Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2015-02-26 14:00:55

egoista99
przyboczny

Re: Wszechświat się rozrzesza?

marek l. napisał(a):

A co byście powiedzieli o cząstce która nadaje bieg wszystkiemu co do tej pory w fizyce cząstek i kosmologii wymyślono,jest to na razie cząstka chipotetyczna której istnienie prawdopodobnie przewiduję,nazwałem ją matergen od materg-materialna i en- energia,czyli nazwa tej cząstki brzmi materialna energia,cdn.pozdrawiam i zapraszam do dyskusji,Marek.

Eeeee tam...totalna bydura !! Juz Einstein udowodnil ze E=mc2 czyli masa z szybkoscia swiatla jest czysta energia....

Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

#22 2015-02-26 16:50:10

Bolaren
przyboczny

I po raz kolejny polecam lekturę Sedlaka.

Kwadrupol elektromagnetyczny tłumaczy znacznie więcej i bardziej spójnie naturę energii i materii...

Pozwolę sobie także poddać w wątpliwość rozszerzanie się Wszechświata, a to na podstawie nieadekwatnych metod pomiaru.

Odległości kosmiczne mierzy się na podstawie przesunięcia długości emitowanej fali świetlnej ku czerwieni. Radiacja kwazarów przeczy takiej metodologii... Natomiast elektromagnetyczna naura próżni jak najbardziej dopuszcza takie odziaływanie na fotony.

#23 2015-02-27 16:00:01

egoista99
przyboczny

Hmm..zastosowanie analizatora masy ..to chyba pomylka..
lepiej zastosowac parawo Hubble’a jako matematyczną interpretacją astronomicznego zjawiska, potocznie określanego jako „ucieczka galaktyk”, a objawiającego się tym, że światło niemal wszystkich galaktyk jest przesunięte ku czerwieni. Im większa odległość do danej galaktyki, tym przesunięcie jej widma ku dłuższym falom jest większe. Przez analogię z prawem Dopplera można stwierdzić oddalanie się dowolnej galaktyki względem pozostałych. Wnioskuje się na tej podstawie, że musiały dawniej znajdować się „w jednym miejscu” (bardzo blisko siebie), a ruch wszystkich został zapoczątkowany przez Wielki Wybuch. Prawo Hubble’a (obowiązujące lokalnie) można również wywnioskować na gruncie ogólnej teorii względności przy założeniu, iż Wszechświat jest jednorodny i izotropowy. Ekspansja jest wówczas opisana równaniem Friedmanna.

Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

#24 2015-02-27 22:57:40

Bolaren
przyboczny

Nieporozumienie.

Nie piszę o analizatorze masy, a o układzie sił opisanych na najmniejszej przestrzennej figurze geometrycznej.

Jak powszechnie wiadomo ZMIANA pola elektrycznego jest przyczyną generowania pola magnetycznego w kierunku prostopadłym do do przepływu ładunku elektrycznego (reguła Fleminga).  Zgodnie z graficznym opisem współzależności tychże sił, prezentowanym przez tetraedr:

Czworościan foremny (gr. tetraedr) – czworościan, którego ściany są identycznymi trójkątami równobocznymi. Jeden z pięciu wielościanów foremnych. Posiada 6 krawędzi i 4 wierzchołki. Czworościan foremny jest przykładem trójwymiarowego sympleksu. Czworościan foremny jest dualny do samego siebie(...).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czworo%C5%9Bcian_foremny

Jeśli przypisać tej figurze równowagę energetyczną i obu parom wierzchołków oba wspomniane oddziaływania fizyczne  - ZNANE prawa fizyki zgadzają się co do joty. Jeżeli zaś przyjmiemy założenie, że przestrzeń stanowi przestrzenną siatkę tetraedyczną (w znaczeniu opisu zależności oddziałowań), dojść można do wniosku, że korpuskularno-falowa natura światła wymusza podczas swojej podróży zachwianie równowagi energetycznej próżni (tutaj reprezentowanej przez wspomnianą siatkę), powodując ZMIANĘ ładunku (fotony mimo teoretycznie zerowej masy mają ładunek) danej części przestrzeni, generując jak wcześniej zaznaczyłem, pole magnetyczne. To z kolei nie pozostaje obojętne w swoim odziaływaniu na falę świetlną, co jest faktem znanym fizyce.

W telegraficznym skrócie: Światło wg. tej teorii "trze" przestrzeń, stąd przesunięcie ku czerwieni (wydłużenie/spłaszczenie fali).

Prawo Hubble'a opiera się na domniemanym efekcie Dopplera (z wyłaczeniem czynnika ośrodka w którym to fala ma się rozchodzić). Nie może być więc brane pod uwagę przy przedstawionej teorii. Na tej samej zasadzie nie mają prawa bytu równania Friedmana, a to z racji braku w tychże uwzględznienia kierunku.

