Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#41 2013-01-05 22:38:05

Sosan
szlachetny gawędziarz

Re: W jakim celu chodzisz do kościoła?

Raz zdarzyło mi się rozwalić całą mszę świętą swoim sabotażem, a drugi raz ksiądz wyleciał z konfesjonału, aby mnie poinstruować hehe A ja byłem tylko opiekunem młodzieży ! img/smilies/smile

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

#42 2013-01-05 22:44:31

Nebogipfel
mentor

Abesnai napisał(a):

Tak Nebo, nieśmiertelność, co widać po avatarze załączonym pod Twoim nickiem img/smilies/big_smile

No może niekoniecznie w takiej postaci chciałbym być nieśmiertelnym choć dobry sposób na postraszenie niektórych osiłków.
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025

Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

#43 2013-01-05 22:46:22

Nebogipfel
mentor

Sosan, a ja właśnie zastanawiam się nad performensem w pobliskim kościele.
Nikogo nie obrażę, za to może być ciekawie.
img/smilies/big_smile

#44 2013-01-05 22:49:30

Sosan
szlachetny gawędziarz

Nebogipfel napisał(a):

Sosan, a ja właśnie zastanawiam się nad performensem w pobliskim kościele.
Nikogo nie obrażę, za to może być ciekawie.
img/smilies/big_smile

To koniecznie to nagraj- pośmiejemy się wspólnie img/smilies/wink

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.

~ Papaji

#45 2013-01-05 23:26:02

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Sosan, będziesz go miał na sumieniu, zobaczysz img/smilies/wink Coś Ty temu księdzu nagadał ?
Nebo, chyba jednak podążasz w kierunku integracji ze swym avatarem img/smilies/big_smile Spróbuj takiego "performansu" na wiejskiej dyskotece, to ci dopiero będziesz miał atrakcyje, nie gorsze niż ostrzał ciężkiej artylerii albo szarży husarii.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#46 2013-01-05 23:49:13

Sosan
szlachetny gawędziarz

Abesnai napisał(a):

Sosan, będziesz go miał na sumieniu, zobaczysz img/smilies/wink Coś Ty temu księdzu nagadał ?

Ja jedynie wyprowadziłem młodzież z kościoła w czasie adoracji krzyża ( czy czegoś w tym stylu) , a księdzu powiedziałem jasno i wyraźnie, że nie jest moim pracodawcą i to nie on będzie ustalał kiedy mam wyjść z kościoła a kiedy nie ! img/smilies/smile

~ Papaji

#47 2013-01-06 00:45:28

Twardostoj
zaaklimatyzowany

Sosan napisał(a):

Abesnai napisał(a):

Wymiar ludzki Sosanie, uwierz, może być ponad ideowy. Tak jak suknia Panny młodej i trup na katafalku. Czasami wychodzi się, nawet mimowolnie, poza granice wąskich i radykalnych poglądów na dany temat. Sam tego doświadczyłem wielokrotnie, być może wtedy klękając, nie pamiętam. Dlaczego mniemasz, że klękałem przed obrazem ? Przypuszczalnie była to kolumna, w tym kościele strasznie duże kolumny były. Zresztą to nie miało znaczenia img/smilies/smile Osoba z którą tam byłem, naprawdę była mi bliska, reszta nie miała znaczenia.

Klękałeś przed kolumna ? img/smilies/smileA cóż to za nowy fetysz hehe ?
Czasami się wychodzi poza poglądy- racja- ale w tym przypadku-  Ty zamiast dać dobry przykład zahipnotyzowanym ludziom w kościele sam dołożyłeś cegiełkę do ich choroby - gratulacje img/smilies/smile
Ja im daję taki przykład- chodzę tam i pokazuję, ze nie trzeba się poniżać klękając przed byle czym. Można więc powiedzieć, że ich w pewien sposób oświecam img/smilies/smile

Sosan owszem dajesz im przykład nie tolerancji. Zwróć uwagę, że jak zachodzisz do jakiegoś kościoła w sensie budynku na zwiedzanie. To powinieneś to robić w terminie kiedy nie jest prowadzone żadne nabożeństwo. Tak byś okazał szacunek. Natomiast jeśli jesteś proszony na ślub czy pogrzeb z chwilą gdy się decydujesz na wejście na nabożeństwo. Z powodu szacunku musisz się dostosować. Nikt nie wymaga od ciebie abyś klepał "zdrowaśki" a jedynie okazał szacunek dla tych, którzy są tam zebrani z powodów religijnych. To jest właśnie okazanie szacunku. Pamiętaj, że ty myślisz inaczej jak Ci co są np.: Chrześcijanami. Przez to, że przyklękniesz czy wstaniesz jak inni stoją korona ci z czterech liter nie spadnie. Jeśli zaś będziesz się zachowywać inaczej. To jedyne co osiągniesz to to, że obrazisz czyjeś uczucia religijne i zostaniesz uznany za gbura.

