Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2013-01-05 16:48:58

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Re: W jakim celu chodzisz do kościoła?

Fenrir, kościół jako budynek, przykładowo dzieło architektoniczne pokroju katedry Notre Dame w Paryżu lub bazylika św. Pawła w Rzymie zapewne były źródłem inspiracji dla niejednego artysty img/smilies/wink
Sosanie, kiedyś, wiele lat temu odwiedziłem dobrą znajomą, jeszcze z czasów liceum. Szła do kościoła a mi wybitnie dobrze się z nią rozmawiało, byliśmy praktycznie zaprzyjaźnieni od dłuższego czasu. Sam nie wiem co mnie napadło ale postanowiłem jej towarzyszyć w tymże przybytku. Nie ulegało wtedy dla mnie wątpliwości, że klękanie przed czymkolwiek bądź kimkolwiek jest wbrew moim poglądom a łamanie przyjętych zasad jakoś stało w sprzeczności z moją naturą (to pozostało do dzisiaj). No i przyszła w trakcie Mszy kolej na "klękanie".  Odstąpiłem wtedy wyjątkowo, raz, od tej reguły. Czego się nie robi dla znajomych a już tym bardziej przyjaciół, przez szacunek wobec nich. Korona mi nie spadła, grunt pod nogami nie zapalił a krzyż na głowę nie zleciał img/smilies/wink Kiedyś ksiądz mnie z kościoła wyrzucił, ale to już inna historia.
Crows, od razu widać, że nie lubisz horrorów img/smilies/tongue

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#22 2013-01-05 17:09:30

Nebogipfel
mentor

Zwłaszcza patrząc na avatar. img/smilies/big_smile
Abesnai, czego nie robi się dla dziewczyny.
img/smilies/smile

No czytałem jak ktoś się nadgorliwie modlił i to w intencji, która się spełniła wcześniej i krzyż mu na nogę upadł.
Religijność natychmiast ustąpiła i żądał odszkodowania bo przecież dawał na tacę a tu kościół taki niedorobiony i jeszcze krzywda mu się przez to stała.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#23 2013-01-05 17:19:30

Łosiu
Moderator

Crows napisał(a):

klimaty kościelne to klimaty cmentarne , nieodpowiadaja mi , wiecej  w nich śmierci niż życia , i te krzyże z krwawiącym Jesusem na każdej ścianie .....brrrrr

Sosan napisał(a):

Hasesis napisał(a):

W jakim celu chodzisz do kościoła?
http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/b/bible-3776http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/p/prayer-3780

Ja łażę na śluby i pogrzeby. Trochę to dziwnie wygląda, jak ja jeden stoję ,a inni klęczą img/smilies/big_smile- no ale przecież nie będę czcił kawałka drewna czy płótna, nie prawda ? img/smilies/wink

W pewnym sensie;

Na sądzie ostatecznym Bóg pyta Jezusa:

- Czy wszyscy są?  http://yoursmiles.org/tsmile/idea/t9205

- Brakuje jednego.

- Kogo  i dlaczego zagrzmiał Pan?

- Brak Crowsa z Imladisu, ponieważ nie mógł patrzeć na mój wizerunek cierpiący na krzyżu.  http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/n015

Co mam z nim zrobić?

- Jak to, śmiesz pytać?

Zbawić, z taką wrażliwością będzie setnikiem.

Pan zapytał ponownie:

- A ten tam.... na końcu...wszyscy klęczą a on stoi...ów kto zacz? http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/g035

- Panie to Sosan z Imladisu.

- A czemu stoi? ponownie zagrzmiał Pan.

Jezus odrzekł;

- Panie , wyczuwam , że on nawet nie śmie klęknąć przed Tobą. Co z nim mam począć?

I Pan rzekł:

- Niech z Crowsem razem dowądzą sotnią anielic  :kogucik:.

A co do tego Sosana.
Zrób mi odlew z niego i postaw na telewizor.
W końcu też mogę chcieć mieć coś od życia.  :lato:

Tak właśnie zrealizowała się przepowiednia , że: 

ostatni będą pierwszymi niestetystety

Łosiu nawigator  img/smilies/tongue

img/smilies/wink

....

