Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#51 2014-03-25 10:31:40

Ayalen
Gość

Re: UCZUCIE

A czym jest odmierzanie miarą powierzchni  to co płynie z głębi, odmierzanie określające wartość.
Pod względem przydatności dla siebie? Dusza która wciela się w role kupczyka? To ego Lidko, ego traktujące to co jest bezcenne - jak przedmiot.

#52 2014-03-25 11:31:49

Lidka
mentor

Ayalen, wszystko ma swój cel i sens. Nie na darmo powstała rzeczywistość postrzegana jako 'biegun przeciwny', nie na darmo powstały formy materialne, nie na darmo mamy ludzki umysł i stały dostęp do naszej Istoty, którego jesteśmy nieświadomi (zapomnienie tez zaistniało nie na darmo i ma swój głęboki sens i cel). Więc i nie na darmo jest to, co Ty nazywasz 'kupczeniem', a ja 'wyborem wartości', który podwyższa wartość świadomości. Poprzez uczucie, bo nie na darmo ono się pojawiło w człowieku.

Nie tylko nasze reakcje wynikają z poziomu świadomości, ocena również. I całe nasze życie jest tego wyrazem.

Amen.

Pozdrawiam!

Lidka

#53 2014-03-25 11:51:42

Lidka
mentor

Ayalen napisał(a):

A czym jest odmierzanie miarą powierzchni  to co płynie z głębi, odmierzanie określające wartość.

PS. Właśnie Ty próbujesz to robić, usiłując podtrzymać wiarę w cierpienie jako wyraz pozytywności (i CM, określając duchowość zgodnie z miarkami tego świata). To też jest wyraz miłości, ale negatywnej, Ayalen, uwarunkowanej...

Ja robię dokładnie na odwrót, wyciągam wartość pozytywną, nie uwarunkowaną, na wartości tego świata.

Ale Ty, uwarunkowana w ten sposób i nie postrzegająca swojego uwarunkowania (normalne, nie krytykuję), widzisz dokładnie na odwrót.

I na tym zakończymy, gdyż kontynuowanie przepychanki słownej do niczego nie prowadzi.

Myślę, że moje teksty o bąbelkach i uczuciu można malowniczo porównać do 'bomby z opóźnionym zapłonem'. Ona eksploduje (światłem, Miłością) w odpowiednim czasie dla każdego, nie ma pośpiechu... img/smilies/wink.

Pozdrawiam!

Lidka

#54 2014-03-25 12:02:06

Ayalen
Gość

Lidka napisał(a):

Ayalen, wszystko ma swój cel i sens. Nie na darmo powstała rzeczywistość postrzegana jako 'biegun przeciwny', nie na darmo powstały formy materialne, nie na darmo mamy ludzki umysł i stały dostęp do naszej Istoty, którego jesteśmy nieświadomi (zapomnienie tez zaistniało nie na darmo i ma swój głęboki sens i cel). Więc i nie na darmo jest to, co Ty nazywasz 'kupczeniem', a ja 'wyborem wartości', który podwyższa wartość świadomości. Poprzez uczucie, bo nie na darmo ono się pojawiło w człowieku.

Nie tylko nasze reakcje wynikają z poziomu świadomości, ocena również. I całe nasze życie jest tego wyrazem.

Amen.

Aha, i to serce wybiera, i miłość wartościuje?
Czy może ego - podwyższajac nie tyle "wartość świadomości" - ile wlasna, w swoich oczach, i zwykle kosztem innych? No cóż. ..

#55 2014-03-25 12:14:44

Ayalen
Gość

Ps.
Poza tym zrozum ze  Twoje bąbelki sa odkryciem dla Ciebie,  nie dla innych, Lidko - mowisz o rzeczach ktore sa czymś nowym tylko dla Ciebie, dla innych albo są już znane, albo dopiero je odkryja - sami, na wlasny rachunek, wiec jakkolwiek rozumiem Twoje olśnienie - spróbuj pojac, ze te każdy ma swoje. No to poczekamy aż Ci ta Twoja bomba eksploduje i rozjaśni to i owo - również Tobie.

#56 2014-03-25 13:49:01

Lidka
mentor

Ayalen, to bez znaczenia, w jakiej postaci Prawda przychodzi img/smilies/smile. Oczywiście, że bąbelki są moje i tylko moje. Tym niemniej ten, do kogo to już dotarło, zrozumie i moje. Tak jak i ja zrozumiem jego, cokolwiek to będzie, w jakiejkolwiek postaci przedstawione. Przecież tu nie chodzi o słowa, wizje, metafory, a o to, co się za nimi kryje i czego słowo ludzkie nie określi, gdyż nie jest przystosowane do tego, słowo przynależy do rzeczywistości materialnej, podczas gdy Prawda do duchowej (i dla człowieka wyraża się uczuciem). Stąd i metafory oraz porównania.

Pozdrawiam!

