Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#41 2013-04-30 07:00:09

Ja?!
kreatorus moderatorus

Re: Ujawnię wam Boga

Crows napisał(a):

kiedy wczesny człowiek dziki jak zwierze potrzebował tresury i bata to go otrzymał w postaci boga twardego , groźnego dajacego czasem po tyłku , z czasem dojrzewania człowieka , otrzymał nowy testament elementy nauki głebszej opartej na miłości i wybaczeniu , dzisiaj rodzi sie doskonała świadomość , nowa ewangelia nie spisana w jednej księdze na papierze ale w ksiedze życia - naszego sposobu podejścia do drugiej zyjącej istoty , wszystko przychodzi we właściwym czasie.

miałeś przebłysk geniuszu, jednak jest nadzieja dla tego świata img/smilies/smile
Dziś przydałoby sie napisanie nowej ewangelii bo tamte sie zużyły ale nima komu albo tyle tego napisano że ludzie już sami sobie nie wierzą, kłamstwo na kłamstwie a prawdy jak na lekarstwo.

Ostatnio edytowany przez Ja?! (2013-04-30 07:04:13)

fuck it.

#42 2013-04-30 10:08:37

lawenda
Gość

Ja?! napisał(a):

Crows napisał(a):

kiedy wczesny człowiek dziki jak zwierze potrzebował tresury i bata to go otrzymał w postaci boga twardego , groźnego dajacego czasem po tyłku , z czasem dojrzewania człowieka , otrzymał nowy testament elementy nauki głebszej opartej na miłości i wybaczeniu , dzisiaj rodzi sie doskonała świadomość , nowa ewangelia nie spisana w jednej księdze na papierze ale w ksiedze życia - naszego sposobu podejścia do drugiej zyjącej istoty , wszystko przychodzi we właściwym czasie.

miałeś przebłysk geniuszu, jednak jest nadzieja dla tego świata img/smilies/smile
Dziś przydałoby sie napisanie nowej ewangelii bo tamte sie zużyły ale nima komu albo tyle tego napisano że ludzie już sami sobie nie wierzą, kłamstwo na kłamstwie a prawdy jak na lekarstwo.

A gdybym sama zamieszkiwała jakąś odległa planetę,to ewangelia nie byłaby
mi potrzebna?

#43 2013-04-30 10:32:42

Mistyk
zaaklimatyzowany

Ewangelia może nie, ale problem innego typu by powstał.
Komu płaciłabyś dziesięcinę? img/smilies/wink
Przykazania straciły by na znaczeniu, gdyż nie miała byś przeciw komu mówić fałszywe świadectwo, kogo czcić, kogo okraść, kogo zabić, kogo zdradzić ani nie byłoby z kim img/smilies/sad, pożądać czyjej rzeczy?
Nawet nie byłoby jak czcić dzień święty (brak mszy, obrzędów), komu się spowiadać - na pewno trafiłabyś do piekła.
Nie mogąc przestrzegać przykazań bożych, nie mogłabyś zostać zbawiona.

Na szczęście Ci to nie grozi. Masz z kim grzeszyć i komu się spowiadać. img/smilies/smile

"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
                   Pieśń Mahamudry Tilopy

#44 2013-04-30 12:20:09

lawenda
Gość

Mistyk napisał(a):

Ewangelia może nie, ale problem innego typu by powstał.
Komu płaciłabyś dziesięcinę? img/smilies/wink
Przykazania straciły by na znaczeniu, gdyż nie miała byś przeciw komu mówić fałszywe świadectwo, kogo czcić, kogo okraść, kogo zabić, kogo zdradzić ani nie byłoby z kim img/smilies/sad, pożądać czyjej rzeczy?
Nawet nie byłoby jak czcić dzień święty (brak mszy, obrzędów), komu się spowiadać - na pewno trafiłabyś do piekła.
Nie mogąc przestrzegać przykazań bożych, nie mogłabyś zostać zbawiona.

