Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

Z dnie 2 marca 2020 Hosting VGH.pl konczy dzialalnosc, dane stron zostana zabezpieczone, jesli chcesz przeniesc strone na swoj serwer lub ustawic przekierowanie napisz na pomoc@ehmediagroup.net

#1 2014-04-01 22:14:43

Abesnai
Canis dirus / Administrator

Hipoteza Riemanna.

Łażąc sobie po youtube natrafiłem na dość ciekawy dokument dotyczący tytułowej Hipotezy Riemanna img/smilies/wink
Gdyby wzbudził czyjeś zainteresowanie, z miłą chęcią poczytam spostrzeżenia dotyczące hipotezy img/smilies/smile

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#2 2014-04-02 07:03:08

Ayalen
Gość

Re: Hipoteza Riemanna.

Wilku, wzbudzilby moze, gdybyś ją tu przedstawił:-D

#3 2014-04-02 10:38:32

Vakaru
zaaklimatyzowany
Serwis

Ano. Możesz skrócić treść dokumentu?

#4 2014-04-03 23:45:18

Abesnai

Skrócić ? Proszę uprzejmie img/smilies/smile
Zaiste ciekawy materiał popularnonaukowy, choć niewiele z niego zrozumiałem img/smilies/1087

No ... może niezupełnie tak mało http://macg.net/emoticons/laughing2
Bardziej zainteresowało mnie pokonywanie barier ludzkiego umysłu, pasja z jaką to czynią od lat naukowcy badający hipotezę.
Czy warto zapoznać się z materiałem filmowym zawartym pod linkiem  ?
Człowiek, który poświęcił zrozumieniu sensu liczb pierwszych spory fragment swojego życia, Louis de Branges: Prawdę o wszechświecie ludzkość pozna dopiero wtedy, kiedy rozwiąże zagadkę liczb pierwszych.
Dlaczego akurat zgłębianie sekwencji liczb pierwszych miałoby mieć tak znaczący wpływ dla nauki ? Zrozumienie praw rządzących wszechświatem, zjawiskami w skali atomowej i subatomowej, porządkującymi je, zapewne przyczyniłoby się ludzkości m.in. do postawienia kolejnego kroku w przestrzeń kosmiczną.

Tak przy okazji. Pamiętacie może "Piękny umysł" z Russellem Crowe ? img/smilies/wink

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

#5 2014-04-04 10:42:48

kamyska
Autor

Oglądałam ten film. Był świetny, ale to smutne, że Hipoteza Reimanna aż tak bardzo rujnowała karierę naukowców swego czasu.
Myślę sobie, że to byłoby szalenie ciekawe, jakby ktoś w końcu ogarnął tą hipotezę, ale z drugiej strony, czy to dobrze? Przecież systemy zabezpieczeń stanęłyby pod znakiem zapytania ;p

#6 2014-04-05 23:24:40

Abesnai

Jednak do niej powrócono kamyska, to była tylko kwestia czasu. Czy naprawdę rujnowała ? Chyba odkrywała kruchość ludzkiego umysłu, słabość, jak mało jeszcze wiemy, jak skromnymi narzędziami dysponujemy. Jednak ... powiązanie teorii liczb z fizyką elementarną będzie owocować dalszymi odkryciami. Nowa geometria, geometria nie przemienna jest jednym z bodźców do podążania ścieżką wytyczoną jeszcze przez Eulera.
Współczesne systemy zabezpieczeń bledną w perspektywie stworzenia nowych. Tutaj zresztą nie będzie gwałtownych skoków i przełomów, zagrażających gospodarce światowej i systemom bankowości. Stopień ryzyka, który towarzyszyłby odkryciu prawidłowości, którymi kierują się liczby pierwsze może natomiast otworzyć całkiem to nowy dział nauki, wytyczyć drogę do zrozumienia otaczającego nas świata w skali mikro i makroskopowej.

#7 2014-04-06 10:45:18

kamyska
Autor

W zasadzie masz rację img/smilies/smile
Czy to niezwykłe, że jest coś czego człowiek nie ogarnął, to takie... tajemnicze. img/smilies/big_smile

Stopka forum