Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#26 2015-03-01 09:51:50

Bolaren
przyboczny

Re: Wszechświat się rozrzesza?

Tutaj dochodzimy do prawdziwego sedna sprawy....

Próżnia jako taka nie ma racji bytu - poruszanie się fali może zachodzić tylko w ośrodku...

A gdyby jeszcze dodać, że wg przedstawionego prządku, materię można zdefiniować jako lokalną aberrację równowagi energetycznej w doskonałej, zrównoważonej, siatce sił przedstawiającej się nam jako próżnia z racji braku możliwości pomiaru ...?

#27 2015-03-01 22:00:19

egoista99
przyboczny

Hmm...Chyba materia widzialna jest aberacją ...bo stanowi tylko niecale 5 % tego co jest we wszechswiecie...Wiec to niewiele wiecej niz odchylenie standardowe..
Błąd standardowy średniej umożliwia nam wyznaczenie przedziałów ufności dla tej średniej...a my nie wiemy co to jest te 95 % z hakiem..

Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

#28 2015-03-02 14:33:38

Bolaren
przyboczny

Otóż wg tej teorii 100% przestrzeni to siatka sił. 95% pozostaje w równowadze.

Nie można tego rejestrować ze względu na naturę narzędzi pomiarowych - są materialne... Mają właściwości elekromagnetyczne "permanentnie" odchylone od doskonałej równowagi.

#29 2015-03-02 16:30:27

egoista99
przyboczny

No to znowu wrócilismy do Einsteina ..wszystko jest energia przechodzaca stopniowo w materię

Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

#30 2015-03-02 18:47:45

Bolaren
przyboczny

Lub odwrotnie. Ale tak.

Ciekawym aspektem jest dualność natury światła.

Prowadzi to wszakże do konkluzji, że metody pomiaru/ obserwacji na podstawie których domniemamy rozszerzanie się wszechświata, są w najlepszym przypadku dyskusyjne...

A BIG BANG?

Taa.

Nie ma nic. Nic a nic. Praw fizyki nawet.

Nagle! JEB!

I jest wszystko.

No nie umiem tego kupić. img/smilies/big_smile

#31 2015-03-03 09:29:36

egoista99
przyboczny

Jak wiele wiemy o budowie Wszechświata? Złośliwi odparliby, że co najwyżej 2%.Czyli 50% o widzialnej materi stanowiacej 4-5% Wszechswiata bo najprawdopodobniej tyle właśnie jest w nim zwykłej materii, budującej galaktyki, gwiazdy i nas samych. Ciemna materia, składająca się z nieznanych nauce cząstek, to 23% Wszechświata. A reszta? Aż 73% to ciemna energia – coś, o czym fizycy wiedzą niemal tyle, co nic. Jak widać, jest co badać...Z tym ze nalezy zdac sobie sprawe z ogromu naszej niewiedzy ..
A nie wiemy NIC o 98% tego co nas otacza lub z czego sie skladamy...

#32 2015-03-07 12:55:48

Bolaren
przyboczny

"- Wszechświat może istnieć od zawsze – oświadczył zespół naukowców, wskazując na wyniki nowego modelu. Te wyniki podważają teorię Wielkiego Wybuchu, choć odkrywcy mówią, że wcale tej nie dążą do wyeliminowania jej z podręczników fizyki.(...)"

http://losyziemi.pl/kolejna-teoria-doty … wciaz-jest

#33 2015-03-14 09:37:26

Ja?!
Moderator

Ciało ludzkie jest odbisiem wszechświata.
Obczaj w medytacji komórke i atomy w komórce azrozumiesz że rozszerzanie wszechświata który widzą naukowcy jest ......

#34 2015-03-26 16:28:06

marek l.
adept

To że wszechświat nie mylmy go z kosmosem bo to dwa całkiem inne twory podobne ale inne
szczególnie w wielkości i budowie.To że wszechświat istnieje od zawsze lub wiecznie wpadłem na to na początku lat 80-ch gdy miałem 12 lat i rozważałem pewnej zimowej nocy o fizyce,dla mnie ustalenie naukowców to żadna nowość,pytanie zasadnicze kiedy jak i z czego powstała materia z której kosmos i my którzy w nim żyjemy jesteśmy zbudowani,pozdrawiam serdecznie,Marek.

