Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#81 2012-10-23 19:56:47

baabcia
bo ja wiem

Re: RÓŻNE TYPY ATEIZMU - W KTÓRYM TYPIE WIDZISZ SIEBIE ?

po 2,5 promilach na dzrewie

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#82 2012-10-23 20:59:01

polliter
moderatus polliterus

Nie odpowiada (Bóg), sprawdzałem... http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

#83 2012-10-23 21:33:27

Łosiu
Moderator

Ale mówisz , że nie odpowiada, czyli jest tylko z tobą nie chciał gadać. img/smilies/smile
On porozumiewa się z ludźmi bez ruszania ustami taki WI-FI, ale by to usłyszeć

musisz osiągnąć  stan zwany neuroleptoanalgesia - nie, to nie w USA i nie w Kanadzie http://yoursmiles.org/tsmile/idea/t9205

To musi być gdzieś z boku, wyżej lub niżej... nie pamiętam i jak już tam będziesz to zapytaj

jakie plany ma Bóg wobec parasceptyków  img/smilies/hmm , a i weź e-maila,

no wiesz jak jeszcze będziemy

chcieli coś jeszcze wiedzieć, zapytać.

Jak by coś nie tak to ostrzeż ich, że mamy Lwa (Mont_K)
i nie zawachamy się go użyć.

Łosiu uchuchuchu

img/smilies/wink

....

#84 2012-10-23 22:18:45

polliter
moderatus polliterus

Łosiu napisał(a):

Ale mówisz , że nie odpowiada, czyli jest tylko z tobą nie chciał gadać. img/smilies/smile
On porozumiewa się z ludźmi bez ruszania ustami taki WI-FI, ale by to usłyszeć

musisz osiągnąć  stan zwany neuroleptoanalgesia - nie, to nie w USA i nie w Kanadzie http://yoursmiles.org/tsmile/idea/t9205

To musi być gdzieś z boku, wyżej lub niżej... nie pamiętam i jak już tam będziesz to zapytaj

jakie plany ma Bóg wobec parasceptyków  img/smilies/hmm , a i weź e-maila,

no wiesz jak jeszcze będziemy

chcieli coś jeszcze wiedzieć, zapytać.

Jak by coś nie tak to ostrzeż ich, że mamy Lwa (Mont_K)
i nie zawachamy się go użyć.

Łosiu uchuchuchu

No... ale ja tylko odpowiedzialem Baabci, że jej metoda nie działa... img/smilies/icon_redface

#85 2012-10-23 23:01:40

Benjamin.Szot
adept

Ostrzeżenia: 3

ODPOWIEDŹ DLA UŻYTKOWNIKA MONT_KAW :

Boga nie można zobaczyć, gdyż nie jest człowiekiem. Istnieje jednak kanał łączności poprzez który można rozmawiać z Bogiem, a jest to świadomość. Tą drogą Bóg ma dostęp do myśli każdego człowieka. Żeby jednak ten sposób łączności zadziałał człowiek musi spełnić kilka warunków. Piotr apostoł pisze, że jeśli wzywamy Boga powinniśmy się stać świętymi (czyli nieskalanymi ) w naszym postępowaniu - 1 Piotra 1 : 16 - 19. Potwierdza to apostoł Paweł  - 2 Tymoteusza 2 : 19, który mówi, aby odstąpił od nieprawości każdy kto wzywa Imię Pańskie. Im serce człowieka stanie się bardziej czyste tym bardziej będzie się w nim odbijał duch Boży. Aby wiedzieć co jest słuszne a co nie, koniecznie trzeba poznać Biblię. Przez nią przemawia do nas Bóg. Każdy może to sprawdzić na sobie o ile jego serce jest naprawdę szczere. Przekonały się już o tym miliony ludzi i przyznają, że ta księga jest niezwykła, gdyż faktycznie spisali ją ludzie Boży natchnieni duchem świętym. Znajdują się w niej informacje, które nie mogą pochodzić od ludzi.

