Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#81 2014-03-20 15:19:50

Lidka
mentor

Re: Bez ram

Ayalen napisał(a):

Jeszcze jedna wazna rzecz: to co mowisz o uczuciach jako reakcji na cos - trzymajac sie mojego przykladu - reakcja na uklucie jest bol. A Ty mowisz o tym co moze zrodzic ow bol - zlosc lub gniew na osobe ktora nas kluje. Zamiast zastanowienia sie dlaczego zaistniala taka sytuacja - i to jest przerzucanie swoich odczuc na innych, jesli tak - to zgoda, ale tak reaguje nieswiadomosc, utozsamiajac sie z tym co czuje i szukajac zrodla na zewnatrz.

Widzę, że wolisz sama do tego dojść, a nie powtarzać po mnie, OK, nie mam nic przeciwko temu! img/smilies/big_smile. Ale ja cały czas piszę, jakie są reakcje nieświadome, a jakie świadome...

Pozdrawiam!

Lidka

#82 2014-03-20 18:52:37

Ayalen
Gość

Lidko, po prostu zaskoczylo mnie, ze mowisz z punktu widzenia nieswiadomosci, nic ponadto. Mysle ze nie ma sensu kontynuowac tego co postrzegamy z dwoch, tak roznych punktow.

#83 2014-03-20 20:12:27

Lidka
mentor

Też tak myślę img/smilies/smile. Bo nie kojarzysz, że świadomość wyraża się uczuciem.

Pozdrawiam!

Lidka

#84 2014-03-20 20:33:10

Lidka
mentor

To wszystko, co napisałam, to próba opowiedzenia czegoś, czego do końca opowiedzieć się nie da. Tym niemniej słowa te są po prostu wiedzą. A to wszystko, co tu opowiadam, znajduje praktyczne odzwierciedlenie w samym życiu. W zmianach postrzegania go przeze mnie, w moich własnych reakcjach, ale też w sytuacjach życia codziennego, materialnego. I ja to widzę, czuję, żyję tym. Żyję tak, jak opowiadam.

Oczywiście zrozumie mnie tylko ktoś, kto czuje podobnie (i taką osobą na naszym forum jest Conan).

Ale ja już nie jestem na etapie, kiedy zależałoby mi na tym, żeby inni mnie zrozumieli, już poczułam (świadomość), że to nie jest możliwe i rozumiem, dlaczego.

A propos wiedzy jeszcze, dorzucę Ci garstkę, może i dla Ciebie zadziwiającą, tym niemniej prawdziwą, być może da Ci to do zastanowienia (a jeśli nie - naprawdę nie ma problemu).

Otóż ta Miłość przez duże 'M', to tylko nasz 'rdzeń'. Jest on 'obudowany' inną energią i nią właśnie (łącznie z tym 'rdzeniem') jest dusza ludzka. Ona również posiada 'ego'! Z tym, że w innych warunkach (duchowych, niematerialnych) to 'ego' nie tworzy wartości takich, jak nasze. Jest niezbędne do rozróżniania. A rozróżnianie do ewoluowania. Dusza ludzka ewoluuje cały czas, inkarnowanie się w ludzkie ciała to tylko jedna z form, dzięki którym jej ewolucja poprzez doświadczenie się uskutecznia.

I tak - dusza ludzka jest  Wszystkim-Co-Jest, ale też sobą samą, jest we Wszystkim-Co-Jest, ale też 'osobno' tam, gdzie chce, jest każdą ze swoich osobowości, w każdym miejscu i czasie (według naszego czasu) z cechami typowymi dla wolnej energii - doskonałą podzielnością. I to wszystko (i całe mnóstwo więcej, ale nie będę Cię zanudzać) jednocześnie, w tym samym czasie i przy całkowitej kontroli każdej ze swoich postaci.

Dobra, dość, czas odpocząć img/smilies/smile.

Pozdrawiam!

Lidka

#85 2014-03-20 21:36:54

Ayalen
Gość

No coz Lidka, skoro nie zauwazylas, ze  caly czas mowie ze uczucia sa postacia  swiadomosci -   odpowiadajaca poziomowi swiadomosci formy ktora przybiera swiadomosc-  to faktycznie,  po co przesypywac slowa, skoro widzisz tylko to, co chcesz widziec.