#35 2015-03-27 00:56:23

Ja?!
Moderator

jak na to wpadłeś że wszechświat i kosmos to dwa inne twory ?

Dla mnie akurat jest prosta odpowiedź z czego jesteśmy zbudowani, jest to energia, emanacja myśli i uczuć oraz fali pytań czekających na odpowiedzi. Wszystko to zamknięte w formie atomu i jeszcze mniejszych cząstek aż do tych najmniejszych.
Atom jest energią a więc i światłem, światło jest emanacją woli stwórcy.

#36 2015-03-27 21:07:07

Gorgiasz
zaaklimatyzowany

To że wszechświat nie mylmy go z kosmosem bo to dwa całkiem inne twory podobne ale inne
szczególnie w wielkości i budowie.

Czy mógłbyś sprecyzować jak rozumiesz oba te pojęcia? img/smilies/smile

#37 2015-03-29 20:00:14

marek l.
adept

Rozumiem kosmos i wszechświat szczególnie ich budowę i...miejsce w czasoprzestrzeni a teraz się zastanawiam jak to wytłumaczyć,uwierzcie mi to wcale nie jest takie proste przelać myśli i uczucia na papier ale postaram się z wszystkich sił intelektualnych to opisac co o nich czuje i rozumię,pozdrawiam serdecznie zainteresowanych,Marek.

#38 2015-03-29 22:20:19

Conan Barbarzynca
Administrator
Serwis

marek l. napisał(a):

Rozumiem kosmos i wszechświat szczególnie ich budowę i...miejsce w czasoprzestrzeni a teraz się zastanawiam jak to wytłumaczyć,uwierzcie mi to wcale nie jest takie proste przelać myśli i uczucia na papier ale postaram się z wszystkich sił intelektualnych to opisac co o nich czuje i rozumię,pozdrawiam serdecznie zainteresowanych,Marek.

Jestem jak najbardziej zainteresowany img/smilies/smile

#39 2015-03-30 19:54:32

Bolaren
przyboczny

Miejsce w czasoprzestrzeni... Ja nawet nie ogarniam czterowymiarowego układu odniesienia (czasoprzestrzeni) a co dopiero jakieś konkretne miejsce w takowym.

Ciekawym. Proceduj.

#40 2015-04-29 02:46:39

marek l.
adept

Witam i zapraszam na wycieczkę po kosmosie i znikomej części wszechświata.To że kosmos i wszechświat to całkiem podobne ale jednak inne twory wpadłem pewnej jesiennej nocy gdy miałem ok.12 lat i rozważałem o...naszym świecie czyli kuli ziemskiej i układzie słonecznym i mlecznej drodze,wtedy dotąd sięgała moja wiedza o kosmosie i wszechświecie.I tak rozmyślając coś mnie nagle oświeciło jakiś błysk Boży ujrzałem w oku dosłownie i skoro jest nasza galaktyka droga mleczna to po za nią muszą być inne skupiska układów planetarnych czyli inne galaktyki i tak uświadomiłem sobie że istnieją gromady galaktyk i jeszcze większe twory czyli ściany galaktyk które się składają z gromad galaktyk i galaktyki gromady galaktyk i ściany gallaktyk tworzą znany nam kosmos.A poza nimi prawdopodobnie jest prużnia ...wszechświata która NIEMA GRANIC JEST NIESKOŃCZENIE ROZLEGŁA WE WSZYSTKICH KIERUNKACH I  niewiadomo co jeszcze zawiera i jakie przenosi oddziaływania,do tego prubuje dociec w toku rozważań o wszechświecie,pozdrawiam,Marek.

#41 2015-04-29 03:04:17

marek l.
adept

Odnośnie wszechświata na 100% wiem że istnieje wiecznie czyli od zawsze,pytanie zasadnicze z kąd wziął się kosmos w którym żyjemy i co go tworzy bo na pewno ani nie 4% materii z której jesteśmy zbudowani ani ciemna energia ani ciemna materia,to są składowe większej całości,może chipotetyczna cząstka matergen dała by częściową odpowiedz na to pytanie,pozdrawiam,Marek.