#24 2013-01-05 17:23:45

Abesnai

Nebo, to była przyjaciółka img/smilies/wink Ale raczej do głowy by jej nie przyszło, żeby przykładowo zachęcać mnie do spowiedzi, to by była przesada. Zresztą do kościoła poszedłem dobrowolnie a to Ona miała pewne wątpliwości co do mojego uczestnictwa.
Dopiero by było, jakby się modlił, żeby komuś spadł ... i by spadł. Toż to cud by się wydarzył img/smilies/big_smile I jaka gorliwa "wiara" później ...

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#25 2013-01-05 17:26:45

baabcia
bo ja wiem

ustawiasz się Łosiu !?
poczekaj, za wcześnie - strasznie długo trzeba by tę listę sprawdzać
kolejkową

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#26 2013-01-05 17:32:09

Nebogipfel
mentor

O w mordę, jakby się wyspowiadać takiej z myśli to jeszcze seks w kościele by się zdarzyć mógł.
img/smilies/big_smile
Ostatnio trafiam na jakieś filmiki z zakonnicami i w kościele..ludzie to mają wyobraźnię.
Dlatego też jestem za zniesieniem celibatu.
Jak jakieś ładne zakonnice to od razu duża grupa "wiernych" by się znalazła co by latała do kościoła.
Zawsze jakiś sposób by zwabić na niedzielną "mszę".

Tak Łosiu a potem Bóg grzmi - co się tam dzieje za zamieszanie?
- To Nebo z Imladisu porwał anielice i Croiws z Sosanem go gonią.
img/smilies/big_smile
- Do diabła z nim!
- Diabłu z kolei grzesznice porwał.
- To nie ma wstępu do zaświatów!
I tak Nebo zyskał nieśmiertelność.

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#27 2013-01-05 17:44:32

Abesnai

Tak Nebo, nieśmiertelność, co widać po avatarze załączonym pod Twoim nickiem img/smilies/big_smile

#28 2013-01-05 19:49:03

Sosan
szlachetny gawędziarz

Abesnai napisał(a):

No i przyszła w trakcie Mszy kolej na "klękanie".  Odstąpiłem wtedy wyjątkowo, raz, od tej reguły. Czego się nie robi dla znajomych a już tym bardziej przyjaciół, przez szacunek wobec nich. Korona mi nie spadła, grunt pod nogami nie zapalił a krzyż na głowę nie zleciał img/smilies/wink

Abesnai,

Wiesz, jest cała masa rzeczy poprzez które możesz komuś okazać szacunek. A w przypadku klękania ważne jest, aby być uczciwym wobec samego siebie i to w wymiarze w którym mamy do czynienia ze zwykłym praniem mózgu i religijną hipnozą. Klękając więc zasiliłeś tylko tych wampirów energetycznych eksploatujących ludzki strach i chciwość.

A gdybyś miał przyjaciele neonazistę, to również byś powiedział na widok swastyki " Heil Hitler " ? Poprzez szacunek dla niego ? Korona wówczas też by Ci nie spadła, a swastyka na głowę nie zleciała.. img/smilies/smile I takich przykładów jest całą masa..  Poprzez taki źle zrozumiany szacunek człowiek staje się więc bardzo szybko niewolnikiem ludzkich fanaberii i tradycji.

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#29 2013-01-05 19:55:19

Sosan
szlachetny gawędziarz

Łosiu,

No tak, pewnie skończę jak figurka na telewizorze Boga. Wówczas całą wieczność będzie patrzył na moje oblicze img/smilies/smile

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.

~ Papaji

#30 2013-01-05 20:10:57

Abesnai

Sosan napisał(a):

Abesnai napisał(a):

No i przyszła w trakcie Mszy kolej na "klękanie".  Odstąpiłem wtedy wyjątkowo, raz, od tej reguły. Czego się nie robi dla znajomych a już tym bardziej przyjaciół, przez szacunek wobec nich. Korona mi nie spadła, grunt pod nogami nie zapalił a krzyż na głowę nie zleciał img/smilies/wink

Abesnai,

Wiesz, jest cała masa rzeczy poprzez które możesz komuś okazać szacunek. A w przypadku klękania ważne jest, aby być uczciwym wobec samego siebie i to w wymiarze w którym mamy do czynienia ze zwykłym praniem mózgu i religijną hipnozą. Klękając więc zasiliłeś tylko tych wampirów energetycznych eksploatujących ludzki strach i chciwość.

A gdybyś miał przyjaciele neonazistę, to również byś powiedział na widok swastyki " Heil Hitler " ? Poprzez szacunek dla niego ? Korona wówczas też by Ci nie spadła, a swastyka na głowę nie zleciała.. img/smilies/smile I takich przykładów jest całą masa..  Poprzez taki źle zrozumiany szacunek człowiek staje się więc bardzo szybko niewolnikiem ludzkich fanaberii i tradycji.

