Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2014-03-23 18:38:20

voltaren
przyboczny

Wszechświat się rozrzesza?

I jest to powiedzmy udowodnione, ale skąd wiadomo że to nie wrzechświat się rozrzesza, a może to inne galaktyki się tylko oddalają od ziemi. Jak by to udowodnić to byłyby chyba dowód na istnienie Boga.
W książce Hawkinga pisze właśnie że nauko obecnie nie jest w stanie tego stwierdzić :]

#2 2014-03-24 00:51:31

Ja?!
kreatorus moderatorus

Re: Wszechświat się rozrzesza?

raczej inne galaktyki sie oddalają, każda zapiepsza w swoją strone jak śmieci w kropli wody.
Wszechświaty są jak krople wody, każdy o podobnej wielkości z góry ustalonej i w tym sensie sie nie rozszerzają, tylko galaktyki sie bawią w kulki.

fuck it.

#3 2014-12-13 10:07:16

Crows
mentor

Najnowsza teoria sugeruje, że Wielki Wybuch zapoczątkował istnienie dwóch wszechświatów, które mogą zachowywać się jak lustrzane odbicia. Jeżeli byłoby to prawdą to w tym drugim uniwersum czas płynąłby... do tyłu.

http://emotikona.pl/gify/pic/08aborygen
czyli na tzw drugim swiecie siem odmłodzę i wracam jako embrion , ten sam co kiedys , reinkarnacja w dupę wzieła , która mi mówi ze kiedys byłem osłem http://macg.net/emoticons/laughing2

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#4 2014-12-13 11:18:53

mordotymoja
Moderator

Crows napisał(a):

Najnowsza teoria sugeruje, że Wielki Wybuch zapoczątkował istnienie dwóch wszechświatów, które mogą zachowywać się jak lustrzane odbicia. Jeżeli byłoby to prawdą to w tym drugim uniwersum czas płynąłby... do tyłu.

http://emotikona.pl/gify/pic/08aborygen
czyli na tzw drugim swiecie siem odmłodzę i wracam jako embrion , ten sam co kiedys , reinkarnacja w dupę wzieła , która mi mówi ze kiedys byłem osłem http://macg.net/emoticons/laughing2

Ale to tylko najnowsza teoria,spokojnie trzeba poczekać na nowszą ,naj ,naj .

#5 2014-12-13 11:20:53

k_rystyna
adept

Czy to by znaczyło, że w pewnym momencie się pokrywa idealnie?

#6 2014-12-13 11:30:46

mordotymoja
Moderator

k_rystyna napisał(a):

Czy to by znaczyło, że w pewnym momencie się pokrywa idealnie?

Jeżeli to boska robota,ten wrzech świat,to musi.Szef się nigdy nie myli.To podstawowa zasada http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041 .

#7 2014-12-13 11:38:36

egoista99
przyboczny

Ja?! napisał(a):

raczej inne galaktyki sie oddalają, każda zapiepsza w swoją strone jak śmieci w kropli wody.
Wszechświaty są jak krople wody, każdy o podobnej wielkości z góry ustalonej i w tym sensie sie nie rozszerzają, tylko galaktyki sie bawią w kulki.

Eeee tam ...akurat galaktyka Andromeda pędzi na Drogę Mleczną z szybkością 400 000 km/h...Do zderzenia dojdzie za jakies 3,75 mld lat i resztki po ziemi i systemie słonecznym zostana wystrzelone jak z procy w kosmos

Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

#8 2014-12-13 11:48:40

mordotymoja
Moderator

egoista99 napisał(a):

Ja?! napisał(a):

Eeee tam ...akurat galaktyka Andromeda pędzi na Drogę Mleczną z szybkością 400 000 km/h...Do zderzenia dojdzie za jakies 3,75 mld lat i resztki po ziemi i systemie słonecznym zostana wystrzelone jak z procy w kosmos

Eeee tam,za 3,75...coś siem wykombinuje ...mój autorski pomysł,tak na szybko,jak już będzie blisko ,ta Andromeda,to się trzeba będzie na nią przenieść .Bo lepiej siedzieć w pędzącym Pendolino ,niż w 20 letnim Golfie który akurat na przejeździe kolejowym ducha wyzionął img/smilies/tongue ...a że sentymentalny nie jestem ...

#9 2014-12-13 11:53:27

k_rystyna
adept

Kurcze a ja jestem sentymentalna...