Na obrzędach Rodzimowierczych czasem pojawiają się Katolicy czy to żony innych Rodzimowierców czy to po prostu osoby, które przychodzą z ciekawości. Postępując twoim tokiem rozumowania. Gdy krąży Kołacz i Miód powinni oni odmówić. Lecz oni udają, że łamią się tym Kołaczem i przyjmują róg z miodem mówią "Sława" i oddają, Więc tak naprawdę nie uczestniczą w obrzędzie nie składają Żertwy Bogom! Ale ze względu na to aby nie obrazić uczuć religijnych osób, które przyszły nie z ciekawości tylko z powodów wiary. Czynią wszystko co inni zebrani odpowiadają tak jak wszyscy na zawołania Żercy. Jedyne w czym nie biorą udziału to Pir po obrzędzie i składanie obiaty/żertwy (sytuacja którą opisałem odnośnie Kołacza i Miodu). Takie zachowanie właśnie jest okazaniem szacunku. Natomiast Twoja postawa szacunkiem nie jest tylko okazaniem nietolerancji i brakiem ogłady. Natomiast efektu, o którym myślisz, że  zacytuję:

"Ja im daję taki przykład- chodzę tam i pokazuję, ze nie trzeba się poniżać klękając przed byle czym. Można więc powiedzieć, że ich w pewien sposób oświecam img/smilies/smile"

Tak naprawdę nie osiągasz. Dlatego, że dla nich te byle co to symbole wiary. Za takie zachowanie można by cię nawet. Podać o odszkodowanie za straty moralne. Gdyż nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale obrażając uczucia religijne innych osób łamiesz co najmniej pięć artykułów Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

#48 2013-01-06 01:09:49

Sosan
szlachetny gawędziarz

Twardostój,

Nie martw się- lubię zwiedzać na spokojnie, bełkot kapłan tylko by mi przeszkadzał img/smilies/smile Wydaje mi się również, że mówienie o nietolerancji i braku szacunku w stosunku do organizacji programującej umysłu małych dziec i jest co najmniej niestosowne.
Mam brać czynny udział w procesie ogłupiania społeczeństwa surrealistycznymi bajkami, kreowania w nich poczucia winy czy eksploatowania ich strachu i chciwości ? Nie wydaje Ci się, że nasz szacunek , respekt, tolerancję, ogładę  czy dostosowanie do pewnych konwencji powinno być umiejscowione zupełnie gdzieś indziej ?

Kołacz i miód ja sam bym przyjął- dobrego jedzenia nigdy nie za mało img/smilies/smile  I nie porównujmy zajadania się smakołykami z klękaniem przed kolorowym obrazkiem img/smilies/wink

Doskonale wiem o tych średniowiecznych przepisach w naszej Konstytucji i mam nadzieję, że w przyszłości szybko wylądują one w koszu. Nie oznacza to jednak, że zacznę klękać, aby czasem jakaś moherowa babcia nie chciała się wzbogacić moim kosztem img/smilies/smile

~ Papaji

#49 2013-01-06 01:46:47

Twardostoj
zaaklimatyzowany

Sosan napisał(a):

Nie martw się- lubię zwiedzać na spokojnie, bełkot kapłan tylko by mi przeszkadzał img/smilies/smile Wydaje mi się również, że mówienie o nietolerancji i braku szacunku w stosunku do organizacji programującej umysłu małych dziec i jest co najmniej niestosowne.
Mam brać czynny udział w procesie ogłupiania społeczeństwa surrealistycznymi bajkami, kreowania w nich poczucia winy czy eksploatowania ich strachu i chciwości ? Nie wydaje Ci się, że nasz szacunek , respekt, tolerancję, ogładę  czy dostosowanie do pewnych konwencji powinno być umiejscowione zupełnie gdzieś indziej ?

Ja się nie martwię tylko próbuję ci uzmysłowić, że fakt iż nawet wiesz o co chodzi w tym wszystkim jeśli jesteś proszony na ślub czy pogrzeb powinieneś okazać szacunek dla tych co cię zapraszają a w przypadku pogrzebu dla osoby, która odeszła do krainy przodków.
Osoby te mają inne poglądy na ten temat dla Nich to jest sprawa wiary a nie udanego przedstawienia.