Co do szacunku to się zgadzam, że są różne formy jego okazywania ale co mi za kity wciskasz z tym wampiryzmem energetycznym ?
Sosan, lubisz popadać w skrajności ? O czym Ty piszesz ... neonazizm ? Otóż nigdy by do takiej sytuacji nie doszło po pierwsze z tego powodu, że brzydzę się takimi ludźmi od zawsze, po drugie, że przyjaciół mam kilku i znamy się jak "łyse konie".  Zrobiłem to co zrobiłem i nie podlega to dyskusji - bo ja to zrobiłem, nie nikt inny. Nie chciałem po prostu przyciągać uwagi img/smilies/wink Proste, logiczne i z myślą o komforcie  osoby towarzyszącej. Jak by kto inny postąpił - każdego indywidualny wybór, ja postanowiłem akurat tak postąpić.

Sosan napisał(a):

Hasesis napisał(a):

http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/b/bible-3776http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/p/prayer-3780

Ja łażę na śluby i pogrzeby. Trochę to dziwnie wygląda, jak ja jeden stoję ,a inni klęczą img/smilies/big_smile- no ale przecież nie będę czcił kawałka drewna czy płótna, nie prawda ? img/smilies/wink

Przecież sam napisałeś, że wbrew własnym przekonaniom (tak by wynikało) chodzisz na pogrzeby i śluby ... To Ciebie stawia w lepszym świetle ? To, że nie klękasz, ale chodzisz ? To lepsze ? Przecież to hipokryzja. Czy oceniasz moje zachowanie (sprzed lat piętnastu bodajże) inną miarką niż w stosunku do swego postępowania ? Ejże ...

#31 2013-01-05 20:35:19

Sosan
szlachetny gawędziarz

Abesnai,

Dlaczego skrajność ? Obie ideologie mordowały ludzi i zajmują się hipnotyzowaniem ich własnymi abstrakcjami. Jaka jest różnica ? To ta sama gra, tylko inne klocki.

Ja nie mam nic przeciwko oddawaniu komuś szacunku, przytrzymaniu drzwi, podaniu palta itd img/smilies/smile, ale gdybyśmy chcieli za każdym razem bawić się w tego typu rzeczy, to nie doszedłbym do pracy klękając przed każdym drzewem ( szacunek do przyjaciół Pogan) , albo też musiałbym na imprezie nie pic czy nie jeść mięsa  ( szacunek dla znajomych Muzułmanów) img/smilies/smile A tak to siedziałem z nimi spokojnie wcinając kiełbasę z piwkiem, a oni jedli te swoje warzywka img/smilies/smile Nikt się nie obraził i było gites img/smilies/smile

Nie napisałem, że chodzę  do kościoła wbrew sobie, interesuje mnie ich architektura, obrazy- traktuję wiec ten ośrodek bardziej jak muzeum. Miejsce samo w sobie jest neutralne. Pajacowanie zaczyna się dopiero wówczas , gdy wychodzi ksiądz a reszta klęka img/smilies/smile

~ Papaji

#32 2013-01-05 20:40:19

Sosan
szlachetny gawędziarz

Abesnai napisał(a):

To, że nie klękasz, ale chodzisz ? To lepsze ? Przecież to hipokryzja. Czy oceniasz moje zachowanie (sprzed lat piętnastu bodajże) inną miarką niż w stosunku do swego postępowania ? Ejże ...

Ja chodzę jako zwiedzający, ewentualnie pomagam babci nieść kwiatki img/smilies/smile Ty natomiast zachowałeś się jak zahipnotyzowany img/smilies/wink Jest chyba pewna różnica pomiędzy zwiedzaniem galerii, muzeum , a klękaniem przed znajdującym się tam obrazem ?

~ Papaji

#33 2013-01-05 20:55:20

Abesnai

Sosan, pomijając całą zabawność porównań, naprawdę w ten sposób sobie uzasadniasz swój pobyt w kościele ? I na tym tle oceniasz moje ówczesne zachowanie ? Jaki pobyt w muzeum, Sosan ... Przecież pisałeś - ślub, pogrzeb a nie zwiedzanie.