#86 2014-03-20 21:40:30

Ayalen
Gość

Lidus, ja Ci z serca zycze zatem owocnych rozmow z Conanem, i na tym zakonczmy; dla mnie wazniejsze jest to ze patrzymy w te sama strone, niz to ze patrzymy z roznych punktow.
Aha - tak z ciekawosci: a mozesz wyjasnic w dwoch, trzech slowach czym wedlug Ciebie jest dusza? Bo widzisz - jesli wedlug Ciebie jest wszystkim co jest - a niedawno sama prrzyznalas ze jest niematerialna forma swiadomosci - to raczej nie moze byc wszystkim z ktorego powstaje? Od kiedy to fala morska jest morzem? Z punktu widzenia fali, nawet niematerialnej - moze to tak wygladac, ale ow punkt jest widzeniem punktowym. I coz w tym dziwnego ze dusza - jak kazda forma, jest wyposazona w ego - w koncu cos musi utrzymywac w calosci te atomy:-)

Ostatnio edytowany przez Ayalen (2014-03-21 00:01:44)

#87 2014-03-21 06:25:40

Lidka
mentor

No, nie załapałaś, dlaczego dodałam to o duszy... img/smilies/smile. Nie szkodzi. Wiesz co, najchętniej odesłałabym Cię do 'Bąbelków', żebyś w spokoju wczytała się w ten opis. To jest wizja, rzecz jasna, takie obrazowe przekazanie treści. Ale z tego obrazu dokładnie wynika, co to jest dusza. Odczucie Wszystkiego-Co-Jest jak najbardziej jest dla niej możliwe, ona może wszystko, zgodnie ze swoją wolą i potrzebą. A bąbelek na powierzchni jest tylko jej cząstką, która rodzi się człowiekiem i pojęcia nie ma o swojej Istocie...

PS. Conana czytuję z ogromną radością, inspiruje mnie, zadziwia (ale naprawdę pozytywnie) swoim wyczuciem i sytuacji, i prawdy, bardzo możliwe, że jest na odwrót również, że ja go też inspiruję. Ale sama wiesz, dyskusja to konfrontacja różnych punktów widzenia... img/smilies/wink.

Widzisz, mnie samo życie odpowiada na moją postawę, koryguje, potwierdza, prowadzi, uczy. Tym niemniej Conan jest osobą, która tu, na forum, pokazuje mi, że 'nie oszalałam', samym faktem, że jest. Ja bym się i bez niego nie pogubiła, bo jestem bardzo silna, tym niemniej Bogu dzięki, że jest! img/smilies/big_smile.

Ale i Bogu dzięki, że są wszyscy, którzy mnie negują (nie, nie ma pomyłki, bo tu już nie chodzi tylko o punkt widzenia) i są zupełnie gdzie indziej niż ja, bo to właśnie dzięki nim rozwijam się najefektywniej img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#88 2014-03-21 06:30:21

Lidka
mentor

Ayalen napisał(a):

No coz Lidka, skoro nie zauwazylas, ze  caly czas mowie ze uczucia sa postacia  swiadomosci -   odpowiadajaca poziomowi swiadomosci formy ktora przybiera swiadomosc-  to faktycznie,  po co przesypywac slowa, skoro widzisz tylko to, co chcesz widziec.

Tak, mówisz o uczuciach, ale to są tylko słowa, wiedza, słusznie, uczucie to postać Świadomości... Ale przez całą tę rozmowę dajesz wyraz czemuś, co nie ma miejsca w życiu człowieka, nie sprawdza się w jego życiu. Odnoszę wrażenie, że nie kojarzysz, JAK to połączenie poprzez uczucie funkcjonuje, po prostu.