Lidka

#57 2014-03-25 14:13:29

Ayalen
Gość

no i dlatego nikt nie przeczy ze to, o czym opowiadasz jest prawdziwe, dość spójne i zrozumiałe, przecież każdy w swoim czasie odkrywa te same prawdy, czasami inaczej o nich opowiadając - i dokładnie tak jak mówisz: ci, którzy przeszli jakiś etap drogi do siebie, rozpoznaje znajome krajobrazy, mimo różnych opisow. Tylko że to ogromna różnica: wiedzieć o czymś,  wiedzieć coś,  i żyć tym co,  i o czym się wie. Dlatego też -uwzględniając to co mówisz, pytam czy to serce wybiera,  czy to miłość ocenia, wycenia, czy też może ego imitujące miłość?

#58 2014-03-25 15:08:37

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Ayalen napisał(a):

no i dlatego nikt nie przeczy ze to, o czym opowiadasz jest prawdziwe, dość spójne i zrozumiałe, przecież każdy w swoim czasie odkrywa te same prawdy?

No niezupełnie - przynajmniej dwie osoby na tym forum jawnie temu przeczą często aczkolwiek im się już odechciało to wyrażać.

CM

Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

#59 2014-03-25 15:14:31

Lidka
mentor

Ayalen, Ty jesteś 'nie do zdarcia'... img/smilies/big_smile. Myślę, że Ciebie to po prostu nurtuje. Póki co, szukasz, bo chyba nie za bardzo zobaczyłaś treść za moimi tekstami. Nie wiem, czy szukasz, żeby ją zobaczyć, czy jednak, żeby ja podważyć (myślę, że bardziej to drugie, ale nie zajmuje mnie to, więc dajmy spokój).

Wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania są tylko w tych dwóch tekstach. Ale skoro ich nie widzisz, odpowiem jeszcze raz: to ani serce, ani Miłość, ani ego wybiera, czy ocenia. To robi CZŁOWIEK, ta 'nowa jakość' jaka powstała z połączenia duszy z ciałem. On nie jest ani sercem, ani 'ego', on jest formą, która potrzebuje 'ego' jako 'wyznacznika' odrębnej tożsamości i który to (człowiek) jest ożywiony i odżywiany Miłością - energią swojej Istoty, z której i w której powstał i czego nie jest świadomy z natury rzeczy, gdyż materialnie rodzi się utożsamiony z tą nową formą i będzie dysponował tylko jej świadomością.

Forma dysponuje umysłem ludzkim, dzięki któremu może ona stopniowo uświadamiać sobie samą  siebie w życiu i samo życie, w tym - odkryć, że uczucie jest tym, co ją łączy z jej Istotą, a myśl, nierozerwalnie połączona z uczuciem, jej 'narzędziem' głównym ewolucji na etapie formy człowieka.

Itd...

Ostatnio edytowany przez Lidka (2014-03-25 16:22:11)

Pozdrawiam!

Lidka

#60 2014-03-25 15:14:49

Ayalen
Gość

CM - to znaczy konkretnie przeczysz - mowilam o Lidkowych bąbelkach?

#61 2014-03-25 15:19:04

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Ależ bardzo konkretnie ale nie chce mi się wyrażać bo znów tasiemiec się zrobi i krzyk i pisk na koniec img/smilies/smile

CM

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2014-03-25 15:19:32)

#62 2014-03-25 16:19:13

Lidka
mentor

A przecz sobie do woli, CM, masz do tego pełne prawo. Ja na pewno nie będę piszczeć ani krzyczeć, bo to nie w moim stylu img/smilies/smile. Chętnie bym zobaczyła, jakie masz argumenty img/smilies/wink Nie zapominając, rzecz jasna, że to wizja, za którą ta prawda się kryje. Bo, mam nadzieję, nie do wizji masz wątpliwości?... img/smilies/big_smile

Pozdrawiam!

Lidka

#63 2014-03-25 17:03:59

Crows
mentor

uczciwość to stan umysłu ?

:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

#64 2014-03-25 17:53:45

Lidka
mentor

Crows napisał(a):

uczciwość to stan umysłu ?

Nie, stan ducha.

Pozdrawiam!

Lidka

#65 2014-03-25 18:56:15

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Lidka napisał(a):

A przecz sobie do woli, CM, masz do tego pełne prawo. Ja na pewno nie będę piszczeć ani krzyczeć, bo to nie w moim stylu img/smilies/smile. Chętnie bym zobaczyła, jakie masz argumenty img/smilies/wink Nie zapominając, rzecz jasna, że to wizja, za którą ta prawda się kryje. Bo, mam nadzieję, nie do wizji masz wątpliwości?... img/smilies/big_smile

Do wszystkiego. Wątpliwość wobec tego co się przejawia jest moją drugą naturą. Argumenty są w tonach postów między nami. W tym postów Sosana. To ciągle to samo bo Ty piszesz to samo. Wizja bąbelków miała już dla mnie pewne minusy - wskazałem je od razu, pewne plusy jakie widziałem znikają jak widzę jak ją rozwijasz, w kierunku jakim. Nic nowego nie rodzi się.

