Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#81 2013-06-26 16:50:26

mordotymoja
Moderator

Re: Patriotyzm... co to takiego?

KarolGustaw napisał(a):

W poprzednim wcieleniu urodziłem się w Rosji w czasie rewolucji uciekłem z niej,  http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e035 mogłem zginąć za Cara albo za Lenina lub oczywiście za Rosje. Osiedliłem się we Francji i tam przeżyłem II Wojnę Światową nie walczyłem z nikim, umarłem po wojnie. Teraz urodziłem się w Polsce, dlaczego mam ginąć za kraj w którym jestem tylko jakiś okres czasu raz tu raz tam, zabijanie to jakiś idiotyzm. Gdyby wybuchła wojna i nie udało by mi się z niego uciec(kraju) lub w nim żyć to wolałbym zginąć od pierwszej kuli. http://www.cosgan.de/images/midi/engel/g020

Przy takim podejściu następnym Twoim wcieleniem  może być niewolnica Izaura. img/smilies/smile Wszystko się zapętliło img/smilies/wink ...

#82 2013-06-26 16:51:43

mordotymoja
Moderator

Amm napisał(a):

Mówię też NIE wszystkim,którzy lansują tezę iż Powstanie Warszawskie było niepotrzebne lub wręcz szkodliwe,
odsyłam go do poznania bliżej jeszcze żyjących uczestników

Twoje stanowcze NIE nie zmienia faktu że to była głupota.

#83 2013-06-26 17:33:03

Amm
zaaklimatyzowany

mordotymoja napisał(a):

Twoje stanowcze NIE nie zmienia faktu że to była głupota.

Jak tu dyskutować, gdy argumentów brak?
Nawet głupotę należy uzasadnić, a nie wedle widzi mi się.
Masz prawo mieć odmienne zdanie, natomiast obrażanie przeciwników jest tylko brakiem argumentów.

Stać się obserwatorem własnego życia [...] znaczy uwolnić się od jego cierpień./Oscar Wilde/

#84 2013-06-26 18:21:16

mordotymoja
Moderator

Argumenty .Można je przy odrobinie chęci odszukać.Nie tak łatwo jak te którymi Ty się posługujesz.Tamte nie są tak nachalnie lansowane .

#85 2013-06-26 20:45:29

promyk
adept

Kochani:) proponuje coś innego:) powiem tak

Jestem Polakiem,kocham ten kraj i to nie zwyczajnie:) ale odkąd moja świadomość rozszerzyła sie,zrozumiałem czym jest ziemia,kim jest człowiek,i czym jest prawdziwa miłośc,teraz z czytym sercem mogę powiedzieć że jestem Patryjotą ale naszej matki ziemi

Przyjacielu mój któryś jest w niebie
Przyjdz miłośc twoja,w każde serce nasze
Pobłogosław starania nasze
Aby tu na ziemi,niebo twoje zagościło nam na wieki wieków

#86 2013-06-26 20:53:02

mordotymoja
Moderator

promyk napisał(a):

Kochani:) proponuje coś innego:) powiem tak

Jestem Polakiem,kocham ten kraj i to nie zwyczajnie:) ale odkąd moja świadomość rozszerzyła sie,zrozumiałem czym jest ziemia,kim jest człowiek,i czym jest prawdziwa miłośc,teraz z czytym sercem mogę powiedzieć że jestem Patryjotą ale naszej matki ziemi

Globalista znaczy się img/smilies/tongue?

#87 2013-06-26 21:00:56

promyk
adept

Nie kochany, wolna istota:) Wiem kim jestem

Przyjacielu mój któryś jest w niebie
Przyjdz miłośc twoja,w każde serce nasze
Pobłogosław starania nasze
Aby tu na ziemi,niebo twoje zagościło nam na wieki wieków

#88 2013-06-27 17:45:13

an
adept

mordotymoja napisał(a):

Argumenty .Można je przy odrobinie chęci odszukać.Nie tak łatwo jak te którymi Ty się posługujesz.Tamte nie są tak nachalnie lansowane .

Nachalnie lansowane , to są i były  argumenty przeciwko powstaniu w 1944 .
Tu proszę link http://www.prawica.net/node/13095
Powstanie było miedzy innymi buntem na ustalenia w Teheranie . Generał Okulicki oburzony postanowieniami jakie tam zapadły powiedział :
"Musimy zdobyć się na wielki zbrojny czyn. Podejmiemy w sercu Polski walkę z taką mocą, by wstrząsnęła opinią świata. Krew będzie się lała potokami, a mury będą się walić w gruzy. Będzie to krzyk protestu, że sowieci zagarniają Polskę. I taka walka sprawi, że opinia świata wymusi na rządach przekreślenie decyzji teherańskiej, a Rzeczpospolita ocaleje. "

Dzisiaj z perspektywy 70-ciu lat , gdy mamy o wiele więcej wiadomości  , łatwo   oceniać i ferować wyroki , ale wtedy potrzebne było przeciw działanie zapędom Stalina .
Czy zgoda na nową /sowiecką / okupacje  polski to głupota?

#89 2013-06-27 18:07:58

mordotymoja
Moderator

an napisał(a):

Dzisiaj z perspektywy 70-ciu lat , gdy mamy o wiele więcej wiadomości  , łatwo   oceniać i ferować wyroki , ale wtedy potrzebne było przeciw działanie zapędom Stalina .
Czy zgoda na nową /sowiecką / okupacje  polski to głupota?

To zajęcie dla historyków.Obiektywnych badaczy.A o takich coraz trudniej img/smilies/223 ...

Stopka forum