#42 2015-05-01 01:06:34

Ja?!
Moderator

ciało jest mikro wszechświatem, poznaj siebie a poznasz wszechświat.

#43 2015-05-01 14:32:49

SaperSaperSaper
zaaklimatyzowany

Wszechświat przestał się rozszerzać w wakacje 2014,zaobserwowałem to.Cała moja armia,armia Boga zmierza do mojego Świata,w którytm żyjemy.Płyną tutaj z sekundy na sekundę co raz szybciej z Jezusem na czele img/smilies/smile

#44 2015-05-01 23:04:31

mordotymoja
Moderator

SaperSaperSaper napisał(a):

Wszechświat przestał się rozszerzać w wakacje 2014,zaobserwowałem to.Cała moja armia,armia Boga zmierza do mojego Świata,w którytm żyjemy.Płyną tutaj z sekundy na sekundę co raz szybciej z Jezusem na czele img/smilies/smile

Coraz szybciej?Z sekundy na sekundę?A jakie mają hamulce?Klockowe czy tarczowe?OC mają ?Żeby się nie rozpizli o czarną dziurę za stodołą Belzebuba .Bo Belzi jak to Belzi img/smilies/hmm ...nie ma żadnego ubezpieczenia http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c041...

#45 2015-05-27 00:26:15

marek l.
adept

Odnośnie matergenu tej chipotetycznej cząstki której istnienie przewiduję a która jest prawdopodobnie pracząstką powstania kosmosu a już na pewno jedną z cząstek które go tworzą a które nie są jeszcze odkryte.Jak oddziaływuje ze znaną nam materią i jakie przenosi oddziaływania.Oddziałuje ta cząstka ze znaną nam do tej pory materią na zasadzie implikacji kwantowych tzn.wchodzi w interakcje ze znaną nam materią przez kantowe stany materialne.A przenosi nieznany do tej pory rodzaj oddziaływań kwantowych który pozwala jej  wpływać przez te oddziaływania kwantowe na ruch materii i ciemnej materii i energii i procesy fizyczne jakie w nich zachodzą i to tyle ALBO AŻ TYLE ... UFF,pozdrawiam,Marek.

#46 2015-08-20 12:45:06

Bolaren
przyboczny

Nie mogę się przekonać.

Hipotetyczna czastka przenosi nieznane rodzaje odziaływań kwantowych...

#47 2015-09-24 00:01:31

marek l.
adept

Nowe teorie w nauce szczególnie w naukach ścisłych zawsze na początku budziły niesmak powątpiewanie niezrozumienie a nawet grozę,dopiero z czasem zostały zrozumiane lepiej dokładniej przetrawione i zaakceptowane przez środowisko naukowe i społeczność,podobnie się ma sprawa z matergenem,podejżewam ze jest kwestią czasu nie wiem jak długiego oby nie,gdy zostanie dokładnie przemyślany zbadany i zaakceptowany,pozdrawiam serdecznie,Marek,L.

#48 2015-10-25 10:22:07

Bolaren
przyboczny

Ale nie wszystkie nowe teorie.

Większośc (!) z nich została zapomniana bo były po prostu błędne. Nie twierdzę, że ta jest błędna. Twierdzę, że nie przekonuje mnie bo nie ma w niej (ja nie widzę wniej) konkretów.

Pozdrawiam.

#49 2016-06-28 20:48:12

aleksander07
Użytkownik
Serwis

nowe teorie nawet te błędne czasami pozwalają podejść do sprawy trochę z innej strony, pokazać że można inaczej myśleć o różnych kwestiach.

#50 2016-06-29 12:27:59

Ja?!
Moderator

równie dobrze możnaby rzec że komórka ciała sie rozszerza.
racja z tym podejściem, trzeba 3 punktów odniesienia by wyznaczyć współrzedne na ziemi, w kosmosie jest podobnie tylko trudniej bo wszystko w rucha zapie..... z ogromnymi prędkościami.
patrząc z jednego punktu bardzo łatwo jest stworzyć tysiące bajek o rzeczywistości.

Stopka forum