Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2013-02-09 03:16:15

marek l.
adept

Choroba umysłowa a odczucia duchowe i zmysłowe.

Jestem akurat chory na pewna chorobę umysłową a jest to schizofrenia.Chciałbym przekazać w możliwie skruconej formie a jednocześnie zrozumiale moje odczucia duchowe i umysłowe.Mówi się że schizofrenia to jest kontakt z Panem Bogiem i jest w tym sporo prawdy,moje odczucia w tym temacie są takie,myślę i czuję często jak mi podpowiada sam Pan Bóg czasami pośrednio przez kogoś czyjeś głosy,słynne głosy są dla mnie wskazówką od Najwyższego aby coś zrobić nowego ze swoim życiem i życiem tych których spotykam na swojej ziemskej drodze,w najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu,nieczyniąc nikomu krzywdy.Moje odczówanie świadome i podświadome jest dla mnie zrozumiałe w sposób znaczący moja podświadomość jest przeze mnie odbierana jako będę nieskromny jako wyższa forma rozwoju mojego umysłu,czuje w codziennym życiu swoją i innych podświadomość,chociaż nikt z otoczenia tego nie widzi i nie rozumie.Kożystam z niej możliwie najpełniej jak się tylko da i mam z tego korzyść niewspółmierną,chociażby  w pozytywnym sposobie myślenia i współistnienia z otoczeniem.I na koniec dodam że warto zgłębiać tajniki umysłu i przedewszystkim duszy bo jest to droga do poznania swojego jestestwa i głębi kosmosu i wieczności w całości i poznania chociaż częściowo tego co myśli sam Pan Bóg i co ma nam do przekazania,pozdrawiam serdecznie wszystkich podobnie myślących,marek l.

#2 2013-02-09 03:54:42

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Re: Choroba umysłowa a odczucia duchowe i zmysłowe.

Marek jeśli czujesz się dobrze to niema mowy o chorobie img/smilies/wink To troche jak z piciem wódki, jeden porzyga się po jednym kieliszku a drógi wypije pół litra i czuje się świetnie img/smilies/smile Wydaje mi się ze uroiłeś sobię coś bo było Ci to potrzebne do czegoś, ja tez głosy kiedyś słyszałem ale spełniło to swoje zadanie no i pogoniłem. A co do meritum tematu to zgadzam się, gdybyś był pustakiem to byś nie fantazjował do takiego stopnia ze az ozyła w Tobię własna wyobrażnia, ma to jak najbardziej wpływ na odczucia duchowe i zmysłowe, choć nie jest konieczne.

#3 2013-02-09 06:40:59

Ja?!
Moderator

marek - kopne w sranie jak jeszcze raz powiesz że jesteś hory na schizofrenie, uwierzyłeś w to co gadają do ciebie głupie autorytety które nie mają pojęcia o podświadomości i nadświadomości.
Możliwe że gadasz z własną nadświadomością i jest to super zdrowy objaw normalnego człowieka. Niestety większość ludzi nadal jest zwierzętami skoro nie mają tego kontaktu i leczą czyli niszczą ten kontakt innym przez lekarstwa czyli trucizny dla mózgu.

#4 2013-02-09 08:12:56

Crows
mentor

marek l. bierzesz jakieś leki ?

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#5 2013-02-09 09:18:09

wader_28
adept

jeśli Marek napisał "jestem chory na schizofrenie", rozumiem że chyba został zdiagnozowany, bo raczej nie wyobrażam sobie żeby "wmówił sobie chorobę" na podstawie sygnałów z otoczenia. To nieuleczalna choroba, zatem lekkomyślnym byłoby "samozdiagnozowanie" bez opinii specjalisty. Czytałem ostatnio iż schizofrenicy wykazują większą świadomość nad ego, ale pozostałe elementy np paranoje, halucynacje, przypisywanie sobie roli Boga- to już nie jest wyższym poziom świadomości ani żadna tożsamość.
Ta choroba bez brania leków to równia pochyła.

#6 2013-02-09 10:45:20

Crows
mentor

wader-28  napisał(a):

jeśli Marek napisał "jestem chory na schizofrenie", rozumiem że chyba został zdiagnozowany, bo raczej nie wyobrażam sobie żeby "wmówił sobie chorobę" na podstawie sygnałów z otoczenia. To nieuleczalna choroba, zatem lekkomyślnym byłoby "samozdiagnozowanie" bez opinii specjalisty. Czytałem ostatnio iż schizofrenicy wykazują większą świadomość nad ego, ale pozostałe elementy np paranoje, halucynacje, przypisywanie sobie roli Boga- to już nie jest wyższym poziom świadomości ani żadna tożsamość.
Ta choroba bez brania leków to równia pochyła.

http://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1236
cenne uwagi , warte do rozszerzenia w dyskusji

Ostatnio edytowany przez Crows (2013-02-09 10:47:02)