#10 2014-12-13 12:55:27

maly_kwiatek
przyboczny

Ja do Pendolino nie wsiądę, zanim on przez rok przynajmniej nie pojeździ bez wypadku po Polsce.
Wolę pozostać jeszcze jakiś czas integralna istota a nie rozproszonymi po świecie kawałkami kwiatka.

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#11 2014-12-31 00:55:58

marek l.
adept

Wszechswiat się rozszeza to jest udowodniomne,pytanie tylko czy będzie rozszezal się az do wypalenia ostatnich czarnych dziur czy zacznie się kiedyś kurczyć do stanu osobliwości.W/g mnie stan osobliwości bylby bardziej praktyczny,moglby powstać kolejny wielki wybuch i wszystko w innym wymiarze rozpoczelo by się od nowa,pozdrawiam serdeczne,Marek.

#12 2014-12-31 09:36:22

egoista99
przyboczny

Hmmm...TYle tylko ze teoria strun twierdzi iz brany uderzajac o siebie tak w odstepach tryliona lat wywoluja efekt wielkiego wybuchu..wiec osobliwosc nie jest do niczego potrzebna...

Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

#13 2014-12-31 16:18:12

Gorgiasz
zaaklimatyzowany

Dzisiaj obejrzałem w TV na kanale "Planete" bardzo ciekawy program, w którym stwierdzono, iż za rozszerzanie (i jeszcze przyspiesza!) się Wszechświata jest odpowiedzialna "Czarna Energia", będąca w ścisłym związku z "Czarną Materią", która zresztą jego stanowi 95%. O obu wiadomo bardzo niewiele, żeby nie powiedzieć - prawie nic.

#14 2014-12-31 18:31:33

mordotymoja
Moderator

Gorgiasz napisał(a):

Dzisiaj obejrzałem w TV na kanale "Planete" bardzo ciekawy program, w którym stwierdzono, iż za rozszerzanie (i jeszcze przyspiesza!) się Wszechświata jest odpowiedzialna "Czarna Energia", będąca w ścisłym związku z "Czarną Materią", która zresztą jego stanowi 95%. O obu wiadomo bardzo niewiele, żeby nie powiedzieć - prawie nic.

Czarna energia img/smilies/hmm ?Czarna materia img/smilies/hmm ?Nie img/smilies/hmm ...Słyszałem tylko o czarnych mszach.To świadczy o tym jak mało wiem   y .A i to co wiem  y jest nie pewne .

#15 2015-01-01 18:24:23

egoista99
przyboczny

Łoj...Toz to juz Sokrates powiedział 2500 lat temu ze wiem ze nic nie wiem...Nie odkrywasz wiec nic nowego...

#16 2015-01-01 19:00:24

Gorgiasz
zaaklimatyzowany

mordotymoja napisał(a):

Gorgiasz napisał(a):

Czarna energia img/smilies/hmm ?Czarna materia img/smilies/hmm ?Nie img/smilies/hmm ...Słyszałem tylko o czarnych mszach.To świadczy o tym jak mało wiem   y .A i to co wiem  y jest nie pewne .

Pewnie dlatego, że to dość nowa sprawa. W Wiki można poczytać (teraz odkryłem).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciemna_energia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciemna_materia

A tu jest jakiś filmik (jeszcze nie oglądałem):
https://www.youtube.com/watch?v=y-Tq0Mu_hAk

#17 2015-01-01 19:11:45

mordotymoja
Moderator

Już szukałem informacji o ciemnej stronie mocy img/smilies/wink .Trochę poczytałem,ale...fcale mi nie lepiej od tego czytania img/smilies/hmm.

#18 2015-01-20 18:52:21

egoista99
przyboczny

Nie przejmuj sie ...Chodz na piwo ...Day after ..zawsze przypomni ci ciemna strone mocy...

#19 2015-02-23 22:23:26

marek l.
adept

A co byście powiedzieli o cząstce która nadaje bieg wszystkiemu co do tej pory w fizyce cząstek i kosmologii wymyślono,jest to na razie cząstka chipotetyczna której istnienie prawdopodobnie przewiduję,nazwałem ją matergen od materg-materialna i en- energia,czyli nazwa tej cząstki brzmi materialna energia,cdn.pozdrawiam i zapraszam do dyskusji,Marek.

#20 2015-02-23 22:29:52

k4cz0r200
przyboczny

Rozwiń w jaki sposób miałaby "napędzać" i co przez to rozumiesz?

Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Stopka forum