Ogłoszenie

MĘDRZEC POTRAFI UCZYĆ SIĘ NAWET OD GŁUPCA. GŁUPIEC NIE UCZY SIĘ NIGDY


"Zapalcie swoje świece dobra i mądrości i zarażajcie innych tym, co jest najważniejsze."
Krzysztof K.

#1 2014-04-21 22:16:14

jspirytysta
adept
Zarejestrowany: 2013-11-07
Posty: 14

Spirytystyczne media - Divaldo Franco

Chciałbym przybliżyć Wam sylwetkę jednego z najbardziej znanych i szanowanych mediów (żyjących) - Divaldo Franco.  Można go posłuchać na wykładach w Wawie , jest to naprawdę duże wrażenie , człowiek ma już 87 lat a jego wykłady powalają ,  poczytajcie czego dokonał.

DIVALDO PEREIRA FRANCO ur.5 maja 1927 roku w Feira Santana (Brazylia) jest jednym z najbardziej znanych mówców spirytystycznych i żyjących mediów. Uczestniczył w ponad 11 tys. konferencjach i wykładach na temat życia po śmierci, spirytyzmu i naukowego spojrzenia na świat duchowy. Miały one miejsce w ponad 60 krajach na całym świecie. Udzielił ponad tysiąca wywiadów stacjom radiowym i telewizyjnym. Do dziś opublikował ponad 200 książek, wśród których znajdziemy powieści, rozprawy psychologiczne, poezję, historie dla dzieci. Książki te przetłumaczono już na kilkanaście języków. Interesujące jest to, iż każdy z tych utworów został napisany przez Divaldo za pomocą pisma automatycznego przy współpracy zaprzyjaźnionych duchów takich jak Joanna de Angelis, Victor Hugo, Rabindranath Tagore czy Manoel Philomeno de Miranda. Co ciekawe książki podyktowane przez różnych autorów duchowych charakteryzuje zupełnie inny, charakterystyczny dla danego autora styl. Bardzo często rozdziały są dyktowane w przypadkowej kolejności i dopiero połączone w jedną całość, tworzą spójne dzieło. Najczęściej książki te pisane są bogatym językiem, który nie wymaga praktycznie żadnej korekty edytorskiej. Divaldo Franco zdarzało się otrzymywać również przesłania z zaświatów pisane w nieznanym mu języku, czy też zapisywane pismem lustrzanym.

Otrzymał wiele wyróżnień i tytułów, w tym tytuł Ambasadora Pokoju, który przyznano mu w 2005 w Genewie. Uczestniczył między innymi w Milenijnym Światowym Zlocie Liderów Religijnych i Duchowych w Nowym Jorku organizowanym przez ONZ, gdzie reprezentował spirytystów.

Jest znany również z działalności charytatywnej. Ponad 50 lat temu założył w mieście Salvador w Brazylii ośrodek pomocy dzieciom i najuboższym mieszkańcom. Instytucja „Dom Drogi” to obecnie 50 budynków, w których pomoc otrzymuje codziennie ponad 3,000 osób. Sam Divaldo adoptował 600 porzuconych dzieci, które dzięki jego pomocy mogły podjąć edukację i rozpocząć normalne życie. „Dom Drogi” (port.„Mansão do Caminho”), ośrodek  utrzymuje się głównie z zysków ze sprzedaży książek, a także z datków osób zaangażowanych w jego rozwój.


Kim jest medium ?   Czym jest reinkarnacja ? Naukowe dowody na życie po śmierci

Offline

 

#2 2014-04-22 06:39:34

Lidka
mentor
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 21446

Re: Spirytystyczne media - Divaldo Franco

Tak, słyszałam (czytałam) na jego temat, dzięki img/smilies/smile.


Pozdrawiam!

Lidka

Offline

 

#3 2014-06-30 13:30:29

tomaszjawor10
Gość

Re: Spirytystyczne media - Divaldo Franco

Słyszałem o nim, a czy on potrafi leczyć ludzi z raka?

 

#4 2014-06-30 14:04:04

Lidka
mentor
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 21446

Re: Spirytystyczne media - Divaldo Franco

Witaj, Tomasz img/smilies/smile.

Z tego co wiem - nie. On jest tylko takim 'przekaźnikiem' wiedzy wszelakiej z rzeczywistości duchowej, tzw. medium.


Pozdrawiam!

Lidka

Offline

 

#5 2014-10-09 12:40:12

jspirytysta
adept
Zarejestrowany: 2013-11-07
Posty: 14

Re: Spirytystyczne media - Divaldo Franco

Tak , Divaldo to medium,

Jeśli chodzi o uzdrowicieli to znanym jest "Jan od Boga"  http://www.janodboga.pl/
nie jest on członkiem brazylijskiego ruchu spirytystycznego  ale deklaruje się jako spirytualista , podobno bywa w Niemczech


Kim jest medium ?   Czym jest reinkarnacja ? Naukowe dowody na życie po śmierci

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo