Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2013-02-18 22:05:29

dlega92
adept

Diagnostyka Karmy, Sergiej Łazariew

Na początek chcę się przywitać, to mój pierwszy post na tym Forum img/smilies/smile Cześć wszystkim img/smilies/smile
Jestem przekonany że część z Was zetknęła się z tekstami bioenergoterapeuty Sergieja Łazariewa, dotyczącymi naszych pól energetycznych. Nie ukrywam, że bardzo do mnie przemówiła i uwierzyłem autorowi w większości spraw, ale np. ciężko jest mi uwierzyć w reinkarnację, chociaż zdaje się to mieć sens, ale inaczej byłem wychowany. Jestem ciekaw co Wy myślicie o serii książek Diagnostyka Karmy, jakie są Wasze odczucia?

ps. nie wiedziałem w jakim dziale to dać to dałem tu ;p

#2 2013-02-19 01:09:40

Ja?!
kreatorus moderatorus

Re: Diagnostyka Karmy, Sergiej Łazariew

witam
to właściwy dział
gdybyś sie wychował w azji to trudno by Ci było uwierzyć gdyby ktoś mówił że reinkarnacja nie istnieje.
odrzuć wychowanie, sam dojdź do prawdy, to w co inni wierzą to ich prawda, Ty możesz mieć swoją nawet jeśli sie będzie zmieniać.

Chcesz mieć pewność szybko wiec udaj sie na hipnoze reinkarnacyjną lub do regresera.

co do Łazariewa, kiedyś upubliczniłem diagnostyke karmy w necie, więc coś mnie tam w niej zawascynowało, ale wziąłem co inspirujące, dupa w troki i podróż trwa dalej img/smilies/smile

fuck it.

#3 2013-02-19 08:33:11

Andy72
przyboczny

Zaufaj Jezusowi, nic o reinkarnacji nie nauczał. Reinkarnacja to zwiedzenie szatańskie.
Z powodu ciekawości w żadnym razie nie wybieraj się na regresing, bo to może zniszczyć Ci konstrukcję psychiczną.

#4 2013-02-19 10:04:32

Mistyk
zaaklimatyzowany

dlega92 napisał(a):

Na początek chcę się przywitać, to mój pierwszy post na tym Forum img/smilies/smile Cześć wszystkim img/smilies/smile

Witaj. Też jestem nowy img/smilies/wink Jest osobny dział na przywitania, ale mniejsza o większość. Temat ciekawy. Przewija się tu, ostatnio:
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=6555&p=3

Miałem założyć właśnie wątek, ale skoro podjąłeś temat...
Co do Sergieja Łazariewa - nazwisko obiło mi się o uszy, ale nie za poznałem się z jego "twórczością". Zbyt długa i obszerna jest moich lista lektur...

Andy72 napisał(a):

Zaufaj Jezusowi, nic o reinkarnacji nie nauczał.

Są tacy co twierdzą, że nauczał.
Ufam Jezusowi. Nie ufam jednak do końca tzw. świętym pismom, a właściwie tym, którzy na przestrzeni wieków decydowali, które pisma uznać za święte.
Z tego co wiem Jezus nie spisał swoich nauk, zrobili to potem jego uczniowie (nieliczne teksty), uczniowie jego uczniów itd... Przez wieki były one tłumaczone na różne języki, interpretowane...

Gdzie mogę znaleźć oryginalne nauki Jezusa? Powiem ci nawet, że szukałem...
Były próby dotarcia do nich - np tu:   (przyznam, że z powodu ograniczoności czasowej, nie zapoznałem się dokładnie, także ani nie polecam, ani nie odradzam)
http://www.gabriele-verlag.de/polski/s007pl/s007pl.html

Wielu twierdzi/twierdziło, że Jezus przemówił do nich. Skąd mamy wiedzieć, że tak było? To jednak nie jest wątek o Jezusie.

Ponoć we wczesnym chrześcijaństwie była wiara w reinkarnację była powszechna.

"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
                   Pieśń Mahamudry Tilopy

#5 2013-02-19 10:06:13

Ja?!
kreatorus moderatorus

Andy72 napisał(a):

Zaufaj Jezusowi, nic o reinkarnacji nie nauczał. Reinkarnacja to zwiedzenie szatańskie.
Z powodu ciekawości w żadnym razie nie wybieraj się na regresing, bo to może zniszczyć Ci konstrukcję psychiczną.

nie wiedziałem że jesteś nawiedzony img/smilies/smile
regresja zmienia ludzi ale nie niszczy psychiki tylko naprawia, przestałbyś być nawiedzony http://www.cosgan.de/images/midi/engel/g020
zresztą to sztuka dla szukających prawdy o sobie, ludzie kochający kłamstwa i iluzje powinni sie trzymać zdaleka od regresji bo im zrobi krzywde - lub dla nich powinni być specjalnie przeszkoleni regreserzy. Niestety dobry regreser to rzadkość.

nasz pies sie inkarnował setki razy, mole spożywcze upierdliwie sie inkarnują u mnie dziesiątki razy i za każdym razem sprytniejsze bestie, tylko człowiek miałby żyć tylko raz ? wtedy byłby głupi jak but,

Ostatnio edytowany przez Ja?! (2013-02-19 10:12:28)

fuck it.

#6 2013-02-19 13:01:08

Andy72
przyboczny

Jeżeli jest reinkarnacja, to znaczy że Jezus umarł na darmo

#7 2013-02-19 13:36:38

Ja?!
kreatorus moderatorus

gdyby nie było reinkarnacji przychodzenie Jezusa nie miałoby sensu. Wogóle wykreślenie reinkarnacji z nowego testamentu oprócz jednego fragmentu było najgorszą zbrodnią tamtych czasów. Teraz ludzie mają wszystko w dupie bo myślą że po śmierci tu nie wrócą, ale wracają w jeszcze gorsze warunki niż poprzednio i to z własnej głupoty wcielenie wcześniej.

Jezus sie narodził również po to by ludziom przypomnieć o reinkarnacji, że śmierć nie jest końcem. Ale ta świadomość była niebezpieczna dla władz państwa rzymu i texty wykluczono lub zmodyfikowano.

Ostatnio edytowany przez Ja?! (2013-02-19 13:47:15)

fuck it.

#8 2013-02-19 14:00:11

Mistyk
zaaklimatyzowany

Andy72 napisał(a):

Jeżeli jest reinkarnacja, to znaczy że Jezus umarł na darmo

Czemu na darmo? A może chciał nam pokazać, że śmierć nie jest końcem wszystkiego, jest tylko etapem, przejściem...
Może chciał nam w ten sposób pokazać, żebyśmy się nie bali śmierci.
A może Jezus osiągnął najwyższe oświecenie i przerwał krąg reinkarnacji.

"W niektórych odmianach chrześcijaństwa, np. nestorianizmie, również występowały elementy wiary w reinkarnację, jednak po V Soborze Powszechnym w Konstantynopolu (553 r.), większość kościołów chrześcijańskich odrzuciła tę wiarę w całości, przyjmując jako jedynie słuszną koncepcję bezpośredniego pochodzenia duszy ludzkiej od Boga i zbawienia/potępienia następującego tylko raz - zaraz po śmierci człowieka.

Chrześcijanie odrzucając koncepcję reinkarnacji powołują się przede wszystkim na werset z Listu do Hebrajczyków, znajdującego się w Biblii: (...) ludzie muszą raz umrzeć, a potem następuje sąd (List do Hebrajczyków 9,27, Biblia Poznańska).

Jednak według zwolenników reinkarnacji Nowy i Stary Testament zawierają wiele cytatów nawiązujących do reinkarnacji. Często stosowanym przykładem jest stwierdzenie Jezusa, że Jan Chrzciciel "jest Eliaszem, który miał przyjść" (Mt 11,14).

Biblijne wersety interpretowane przez niektórych jako mówiące o reinkarnacji to: Jr 1:4-5, J 1:21, Mt 11:14-15, Mt 17:11-13; Mt 5:25-26, Mk 9:11-13, Łk 1:17. Inne wersety biblijne, które miałyby nawiązywać do reinkarnacji to Mt 11:25-26, Mt 26:24, J 3:1-10, J 9:1-3, Ga 6:7-8."  - źr: Wikipedia

Gdyby włodarze Kościoła inaczej postanowili na którymś tam soborze (spośród wielu jakie były) to wierzyłbyś dziś w reinkarnacje - skoro masz takie sztywne podejście do wiary.
To oczywiście tylko gdybanie, ale pokazuje jakie procesy ukształtowały wiarę milionów ludzi (chrześcijaństwo ma najwięcej wyznawców spośród wszystkich religii).
Pytanie do Andy72: czy wg. ciebie czytanie świętych ksiąg innych wyznań: sutr, tory, koranu, książek o tematyce buddyjskiej itp jest grzechem?

