Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#221 2014-06-08 07:27:46

Ayalen
Gość

Re: Bez ram

Tobie tez.
Odpowiedz? Przeciez zadalam Ci bardzo konkretne pytanie, na ktore odpowiedz nie powinna sprawic trudnosci osobie mocno osadzonej w zyciu, ktore potwierdza to, o czym mowi ta osoba.
A tu prosze.

#222 2014-06-08 08:19:11

Lidka
mentor

Po pierwsze - już Ci odpowiedziałam. Po drugie - nie chcę odpowiadać po raz kolejny, po prostu img/smilies/smile.

Pozdrawiam!

Lidka

#223 2014-06-08 08:21:05

Ayalen
Gość

A przepraszam - gdzie odpowiedzialas na to, o co zapytalam Cie dopiero wczoraj, bo chyba przeoczylam?

#224 2014-06-08 08:26:10

Lidka
mentor

W poprzednich postach. Zadajesz w kółko te same pytania, choć bywa, że inaczej formułowane.

Pozdrawiam!

Lidka

#225 2014-06-08 08:33:06

Ayalen
Gość

Bo za kazdym razem zamiast jasno i konkretnie odpowiedziec- wykrecasz kota ogonem. One tego nie lubią.

#226 2014-06-08 10:10:00

Crows
mentor

Crows napisał(a):

Crows napisał(a):

Lidka napisał(a):

człowiek składa się z trzech zasadniczych elementów, z których 2 są 'martwe', czyli stworzone tylko na 'tu i teraz' (i jest to świadomość ludzka i materialne ciało).

jaśniej , bez sprzeczności , co to jest trzeci element ?

Lidka napisał(a):

To cząstka Świadomości przejawiająca się jako Miłość (ta bezwarunkowa).

To jest ten trzeci element, dla którego 'pracują' 2 pozostałe.

trzeba to zapisać dla późniejszego przypomnienia

Crows napisał(a):

]czyli ten trzeci element inkarnuje ?

Lidka  napisał(a):

Tak. Łączy się z dwoma pozostałymi i tak powstaje człowiek

a po co to robi ? skoro jest doskonałą nieuwarunkowaną miłościa to po co pcha sie do błota "martwego" , czy po to by te 'martwe' 2 elementy zamieniły sie w cos lepszego ?

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#227 2014-06-08 11:23:27

Ayalen
Gość

Martwych elementow,  ktore Lidka nazwala czlowiekiem,w odpowiedzi na na pytanie do kogo przychodzi ten trzeci element, aby w polaczeniu z tym do czego przychodzi stworzyc to do czego przyszedl.

#228 2014-06-08 13:07:06

maly_kwiatek
przyboczny

Lidka napisał(a):

Ayalen, nie powtarzaj się, tylko postaraj się zrozumieć:

'martwy' jest w takim sensie, że nie powróci w takiej postaci, w jakiej funkcjonuje na planie materialnym, rozpadnie się, przekształci, bo nie ma bezpośredniej wartości duchowej. Przynależy TYLKO do rzeczywistości materialnej.

(i biorą się jak najbardziej z tej samej energii, ale jako 'twory' dla potrzeb doświadczania)

A o człowieku można mówić TYLKO w sytuacji, kiedy te 3 elementy są połączone i współtworzą go. Więc nie ośmieszaj się takim pytaniami, one naprawdę nie prowadza donikąd img/smilies/smile.

Będę polemizował.
Człowiek nie przestaje być człowiekiem, gdy traci ziemską, materialna powłokę. Część ciał duchowych umiera wraz z ciałem fizycznym - zgodnie z koncepcjami Powella.  Natomiast pozostają ciało mentalne i wyższe, które stanowią nieśmiertelną duszę człowieka i są jego rdzeniem.
Katolicy wierzą, z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu, że gdy przyjdzie czas, martwe ciała z ziemi odżyją i połączą się z duszą.
Osobiście wątpię, bo wierzę w powszechność zmartwychwstania i przy tej wierze, powszechnie wiadomo, że materia która stanowiła ludzkie ciało weszła w obieg przyrodniczy i stanowiła nieraz cząstkę ciał różnych, osób ludzkich, zwierząt itd. Wiara, że ludzie zmartwychwstaną w tym samym zestawie cząstek, w którym umarli, daje wizje świata zombies w dodatku połączonych jak bracia sjamscy z innymi osobami, z którymi mieli nieszczęście dzielić cząstki należące do ich ciał.