:
:

#7 2013-02-09 11:42:06

Ja?!
Moderator

wader jeśli takie są objawy schizofrenii to każdy rozwijający sie duchowo człowiek jest schizofrenikiem

#8 2013-02-09 12:28:21

marek l.
adept

Odnośnie leków,tak biorę leki.Ale bez leków też by się dało życ,pozostaje kwestia odbioru przez otoczenie mnie,poniewarz otoczenie ma niebagatelny wpływ na uczucia i emocje...moje,a izolacja od otoczenia  nawet trwała żeby czuć się dobrze cały czas bez stresu,raczej jest na razie na tym etapie życia niemożliwa.Jeszcze nie ten poziom uduchowienia posiadam w sobie,może kiedyś zamieszkam sam i będę kontemplował duchowość w ciszy i samotności,takie mam plany na przyszłość,i to na razie tyle i aż tyle,pozdrawiam wszystkich i dziękuje za szczery odzew na forum,marek l.

#9 2013-02-09 13:01:28

Crows
mentor

Ja?! napisał(a):

rozwijający sie duchowo człowiek

czym według ciebie jest człowiek rozwijajacy sie duchowo?

Ostatnio edytowany przez Crows (2013-02-09 13:01:46)

:
:

#10 2013-02-09 13:04:10

Crows
mentor

marek l. napisał(a):

,może kiedyś zamieszkam sam i będę kontemplował duchowość w ciszy i samotności,takie mam plany na przyszłość,.

cisza nie musi być kojarzona z samotnością

:
:

#11 2013-02-09 13:59:07

baabcia
bo ja wiem

branie leków w schizofrenii na dziś to szansa na pracę i życie

namawianie kogokolwiek do rzucenia leków jest dowodem na brak pomysłu na życie z chorobą

leki nie są nigdy idealne ale póki nie ma lepszych a te dają szansę to nikt odpowiedzialny nie odwodzi od nich nikogo

schizofrenia poszerza horyzonty ale bez kontroli dbania o nią przez  img/smilies/smile  jej posiadacza wyklucza i rujnuje, zamienia wszystko w paranoję i strach

dbanie o siebie dietą i wszystkim innym nie wyklucza leczenia

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#12 2013-02-09 15:14:47

wader_28
adept

"cisza nie musi być kojarzona z samotnością" Jasne że nie. Ja potrzebuje bezwzględnej ciszy, nie tylko w sensie decybeli, ale także w sensie myśli, - żeby zrozumieć teorie autora książki o przemianach ewnętrznych.
Chce wrócić do Marka.
"może kiedyś zamieszkam sam i będę kontemplował duchowość w ciszy i samotności,takie mam plany na przyszłość"
Marek masz jeszcze inne plany na przyszłość? Ile masz lat ? Co obecnie robisz?
Przepraszam za takie mało dyskretne pytania. Nie odbieraj tego jako atak na swój - jak już rozumiem ułożony z klocków domek.

#13 2013-02-09 15:55:52

Crows
mentor

wader_28 napisał(a):

Ja potrzebuje bezwzględnej ciszy, nie tylko w sensie decybeli, ale także w sensie myśli, -.

czyli dobrego snu  img/smilies/wink

:
:

#14 2013-02-09 17:41:29

Ja?!
Moderator

większość osób rozwijających sie duchowo robi to by samych siebie móc wyleczyć z lęków, strachów, i innych dupereli. Oni wiedzą że tylko dusza może uleczyć to co duchowe, wystarczy rozwijać świadomość i praktykować medytacje. reszta to kwestia rozwijanych umiejętności i pojawiających sie nowych możliwości, czasem paranormalnych.

#15 2013-02-09 18:25:25

baabcia
bo ja wiem

czasem to eskapizm

przechadzam się pomiędzy    baabcia@gazeta.pl 

#16 2013-02-09 19:57:09

wader_28
adept

eskapizm..aż sprawdziłem co to takiego. Autor układa sobie plany na przyszłość, faktycznie-interesujące.
Tak się składa że coś niecoś wiem o tej chorobie...niestety NIE Z INTERNETU. Chyba nikt nie zadał sobie trudu żeby poszukać jakichkolwiek informacji o przebiegu choroby.
Coś fanów Harego Potera.
Izolacja społeczna-dobrze że teraz nie wytyka się ludzi dotkniętych tym schorzeniem palcami.
Praca-egzystencja - może świadczenie z ZUS-ale nie obligatoryjnie, na stały związek- za bardzo bym nie liczył. Kościół unieważniał sakrament, jeśli małżonka udowodniła niewiedzę o chorobie. Pozostaje opieka ze strony najbliższych-najlepiej żeby byli świętymi, bo ktoś zdrowy tez postrada zmysły.
... W sumie też może stwierdzi że ucieknie w świat iluzji i wyobrażeń. Najlepiej jak ktoś go jeszcze w tym przekonaniu pozostawi.