Sosan napisał(a):

Hasesis napisał(a):

Wchodzisz do kościoła, miejsca kultu konkretnej religii, poddając się na ten sposób jego zasadom, nawet niosąc babci te kwiatki. I żadne usprawiedliwiające bajania, że to odbierasz jako "galerie, muzeum" zwłaszcza w trakcie uroczystości kościelnych pokroju ślub kościelny bądź nabożeństwo żałobne nie znajduje uzasadnienia http://macg.net/emoticons/laughing2
Tak poza tym nie widziałem, ze interesujesz się architekturą i sztuką sakralną, skoro już przy galeriach i muzeach stanęło. Miło wiedzieć img/smilies/smile
Wymiar ludzki Sosanie, uwierz, może być ponad ideowy. Tak jak suknia Panny młodej i trup na katafalku. Czasami wychodzi się, nawet mimowolnie, poza granice wąskich i radykalnych poglądów na dany temat. Sam tego doświadczyłem wielokrotnie, być może wtedy klękając, nie pamiętam. Dlaczego mniemasz, że klękałem przed obrazem ? Przypuszczalnie była to kolumna, w tym kościele strasznie duże kolumny były. Zresztą to nie miało znaczenia img/smilies/smile Osoba z którą tam byłem, naprawdę była mi bliska, reszta nie miała znaczenia.

#34 2013-01-05 21:10:02

Sosan
szlachetny gawędziarz

Abesnai,

Widzę, że idziesz teraz w zaparte img/smilies/smile Bo naprawdę nie wierzę, że nie widzisz różnicy pomiędzy oglądaniem kabaretu kościelnego ze swoimi znajomymi/rodziną w roli głównej ( obojętnie czy siedzą czy leżą img/smilies/smile ) a czynnym uczestniczeniem w tym przedsięwzięciu ( klękanie) . Pierwsze to teatr a drugie zahipnotyzowanie ideologią, nie uważasz ?

~ Papaji

#35 2013-01-05 21:17:02

Sosan
szlachetny gawędziarz

Abesnai napisał(a):

Wymiar ludzki Sosanie, uwierz, może być ponad ideowy. Tak jak suknia Panny młodej i trup na katafalku. Czasami wychodzi się, nawet mimowolnie, poza granice wąskich i radykalnych poglądów na dany temat. Sam tego doświadczyłem wielokrotnie, być może wtedy klękając, nie pamiętam. Dlaczego mniemasz, że klękałem przed obrazem ? Przypuszczalnie była to kolumna, w tym kościele strasznie duże kolumny były. Zresztą to nie miało znaczenia img/smilies/smile Osoba z którą tam byłem, naprawdę była mi bliska, reszta nie miała znaczenia.

Klękałeś przed kolumna ? img/smilies/smileA cóż to za nowy fetysz hehe ?
Czasami się wychodzi poza poglądy- racja- ale w tym przypadku-  Ty zamiast dać dobry przykład zahipnotyzowanym ludziom w kościele sam dołożyłeś cegiełkę do ich choroby - gratulacje img/smilies/smile
Ja im daję taki przykład- chodzę tam i pokazuję, ze nie trzeba się poniżać klękając przed byle czym. Można więc powiedzieć, że ich w pewien sposób oświecam img/smilies/smile

~ Papaji

#36 2013-01-05 21:25:14

Abesnai

Sosanie, kabarety oglądam w telewizji, czasami nawet czytuję na obecnym forum img/smilies/smile Ja ... w zaparte ? Nie muszę, piszę jak jest. Wtedy byłem osobą niewierzącą, tym bardziej anty religijną. Robiłem różne dziwne rzeczy, powodowany takim czy innym widzi mi się. Nie widzę powodów, żeby zmieniać na chwilę obecną coś, co mi obecnie służy i z czym się dobrze czuję img/smilies/smile No bo że źle, to mi tego raczej nie da się wmówić img/smilies/big_smile Siedząc czy leżąc (?), biorąc udział bądź nie, jestem częścią tej wspólnoty z własnego świadomego wyboru, konsekwentnie w niej uczestniczę. Natomiast jedyną formą hipnozy jakiej może (zaznaczam - może) byłbym w stanie się poddać byłaby hipnoza regresyjna, tak na ironię img/smilies/smile

No a jak się ustosunkujesz do moich pytań odnośnie ceremonii "kabaretów" w których w trybie ciągłym uczestniczysz, powodowany takimi czy innymi pobudkami ?