Nic nie szkodzi, dojdziesz do tego, a jak dojdziesz sama, będzie jeszcze cenniejsze img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#89 2014-03-21 07:06:15

Ayalen
Gość

Lidka napisał(a):

No, nie załapałaś, dlaczego dodałam to o duszy... img/smilies/smile. Nie szkodzi. Wiesz co, najchętniej odesłałabym Cię do 'Bąbelków', żebyś w spokoju wczytała się w ten opis. To jest wizja, rzecz jasna, takie obrazowe przekazanie treści. Ale z tego obrazu dokładnie wynika, co to jest dusza. Odczucie Wszystkiego-Co-Jest jak najbardziej jest dla niej możliwe, ona może wszystko, zgodnie ze swoją wolą i potrzebą. A bąbelek na powierzchni jest tylko jej cząstką, która rodzi się człowiekiem i pojęcia nie ma o swojej Istocie...

PS. Conana czytuję z ogromną radością, inspiruje mnie, zadziwia (ale naprawdę pozytywnie) swoim wyczuciem i sytuacji, i prawdy, bardzo możliwe, że jest na odwrót również, że ja go też inspiruję. Ale sama wiesz, dyskusja to konfrontacja różnych punktów widzenia... img/smilies/wink.

Widzisz, mnie samo życie odpowiada na moją postawę, koryguje, potwierdza, prowadzi, uczy. Tym niemniej Conan jest osobą, która tu, na forum, pokazuje mi, że 'nie oszalałam', samym faktem, że jest. Ja bym się i bez niego nie pogubiła, bo jestem bardzo silna, tym niemniej Bogu dzięki, że jest! img/smilies/big_smile.

Ale i Bogu dzięki, że są wszyscy, którzy mnie negują (nie, nie ma pomyłki, bo tu już nie chodzi tylko o punkt widzenia) i są zupełnie gdzie indziej niż ja, bo to właśnie dzięki nim rozwijam się najefektywniej img/smilies/wink.

Lidka - wiec moze ja nie odsylajac Cie - zaproponuje wczytanie sie w zmienne stany swiadomosci,  zebys zalapala ze Twoje babelki sa Twoim odkryciem tego co juz zostalo odkryte i opowiedziane na wiele roznych sposobow?
Nie wiem dlaczego uwazasz ze ktos neguje to co mowisz, podczas gdy chodzi tylko o proby wyjasnienia, moze zatem  mowisz o Twoim negowaniu tego co widza inni? Mniejsza o to.
Wiec dusza to jest odczucie wszystkiego co jest? A co to jest "wszystko" w takim razie?
A czlowiek to czastka swojej duszy???

#90 2014-03-21 07:16:58

Ayalen
Gość

Lidka napisał(a):

Ayalen napisał(a):

Tak, mówisz o uczuciach, ale to są tylko słowa, wiedza, słusznie, uczucie to postać Świadomości... Ale przez całą tę rozmowę dajesz wyraz czemuś, co nie ma miejsca w życiu człowieka, nie sprawdza się w jego życiu. Odnoszę wrażenie, że nie kojarzysz, JAK to połączenie poprzez uczucie funkcjonuje, po prostu.

Nic nie szkodzi, dojdziesz do tego, a jak dojdziesz sama, będzie jeszcze cenniejsze img/smilies/wink.

To sa slowa - tak jak slowami jest to co Ty mowisz. Moze po prostu jeszcze nie przeszlas przez etap transformacji uczuc, skoro nie rozumiesz ze rozne punkty widzenia nie wykluczaja sie wzajemnie, a dopelniaja - nie szkodzi, dojdziesz i do tego.
A zechcesz wyjasnic na co z tego co mowie nie ma miejsca w zyciu czlowieka zwanego Lidka - wszak sama oswiadczylas wyzej ze mozesz  mowic tylko za siebie? W zyciu bowiem na wszystko jest miejsce, tylko czasami to miejsce ograniczaja ramy punktowego  postrzegania. Wiec na co z tego co mowie nie ma miejsca w Twoim swiatopogladzie?

#91 2014-03-21 08:07:17

Lidka
mentor

Ayalene, człowiek nie jest 'sercem'.

A co do transformacji uczuć - jej materialnym wyrazem jest zmiana reakcji na wydarzenia negatywne, także postrzegania życia. Ty tego nie wiesz, bo i nie znasz moich uczuć, więc masz prawo mi nie wierzyć, twierdzić, że 'to tylko słowa' z mojej strony, tym niemniej nie zmieni to faktu, że u mnie to rzeczywiście uległo transformacji img/smilies/smile.