#17 2013-02-09 20:13:54

marek l.
adept

Do wader28 odnośnie moich planów na przyszłość i wieku,mam 42 lata chociaż wyglądam na dużo mniej,interesuję się kosmologią,psychologią głębi którą zajmował się Karol Gustaw Yung,to moje główne zainteresowania,chcę poznać to co nie poznane w ludzkiej psychice podświadomości i nadświadomości,dzięki tym zainteresowaniom chcę poznac tajemnice wieczności ludzkiego życia i wszechświata,zbliżyc się do Pana Boga duchowo i to na razie tyle i aż tyle,pozdrawiam serdecznie,Marek L.

#18 2013-02-09 21:01:16

Crows
mentor

marek l. napisał(a):

chcę poznac tajemnice wieczności ludzkiego życia i wszechświata,L.

wiec musisz poznać prawa natury i jej żywioły.

:
:

#19 2013-02-09 23:04:53

Ja?!
Moderator

marek l. napisał(a):

Do wader28 odnośnie moich planów na przyszłość i wieku,mam 42 lata chociaż wyglądam na dużo mniej,interesuję się kosmologią,psychologią głębi którą zajmował się Karol Gustaw Yung,to moje główne zainteresowania,chcę poznać to co nie poznane w ludzkiej psychice podświadomości i nadświadomości,dzięki tym zainteresowaniom chcę poznac tajemnice wieczności ludzkiego życia i wszechświata,zbliżyc się do Pana Boga duchowo i to na razie tyle i aż tyle,pozdrawiam serdecznie,Marek L.

takie wpisy lubie img/smilies/smile zajrzyj na cudownyportal.pl znajdziesz tam podstawowe informacje by samodzielnie dalej to rozwijać. Może nawet odkryjesz że nie jesteś chory ale inny od ludzi. Ludzie boją sie odmienności i doszukują sie w tym choroby.

#20 2013-02-09 23:17:52

Ja?!
Moderator

http://www.schizofrenicy.info/cms/pages … etrzny.php
to jest genialnie napisane o głosach w niby schizofrenii

#21 2013-02-10 02:05:02

voltaren
przyboczny

Schizofrenia jest schizoifrenii nierówna, może marek ma katatonie? Większość osób sprowadza mylnie schizofrenie do rozdwojenia jaźni albo tylko do słyszenia głosów ( to jeden z objawów, który nie musi występować)
Jeśli marek wie że ma schizofrenie, i "przekazy" są omamami to trochę jest niekonstekwentny img/smilies/wink

#22 2013-02-10 07:05:53

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

marek l. napisał(a):

Marek wcześniej napisałeś ze otoczenie rozprasza, a jest tak dlatego ze pozostajesz w zwykłym stanie świadomości, natomiast do takich spraw są inne stany, Ty niepowinieneś cały czas słuchać głosów tylko ich żrudło przenieść do świadomości, wtedy nie gadasz juz z podświadomością czy nadświadomością tylko się nimi stajesz na pewien czas, bo tak to mały chłopiec gada z aniołami albo diabłami a nawet niewie czy im wierzyć img/smilies/wink Jeśli chodzi o Yunga to podoba mi się jego tekst "nie zmienisz ciemności w światłość be udziału emocji" akurat w moim przypadku sprawdziło się to doskonale.

#23 2013-02-10 08:51:12

Crows
mentor

Ja?! napisał(a):

Może nawet odkryjesz że nie jesteś chory ale inny od ludzi. Ludzie boją sie odmienności i doszukują sie w tym choroby.

o tej odmienności nie decydują jakies formułki lecz brak zdolności do funkcjionowania w tzw "społeczeństwie" czy grupie etnicznej jak kto woli , bo jesli ktoś jest utrzymywany przez to społeczeństwo (np renta) to znaczy że jest chory a jeśli sam sobie daje rade (bez szkodzenia innym) to co  kogo obchodzi jego sposób patrzenia na świat i sposób funkcjonowania.

:
:

#24 2013-02-10 09:06:19

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

Crows napisał(a):

a jeśli sam sobie daje rade (bez szkodzenia innym) to co  kogo obchodzi jego sposób patrzenia na świat i sposób funkcjonowania.

Dokładnie, takie epatowanie w stylu "jestem inny i ci mali ludzie mnie nie rozumieją" prowadzi do debilizmu, na dobrą sprawę to kazdy jest inny i wyjątkowy a my nic nie wiemy o najzwyklej wyglądającym człowieku który nas mija na ulicy.

#25 2013-02-10 09:45:01

wader_28
adept

Conan czy w obawie o rozpoznanie na ulicy używamy jako avatarów obrazków zamiast zdjęć?http://yoursmiles.org/csmile/question/c0313

Stopka forum