I nie porównujmy zajadania się smakołykami z klękaniem przed kolorowym obrazkiem img/smilies/wink

Tak samo jak dla mnie Kołacz i Miód pitny na obrzędzie nie są tylko smakołykami a częścią Żertwy poświęconej Bogom! Tak samo dla Chrześcijan to nie są tylko kolorowe obrazki czy kawałek drewna tylko przedmioty KULTU. Czyli obdarzone dużą czcią. Tak więc porównanie pod względem ładunku emocjonalnego jest najzupełniej słuszne.

Doskonale wiem o tych średniowiecznych przepisach w naszej Konstytucji i mam nadzieję, że w przyszłości szybko wylądują one w koszu. Nie oznacza to jednak, że zacznę klękać, aby czasem jakaś moherowa babcia nie chciała się wzbogacić moim kosztem img/smilies/smile

To nie są wcale "Średniowieczne" przepisy. Oby nie zostały nigdy zniesione. Gdyż to by oznaczało zmienienie się Rzeczypospolitej Polskiej w Państwo Wyznaniowe a wtedy tylko jedna wiara będzie słuszna a wszystkie inne prawem ścigane.

Lecz jeśli nie rozumiesz czym jest okazanie szacunku dla osób mających inne poglądy religijne. To i nie rozumiesz jakie dobro niesie ze sobą Konstytucja RP w takim brzmieniu jak obecnie. Bo ty widzisz tylko te stronę medalu, że:

Doskonale wiem o tych średniowiecznych przepisach...  Nie oznacza to jednak, że zacznę klękać, aby czasem jakaś moherowa babcia nie chciała się wzbogacić moim kosztem img/smilies/smile

Ja w tym widzę również to, że jak ktoś napisze coś szkalującego Rodzimą Wiarę w Etnicznych Bogów Słowiańskich. To na podstawie tych samych przepisów dostanie wezwanie do sądu.

Na zakończenie zaś cytat.

Art.25. pkt.1 Konstytucji RP "Kościoły i inne Związki Wyznaniowe są równouprawnione."

oraz

Art. 8. pkt.1. Konstytucji RP "Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej."

Sława!

#50 2013-01-06 02:13:25

Sosan
szlachetny gawędziarz

Twardostoj,

Są różne wymiary okazywania szacunku , dla mnie jest nim - nie przeszkadzanie tym osobom w ich rytuałach. A sugerowanie , abym ja się w to bawił, jest brakiem szacunku do mnie samego. Więc jak widzisz- to działa obustronnie img/smilies/wink

Kołacz i miód może być dla ciebie czymkolwiek zechcesz.. możemy projektować na różne pokarmy cała masę osobistych wizji, wiar czy przekonań. Ja w to nie wnikam . Faktem jest jednak, że konsumowanie tych pyszności jest dla mnie nieporównywalnie lepszym pomysłem , który koresponduje z praktycznym wymiarem rzeczywistości - w przeciwieństwie do cyrków w kościele. 

Wiesz, jak Konstytucja pozostanie w swoim obecnym kształcie to niedługo nie będę mógł wyjść z domu, bo np. mój sposób chodzenia obrazi uczucia jakieś religijnej mniejszości. A może inaczej- co powiesz na założenie związku wyznaniowego, który za świętość uzna wolność słowa ?  Wówczas Twoje sugestie o nietolerancji, braku szacunku tez by się kwalifikowały do sądu img/smilies/wink
Zobacz do jakich nonsensów to wszystko może prowadzić !

~ Papaji

#51 2013-01-06 03:40:57

Nebogipfel
mentor

Abesnai napisał(a):

Nebo, chyba jednak podążasz w kierunku integracji ze swym avatarem img/smilies/big_smile Spróbuj takiego "performansu" na wiejskiej dyskotece, to ci dopiero będziesz miał atrakcyje, nie gorsze niż ostrzał ciężkiej artylerii albo szarży husarii.

Wielkie mecyje - pójść na pasterkę w koszulce z napisem - gdyby tak urodziny wszystkich tu zgromadzonych tak hucznie obchodzono...
Poza tym nie jestem pewien czy w Warszawie są aż tak wszyscy wierzący zaściankowi - raczej wątpię.
img/smilies/big_smile

#52 2013-01-06 03:41:34

Nebogipfel
mentor

No i to nie muzułmanie.
img/smilies/wink

#53 2013-01-06 03:44:46

Nebogipfel
mentor

Twardostoj - ja niedawno byłem na pogrzebie i nikt mi nie miał za złe, że nie klękam. Po prostu siadałem co by nie przesadzać z ostentacją.
Poza tym jeden z krewnych też jest ateistą - może gdybym go widział solidarnie postąpiłbym podobnie jak on, lecz go nie mogłem dojrzeć od razu.
A potem się dowiedziałem, że jestem wujkiem.
img/smilies/big_smile