Ośrodek, tak na logikę istnieć musi - zachodzi przemieszczanie się. W kierunku...

Reasumując - w gruncie rzeczy przedstawiny przez współczesną "obowiązującą naukę" pogląd jest Teorią. Jak sama nauka przyznaje.  Spćjności tej teorii można jednakowoż sporo zarzucić - nawet w światle tak "domorosłych" teorii jak ta przedstawiona tutaj.

W logice matematycznej teorią nazywamy niesprzeczny zbiór zdań. Wg tej samej logiki powstaje propaganda. Wybrane fragmeny prawdy.

Nie chcę zakańczać teorią spiskową - chodzi mi jedynie o wpajanie "pewników" szerokiemu audytorium, podczas gdy nie jesteśmy w stanie zsyntetyzować jednolitej teorii pola, która przecież nie jest wypadkową przypadku???

#25 2015-02-28 14:26:08

egoista99
przyboczny

korpuskularno-falowa natura światła wymusza podczas swojej podróży zachwianie równowagi energetycznej próżni (tutaj reprezentowanej przez wspomnianą siatkę), powodując ZMIANĘ ładunku (fotony mimo teoretycznie zerowej masy mają ładunek) danej części przestrzeni, generując jak wcześniej zaznaczyłem, pole magnetyczne. To z kolei nie pozostaje obojętne w swoim odziaływaniu na falę świetlną, co jest faktem znanym fizyce.

Nie uwzględniasz tylko jednego a mianowicie faktu ze próznia nie jest pusta lecz zawiera ok 27 % ciemnej energii i jakies 66% ciemnej energii ..Znane jest bowiem soczewkowanie grawitacyjne w miejscach gdzie niczego nie ma.....
Prawda za malo jeszcze wiemy by nie byly to tylko spekulacje tak jak zderzenia bran wywolujace powstanie materii a nie Wielki Wybuch

#26 2015-03-01 09:51:50

Bolaren
przyboczny

Tutaj dochodzimy do prawdziwego sedna sprawy....

Próżnia jako taka nie ma racji bytu - poruszanie się fali może zachodzić tylko w ośrodku...

A gdyby jeszcze dodać, że wg przedstawionego prządku, materię można zdefiniować jako lokalną aberrację równowagi energetycznej w doskonałej, zrównoważonej, siatce sił przedstawiającej się nam jako próżnia z racji braku możliwości pomiaru ...?

#27 2015-03-01 22:00:19

egoista99
przyboczny

Hmm...Chyba materia widzialna jest aberacją ...bo stanowi tylko niecale 5 % tego co jest we wszechswiecie...Wiec to niewiele wiecej niz odchylenie standardowe..
Błąd standardowy średniej umożliwia nam wyznaczenie przedziałów ufności dla tej średniej...a my nie wiemy co to jest te 95 % z hakiem..

#28 2015-03-02 14:33:38

Bolaren
przyboczny

Otóż wg tej teorii 100% przestrzeni to siatka sił. 95% pozostaje w równowadze.

Nie można tego rejestrować ze względu na naturę narzędzi pomiarowych - są materialne... Mają właściwości elekromagnetyczne "permanentnie" odchylone od doskonałej równowagi.

#29 2015-03-02 16:30:27

egoista99
przyboczny

No to znowu wrócilismy do Einsteina ..wszystko jest energia przechodzaca stopniowo w materię

#30 2015-03-02 18:47:45

Bolaren
przyboczny

Lub odwrotnie. Ale tak.

Ciekawym aspektem jest dualność natury światła.

Prowadzi to wszakże do konkluzji, że metody pomiaru/ obserwacji na podstawie których domniemamy rozszerzanie się wszechświata, są w najlepszym przypadku dyskusyjne...

A BIG BANG?

Taa.

Nie ma nic. Nic a nic. Praw fizyki nawet.

Nagle! JEB!

I jest wszystko.

No nie umiem tego kupić. img/smilies/big_smile

#31 2015-03-03 09:29:36

egoista99
przyboczny

Jak wiele wiemy o budowie Wszechświata? Złośliwi odparliby, że co najwyżej 2%.Czyli 50% o widzialnej materi stanowiacej 4-5% Wszechswiata bo najprawdopodobniej tyle właśnie jest w nim zwykłej materii, budującej galaktyki, gwiazdy i nas samych. Ciemna materia, składająca się z nieznanych nauce cząstek, to 23% Wszechświata. A reszta? Aż 73% to ciemna energia – coś, o czym fizycy wiedzą niemal tyle, co nic. Jak widać, jest co badać...Z tym ze nalezy zdac sobie sprawe z ogromu naszej niewiedzy ..
A nie wiemy NIC o 98% tego co nas otacza lub z czego sie skladamy...