Istota człowieka tkwi w jego duszy.
I to jest w katolicyzmie cenne, ze tego naucza i o tym głosi.

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#229 2014-06-08 13:31:06

Ayalen
Gość

A czym jest dusza, i czym jest ludzkie cialo?
Kim  jest czlowiek? Czym jest to, z czego wynika jedno i drugie? 
Kiedy mowimy o czlowieku, a kiedy o martwym ludzkim ciele - czlowieka ktorym byl za zycia?
Kazdy w cos tam wierzy, cos wie, cos rozumie. Dlatego zeby mozna bylo sie porozumiec, trzeba precyzyjnie okreslac  to o czym sie mowi, bo inaczej wychodza absurdy. Zasadniczo ja sie zgadzam z tym co mowi Lidka,  ktos kto umie plywac, zawsze rozpozna tego kto rowniez to umie, pomimo roznych slow. Rzecz w tym, ze chcac przekazac te wiedze - trzeba mowic tak, aby byc zrozumianym przez nie umiejacych plywac. Bo jak sie zaczna domyslac co autor mial na mysli, to sie potopia. Temu kto wie - nie trzeba tlumaczyc, tlumaczy sie tym ktorzy chca wiedziec. Wiec to co sie mowi, musi byc spojne i jasno czytelne. O nic wiecej przeciez nie chodzi - kazdy ma swoja racje.

#230 2014-06-08 13:31:56

Ayalen
Gość

A czym jest dusza, i czym jest ludzkie cialo?
Kim  jest czlowiek? Czym jest to, z czego wynika jedno i drugie? 
Kiedy mowimy o czlowieku, a kiedy o martwym ludzkim ciele - czlowieka ktorym byl za zycia?
Kazdy w cos tam wierzy, cos wie, cos rozumie. Dlatego zeby mozna bylo sie porozumiec, trzeba precyzyjnie okreslac  to o czym sie mowi, bo inaczej wychodza absurdy. Zasadniczo ja sie zgadzam z tym co mowi Lidka,  ktos kto umie plywac, zawsze rozpozna tego kto rowniez to umie, pomimo roznych slow. Rzecz w tym, ze chcac przekazac te wiedze - trzeba mowic tak, aby byc zrozumianym przez nie umiejacych plywac. Bo jak sie zaczna domyslac co autor mial na mysli, to sie potopia. Temu kto wie - nie trzeba tlumaczyc, tlumaczy sie tym ktorzy chca wiedziec. Wiec to co sie mowi, musi byc spojne i jasno czytelne. O nic wiecej przeciez nie chodzi - kazdy ma swoja racje.

#231 2014-06-08 14:06:30

Lidka
mentor

img/smilies/smile.

Już Ci odpowiedziałam na te pytania. Możesz cofnąć się w dyskusjach i jeszcze raz przeczytać.

A teraz problem rzuciłam na 'szersze wody', gdyż tej rozmowy między nami prawdopodobnie nikt nie czyta. Ciekawa jestem zdania innych osób (o ile si,e takowe znajdą, mój tekst jest dość długi). Bo Twoje zdanie już znam, Ayalen img/smilies/smile. Nie wygląda na to, żebyśmy mogły się dogadać na dany moment...

Pozdrawiam!

Lidka

#232 2014-06-08 14:22:05

Ayalen
Gość

Zobaczymy, ja nie trace nadziei ze zdolamy. Jesli przestaniesz traktowac instrumentalnie czlowieka jako cos sluzace jego duszy.
Bo przy okazji i siebie traktujesz jak przedmiot, a temu przeczy podmiotowe "ja".

#233 2014-06-08 14:32:07

maly_kwiatek
przyboczny

Ayalen, w tej dziedzinie są różne koncepcje.
Przeczytaj może coś Powella. Będzie można wtedy porozmawiać na konkretnej podstawie.

#234 2014-06-08 14:51:39

Ayalen
Gość

Otworz watek, wstaw teksty, porozmawiamy o czyjej koncepcji, na razie zglebiam to, co prezentuje Efroni, i bardzo mi sie podoba - to samo widziane z innej strony.
Ale czemu nie  wstaw swoje prezentacje.

