Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#161 2013-11-15 16:21:26

mordotymoja
Moderator

Re: Raj - inaczej

Bobo Nihila napisał(a):

Jeśli Bóg nie jest wszechmogący nie jest Bogiem a jedynie bożkiem. Jeśli nie jest wszechwiedzący, wszechwidzący...itd.
Chodzi tu tylko do doprowadzenia logika aż ku absurdowi (nieważny czy Bóg istnieje czy też nie w tym wypadku). Co jest wszechmocą? Supermoc ale i niemoc. Wg mojej logiki w tej interpretacji Bóg zmazuje swój grzech stworzenia poprzez ostatniego wśród ludzi, mógł być nim Jezus Chrystus, gdzie krzyż"rozkłada bezsilnie ramiona". Bóg popełnia samounicestwienie...

Jak na mój gust,nie wybredny,  to by było zbyt melodramatyczne img/smilies/wink

#162 2013-11-15 17:41:05

Ja?!
kreatorus moderatorus

Bobo Nihila napisał(a):

Ja?! napisał(a):

Bobo - ja nie traktuje poważnie wszystkiego co w biblii pisze a już napewno nie dosłownie

Mit ma swoją logikę i przesłanie ponadczasowe. Chciałem tylko poddać go jakiejś logice, która i tak zaprowadziła by nas do jakiejś sprzeczności.
Jeśli Bóg nie jest wszechmogący nie jest Bogiem a jedynie bożkiem. Jeśli nie jest wszechwiedzący, wszechwidzący...itd.
Chodzi tu tylko do doprowadzenia logika aż ku absurdowi (nieważny czy Bóg istnieje czy też nie w tym wypadku). Co jest wszechmocą? Supermoc ale i niemoc. Wg mojej logiki w tej interpretacji Bóg zmazuje swój grzech stworzenia poprzez ostatniego wśród ludzi, mógł być nim Jezus Chrystus, gdzie krzyż"rozkłada bezsilnie ramiona". Bóg popełnia samounicestwienie...

Może nie jest Bogiem ale jest pra Ojcem i tego nie sposób podważyć, reszta to rozważania słabych dzieci pragnących mieć wszechmocnego i wszechwiedzącego tatusia. Ale tu nie chodzi o władze i moc, nie po to powstało życie. Czemu sie zachowujesz jak niewdzięczny dzieciak gardzący wszystkim co nie spełnia Twoich oczekiwań ? Mimo że nie jest wszechmocny to jednak mocy troche ma.
Jesteś jednym z tych aniołów co sie zbuntowali gdy obczaili że Bóg nie jest wszechmocny ani wszechwiedzący ?
Nie ma żadnych grzechów stworzenia, ale jest odpowiedzialność za to co sie tworzy.

fuck it.

#163 2013-11-15 17:43:08

Ja?!
kreatorus moderatorus

Conan Barbarzynca napisał(a):

Ja?! napisał(a):

wszechmoc nie istnieje nawet u Boga. A jeśli wszechmoc to i wszechwiedza.

Widać nisko cenisz Boga img/smilies/big_smile

Cenie realnie a nie fikcyjnie, prawda ponad fikcje.

fuck it.

#164 2013-11-15 17:45:51

Ja?!
kreatorus moderatorus

jeśliby wszystko było możliwe, mógłbyś zjeść samego siebie tak aby ani śladu nie pozostało.

fuck it.

#165 2013-11-15 17:52:11

Conan Barbarzynca
Administrator

Ja?! napisał(a):

jeśliby wszystko było możliwe, mógłbyś zjeść samego siebie tak aby ani śladu nie pozostało.

Nie w takim sensie, mi chodzi o to ze wszystko moze zaistnieć img/smilies/wink

Ja?! napisał(a):

Cenie realnie a nie fikcyjnie, prawda ponad fikcje.

Raczej małe prawdy ponad wielkimi img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Conan Barbarzynca (2013-11-15 18:06:00)

#166 2013-11-15 20:26:30

Bobo Nihila
adept

Ja?! napisał(a):

Może nie jest Bogiem ale jest pra Ojcem i tego nie sposób podważyć, reszta to rozważania słabych dzieci pragnących mieć wszechmocnego i wszechwiedzącego tatusia. Ale tu nie chodzi o władze i moc, nie po to powstało życie. Czemu sie zachowujesz jak niewdzięczny dzieciak gardzący wszystkim co nie spełnia Twoich oczekiwań ? Mimo że nie jest wszechmocny to jednak mocy troche ma.
Jesteś jednym z tych aniołów co sie zbuntowali gdy obczaili że Bóg nie jest wszechmocny ani wszechwiedzący ?
Nie ma żadnych grzechów stworzenia, ale jest odpowiedzialność za to co sie tworzy.

Mocy trochę może mieć i UFO, jak się nie pomylić? Nawet jeśliby UFO zaatakowało naszą planetę i górowało by nad nami swoją techniką i mocą nie oddałbym im czci należnej Bogu.
Bóg nie musi być dla mnie mężczyzną a tym bardziej tatusiem. Przesuwam logikę maksymalnie ku absurdowi, że jest poza naszą wyobraźnią.
Jeśliby nie był wszechmocny to dlaczego nie powinienem modlić się np do praw fizyki? Do praw, do których i On musi się stosować?
Grzech stworzenia jest tak samo umownym określeniem jak odpowiedzialność w tym szczególnym temacie dotyczącym natury Boga. Grzech stworzenia jest grzechem pierworodnym wobec tego co Adam zrobił w Raju. Adam posiadł wiedzę co dobre a co złe przed zerwaniem owocu z poznania dobra i zła. Wiedza co to jest zakaz, co jest zabronione jest właśnie tym owocem. Zakaz wymówił Bóg i aby słuchacz go zrozumiał musiał go natchnąć tą wiedzą w jakiś sposób.Mógł tych jabłek zjeść nawet 100- to nie miało znaczenia. Już było po fakcie.

#167 2013-11-15 20:41:53

mordotymoja
Moderator

UFO może byś cfane,przybrać postać starego faceta ze zmierzwioną brodą ,napierdzielającego piorunami na prawo i lewo.Nie wymięli byście img/smilies/223 ?

#168 2013-11-15 20:54:17

Conan Barbarzynca
Administrator

mordotymoja napisał(a):

UFO może byś cfane,przybrać postać starego faceta ze zmierzwioną brodą ,napierdzielającego piorunami na prawo i lewo.Nie wymięli byście img/smilies/223 ?

No jasne img/smilies/big_smile Jakiś zakochany gościu moze twierdzić ze jego wybranka jest Boginią, dzieciaczek moze być wpatrzony w swojego Tatusia jak w Boga itp... ale nie o takich Bogów chodzi a bynajmiej ja pisząc o Bogu niemam na myśli niczego takiego.
Złowrogi kosmita tez wpisuje się w taką Boskość zewnętrzną, ale człowiek powinien odkryć Boga w sobie img/smilies/wink

#169 2013-11-16 02:52:38

Ja?!
kreatorus moderatorus

Bóg w sobie to cząstka Boga pierwotnego, Bóg z Boga, światłość ze światłości. Cokolwiek myślisz o Bogu pierwotnym, myślisz o Bogu w sobie bo na tamtym poziomie jest to ściśle połączone jak sieć internetowa

fuck it.

Stopka forum