Na szczęście Ci to nie grozi. Masz z kim grzeszyć i komu się spowiadać. img/smilies/smile

Idąc dalej tym tropem,wygląda na to,że rozmnażanie nie było dobrym rozwiązaniem.
Może w raju biblijnym doszło do zniewolenia Ewy przez Szatana i na tym
polegał" grzech"img/smilies/cool

#45 2013-04-30 15:10:30

Ja?!
kreatorus moderatorus

lawenda napisał(a):

mi potrzebna?

dokładnie tak, to text przeznaczony tylko dla określonej grupy ludzi na ziemi, na innych planetach nawet nie słyszano o Jezusie i tym bardziej o ewangeliach.

fuck it.

#46 2013-04-30 17:30:13

lawenda
Gość

Ja?! napisał(a):

lawenda napisał(a):

mi potrzebna?

dokładnie tak, to text przeznaczony tylko dla określonej grupy ludzi na ziemi, na innych planetach nawet nie słyszano o Jezusie i tym bardziej o ewangeliach.

I armagedon im nie grozi

#47 2013-04-30 17:42:58

sapermlo
samozwańczy Jezus

wiem,że jestem tu niemile widziany,ale wtrące się ze swoją tezą.Ludzie:na innych planetach nie ma życia i nie będzie.Jest tylko Ziemia,Człowiek w całym wszechświecie,Bóg który zstąpił na Ziemie i nie wiadomo gdzie sie teraz podziewa hehe...

Sensu życia nie ma,ale jest sens istnienia !!!

#48 2013-04-30 17:47:09

Ja?!
kreatorus moderatorus

ano nie bo są grzeczni, może nie wiesz ale na ziemi zebrały sie dusze piekielne i jakoś trzabyło ich ujarzmić. To taki projekt oczyszczania przestrzeni kosmicznej z szumowin. niestety coraz mocniej cierpią na tym i ziemia i porządni mieszkańcy ziemi.
Dlatego prędzej czy później musi nastąpić armagedon by oddzielić piekielne dusze które nie chcą przejść na porządną strone świadomości od reszty I dopiero bez tych ciemnych świadomości ziemia i ludzkość odetchnie po kilkudziesięciu tysiącach lat piekła na ziemi.

fuck it.

#49 2013-04-30 18:34:02

lawenda
Gość

sapermlo napisał(a):

wiem,że jestem tu niemile widziany,ale wtrące się ze swoją tezą.Ludzie:na innych planetach nie ma życia i nie będzie.Jest tylko Ziemia,Człowiek w całym wszechświecie,Bóg który zstąpił na Ziemie i nie wiadomo gdzie sie teraz podziewa hehe...

Cześć Sapermlo http://www.cosgan.de/images/more/flowers/090
Musiałeś się wysoko wznieść skoro twierdzisz ,że poza Ziemią
nie ma życia.Jednym słowem sięgasz tam gdzie wzrok nie sięga.

#50 2013-04-30 18:40:10

sapermlo
samozwańczy Jezus

odnalazłem swoje niebo na Ziemii,które jest jak na razie dla mnie niedostępne,bo co raz bardziej mi ucieka...ale wierze w przeznaczenie i czekam na ten jeden dzien...więc nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba oprócz tego co se wymarzyłem i reszta dla mnie nie istnieje,moze nietypowy pogląd,ale mój;)

#51 2013-04-30 20:38:49

Ja?!
kreatorus moderatorus

ide se wymarzyć coś do jedzenia, jak dobrze pujdzie to se i wymarze wode z sokiem

fuck it.

#52 2013-05-01 05:56:58

Conan Barbarzynca
Administrator

sapermlo napisał(a):

odnalazłem swoje niebo na Ziemii,które jest jak na razie dla mnie niedostępne,bo co raz bardziej mi ucieka...ale wierze w przeznaczenie i czekam na ten jeden dzien...więc nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba oprócz tego co se wymarzyłem i reszta dla mnie nie istnieje,moze nietypowy pogląd,ale mój;)

Ucieka bo jesteś na razie słaby i do tego swojego nieba nie dorastasz, lepiej weż to wszystko za mordę i powiedż wszystkiemu co istniało istnieje i będzie istnieć- Ja tu jestem pacany i wam ku...wa objawię Boga - http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025 niech se istnieją diabły demony anioły i kosmici, niech se istnieje świat ludzie i zwierzęta, niech se istnieją wszelkie koszmary i marzenia i Ty tez se będziesz istniał Jezusie, tylko istniej jak na Jezusa przystało, bo puki co to gadasz jakbyś przepraszał zato ze istniejesz img/smilies/tongue To nie polityka międzypaństwowa ze jeden rząd uznaje niepodległość drógiego albo nie, czy ze uznaje jakieś granice albo nie, prawda jest prawdą HA img/smilies/cool

