazaniem mojej dobrej woli, o czym pisałem wcześniej w notce moderatora img/smilies/wink

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Stopka forum