Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#121 2013-01-12 12:59:50

Ja?!
kreatorus moderatorus

Re: RÓŻNE TYPY ATEIZMU - W KTÓRYM TYPIE WIDZISZ SIEBIE ?

no i wsio jasne, agnostyk jest przeciwieństwem gnostyka.

fuck it.

#122 2013-01-12 13:25:44

Mezamir
Gość

» Zaprzecza istnieniu Boga-agnostyk?Ateista img/smilies/smile
Agnostyk uważa że  poznanie boga jest niemożłiwe dla człowieka
nawet jeśli bóg istnieje.

#123 2013-01-12 13:27:17

Ja?!
kreatorus moderatorus

no to ja być gnostyk :-)

fuck it.

#124 2013-01-12 15:02:42

Nebogipfel
mentor

Co?! img/smilies/big_smile
To raczej ateista, agnostyk raczej to ktoś kto nie wierzy a nie wyklucza istnienia kogoś w tym stylu.
Chociaż nawet słowo "ateista" nie pasuje do takiej osoby, bo w tym wyrazie nie ma żadnego słowa o istnieniu(patrząc na etymologię).

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#125 2013-01-12 15:05:03

Nebogipfel
mentor

A co do poznania to chyba każdy tak twierdzić powinien(w tym i wierzący) a to dlatego, że przecież to nie człowiek tylko twór mający wybiegać poza wszelkie wyobrażenia(w tym i biblijne).
Chyba, żeby uznać, że Bóg ma umysł i myśli ludzkie - zatem jego boskość objawiałaby się jedynie mocami i wszędobylstwem.
Coś ciut lepszego od Supermena.
img/smilies/big_smile

#126 2013-01-12 21:10:16

Twardostoj
zaaklimatyzowany

Sosan napisał(a):

Wkleję definicję dla lepszego rozeznania:

Agnostyk

» Bezwyznaniowiec
    » Niedowiarek
    » Niedowiarek, sceptyk • (Religie)
    » Nieświadomy czegoś, niewiedzący • (Filozofia)
    » Niewierzący
    » Sceptyk
    » Zaprzecza istnieniu Boga

Racja. Dzięki Sosan jednak to prawda, że człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupim na starość umiera. img/smilies/smile

victoria napisał(a):

victoria napisał(a):

Nie znasz ludzi którzy mimo że ochrzczeni, nie biorą ślubów kościelnych, nie chrzczą swoich dzieci? To nie jest wynalazek XXI wieku, zapewniam Cię img/smilies/big_smile

Twardostoj napisał(a):

Owszem znam sam się do nich zaliczam. Lecz Ci, których znam są członkami innych wspólnot wyznaniowych z wyboru. Znam osoby, które nawróciły się na Asatru, Rodzimą Wiarę Słowian (przeważająca część), wyznają Buddyzm. Czyli wypięły się na KRK. Lecz nie o takich ludziach traktowała moja odpowiedź dla exe.

A o jakich, skoro nie chrzczą swoich dzieci to przecież nie chcą być już katolikami, nie można być katolikiem tylko w kwestii na przykład chodzenia na mszę a reszta mi już nie odpowiada img/smilies/big_smile

Twardostoj napisał(a):

exe napisał(a):

Nikt z członków Kościoła nie kształtuje norm moralnych.

Buhahaha img/smilies/smile Nie zmusza dobre sobie na jakim świecie człeku żyjesz? :happy:

A narzucanie członkostwa do KRK noworodkom? To co niby Pies z kulawą nogą. Mój znajomy choć jest katolikiem tak jak jego żona postanowili nie chrzcić swojego dziecka. Aby samo zdecydowało czy chce należeć do tej wspólnoty wyznaniowej. Miejscowy Ksiądz Katolicki po 6 miesiącach od narodzin przyszedł do nich aby się zorientować "kiedy to przyniosą swe dziecko do chrztu?". Gdy usłyszał ich pogląd na tą sprawę to w tym samym tygodniu na sumie w niedziele pojechał po nich na kazaniu wyzywając od "bezbożników i heretyków". Mimo, że w końcu ochrzcili swe dziecko ulegając presji. To do tej pory za nimi krzyczą "wykolejeńcy".

Takie są fakty! Tak więc takie bajki to nie Nam opowiadaj.