#53 2013-05-03 20:14:53

sapermlo
samozwańczy Jezus

Conan Twoj post odbieram troche ironicznie,ale jest w tym zalążek wiary Twojej w to co pisze na swój temat,hmm?img/smilies/tongue

#54 2013-05-03 20:38:28

Conan Barbarzynca
Administrator

sapermlo napisał(a):

Conan Twoj post odbieram troche ironicznie,ale jest w tym zalążek wiary Twojej w to co pisze na swój temat,hmm?img/smilies/tongue

No pewnie, wkońcu Jesteś jedynym w swoim rodzaju samozwańczym Jezusem img/smilies/roll

#55 2013-05-03 20:46:16

sapermlo
samozwańczy Jezus

hehe takich faz jak ja żaden z podających sie za Jezusa nie ma img/smilies/tongue nadejdzie ten dzień,ze ktos mnie okręsli w końću tak jaka jest PRAWDA:D
p.s
jeden z ludzi który widział co czynie,który jest ze mną w kontakcie nieco bliższym pisał na tym forum w mojej obronie,ale ktoś usówa Jego posty...nie wiem czemu...

#56 2013-05-04 14:54:38

999Krysia
zaaklimatyzowany

Nikt nikomu nie objawi Boga , anioła itp. konfiguracji świata duchowego... Wszystko   to jest do odkrycia przez nas samych w sobie .... Utożsamianie się z ciałem zakrywa prawdę ,że ciało nic z siebie nie może . Całym tym biorobotem zarządza część duchowa .... dusza , duch , przewodnicy duchowi, jest tam gdzies w serce ludzkie , duchowe , sumienie  .Trzeba w nas to wszysto  odkryć .A to odkrycie zaowocuje odkrycie prawdy o bogu i nas.... Z punktu widzenia człowieka jest to podróż w samotnosci..w drodze do odkrycia naszego boskiego pochodzenia....

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#57 2013-05-04 18:33:56

lawenda
Gość

999Krysia napisał(a):

Nikt nikomu nie objawi Boga , anioła itp. konfiguracji świata duchowego... Wszystko   to jest do odkrycia przez nas samych w sobie .... Utożsamianie się z ciałem zakrywa prawdę ,że ciało nic z siebie nie może . Całym tym biorobotem zarządza część duchowa .... dusza , duch , przewodnicy duchowi, jest tam gdzies w serce ludzkie , duchowe , sumienie  .Trzeba w nas to wszysto  odkryć .A to odkrycie zaowocuje odkrycie prawdy o bogu i nas.... Z punktu widzenia człowieka jest to podróż w samotnosci..w drodze do odkrycia naszego boskiego pochodzenia....

Z tego co napisałaś wnioskuję,że każdy z nas ma swoją prawdę
objawioną.Bo czym innym jest odkrywanie przez nas samych.

#58 2013-05-08 16:36:31

999Krysia
zaaklimatyzowany

lawenda napisał(a):

999Krysia napisał(a):

Bardzo to dobrze podsumowałaś.....

..Dorastasz   w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

#59 2013-05-26 16:33:20

Mistyk
zaaklimatyzowany

Odnośnie tematu - ten gość bardzo celnie punktuje absurdy wiary monoteistycznej:

"Przekraczanie dualizmów umysłu to doskonały pogląd,
Uspokojony i cichy umysł to doskonała medytacja,
Spontaniczność to doskonałe działanie,
A kiedy wszystkie nadzieje i lęki umierają, osiąga się cel."
                   Pieśń Mahamudry Tilopy

#60 2013-05-26 16:57:47

Filip
przyboczny

999Krysia napisał(a):

lawenda napisał(a):

Bardzo to dobrze podsumowałaś.....

To relatywizm - nic nowego.

Znikam na długo, ale się pojawiam.

Stopka forum