#86 2012-10-24 00:46:36

Conan Barbarzynca
Administrator

Benjamin.Szot napisał(a):

Boga nie można zobaczyć, gdyż nie jest człowiekiem. Istnieje jednak kanał łączności poprzez który można rozmawiać z Bogiem, a jest to świadomość. Tą drogą Bóg ma dostęp do myśli każdego człowieka. Żeby jednak ten sposób łączności zadziałał człowiek musi spełnić kilka warunków. Piotr apostoł pisze, że jeśli wzywamy Boga powinniśmy się stać świętymi (czyli nieskalanymi ) w naszym postępowaniu - 1 Piotra 1 : 16 - 19. Potwierdza to apostoł Paweł  - 2 Tymoteusza 2 : 19, który mówi, aby odstąpił od nieprawości każdy kto wzywa Imię Pańskie. Im serce człowieka stanie się bardziej czyste tym bardziej będzie się w nim odbijał duch Boży. Aby wiedzieć co jest słuszne a co nie, koniecznie trzeba poznać Biblię. Przez nią przemawia do nas Bóg. Każdy może to sprawdzić na sobie o ile jego serce jest naprawdę szczere. Przekonały się już o tym miliony ludzi i przyznają, że ta księga jest niezwykła, gdyż faktycznie spisali ją ludzie Boży natchnieni duchem świętym. Znajdują się w niej informacje, które nie mogą pochodzić od ludzi.

Ale jaja, niewiedziałem ze wszechmocnego Boga przyzywa się jak jakiegoś porypanego demona img/smilies/tongue Zresztą nie Ty jeden Benjaminie niedoceniasz ludzi img/smilies/wink

#87 2012-10-24 06:37:33

Łosiu
Moderator

Jak na barbażyńcę przystało obaziłeś obiekt kulty człowieka, w tym wypadku Beniemina bez mała.
Co cia czeka, nie wiem.
Zacytuję Króla Juliana
,,Kiedy wrzeszcząca ofiara( tu Conan barbarzyńca) trafi już do wulkanu, to moi znajomi, bogowie, ją zjedzą – mówię o ofiarze. „Bardzo smaczna, dziękuję za tę ofiarę”. „A może jeszcze jedną?” „Nie, jedna dziennie wystarczy”. „Poważnie? Poczuję się bardzo dotknięty, jeśli nie zjesz jeszcze”. „Ale ja nie chcę kolejnej ofiary, OK?!”

Módl się, żeby Bóg Szota nie był tak conanożerny jak Pradawni Bogowie Króla Juliana. img/smilies/smile

Łosiu julianosceptyk

img/smilies/wink

....

#88 2012-10-24 15:07:42

Conan Barbarzynca
Administrator

Łosiu napisał(a):

Jak na barbażyńcę przystało obaziłeś obiekt kulty człowieka, w tym wypadku Beniemina bez mała.
Co cia czeka, nie wiem.
Zacytuję Króla Juliana
,,Kiedy wrzeszcząca ofiara( tu Conan barbarzyńca) trafi już do wulkanu, to moi znajomi, bogowie, ją zjedzą – mówię o ofiarze. „Bardzo smaczna, dziękuję za tę ofiarę”. „A może jeszcze jedną?” „Nie, jedna dziennie wystarczy”. „Poważnie? Poczuję się bardzo dotknięty, jeśli nie zjesz jeszcze”. „Ale ja nie chcę kolejnej ofiary, OK?!”

Módl się, żeby Bóg Szota nie był tak conanożerny jak Pradawni Bogowie Króla Juliana. img/smilies/smile

Łosiu julianosceptyk

Niech sprubuje, w gardle mu stane img/smilies/big_smile A tak wogóle to i tak się powstrzymałem bo drogi Benjamin niewie co pisze, prawdziwy Bóg mieszka w sercu i właśnie dlatego się mówi ze jest wszechmocny, nie musisz mi dziękować za tą prostą i nieskomplikowaną wiedzę jaką Ci przekazałem Łosiu, cała przyjemność po mojej stronie img/smilies/roll

#89 2012-10-24 20:36:37

mont_kaw
zwierzak

Dzieki Ci Bendzamin.Teraz zaczne studiowac biblie i czynic me serce czystym.O Wy niedobrzy:
1.Losiu
2.Conan
3.Polliter
wszyscy bedziecie smazyc sie w ogniu pikielnym .
Dzieki Bendzaminie za informacje.Rozumiem,ze Ty masz czyste serce i rozmawiasz z Bogiem?

#90 2012-10-24 21:36:00

baabcia
bo ja wiem

instalujesz komunikator?

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#91 2012-10-25 08:38:03

Benjamin.Szot
adept

ODPOWIEDŹ DLA UŻYTKOWNIKA MONT_KAW  :

Ewolucjonizm to oszustwo podobnie jak materializm dialektyczny. Ciekawe, że stworzyli to ludzie, którzy nie byli ani wybitnymi uczonymi, ani profesorami, ani mędrcami - bo ich wiedza z zakresu filozofii była prawie żadna. Nie odrobili podstawowych lekcji z ontologii, bo gdyby tak było nie pisaliby takich bzdur.