#235 2014-06-08 14:53:37

maly_kwiatek
przyboczny

Nie zamierzam tu wstawiać Elementarza Falskiego, jeśli ktoś wyrazi takie życzenie.
Jeśli ktoś chce dyskutować na jakiś temat to albo się na nim zna, albo sobie podczytuje to co trzeba.
Albo nie zna, nie podczytuje i nie dyskutuje.

#236 2014-06-08 16:06:24

Lidka
mentor

Ayalen napisał(a):

Zobaczymy, ja nie trace nadziei ze zdolamy. Jesli przestaniesz traktowac instrumentalnie czlowieka jako cos sluzace jego duszy.
Bo przy okazji i siebie traktujesz jak przedmiot, a temu przeczy podmiotowe "ja".

Chyba niewiele wiesz o Miłości, jeśli twierdzisz, że jest ona 'traktowaniem siebie jak przedmiot'...

Ayalen, tak jak traktujesz siebie samego, tak traktujesz innych, jak nie masz miłości własnej, do siebie samego (na skutek świadomości, kim jesteś)- nie masz jej też dla innych... Innym możesz dać tylko to, co masz... I w zamian (tu dualizm) od samego życia dostaniesz tylko to, co mu dajesz poprzez całą Twoja postawę (w tym to, co dajesz innym ludziom).

Ayalen, przełam w sobie te blokadę i skojarz w końcu te 2 fakty:

1. Naszą Istotą jest Miłość (bezwarunkowa).

2. Świadomość u człowieka przejawia się uczuciem.

I odpowiedz sobie na pytanie: którędy, zatem, droga człowieka do Świadomości?...

Pozdrawiam!

Lidka

#237 2014-06-08 16:59:00

sapermlo
samozwańczy Jezus

poprzez drogę życia w procesie zwanym stworzeniem ewolucyjnym jak Stwórca czyli swiadomosc ja,ktory jest zrodlem istnienia Boga i Człowieka stał się tym słabszym mimo wszystko z naturalnej wolnej woli owym Człowiekiem i pragnie doświadczac siebie najpierw jako Człowiek Człowieka,pózniej jako Bóg Boga i na końcu jako Stwórca Stwórcy i w momencie w tym piszac to przeniknałem siebie samego całą głębię mego serca ludzkiego img/smilies/smile

tak wygląda to,co jest mną i nazywa sie "ja".

Sensu życia nie ma,ale jest sens istnienia !!!

#238 2014-06-08 20:43:37

Ayalen
Gość

Marcin, a jak mozna dyskutowac o tym, o czym sie nie wie? Ale przyjemnej dyskusji zycze.
Lidko droga, juz prosilam - nie przerzucaj na mnie tego, co dolega Tobie.
Zacznij byc w koncu odpowiedzialna za to co mowisz: czyz to nie Ty mowilas ze czlowiek sluzy duszy? Wiec nie zaslaniaj sie teraz slowami o milosci, nawet pisanej z duzej litery - to tylko swiadczy o uwarunkowaniu religia, gdzie w miejsce slowa Bog podstawiasz slowo Milosc.
Oczywiscie mowisz o swoim dualizmie - to takze wylacznie Ty mowisz o wychodzeniu z negatywizmu i nieakceptacji. Nie umoralniaj innych, zacznij od siebie, przekladac teorie na praktyke.
I skoncz wreszcie powtarzac to co Ci powiedzialam, bo sie jedynie osmieszasz droga Lidko. Jesli chcesz rozmawiac - to odloz na bok ego. Milego wieczoru, nie kontynuuje, bo robi sie nudne sluchanie tego co mowilam wczesniej. Pa.;-)

#239 2014-06-09 06:11:22

Lidka
mentor

No, postawiłaś kropkę nad 'i'... Już wiem wszystko, nie potrzebuję więcej img/smilies/smile.

Dziękuję Ci za rozmowę, Ayalen http://yoursmiles.org/csmile/preved/c0137

Ostatnio edytowany przez Lidka (2014-06-09 06:11:51)

Pozdrawiam!

Lidka

#240 2014-06-09 07:34:56

Ayalen
Gość

Prosze, i wzajemnie - takze dziekuje.

Stopka forum