Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#21 2010-04-22 20:21:24

Artur
Administrator

Re: Raj - inaczej

Znaczy mnie ? img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#22 2010-04-22 20:23:29

Krystek
przyboczny

Artur napisał(a):

Arturku,
ciebie to ja do mej wilczej rodziny bym przyjela!:calus:
Pisalam o moich paskudnych wyborach - na szczescie w przeszlosci- jak chodzi o plec przeciwna...

Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

#23 2010-04-22 20:52:16

transfer
Gość

Krystek napisał(a):

Artur napisał(a):

Arturku,
ciebie to ja do mej wilczej rodziny bym przyjela!:calus:
Pisalam o moich paskudnych wyborach - na szczescie w przeszlosci- jak chodzi o plec przeciwna...

Wiesz przynajmniej w moim przypadku te skojarzenia to wina tej fotki kolegi bezemocji. http://www.cosgan.de/images/midi/verschiedene/f025

#24 2010-04-22 21:20:27

Artur
Administrator

Krystek napisał(a):

Czyli o nas, samcach podłych (solidarność plemników mi się załączyła) img/smilies/wink

Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

#25 2010-04-22 21:39:51

Mazurczak
adept

Według Krzysztofa pierwsze ludzi są podobne do tych zubrów, jeszcze bliżej do małp skaczących po drzewam i cały dzień jadzących pomarańcze, banany i co tam jeszcze było.Ale wlaśnie zapomnił że byli doskonałymi, i ta doskonałość nie polegała na jakiejś dziecińśkiej naiwności. Oprócz Adama i Ewy do dziś jeszcze tylko jeden człowiek był doskonałym - Jezus.
Wąż miał wpływ na Ewę, za 30 lat mimo wszystko dosięgnał swego.
Miłość, sex nie byli zakazane dla pierwszych ludzi, ale nawet nakazane. Mimo to, być może zyjąc w raju żadnego razu tego nie robili, a jeśli i robili, to nie dość staranno. Będząc nieśmiertelnymi, nie mieli takiego mocnego bodzieca podświadomego, jakim jest ograniczoność w czasie. A jeszcze mieli naprawdę napełnione ciekawe życie.

Ostatnio edytowany przez Mazurczak (2010-04-22 21:40:59)

#26 2010-04-23 07:31:52

Lidka
mentor

Mazurczak napisał(a):

Według Krzysztofa pierwsze ludzi są podobne do tych zubrów, jeszcze bliżej do małp skaczących po drzewam i cały dzień jadzących pomarańcze, banany i co tam jeszcze było.Ale wlaśnie zapomnił że byli doskonałymi, i ta doskonałość nie polegała na jakiejś dziecińśkiej naiwności. Oprócz Adama i Ewy do dziś jeszcze tylko jeden człowiek był doskonałym - Jezus.
Wąż miał wpływ na Ewę, za 30 lat mimo wszystko dosięgnał swego.
Miłość, sex nie byli zakazane dla pierwszych ludzi, ale nawet nakazane. Mimo to, być może zyjąc w raju żadnego razu tego nie robili, a jeśli i robili, to nie dość staranno. Będząc nieśmiertelnymi, nie mieli takiego mocnego bodzieca podświadomego, jakim jest ograniczoność w czasie. A jeszcze mieli naprawdę napełnione ciekawe życie.

Ciekawe życie, ale bardzo monotonne... img/smilies/smile

Miłość (i cokolwiek innego) nabiera sensu dopiero w konfrontacji z przeciwieństwem. To "wygnanie" z raju ukazało te przeciwieństwa i dzięki temu człowiek poznał prawdziwe wartości. Powinniśmy być wdzięczni Ewie za MOŻLIWOŚC WYBORU. img/smilies/smile

Pozdrawiam!

Lidka

#27 2010-04-23 11:50:44

sabra
zaaklimatyzowany

Ostrzeżenia: 1

krzysiek musiał by się sam wypowiedziec co miał na mysli .
Piszac o żubrach i ludziach  porównuje ze ludzie jak zwierzęta nie musilei sie o nic martwic wszystko było .
A moze cos innego miał na mysli , moze  ..?