CM

#66 2014-03-25 19:00:35

Ayalen
Gość

Lidka napisał(a):

To robi CZŁOWIEK, ta 'nowa jakość' jaka powstała z połączenia duszy z ciałem. On nie jest ani sercem, ani 'ego', on jest formą, która potrzebuje 'ego' jako 'wyznacznika' odrębnej tożsamości i który to (człowiek) jest ożywiony i odżywiany Miłością - energią swojej Istoty, z której i w której powstał i czego nie jest świadomy z natury rzeczy, gdyż materialnie rodzi się utożsamiony z tą nową formą i będzie dysponował tylko jej świadomością.

Forma dysponuje umysłem ludzkim, dzięki któremu może ona stopniowo uświadamiać sobie samą  siebie w życiu i samo życie, w tym - odkryć, że uczucie jest tym, co ją łączy z jej Istotą, a myśl, nierozerwalnie połączona z uczuciem, jej 'narzędziem' głównym ewolucji na etapie formy człowieka.

Itd...

Uuu, czlowiek jest forma??? Człowiek jest swoim ciałem?
Pomijajac te wszystkie smieszne  próby  blyszczenia na tle innych, Lidka - nie widze powodu żeby podważać to co mówisz, i nie wiem co mialoby mnie w tym nurtowac - po prostu czasam w tym co mowisz widać brak konsekwencji, o mijaniu sie z logika nie wspominając,  więc probuje wyjaśnić to nieścisłości.  Ale to faktycznie chyba nie ma sensu, w koncu sama do tego dojdziesz.  Milego wieczoru.
I wiesz - światło nie musi udowadniac siebie czyniac tlo z innych. O ile jest prawdziwym światłem,  a nie jego pozorem.

#67 2014-03-25 19:02:20

Lidka
mentor

Wątpliwości nie są takie znów 'złe', CM img/smilies/smile. Pozwalają człowiekowi sprawdzić to, co wątpliwe. Sprawdzić w życiu, tym materialnym.

Branie czegokolwiek bez wątpliwości, natomiast, także bez tego sprawdzenia, to zamykanie się (na ogół nieświadome) w granicach tego, co się wzięło.

Czyli wniosek prosty: wątpliwości pozwalają się rozwijać.

Pozdrawiam!

Lidka

#68 2014-03-25 19:05:53

Lidka
mentor

Ayalen napisał(a):

Uuu, czlowiek jest forma??? Człowiek jest swoim ciałem?

Tak jakoś dziwnie się składa, że i ciało jest formą i dusza jest też formą, niestety, choć niematerialna...

A człowiek nie jest ani ciałem, ani duszą, no, to już w ogóle galimatias nie do pojęcia, co?... img/smilies/wink

To zostawmy to, w takim razie. Definitywnie.

Pozdrawiam!

Lidka

#69 2014-03-25 19:08:52

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Lidka napisał(a):

Wątpliwości nie są takie znów 'złe', CM img/smilies/smile. Pozwalają człowiekowi sprawdzić to, co wątpliwe. Sprawdzić w życiu, tym materialnym.

Branie czegokolwiek bez wątpliwości, natomiast, także bez tego sprawdzenia, to zamykanie się (na ogół nieświadome) w granicach tego, co się wzięło.

No nie twierdzę inaczej. A czy Ty masz wątpliwości co do prawdziwości tego co piszesz?

CM

#70 2014-03-25 19:10:38

Ayalen
Gość

Lidko, tak, tylko jeszcze jedno - a o treści zapomniałaś,  czy przesłonila Ci ją forma?

Ostatnio edytowany przez Ayalen (2014-03-25 19:27:56)

#71 2014-03-25 19:19:48

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Ayalen napisał(a):

Tak, tylko jeszcze jedno - a o treści zapomniałeś,  czy przesłonila Ci ją forma?

Kochane słońce moje afrykańskie - od pewnego czasu forma zlała mi się z treścią w jedno.

CM

#72 2014-03-25 19:32:53

Ayalen
Gość

Civiku, pocaluj Ty mię;
i prawidłowo Ci się - czemu zlala? Stopila? Ważne ze w jedno.

#73 2014-03-25 19:33:45

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Ayalen napisał(a):

Civiku, pocaluj Ty mię; .

img/smilies/246

ps. coś przeedytowałaś pytanie o formę/treść chyba bo wcześniej było w formie pytania do mężczyzny więc uznałem iż do mnie bo Lidka nie genderzy chyba img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez civilmonk (2014-03-25 19:34:54)

#74 2014-03-25 19:40:05

Ayalen
Gość

civilmonk napisał(a):

Ayalen napisał(a):

Civiku, pocaluj Ty mię; .

img/smilies/246

ps. coś przeedytowałaś pytanie o formę/treść chyba bo wcześniej było w formie pytania do mężczyzny więc uznałem iż do mnie bo Lidka nie genderzy chyba img/smilies/smile

Specjalnie,  żeby Ci było łyso.:-). Mam sentyment do łysoli.

#75 2014-03-25 19:41:15

Lidka
mentor

civilmonk napisał(a):

Lidka napisał(a):

No nie twierdzę inaczej. A czy Ty masz wątpliwości co do prawdziwości tego co piszesz?

CM

Zawsze. Dopóki nie sprawdzę w życiu na tyle, że będę miała pewność.

Pozdrawiam!

Lidka

Stopka forum