PS. W moim światopoglądzie jest miejsce na dokładnie wszystko, co 'nie moje' img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Lidka (2014-03-21 08:08:00)

Pozdrawiam!

Lidka

#92 2014-03-21 09:22:18

Ayalen
Gość

To swietnie - wiec moze zrozum, ze mowie o transformacji bezforemnej swiadomosci na jej formy, a nie o reakcji formy na bodziec niosacy jakas informacje, a przekladajacy sie na uczucia ktore skutkuja wlasnie reakcja odpowiednia do poziomu swiadomosci formy.
Nie widze powodu zeby nie wierzyc temu co mowisz, tym bardziej zaprzeczac temu co jest Twoim subiektywnym postrzeganiem rzeczywistosci, ale nie widze tez powodu zeby ograniczac swoje widzenie do jednego - Twojego punktu.

#93 2014-03-21 09:57:04

Lidka
mentor

Hej, hej, bez przesady! img/smilies/big_smile. 'Czyjeś' może być TYLKO rozwijające w porównaniu do 'mojego' (i to nawet w przypadku, jeśli pasuje jak kulą w płot, bo , przykładowo, popularne u nas na forum 'krasnoludki' img/smilies/smile).

Ayalen napisał(a):

wiec moze zrozum, ze mowie o transformacji bezforemnej swiadomosci na jej formy, a nie o reakcji formy na bodziec niosacy jakas informacje, a przekladajacy sie na uczucia ktore skutkuja wlasnie reakcja odpowiednia do poziomu swiadomosci formy.

Ja rozumiem img/smilies/smile. A to, co ja mówię, to że Twoja wersja to dopiero połowa. Bo to właśnie ta reakcja jest tu najważniejsza, gdyż świadczy o transformacji uczucia na bazie doświadczania. A właśnie po to bezforemna Świadomość przekształca się w formy. I po reakcji się poznaje, na ile w nas tej świadomości (jaki poziom, mniej więcej, bo nie jesteśmy w stanie tego ocenić umysłem, jest silnie uwarunkowany, nieobiektywny) na skutek naszych wyborów. Ile akceptacji (wyraz świadomości), a ile i w czym negacji (wyraz nieświadomości).

Pozdrawiam!

Lidka

#94 2014-03-21 10:31:34

Ayalen
Gość

Lidko, jednak nie rozumiesz, trudno. Moze zastanow sie choc  - ktora polowa. Jak chcesz, ja odpuszczam sobie.

#95 2014-03-21 13:22:36

Lidka
mentor

Obie są równo ważne. I równoważne jednocześnie.

A my, zdaje się, mówiłyśmy o człowieku?... img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#96 2014-03-22 06:56:57

Ayalen
Gość

Tak,  są.  Ale nie są tożsame, ponieważ wynikają z innych podstaw.

#97 2014-03-22 07:03:25

Lidka
mentor

Wszystko wynika z jednego i łączy się, nie ma dwóch podstaw w Życiu, jest tylko jedna. Cokolwiek się dzieje (punkty widzenia w tym), to tylko takie symboliczne 'puzzle'. Jeśli nie widzi się połączenia między jakimiś elementami, to nie znaczy, że go nie ma, a że jesteśmy tego nieświadomi na dany moment.

Pozdrawiam!

Lidka

#98 2014-03-22 07:12:50

Ayalen
Gość

Z którego jednego? Skoro mówisz o dwóch równoważnych polowach - to możesz je sprecyzować: od - do? Jedną i drugą?

Ostatnio edytowany przez Ayalen (2014-03-22 07:15:24)

#99 2014-03-22 08:12:54

Lidka
mentor

Połowa materialna i połowa duchowa.

Oczywiście, jak się spojrzy na ten symboliczny gar, widać od razu proporcje bąbelka do całości. Tym niemniej my mówimy o bąbelku, więc ta równoważna i równo ważna połowa jest w nim samym.

Ostatnio edytowany przez Lidka (2014-03-22 08:15:38)

Pozdrawiam!

Lidka

#100 2014-03-22 09:03:18

Ayalen
Gość

Nie o to pytalam - każda polowa gdzieś się zaczyna,  i gdzieś kończy?

Stopka forum