#28 2010-04-23 15:45:04

Lidka
mentor

sabra napisał(a):

krzysiek musiał by się sam wypowiedziec co miał na mysli .
Piszac o żubrach i ludziach  porównuje ze ludzie jak zwierzęta nie musilei sie o nic martwic wszystko było .
A moze cos innego miał na mysli , moze  ..?

Hej, a ja (inni pewnie też) czekam na wyjaśnienie z tym drzewem! (post 15). Będzie?...

Pozdrawiam!

Lidka

#29 2010-04-23 15:54:00

sabra
zaaklimatyzowany

nie chcesz sama poszukac  co znaczy Drzewo ?

#30 2010-04-23 15:57:42

Lidka
mentor

sabra napisał(a):

nie chcesz sama poszukac  co znaczy Drzewo ?

Poprosiłabym Ciebie, bo to Ty twierdzisz, że drzewo stało się sędzią. Chciałabym zrozumieć, jak Ty to rozumiesz.

Pozdrawiam!

Lidka

#31 2010-04-23 17:42:09

sabra
zaaklimatyzowany

Owoc z tego drzewa sprowadził na ludzkosc śmierc .Drzewo  Osadził czyn i skazał i wykonał .
Adam wiedział ,miał zapowiedz ,ze jak zje to smiercia umrze ...a mimo to  ..moze liczył na ułaskawienie ...
Wiedza stała sie przyczyna upadku i oddalenia od Boga utrta Światła ,które ich otaczało .

#32 2010-04-23 17:45:31

Lidka
mentor

sabra napisał(a):

Owoc z tego drzewa sprowadził na ludzkosc śmierc .Drzewo  Osadził czyn i skazał i wykonał .
.

Sabra, sorry, ja tego nie rozumiem!

Drzewo osądziło czyn, skazało i wykonało?

A kto posadził to drzewo? Kto zadecydował, żeby ten owoc był tak "piekielny"? Nie sam Bóg przypadkiem?

Pozdrawiam!

Lidka

#33 2010-05-02 23:05:18

civilmonk
szlachetny gawędziarz

Krzysztof K napisał(a):

Biblijny Raj.
Co my na to?
Do dziś zastanawiamy się: co zrobiliśmy złego, że bramy raju zostały zamknięte.
Do dziś również wspominamy: jakie słodkie i piękne było wtedy nasze życie.

Może tak powszechne na świecie mity o Raju są wspomnieniem czasów, gdy byliśmy jeszcze młodym gatunkiem?

Mnie podobała się kiedyś interpretacja Kena Wilbera (patrz. "Eksplozja świadomości) w której to pamięć raju jest wspomnieniem czasów sprzed wykształcenia się samoświadomości. Zakładając ewolucje od pierwotniaka w pewnym momencie rozwoju linii homo sapiens niektóre osobniki zaczynały bywać samoświadome. Taki proces na pewno nastąpił jeśli ewolucja miała miejsce. Te osobniki pewnie miały przerąbane gdyż traciły naturalne dopasowanie "zwierzęcia" do jego "środowiska", pojawił się nowy wymiar - myśl i spostrzeżenia odnoszące się do "mnie". Oczywiście była to bardzo prosta struktura umysłowa jeszcze ale na pewno było w niej niejasne wspomnienie bliżej nie określonego poczucia szczęścia nieświadomości w kontraście do raz przyjemnych raz nieprzyjemnych odczuć w okresie samoświadomości (myślenia w odniesieniu do "ja").

To samo ewolucyjne powtórzenie wg. Wilbera zachodzi również w życiu każdego z nas w dzieciństwie.

Ale już mi się to wyjaśnienie nie podoba. Jest bowiem zbyt linearne, umiejscowione w czasie. Myślę iż to o czym pisze Wilber w jakimś sensie istnieje ale to tylko jedna z wielu przyczyn istnienia koncepcji Raju w naszych umysłach.

CM

Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

#34 2010-05-03 06:52:29

Lidka
mentor

CM, "coś jest" w tym wilberowskim spojrzeniu! img/smilies/smile. Ale rzeczywiście, jakby "spłaszczony" obraz... Ja bym tu troszkę bardziej "pokombinowała"... img/smilies/wink

Pozdrawiam!