#54 2013-01-06 11:35:30

Sosan
szlachetny gawędziarz

Nebogipfel napisał(a):

Wielkie mecyje - pójść na pasterkę w koszulce z napisem - gdyby tak urodziny wszystkich tu zgromadzonych tak hucznie obchodzono...
Poza tym nie jestem pewien czy w Warszawie są aż tak wszyscy wierzący zaściankowi - raczej wątpię.
img/smilies/big_smile

To ja już bardziej ryzykowałem, bo wszedłem do meczetu w koszulce Iron Maiden img/smilies/wink i jeszcze poprosiłem pewnego Muzułmanina, aby mi zrobił tam zdjęcie hehe.

~ Papaji

#55 2013-01-06 12:28:50

Twardostoj
zaaklimatyzowany

Sosan napisał(a):

Twardostoj,

Są różne wymiary okazywania szacunku , dla mnie jest nim - nie przeszkadzanie tym osobom w ich rytuałach. A sugerowanie , abym ja się w to bawił, jest brakiem szacunku do mnie samego. Więc jak widzisz- to działa obustronnie img/smilies/wink

Kołacz i miód może być dla ciebie czymkolwiek zechcesz.. możemy projektować na różne pokarmy cała masę osobistych wizji, wiar czy przekonań. Ja w to nie wnikam . Faktem jest jednak, że konsumowanie tych pyszności jest dla mnie nieporównywalnie lepszym pomysłem , który koresponduje z praktycznym wymiarem rzeczywistości - w przeciwieństwie do cyrków w kościele.

Jeśli nie przeszkadzasz w nabożeństwie np.: podczas zwiedzania kościoła jako budynku, formy architektonicznej. Co już zresztą sam napisałeś to dobrze. Ale mi chodzi o takie sytuacje.

Sosan napisał(a):

Hasesis napisał(a):

W jakim celu chodzisz do kościoła?
http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/b/bible-3776http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/p/prayer-3780

Ja łażę na śluby i pogrzeby. Trochę to dziwnie wygląda, jak ja jeden stoję ,a inni klęczą img/smilies/big_smile- no ale przecież nie będę czcił kawałka drewna czy płótna, nie prawda ? img/smilies/wink

Jeśli ktoś cię zaprasza na ślub czy pogrzeb. To pierwsze co powinieneś zrobić to poinformować osobę zapraszającą, ewentualnie parę młodą czy rodzinę zmarłego o tym, że nie należysz do ich wspólnoty religijnej. Jednak mimo to jeśli i tak wyrażą chęć abyś uczestniczył w takim nabożeństwie a ty się zdecydujesz. Powinieneś uszanować ich uczucia religijne.

Ja też "nie trawię" kleru, mam do niego żal jako do spadkobierców tej organizacji, która tysiące lat temu, wymordowała tysiące Słowian a główni sprawcy tej kaźni zostali kanonizowani o zniszczonych Kącinach i żalnikach nie wspomnę. Lecz jeśli ktoś mnie prosi na tego typu uroczystości a ja się zdecyduję w nich uczestniczyć. To ze względu na szacunek dla zwykłych szarych ludzi, którzy są zwykłymi wyznawcami. Moim obowiązkiem jest nie profanowanie tego co DLA NICH (bo nie dla mnie) jest święte i tym się chłopie nasze podejścia różnią.

Wiesz, jak Konstytucja pozostanie w swoim obecnym kształcie to niedługo nie będę mógł wyjść z domu, bo np. mój sposób chodzenia obrazi uczucia jakieś religijnej mniejszości. A może inaczej- co powiesz na założenie związku wyznaniowego, który za świętość uzna wolność słowa ?  Wówczas Twoje sugestie o nietolerancji, braku szacunku tez by się kwalifikowały do sądu img/smilies/wink
Zobacz do jakich nonsensów to wszystko może prowadzić !

Sosan takie pytanie czytałeś ty może Konstytucje RP? Jeśli nie to przeczytaj w myśl litery prawa jest to twoim obowiązkiem. Wolność słowa jest wpisana w Konstytucje, że zacytuję parę artykułów, które nadają się do tego komentarza.

Art. 54. pkt.1. Konstytucji RP "Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

Art. 53. pkt.5. Konstytucji RP "Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób."