Pieśń Mahamudry Tilopy

#9 2013-02-19 16:45:36

Andy72
przyboczny

Pytanie: czy Jezus po swojej śmierci narodził się ponownie jako dziecko czy Zmartwychwstał?
Śmierć Jezusa ma sens, bo inaczej wszyscy trafiali byśmy do piekła

#10 2013-02-19 17:18:36

Crows
mentor

co daje wiara w reinkarnacje ? NIC

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#11 2013-02-19 17:24:19

Mistyk
zaaklimatyzowany

Andy72 napisał(a):

Pytanie: czy Jezus po swojej śmierci narodził się ponownie jako dziecko czy Zmartwychwstał?

Odpowiem Ci jak Ty odpowiesz na moje pytanie.

Andy72 napisał(a):

Śmierć Jezusa ma sens, bo inaczej wszyscy trafiali byśmy do piekła

Mów za siebie. Ja się tam nie wybieram. Zresztą nawet jakbym chciał, to byłoby trudne, bo piekła nie ma - a przynajmniej nie w takiej postaci jak sądzisz, czy sobie wyobrażasz.

Proponuję Ci założyć osobny wątek o Jezusie. To co piszesz trochę za bardzo odbiega od tematu przewodniego.

Pieśń Mahamudry Tilopy

#12 2013-02-19 17:26:12

Mistyk
zaaklimatyzowany

Crows napisał(a):

A wiara jest od tego żeby coś dawać?
Albo w coś wierzysz, albo nie. Proste.

Pieśń Mahamudry Tilopy

#13 2013-02-19 17:35:55

Crows
mentor

Mistyk napisał(a):

Crows napisał(a):

brak semantycznej logiki w twej odpowiedzi

:
:

#14 2013-02-19 17:47:46

Crows
mentor

REINKARNACJA
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/c0.0.843.403/p843x403/521308_289255547869168_1953975504_n.jpg

:
:

#15 2013-02-21 00:30:17

dlega92
adept

Dziękuję za wypowiedzi img/smilies/smile teraz ja coś skrobnę img/smilies/tongue

Crows napisał(a):

Biorąc pod uwagę nasz ludzki egoizm, wiara ludzi w reinkarnację z naszego ziemskiego punktu widzenia chociażby pozwoliłaby dbać do tego stopnia o przyrodę, że nie musielibyśmy się martwić o jej przyszłość, nie było by też tego ślepego pędu w rozwój technologii, przez co środowisko jest degradowane coraz bardziej. Btw. ludzie brną w rozwój technologii, chociaż to nie jest ta rzecz, która daje nam szczęście...

Andy72 napisał(a):

To pytanie rodzi inne pytanie. Czy Jezus nie był czasem wcieleniem Boga? Czy był po prostu człowiekiem który osiągnął maxymalny poziom duchowości i nas zbawił? Łazariew może nie pisze wprost o takich rzeczach, ale twierdzi np. że są 33 inne światy(z którymi z resztą miał pewien kontakt). Inne światy, w których mieszkają istoty podobne do nas ale bardziej uduchowione, i że ludzie wysoce uduchowieni idą tam, a czasem też przychodzą na nasz świat, żeby może naprawić go trochę, uświadomić ludziom to co ważne.
No a jeśli jest Bogiem, to chyba może sobie robić co chce, co nie? img/smilies/tongue

Żyjąc teraz po prostu jest tyle przeróżnych źródeł, że nie wiadomo w co wierzyć, a nasza ludzka naiwność i łatwość do wrycia sobie do głowy przeróżnych przekonań(w tym szkodliwych) powoduje że to zamieszanie i niepewność robią się z czasem tylko większe. Więc skąd możemy wiedzieć że czasem nie wierzymy w coś, co wymyślił sobie jakiś obłąkaniec, a ktoś to podał dalej. Czasem mam wrażenie, że Ziemia jest jakimś Bożym eksperymentem, którego nie zrozumiemy póki tu żyjemy.