Lidka

#35 2010-10-09 00:14:04

krzysz-pan
adept
Serwis

Istnieją różne teorie na temat raju. Najciekawsze dla mnie są te, które o raju mówia tylko mimochodem. na przykład wschodni schemat  kod  mentalny - ciało astralne - człowiek. To jest ciąg BARDZO logiczny. istoty z raju to z grubsza ciała astralne. nieco więcej niż sam zamysł, znacznie mniej niż życie.
nazywamy węża tak czy inaczej, szatanem, panem madrości. A może po prostu jest to ten element, którego brakuje duchowi, aby ozył?

Zastanów się nad faktem, że głuchy nie słyszy...
F. Herbert

#36 2010-11-10 16:26:43

M.Jacek
adept

Z tym Rajem to tak było, że Człowiek promieniował z siebie Pełnią Boga - Pełnią Światłości i Miłości, którą nosimy w sobie od zawsze. Dlatego ta Pełnia + owoce, warzywa i zioła były wystarczające by żywić Człowieka - aby mógł żyć setki tysięcy lat. To było piękne. Rajem opiekowali się Plejadianie, Weganie, Syrianie, Lirianie. W tym czasie w Galaktyce trwała tzw II wojna galaktyczna pomiędzy cywilizacjami Ludzkimi a Gadami-Annunaki-Jaszczurami-Raptoidami zwanymi też Orionidami lub Imperium Oriona. Cywilizacje Ludzkie przegrały tę wojnę. Ziemia znalazła się w strefie okupacyjnej. Rapoidy zmieniły kod DNA Ludzi dodając swoje DNA i instalując Ludziom implanty. Tak właśnie wyglądało wygnanie z Raju !!!? Odtąd Ludzkość żyje w trudzie i znoju - w stanie nieustannych konfliktów, wojen, rewolucji, zagłady, ucisków, holokaustów, kataklizmów i epidemii - a przyczyną tych wszystkich nieszczęść są Raptoidy. Rozwijam te tematy na swej stronie www.przeslanie.info.  Pozdrawiam poszukujących drogi powrotnej do Raju. Jacek

#37 2010-11-29 17:15:34

Kika kominiarska
adept

:jesień: Kazdy czlowiek chce miec swoj raj na ziemi,  i  tworzy go sobie w najrozniejszy sposob. Jeden  jedzie do  egzotycznego kraju w poszukiwaniu   namiastki utraconego RAJU , inny szuka swojego miejsca  w zyciu ktore rowniez bedzie mogl nazywac swoim RAJEM  . Wszyscy tesknimy do wyjatkowych chwil i miejsc    czesto to wlasnie nazywajac  RAJEM.

#38 2010-11-29 23:52:28

Ja?!
kreatorus moderatorus

Bóg też chce mieć raj i go tworzy. Potem obrabia ludzi jak gline by stała się doskonałą formą. Zwykle doskonalenie odbywa się w ogniu, jak stal jesteśmy hartowani. Oczyszczani z rdzy i innych nieczystości. W doskonałym raju będzie miejsce dla przynajmniej prawie doskonałych ludzi. Reszta będzie się dalej doskonalić na mniej przyjemnych planetach. Życie zostało skrócone bo ludzie nic nie robili z swoim rozwojem, nie zależało im na tym ale skupiali się wyłącznie na swoich przyjemnościach. Cierpliwość się wyczerpała i musiały przyjść czasy ciężkie które najszybciej kształtują charakter człowieka. Nie ma tu winy nikogo tylko wola podążania w wyznaczonym kierunku. Koniec chaosu i bezsensu istnienia, cel wyznaczony. Tylko zgody ludzi brak więc walczą z przeznaczeniem.

fuck it.

#39 2011-02-27 15:18:23

t.oskar
Zbanowany

Baju, baju, będziesz w raju http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/b/bible-3776

Wesołe jest życie staruszka img/smilies/smile
http://www.youtube.com/watch?v=qu7Y-Ww6s0w

#40 2011-02-27 21:11:17

Ja?!
kreatorus moderatorus

Nie podoba się bajka ? To popatrz na ziemie z kosmosu i zadaj sobie pytanie czym ona jest i w jakim celu stworzona

fuck it.

Stopka forum