Imladis

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY.

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze." Krzysztof K.
WITAMY SERDECZNIE NA WIELOTEMATYCZNYM FORUM DYSKUSYJNYM DLA MYŚLĄCYCH LUDZI

#1 2014-04-02 19:35:59

Crows
mentor

JPII

smutne jest to , ze wielu wierzących katolików kojarzy papierza z kremówkami i z innymi szopkami , zapewne nie zadali sobie trudu przeczytać jego wszystkich encyklik

:
:
Nie podziwiam ludzi idealnych.
Tych, ktòrzy nigdy nie upadli,ani się nie potknęli...
Nie istnieje taki rodzaj ludzi...
Oni tylko udają to, kim nie są;
nie pojęli piękna i urody tkwiącej w życiu..

#2 2014-04-02 19:44:53

mordotymoja
Moderator

Re: JPII

Crows napisał(a):

smutne jest to , ze wielu wierzących katolików kojarzy papierza z kremówkami i z innymi szopkami , zapewne nie zadali sobie trudu przeczytać jego wszystkich encyklik

Wszystkich img/smilies/hmm ?Kto przeczytał choć jedną ręka do góry img/smilies/tongue .Nie widzę img/smilies/cool ...

#3 2014-04-02 19:47:04

Crows
mentor

ja img/smilies/tongue

:
:

#4 2014-04-02 19:52:47

mel
adept
Serwis

Mówisz chyba o młodych, bardzo młodych ludziach, co?

#5 2014-04-02 19:53:09

mordotymoja
Moderator

Szacun img/smilies/smile. Ja się nawet nie próbowałem zmusić img/smilies/cool.

#6 2014-04-02 19:53:32

Crows
mentor

Mel czytałaś encykliki ?

Ostatnio edytowany przez Crows (2014-04-02 19:54:01)

:
:

#7 2014-04-02 19:55:04

mordotymoja
Moderator

mel napisał(a):

Mówisz chyba o młodych, bardzo młodych ludziach, co?

Ja czy On?Ja mówię tylko za siebie.Jak przejmiemy władzę będę mówił w imieniu towarzyszy img/smilies/smile .

#8 2014-04-02 19:59:08

mel
adept
Serwis

On img/smilies/smile
Crows, czytałam kiedyś, nie wszystkie, kilka. Niektóre - przyznam się - wybiórczo.
Ale o co Ci właściwie chodziło, podejmując ten temat? To tak z okazji rocznicy śmierci?

#9 2014-04-02 20:06:18

Crows
mentor

tak dlatego , ze wielu napompionych wyjedzie do Rzymu nie wiedząc po co tam jadą

:
:

#10 2014-04-02 20:16:36

mordotymoja
Moderator

Crows napisał(a):

tak dlatego , ze wielu napompionych wyjedzie do Rzymu nie wiedząc po co tam jadą

Taka wyprawa w nieznane?Lubię to ...Jest nadzieja że na miejscu ich olśni.Taką mam nadzieję.Małą img/smilies/sad .

#11 2014-04-02 21:08:27

Crows
mentor

nadzieje ? w czym widzisz olsnienie ? przejście z białego buraka na czerwony ?

:
:

#12 2014-04-02 21:15:55

mordotymoja
Moderator

To po cholerę tam jadą?świadomych jak sądzę jest jakiś nikły procent.Więc należy liczyć na cud ,olśnienie traktuję w tym wypadku jako jedną z wielu odmian cudu cudownego img/smilies/smile .A przy okazji,ktoś może widział cud?Z bliska?Nie...szkoda img/smilies/sad ...

#13 2014-04-02 21:32:07

voltaren
przyboczny

Crows napisał(a):

To dosyć uproszczona wizja, skąd wiesz że wielu tak kojarzy? tylko z kremówkami i szopkami. Kremówki i szopki to jedno, więcej chyba ludzi pamięta co papież mówił np. Odnowi się oblicze ziemi, tej ziemi. Z kremówkami to była zbiorowa historia normalna dla naszych czasów, ale nie znaczy to że ludzie podziwiali papieża tylko za kremówki.

#14 2014-04-02 22:10:46

maly_kwiatek
przyboczny

Będąc konsekwentny i wierny przyjętym przez siebie zasadom nie szukam belek w cudzych oczach. Przeczytałem co najmniej jedna encyklikę Papieża Jana Pawła II Laborem Exercens, kilka listów pasterskich, wysłuchałem szereg homilii, wygłoszonych w Polsce i przeczytałem Jego 3 książki.

Nie uważam się za znawcę dzieła tego człowieka, nie uważam się też za ignoranta.
Odczuwam dla Niego wielką wdzięczność, bo to on nauczył mnie wiary, a potem czuwał nade mną wiele lat, by mi się co złego nie stało.

Myślę, że warto młodzieży przekazywać nauczanie Jana Pawła II w jakiejś rozsądnej, przystępnej i ciekawej dla nich formie.
Jest w tym dorobku przecież ogromne bogactwo myśli, bogactwo wartości i jest to nasz Rodak, który przypomina każdemu z nas, że możemy być z naszego Narodu i z polskości dumni.

Fajnie, że w tym dniu otwarto taki temat. 