Vici czytałaś to teraz nawet podkreśliłem. To byli Katolicy tylko liberalni a nie konserwatywni. Nie chcieli po prostu narzucać nieświadomemu dziecku członkostwa w wspólnocie wyznaniowej. Są zdania, że powinno się chrzcić i przyjmować do wspólnoty KRK tylko osoby, które mają już ukształtowaną wiarę. Podali nawet cytat z Biblii o tym jak JCh się chrzcił w wieku męskim.

cytat z http://imladis.p2a.pl/post.php?tid=6433&qid=247648

Tomasz G napisał(a):

Witam !
Jezus zyjac na ziemi pokazal nam jak mamy zyc i co robic jako ludzie wierzacy dlatego np przyjal chrzest swiadomie jako dorosly a nie jako dziecko bo dzieci nie potrzebuja chrztu bo ich jest krolestwo niebieskie to mowi sam Jezus w ewangeliach pozdrawiam ! Tomasz G

Wiesz co im Odpowiedział księżulo, że "przecież tradycją jest chrzczenie dzieci w wieku niemowlęcym"

Byłem świadkiem tej rozmowy więc nie wytrzymałem i mu odpowiedziałem, że "Tak Ci zależy na ochrzczeniu za młodu bo jeszcze postanowi wybrać inną wiarę, którą będzie czuł naprawdę i wasze statystyki się pogorszą"
On na to, że "jest przyjęte chrzczenie dzieci za młodu i jeśli rodzice dziecka tego nie zrobią to nałoży na nich Ekskomunikę!" (Był mocno wkur** jak to krzyczał).
Ja Mu odpowiedziałem, że "nie ma żadnego obowiązku chrzczenia dzieci narzuconego przez władze zwierzchnie KRK a jeśli istnieje ustanowiony taki "dogmat" to niech Mi pokaże encyklikę, która na to wskazuje".

Postał jeszcze chwile słowa żadnego nie mówiąc aż w końcu obrócił się i wyszedł.

Fajnie wiedzieć, że dla Ciebie to tak wygląda:

nie można być katolikiem tylko w kwestii na przykład chodzenia na mszę a reszta mi już nie odpowiada img/smilies/big_smile

Tylko Ja myślałem, że to nie jest tylko chodzenie na Mszę a udział w nabożeństwie. Eucharystia (czyt. Komunia Święta) jest w końcu chyba pamiątką "męki pańskiej". Po za tym Katolicyzm chyba nie na tym polega aby nosić dziecko do chrztu, brać ślub, etc. Przecież Katolik ma tylko żyć w zgodzie z nauką. Według Ciebie stary Kawaler, który żyje w celibacie a nie ma święceń Kapłańskich. To już niekatolik? Ciekawe.

#127 2013-01-12 22:15:41

victoria
adminka

Ja jednak będę trwać przy swoim i temu rodzajowi katolików przypiszę chodzenie na mszę img/smilies/big_smile bez złośliwości. Katolicyzm nie jest jedynym kosciołem chrześcijańskim praktykującym chrzest w dzieciństwie. Chrzest dzieci uwalnia je od grzechu pierworodnego.

Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka,
dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy,
że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie,
jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#128 2013-01-12 22:35:59

Mezamir
Gość

Chrzest dzieci uwalnia je od grzechu pierworodnego.

"Grzechu"który się dziecku wmawia przez cały okres dzieciństwa,grzechu którego nie ma,o którym dziecko nie wie a w który wierzą tylko dorośli.
Jeśli wierzysz w grzeszność to jesteś grzeszna,jeśli wierzysz w czystość to jesteś czysta.

#129 2013-01-12 23:30:06

victoria
adminka

Przypomina mi się dowcip o 4 blondynkach grających w brydża. Licytacja, pierwsza zadowolona że zna pojęcia gracza zakrzyknęła szach, na to druga mat, trzecia mająca jakieś pojęcie o kartach zawołała dzwonek, na to czwarta, to ja pójdę otworzyć .... img/smilies/big_smile

jaki uczynił, powołując nas na ten świat http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050 http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b020 

#130 2013-01-13 00:05:50

Twardostoj
zaaklimatyzowany

victoria napisał(a):

Ja jednak będę trwać przy swoim i temu rodzajowi katolików przypiszę chodzenie na mszę img/smilies/big_smile bez złośliwości. Katolicyzm nie jest jedynym kosciołem chrześcijańskim praktykującym chrzest w dzieciństwie. Chrzest dzieci uwalnia je od grzechu pierworodnego.

Jesteś konserwatywna znaczy się. img/smilies/smile Tylko wskaż mi "Gdzie jest napisane w prawdach wiary, że Rodzice mają obowiązek niesienia dziecka do chrztu bo inaczej nie będą Katolikami. No słucham a raczej patrze img/smilies/lol Nie ma tego ani w dekalogu, ani w przykazaniach Kościelnych, ani w głównych prawdach wiary po prostu nigdzie to nie jest wspomniane. Natomiast w samym Piśmie Świętym w Nowym Testamencie pisze w każdej Ewangelii jak JCh mówi, że "do dzieci należy Królestwo Niebieskie". Po za tym słyszałaś może o tym, że "nawet osoba przez całe życie będąca w sprośności i żyjąca w grzechu, która w chwili śmierci wypowie "Chryste Ratuj" będzie zbawiona"? To co Ja o tym myślę to akurat Tutaj nie ma znaczenia. Tylko czy Ty o tym słyszałaś. Po za tym:

"Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni"

"Ostatni będą pierwszymi"

"Widzicie źdźbło słomy w cudzym oku a belki w swoim nie zauważacie"

Czyżby te maksymy nie pochodziły z NT. Czyż nie jest w Chrześcijaństwie przyjęte uważać tych słów jako wypowiedzianych przez JCh?