Chociażby teraz ja jestem naprawdę podekscytowany wiedzą którą zdobyłem z Diagnostyki Karmy i polecam Wam tą książkę, dzielę się nią z wami. Jednakże jakiś gorliwy katolik(with all due respect) może uznać że zostałem zmanipulowany przez autora i rozsiewam 'złe nasienie'. Wszystko zależy od punktu siedzenia, a swój punkt siedzenia przekazujemy dzieciom podświadomie (lub przez Pole wg. Łazariewa) i potem on się rozwija aż następują zderzenia z innymi punktami siedzeń i mamy nieporozumienia.

Andy72 napisał(a):

Z powodu ciekawości w żadnym razie nie wybieraj się na regresing, bo to może zniszczyć Ci konstrukcję psychiczną

No cóż niechcący zainteresowałeś mnie tą regresją, zaraz wygugluję img/smilies/tongue
A może chcący? może Ty żeś zło wcielone? img/smilies/big_smile żartuję

#16 2013-02-21 08:32:03

Mistyk
zaaklimatyzowany

Crows napisał(a):

Mistyk napisał(a):

Crows napisał(a):

Ośmielę się z Tobą nie zgodzić. Mógłbyś sprecyzować, czemu tak sądzisz, bo nie jarzę?

Pieśń Mahamudry Tilopy

#17 2013-02-21 17:04:52

Crows
mentor

Mistyk napisał(a):

Crows napisał(a):

Mistyk napisał(a):

Ośmielę się z Tobą nie zgodzić. Mógłbyś sprecyzować, czemu tak sądzisz, bo nie jarzę?

wiara w coś to nie to samo co wiara w reinkarnacje , bo co ma oznaczać wiare w coś ?
można wierzyć swoim rodzicom że sie troszczą o mnie , można wierzyć w Boga że o mnie po śmierci nie zapomni , mozna wierzyć że ziemia jest płaska , uogólniłeś wszelkie wiary i nadałes im sens bezinteresowności , która nie istnieje.

:
:

#18 2013-02-21 18:39:17

Mistyk
zaaklimatyzowany

No a jakie są różnice między wymienionymi przez Ciebie Crows rodzajami wiary?
Właśnie wiara nie ma nic wspólnego z interesownością. Jest zawsze bezinteresowna.
Jak to sobie wyobrażasz - wierzyć w coś, bo to się opłaca, daje nadzieje, nadaje sens życiu itp?
To tak nie działa.
Powtórzę: Albo w coś wierzysz, albo nie.
Wierzysz w coś ponieważ jest to zgodne z twoją wiedzą, przekonaniami, ma dla Ciebie sens, jest logiczne... - może być wiele tego przyczyn, ale nie dlatego że się opłaca, że coś Ci daje.

Pieśń Mahamudry Tilopy

#19 2013-02-21 19:26:02

Mistyk
zaaklimatyzowany

Odnośnie reinkarnacji - pytanie: co reinkarnuje?
Innymi słowy: co przenosimy do następnego wcielenia?
Jak to nazwać?

Pytanie do was (do administratorów?): czy to właściwy wątek do rozmów o reinkarnacji? Czy temat nie odbiega zbytnio od głównego wątku? Reinkarnacja a karma - jak mają się do siebie?

Czy może lepiej stworzyć nowy wątek o reinkarnacji?

Pieśń Mahamudry Tilopy

#20 2013-02-21 20:39:30

Sosan
szlachetny gawędziarz

Mistyk napisał(a):

Wierzysz w coś ponieważ jest to zgodne z twoją wiedzą, przekonaniami, ma dla Ciebie sens, jest logiczne... - może być wiele tego przyczyn, ale nie dlatego że się opłaca, że coś Ci daje.

Naprawdę ? mnie się wydaje, że liczba wierzących w Boga gwałtownie by się skurczyła, gdyby nie obietnice nieba i wiecznego życia. Ludzie rzadko kierują się w swoim życiu sensem i logiką, a dużo częściej  interesownością.
czy mnisi zamykają się w klasztorach, rezygnują z przyjemności życia bo to ma dla nich sens, jest logiczne czy raczej oczekują jakieś nagrody po śmierci ?

Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Stopka forum