Teraz masz coś do kolumn ... ? Dobra kolumna nie jest zła img/smilies/smile Solidna trzyma dach, żeby na głowęcje nie runął. Ludzie przez tysiąclecia oddawali cześć bądź klękali przed dziwniejszymi przedmiotami img/smilies/big_smile Jaka cegiełka jaka choroba ? Sądzisz, że tam byli jacyś schorowani pracownicy ogólnobudowlani, murarze ... ?
Patrz, nie klękasz, ludzie się krzywo nie patrzą (bo pewnie byś zdążył się pochwalić), nie próbują linczować. Czyli nie jest tak źle, prawda ? img/smilies/smile No i może trochę łaski bożej na Ciebie spłynie ? img/smilies/big_smile Przykład ? Myślisz, że coś łapią po takim przykładzie ? Pewnie sądzą, że masz poważne problemy zdrowotne, może z kręgosłupem bądź stawami kolanowymi img/smilies/smile Artretyzm, czy jakoś tak. Może się nawet modlą w intencji Twojego szybkiego powrotu do zdrowia, cobyś mógł sobie klęknąć. Wejdź na ambonę, utoruj sobie wcześniej drogę i walnij im "kazanie", ot co ! Oni przyzwyczajeni, wysłuchają. Zobaczymy, czy wyrażą swoją aprobatę img/smilies/big_smile Księdza to na pewno co najmniej zaskoczysz.

#37 2013-01-05 22:06:50

Sosan
szlachetny gawędziarz

Abesnai.

To trzeba odkleić się do telewizora i gdzieś pójść- bo tyłek rośnie hahaha
ja nie byłem jak to ładnie nazwałeś " częścią tej wspólnoty z własnego świadomego wyboru", tylko po prostu uprawiałem sabotaż img/smilies/smile
Nie przesadzaj tak z tym trybem ciągłym- w ostatnich 20 latach byłem może z 15 razy w kościele- nie więcej img/smilies/smile zawsze wiec idę tam z ciekawością aby się dowiedzieć  jakie istnieją nowe metody prania mózgu img/smilies/wink

No tak ludzie klękali przed różnymi paskudztwami , a co kolumny.. przynajmniej jakaś ładna była ? Acha- i klękanie, aby pooglądać sobie tyłek jakieś ładnej pani jest jak najbardziej zrozumiałe i nie podchodzi pod kategorię " hipnoza " img/smilies/smile

mnie cieszy jak ludzie krzywo patrzą img/smilies/smile Niech poszerzą trochę swoje horyzonty !!

~ Papaji

#38 2013-01-05 22:28:52

Abesnai

Uuuu Panie ... znaczy się sabotowałeś na stojąco ?
No nie, daj spokój mojemu tyłkowi ! Zapewniam, że wszystko z nim w porządku. Jestem szczupły, przynajmniej jak na Polskie standardy img/smilies/tongue Co najmniej trzy osoby z obecnego forum mogą o tym zaświadczyć. No chyba, że pisałeś o sobie a ja wysunąłem daleko idące wnioski img/smilies/tongue Kolumna była szara, taka wiesz ... kolumnowata img/smilies/smile Żeś się uparł z tą hipnozą i praniem mózgów. Otóż szacowny kolego, tak całkiem obiektywnie się zastanawiając (piszę Tobie to jako ofiara "stratowania" przez wychodzących w trakcie modlenia się w pozycji klęczącej) pewien odsetek wiernych musiał by go wpierw posiadać, żeby było co prać img/smilies/wink Może i są tacy, co tyłki sobie podziwiają wzajemnie, ale w tym przypadku stanowczo wolę być klasyfikowany do "zahipnotyzowanych" (w Twoim znaczeniu) i to nie nawet najbardziej atrakcyjnym tyłkiem img/smilies/wink Z zasady, nie po to chodzę do kościoła, żeby przyglądać się ludziom bądź ich poszczególnym częściom ciała. Atrakcyjne tyłeczki ładnych Pań na plaży, no to zupełnie inna sprawa img/smilies/tongue
Co do poszerzania horyzontów. Tak, no jasne. Poszerzą. Karoserię sąsiadującego na parkingu auta o swój błotnik. Dlatego chadzam na piechotę do kościoła.

#39 2013-01-05 22:30:26

Crows
mentor

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/65190_451031871625521_170911818_n.jpg

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#40 2013-01-05 22:36:30

Abesnai

No Crows, to był cios poniżej pasa. Morrisonem, tak znienacka ? img/smilies/wink

Stopka forum