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

#92 2012-10-25 12:08:05

Artur
Administrator

Masz na myśli 'zawartość' serwisu Biblia odchwaszczona?

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#93 2012-10-25 19:14:54

mont_kaw
zwierzak

ODPOWIEDŹ DLA UŻYTKOWNIKA MONT_KAW  :

Ewolucjonizm to oszustwo podobnie jak materializm dialektyczny. Ciekawe, że stworzyli to ludzie, którzy nie byli ani wybitnymi uczonymi, ani profesorami, ani mędrcami - bo ich wiedza z zakresu filozofii była prawie żadna. Nie odrobili podstawowych lekcji z ontologii, bo gdyby tak było nie pisaliby takich bzdur.

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Jasne Bendzamin ,ze masz racje.Nikt przy zdrowych zmyslach nie wierzy w ewolucje,no moze wierza ci,ktorym "wyprano" mozgi.Pytalem o Twego boga,komunikujesz sie z nim,widziales go,rozmawiales z nim,skad o nim wiesz?

#94 2012-10-26 21:38:56

Benjamin.Szot
adept

Mesjasz powiedział : " proście - a będzie wam dane, szukajcie - a znajdziecie, kołaczcie - a otworzą wam " - Ewangelia Mateusza 7 : 7

#95 2012-10-26 22:35:38

polliter
moderatus polliterus

No to co, że tak powiedzial? Ludzie rożne rzeczy gadają...

#96 2012-10-30 23:32:33

mont_kaw
zwierzak

Dlaczego Bendzi nie odpowiadasz na me pytania?

#97 2012-10-31 10:11:24

Łosiu
Moderator

Tusz wu wyszedł? img/smilies/tongue
Acz, możliwe, że Ciebie też wykreślił z indywidualnego toku nawracania i odpowie nam zbiorowo.

Więc... cisza.... więc i bęc.

,,Slyszę ciągnące żurawie
, których by nie dościgły żrenice sokola.... Czy ktoś kogoś woła? http://yoursmiles.org/tsmile/idea/t9205

Czy opierdzielanie się w nawracaniu niewiernych to grzech? ( żarcik taki mały img/smilies/smile ontologiczny)

I zagadka: Czy adwentyści to Pacyfiści?

http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=239236#p239236
Łosiu pacyfista

img/smilies/wink

....

#98 2012-11-23 18:48:50

misiak23
adept

Tak sobie obserwuję kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Analizuję czasami jego historię i dogmaty. Obserwuję jego wyczyny te z przeszłości i te teraźniejsze. Z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe, że coś tak absurdalnego i tak mocno w sumie skierowanego przeciwko człowiekowi może w tak masowym wymiarze egzystować i tak trwać przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami ciągle tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czymże była jest i zapewne jeszcze długo będzie ta przedziwna instytucja. Bo kościół katolicki jest instytucją. Jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemniczą w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? Przecież zawsze był jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu. To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy. Tak sobie myślę czasami ja ateista zatwardziały, że bóg to musi być jednak istotą niezwykle dobrą, mądrą i tolerancyjną albo go po prostu nie ma. Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła, który imieniem tego boga się przecież pieczętuje. Chyba, że ten bóg rzeczywiście jest taki, jakim go kościół katolicki przedstawia. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przepuszcza totalną ofensywę. Czuję się osaczony religią, Co druga ulica to ulica JPII. Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych.. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. Kościół decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. Jestem wystraszony szturmem kościoła katolickiego, który wciska mi się powoli wszędzie. A przecież wydawało mi się, że państwo polskie miało być państwem świeckim z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. Widać tylko mi się tak wydawało. Zastanawiam się, kiedy na ulicach pojawią się kościelne komanda. Taka religijna policja. Brrrrrr.....................skóra mi cierpnie. Pozdrawiam wszystkich ludzi wolnych od uzależnień religijnych.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone. Wszechświat i ludzka głupota. Mam wątpliwości co do wszechświata.
Albert Einstein

#99 2012-11-26 22:30:29

mont_kaw
zwierzak

Pozdrawiam Cie misiak23.Nic ujac z Twego wpisu,a jedynie rozszerzyc o pozostale religie i ich podobnr egzystencje.Cirmnota jest im na reke

#100 2012-11-26 23:28:11

polliter
moderatus polliterus

Jasność umysłu nigdy, żadnej religii, nie była na rękę i nie będzie...

Stopka forum