Na zakończenie podam, że rejestrując związek wyznaniowych musisz podać szczegółowy opis praktyk religijnych.
Jeśli z opisu tego będzie wynikała jakaś niezgodność z powyższym lub tym artykułem:

Art. 3. pkt.1. Ustawy z dnia 17 maj 1989 z późniejszymi zmianami Dz.U. 1989 Nr 29 poz. 155

"Uzewnętrznianie indywidualnie lub zbiorowo swojej religii lub przekonań może
podlegać jedynie ograniczeniom ustawowym koniecznym do ochrony
bezpieczeństwa publicznego, porządku, zdrowia lub moralności publicznej albo
podstawowych praw i wolności innych osób."

To takiego związku nawet nie zarejestrujesz.

Sława!

#56 2013-01-06 12:30:48

nenek133
Użytkownik

Sosan myślisz że jesteś fajny bo jesteś taki antykatolicki, że sobie wchodzisz do kościoła i z niego wychodzisz kiedy chcesz, a to co inni uważają za święte nazywasz kolorowymi obrazkami ??
Dajesz zajebisty przykład młodzieży, i uwierz mi że oni Cie wtedy nie podziwiali tylko byli na pewno zażenowani twoją postawą, sam należę do grona młodzieży i na wycieczki jeżdżę bardzo często i moge z 99% skutecznością wiedzieć co twoi podopieczni o tobie pomyśleli. A skoro jesteś przewodnikiem to powinieneś zaplanować tak wycieczkę żeby nie przeszkadzać innym ludziom.

Jesteś hardkorem jak to sie określiłeś bo coś tam w meczecie zrobiłeś bo powiedziałeś księdzu to i owo?? To weź wejdź do meczetu i podrzyj koran na oczach muzułmanów to wtedy powiem Ci że jesteś hardkorem, dla mnie jesteś śmieszny. Bo sam pewnie oczekujesz tolerancji a najeżdżasz na ten kościół katolicki.

Jestem tutaj z zaproszenia jednego z użytkowników tego forum, mogę śmiało powiedzieć że ja jako katolik on jako rodzimowierca dogadujemy się, napisaliśmy parę wiadomości do siebie. Da się?? Nikt nikogo nie potępia, nie ośmiesza.
A ta twoja postawa jest godna zbuntowanej dwunastolatki którą rzucił jakiś inny dwunastolatek i sie miłość skończyła.  I pewnie powiesz że ja zagorzały fanatyk katolicki bronie wiary ?? Śmieszne ale ja jestem za dialogiem ale dialogiem z ludźmi inteligentnymi nie takimi jak ty. Zmądrzej to pogadamy. Pozdro.

Po co się chodzi do kościoła ?? Jest to forma uczczenia Boga, spotkania się z Nim.

Pozdrawiam img/smilies/smile

#57 2013-01-06 12:42:14

baabcia
bo ja wiem

a to w ramach rozmowy czy jak?

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#58 2013-01-06 12:45:26

Crows
mentor

nenek133 napisał(a):

Po co się chodzi do kościoła ?? Jest to forma uczczenia Boga, spotkania się z Nim.

ja tam w kościele go nie spotkałem łatwiej mi było go poznać w rozmowie z moim ciałem

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#59 2013-01-06 12:49:27

baabcia
bo ja wiem

bo nie ma nic poza nami

a w nas to co sami pozbieramy - zadbamy

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#60 2013-01-06 13:16:41

Sosan
szlachetny gawędziarz

Twardostoj napisał(a):

Lecz jeśli ktoś mnie prosi na tego typu uroczystości a ja się zdecyduję w nich uczestniczyć. To ze względu na szacunek dla zwykłych szarych ludzi, którzy są zwykłymi wyznawcami. Moim obowiązkiem jest nie profanowanie tego co DLA NICH (bo nie dla mnie) jest święte i tym się chłopie nasze podejścia różnią.

Sosan takie pytanie czytałeś ty może Konstytucje RP? Jeśli nie to przeczytaj w myśl litery prawa jest to twoim obowiązkiem.

Twardostój,

Twoje podejście jest jak najbardziej interesowne. Sam chcesz, aby szanowano Twoja religię, toteż respektujesz wyznania innych. Jest to więc rodzaj transakcji handlowej img/smilies/wink Oki- Twoja sprawa, tylko nie nazywaj profanowaniem zwykłego stania i patrzenia, bo to jest spore nadużycie .

Co do Konstytucji, czytałem aż 4 Konstytucje ( polską, niemiecką, szwajcarską i austriacką ), bo było mi to potrzebne do pracy magisterskiej img/smilies/wink

~ Papaji

Stopka forum