#131 2013-01-13 00:09:47

Twardostoj
zaaklimatyzowany

Po za tym podobno JCh umarł na krzyżu by zmyć z ludzi grzech pierworodny. Czyżbyś zaprzeczała temu co według Ewangelii powiedział Mesjasz Pan czytaj INRI.

#132 2013-01-13 00:13:31

Nebogipfel
mentor

Już nie wiem, on zmył czy chrzest ma zmywać a i tak wszyscy trafią do piekła bo są grzeszni, nawet jak nie wg własnej to cudzej religii.

#133 2013-01-13 08:36:27

Mezamir
Gość

"Działanie ex opere operato jest  obiektywną skutecznością sakramentu na skutek tego, że głównym działającym jest sam Jezus Chrystus.
Stąd wymóg, aby szafarz miał intencję czynienia tego, co czyni Kościół, a przyjmujący sakrament miał odpowiednią dyspozycję do przyjęcia go, tzn. żeby nie sprzeciwiał się działaniu sakramentu lub nie przyjmował wobec niego postawy obojętnej.”

KK myślał że obszedł to “sprytnie”, bo zrzucił “świadomość”dziecka na rodziców img/smilies/big_smile
Chrzest to rytualne obrzezanie duszy,chrzczenie dzieci jest jak znakowanie bydła,wypalanie piętna.

#134 2013-01-13 14:33:43

victoria
adminka

Jeśli jesteś nie wierzącym, to jakie znaczenie ma dla Ciebie chrzest, jest to jest, nie ma to nie ma bez różnicy. Podobnie jak z przesądami, jeśli jesteś przesądny to przejście Ci pod nosem czarnego kota ma ogromne znaczenie, jesli nie, nawet nie zwracasz na niego uwagi, ale to nie oznacza, ze jego tam nie ma.

Twardostoj, nie jestem konserwatywna tylko konsekwentna, jesli jestem katoliczką to w całości a nie wybiórczo, zresztą tak jak ze wszystkim w życiu, podejmujesz się jakiejś pracy, to wykonujesz ją w całości, a nie tylko kwestiach które uważasz za ważne, zostajesz mężem, to jesteś nim zawsze i  całym sobą a nie tylko wtedy, kiedy Ci to odpowiada i w zakresie w jakim Ci się chce...

#135 2013-01-13 14:41:21

Mezamir
Gość

Nie mówimy o chrzczeniu SIĘ,tylko o chrzeczeniu nieświadomych dzieci.
Skąd ta pewnoś że dziecko dorosnie i będzie chciało być częścią kk?
Każdy ochrzczony dzieciak to kasa dla księdza,za nic.
Dzień bez pracy powinien być dniem bez jedzenia a kto nie pracuje ten nie je.

#136 2013-01-13 14:56:55

victoria
adminka

Nie Mezamir, mówimy o chrzczeniu dzieci przez katolików img/smilies/smile

#137 2013-01-13 15:22:51

Crows
mentor

To już oficjalne. Powstanie najbardziej szokujący kościół na świecie!

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/30480/church425.jpeg

I stało się. Ateizm od teraz można oficjalnie nazywać religią. W Wielkiej Brytanii powstał pierwszy kościół zrzeszający ateistów. Czy już wkrótce kolejne tego typu placówki zaczną powstawać w innych częściach świata?

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#138 2013-01-13 15:44:55

Łosiu
Moderator

Czy na ofiarę zbierają?
Kościór trzeba utrzymać. img/smilies/tongue

img/smilies/wink

....

#139 2013-01-13 16:30:48

Crows
mentor

Łosiu napisał(a):

Czy na ofiarę zbierają?
Kościór trzeba utrzymać. img/smilies/tongue

napewno jakaś ściepa bedzie , tylko kobiety mogą w naturze wszystkim dawać bo grzychu nima

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#140 2013-01-13 16:49:13

mont_kaw
zwierzak

Podaj linka do tej wiadomosci Crows,prosze.Przypomne jedynie,ze temt postu brzmi ...itd. Moze ktos tu posprzata na stole  ? img/smilies/smile

Stopka forum