Pozdrawiam http://www.cosgan.de/images/more/flowers/042

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#15 2014-04-02 22:45:33

Ayalen
Gość

Moze nie po cud, nie po olsnienie - moze z potrzeby serca? Moze: nie po co, a dlaczego?
Nigdy nie miałam specjalnie naboznego stosunku do naszego Papieża, choc uwazalam Go za mądrego, dobrego człowieka, pelnego wiary w ludzi. Gdy umarł, miałam akurat male zawirowanie w zyciu, wiec bardziej zajmowalo mnie to co sie dzialo w moim zyciu, niz smierc Papieża.  Bodajże drugiego czy trzeciego dnia po śmierci stanął przede mna. Nie wiem dlaczego i po co, stal,  patrzyl mi w oczy, i tak promienial....takim swiatlem moze byc tylko najczystsza miłość. On byl tą miłością:-)
Niezależnie od tego jak oceniamy działania człowieka. Dla mnie tamta chwila byla cudem.

#16 2014-04-02 23:19:33

maly_kwiatek
przyboczny

Niedawno Jan Paweł II ukazał mi się w medytacji dla Polski.
Okresowej medytacji dla Polski dokonują od pewnego czasu różne grupy ludzi, do jednej z nich dołączyłem. Ta medytacja u mnie zmieniła się w medytację nad światem i Ukrainą.

Zapisałem to, co zobaczyłem medytując 10 marca 2014 roku.

Pozwólcie, że to po prostu wkleję:

Dziś Anioły z dala od Ziemi, jakby na Drodze Mlecznej stały i w skupieniu patrzyły na Ziemię.
Ziemia w głębokim ciemnym fiolecie, na wschodzie z fioletu przebłyskuje ognista czerwień, jednak nie jest to znaczny pożar, raczej ognisko... Polska była bardzo spokojna i spowita w ciemną zieleń i ciemny fiolet.

Ludzie modlą się i medytują w skupieniu w różnych miejscach Ziemi, nie jest ich dużo, jednak nie wszystkich widać. Oni się modlą i medytują nie na pokaz.
Danie mi było zobaczyć kilka osób medytujących i modlących się za naszą Ojczyznę Ziemię. Bardzo silna modlitwa płynęła z Indii, pewnie z tamtejszych ashramów. Ujrzałem kobietę, Hinduskę, starą pomarszczoną panią. Nie znałem jej. Była bardzo skupiona, patrzyła w kierunku Zachodu.
Poszedłem dalej i ze strony Europy i Polski ujrzałem nadchodzącego Jana Pawła II. Był ubrany w fioletowe szaty liturgiczne ze złotymi aplikacjami i lamówkami. Był niezwykle poważny. Szedł zmęczonym, starczym, jednak zdecydowanym krokiem w kierunku Ukrainy. Nieco dalej ujrzałem Laponkę, młodą dziewczynę o białej, skupionej twarzy, ubranej w białe futro z renifera.
I jeszcze z daleka zobaczyłem starego Indianina medytującego przy ognisku, był albo w Meksyku, albo gdzieś powyżej Kalifornii.

Spojrzałem na Anioły. One miały wyraźny zakaz bezpośredniej interwencji dziś. Jednak były wyjątki. Część Aniołów była zajęta jakąś wyraźną pracą, oczywiście poprzez modlitwę.
To byli Aniołowie - Stróże, którzy współpracowali ze swoimi podopiecznymi na Ziemi.

Mimo pewnego wyczuwalnego napięcia, panuje spokój, powaga, Pokój.

https://zenforest.files.wordpress.com/2008/12/budda2.jpg?w=529

#17 2014-04-03 09:41:36

Filip
przyboczny

Ludzie lubią przedstawienia, gorzej jest z odkryciem co za tymi przedstawieniami się kryje. Stwierdzenie Bóg nam się objawił - co to znaczy? Przeciez objawiły nam sie kremówki, są smaczne, a wspomnienie o nich sentymentalne i miłe - wzruszyć sie można, popłakać sobie.

Znikam na długo, ale się pojawiam.

#18 2014-04-03 16:02:13

mordotymoja
Moderator

Ayalen napisał(a):

Moze nie po cud, nie po olsnienie - moze z potrzeby serca? Moze: nie po co, a dlaczego?
Nigdy nie miałam specjalnie naboznego stosunku do naszego Papieża, choc uwazalam Go za mądrego, dobrego człowieka, pelnego wiary w ludzi. Gdy umarł, miałam akurat male zawirowanie w zyciu, wiec bardziej zajmowalo mnie to co sie dzialo w moim zyciu, niz smierc Papieża.  Bodajże drugiego czy trzeciego dnia po śmierci stanął przede mna. Nie wiem dlaczego i po co, stal,  patrzyl mi w oczy, i tak promienial....takim swiatlem moze byc tylko najczystsza miłość. On byl tą miłością:-)
Niezależnie od tego jak oceniamy działania człowieka. Dla mnie tamta chwila byla cudem.

Cudóf nie ma .

#19 2014-04-03 17:27:46

Ayalen
Gość

Dla tych ktorzy nie wierza w nie, na pewno.

#20 2014-04-03 19:51:30

mordotymoja
Moderator

Jestem w stanie Was zrozumieć img/smilies/smile. Polak papieżem, pierwszy i zapewne ostatni.To chyba wszystko...

Stopka forum