#32 2015-03-07 12:55:48

Bolaren
przyboczny

"- Wszechświat może istnieć od zawsze – oświadczył zespół naukowców, wskazując na wyniki nowego modelu. Te wyniki podważają teorię Wielkiego Wybuchu, choć odkrywcy mówią, że wcale tej nie dążą do wyeliminowania jej z podręczników fizyki.(...)"

http://losyziemi.pl/kolejna-teoria-doty … wciaz-jest

#33 2015-03-14 09:37:26

Ja?!
kreatorus moderatorus

Ciało ludzkie jest odbisiem wszechświata.
Obczaj w medytacji komórke i atomy w komórce azrozumiesz że rozszerzanie wszechświata który widzą naukowcy jest ......

fuck it.

#34 2015-03-26 16:28:06

marek l.
adept

To że wszechświat nie mylmy go z kosmosem bo to dwa całkiem inne twory podobne ale inne
szczególnie w wielkości i budowie.To że wszechświat istnieje od zawsze lub wiecznie wpadłem na to na początku lat 80-ch gdy miałem 12 lat i rozważałem pewnej zimowej nocy o fizyce,dla mnie ustalenie naukowców to żadna nowość,pytanie zasadnicze kiedy jak i z czego powstała materia z której kosmos i my którzy w nim żyjemy jesteśmy zbudowani,pozdrawiam serdecznie,Marek.

#35 2015-03-27 00:56:23

Ja?!
kreatorus moderatorus

jak na to wpadłeś że wszechświat i kosmos to dwa inne twory ?

Dla mnie akurat jest prosta odpowiedź z czego jesteśmy zbudowani, jest to energia, emanacja myśli i uczuć oraz fali pytań czekających na odpowiedzi. Wszystko to zamknięte w formie atomu i jeszcze mniejszych cząstek aż do tych najmniejszych.
Atom jest energią a więc i światłem, światło jest emanacją woli stwórcy.

fuck it.

#36 2015-03-27 21:07:07

Gorgiasz
zaaklimatyzowany

To że wszechświat nie mylmy go z kosmosem bo to dwa całkiem inne twory podobne ale inne
szczególnie w wielkości i budowie.

Czy mógłbyś sprecyzować jak rozumiesz oba te pojęcia? img/smilies/smile

#37 2015-03-29 20:00:14

marek l.
adept

Rozumiem kosmos i wszechświat szczególnie ich budowę i...miejsce w czasoprzestrzeni a teraz się zastanawiam jak to wytłumaczyć,uwierzcie mi to wcale nie jest takie proste przelać myśli i uczucia na papier ale postaram się z wszystkich sił intelektualnych to opisac co o nich czuje i rozumię,pozdrawiam serdecznie zainteresowanych,Marek.

#38 2015-03-29 22:20:19

Conan Barbarzynca
Administrator

marek l. napisał(a):

Rozumiem kosmos i wszechświat szczególnie ich budowę i...miejsce w czasoprzestrzeni a teraz się zastanawiam jak to wytłumaczyć,uwierzcie mi to wcale nie jest takie proste przelać myśli i uczucia na papier ale postaram się z wszystkich sił intelektualnych to opisac co o nich czuje i rozumię,pozdrawiam serdecznie zainteresowanych,Marek.

Jestem jak najbardziej zainteresowany img/smilies/smile

#39 2015-03-30 19:54:32

Bolaren
przyboczny

Miejsce w czasoprzestrzeni... Ja nawet nie ogarniam czterowymiarowego układu odniesienia (czasoprzestrzeni) a co dopiero jakieś konkretne miejsce w takowym.

Ciekawym. Proceduj.

#40 2015-04-29 02:46:39

marek l.
adept

Witam i zapraszam na wycieczkę po kosmosie i znikomej części wszechświata.To że kosmos i wszechświat to całkiem podobne ale jednak inne twory wpadłem pewnej jesiennej nocy gdy miałem ok.12 lat i rozważałem o...naszym świecie czyli kuli ziemskiej i układzie słonecznym i mlecznej drodze,wtedy dotąd sięgała moja wiedza o kosmosie i wszechświecie.I tak rozmyślając coś mnie nagle oświeciło jakiś błysk Boży ujrzałem w oku dosłownie i skoro jest nasza galaktyka droga mleczna to po za nią muszą być inne skupiska układów planetarnych czyli inne galaktyki i tak uświadomiłem sobie że istnieją gromady galaktyk i jeszcze większe twory czyli ściany galaktyk które się składają z gromad galaktyk i galaktyki gromady galaktyk i ściany gallaktyk tworzą znany nam kosmos.A poza nimi prawdopodobnie jest prużnia ...wszechświata która NIEMA GRANIC JEST NIESKOŃCZENIE ROZLEGŁA WE WSZYSTKICH KIERUNKACH I  niewiadomo co jeszcze zawiera i jakie przenosi oddziaływania,do tego prubuje dociec w toku rozważań o wszechświecie,pozdrawiam,Marek.

Stopka forum